Státní útvary | Datum | Událost | |
|
17.3.1670 | Zemřel plukovník Guillén Ramón de Moncada y Castro | |
|
17.3.1725 | Narodil se generálmajor Kontinentální armády Lachlan McIntosh (velitel: 1. georgijský pluk) | |
|
17.3.1733 | Zemřel generálporučík Jerónimo de Solíss y Gante (plukovník: 1. pluk Bajeles) | |
|
17.3.1734 | Zemřel kapitángenerál Juan Vázquez de Acuña y Bejarano (místokrál Nového Španělska) | |
|
17.3.1753 | Narodil se generál Charles Stanhope (plukovník: 85. pěší pluk) | |
|
17.3.1784 | Zemřel polní zbrojmistr Johann Franz Anton von Zedtwitz | |
|
17.3.1787 | Narodil se generál James Fergusson (plukovník: 62. pěší pluk) | |
|
17.3.1788 | Narodil se polní maršál Heinrich Hermann Josef von Hess (náčelník generálního štábu armády) | |
|
17.3.1794 | Narodil se generál George Bell (plukovník: 104. pěší pluk) | |
|
17.3.1796 | Zemřel generálmajor John Small | |
|
17.3.1805 | Z Talianskej republiky vzniká Talianske kráľovstvo. Francúzsky cisár Napoleon je vyhlásený za kráľa Talianskeho kráľovstva. | |
|
17.3.1820 | Narodil se čestný generálmajor Patrick Edward Connor (brigádny veliteľ) | |
|
17.3.1823 | Narodil se brigádny generál Sterling Alexander Martin Wood (brigádny generál CSA) | |
|
17.3.1830 | Zemřel maršal Francúzska Laurent de Gouvion Saint-Cyr (zborový veliteľ) | |
|
17.3.1832 | Narodil se čestný generálmajor Walter Quintin Gresham (Divízny veliteľ) | |
|
17.3.1835 | Narodil se generál Taruhito Arisugawa (náčelník štábu: Armádní generální štáb) | |
|
17.3.1840 | Narodil se čestný brigádny generál Delavan Bates (Brigádny veliteľ.) | |
|
17.3.1843 | Narodil se generálmajor Henry Ware Lawton (velitel: IV Armádní sbor) | |
|
17.3.1848 | Zemřel generálmajor Jeremiah Dickson (plukovník: 61. pěší pluk) | |
|
17.3.1848 | Vypukla revolúcia v Berlíne. | |
|
17.3.1848 | V nadväznosti na udalosti vo zvyšku Habsburgskej monarchie vypukli nepokoje aj v Benátkach, kde obyvateľstvo verejne prejavovalo svoju nespokojnosť s Habsburgskou vládou. | |
|
17.3.1849 | Zemřel generál Vilém II. Nizozemský - (Nizozemský král (1840-1849)) | |
|
17.3.1852 | Narodil se plukovník Masamiči Murakami (velitel: 28. pěší pluk) | |
|
17.3.1858 | Narodil se generálmajor Karel Petržilka | |
|
17.3.1875 | Narodil se generál justiční služby Hugo Soukup | |
|
17.3.1876 | Narodil se generálmajor Aleksandar Dimitrov Dimitrov (inspektor pohraniční stáže) | |
|
17.3.1880 | Narodil se brigádní generál Ewell Lewis Head (velitel: 90. pěší brigáda) | |
|
17.3.1882 | Narodil se generálmajor Thomas Colladay (velitel: 63. pěší brigáda) | |
|
17.3.1887 | Narodil se brigádní generál Robert Clive Rodgers (náčelník štábu: 65. jezdecká divize) | |
|
17.3.1887 | Narodil se generálporučík Alexej Borisovič Jelisejev (veliteľ Kronštadtskej námornej základne) | |
|
17.3.1889 | Narodil se generálmajor Lunsford Errett Oliver (velitel: 5. obrněná divize) | |
|
17.3.1889 | Narodil se generálporučík delostrelectva Innokentij Stěpanovič Mušnov (veliteľ Kronštadtskej námornej základne 2. formovania) | |
|
17.3.1890 | Narodil se generálmajor Wilhelm Voelk | |
|
17.3.1891 | Narodil se generálporučík Alexander Edler von Daniels (velitel: 376. pěší divize) | |
|
17.3.1891 | Narodil se viceadmirál Alexander Michels | |
|
17.3.1892 | Narodil se generál LeRoy Philip Hunt (velitel Flotového uskupení námořní pěchoty v Atlantiku) | |
|
17.3.1893 | Narodil se generálporučík Seizaburó Okazaki (velitel 2. divízie) | |
|
17.3.1893 | Narodil se generálporučík Alexej Dmitrijevič Tereškov (veliteľ 38. streleckého zboru) | |
|
17.3.1895 | Narodil se generál in memoriam Jan Kašík (velitel, III. prapor /lehkých tanků pěchotních/ pluku útočné vozby 2) | |
|
17.3.1895 | Narodil se generálporučík Gottlob Müller (Padol v boji.) | |
|
17.3.1896 | Narodil se generálmajor Adolf Wucherer | |
|
17.3.1896 | Narodil se brigádní generál James Stevenson Rodwell (náčelník štábu: 4. motorizovaná divize) | |
|
17.3.1896 | Narodil se generálporučík tankových vojsk Makar Fomič Těrjochin (velitel tankových a mechanizovaných sil Dálnovýchodního velitelství) | |
|
17.3.1897 | Narodil se plukovník Helmut Kassner (velitel: 975. granátnický pluk) | |
|
17.3.1897 | Narodil se podplukovník Diedrich Bruns (velitel: Granátnický pluk 16) | |
|
17.3.1897 | Narodil se letecký komodor Patrick Huskinson (velitel letky 2., 4. a 19. perutě RFC) | |
|
17.3.1897 | Narodil se generálmajor Alexej Pavlovič Šaragin (veliteľ 3. gardového mechanizovaného zboru) | |
|
17.3.1897 | Narodil se zborový veliteľ Leonid Jakovlevič Vajněr (veliteľ 3. jazdeckého zboru) | |
|
17.3.1898 | Narodil se poručík Thomas Elliott (anglické pozorovatelské eso 1. sv. v. s 11 sestřely (5 sražených do neřízeného pádu, 4 zničené a 2 zničené v plamenech)) | |
|
17.3.1899 | Narodil se plukovník Alexej Ivanovič Prilepskij (náčelník štábu 7. gardového jazdeckého zboru) | |
|
17.3.1899 | Narodil se plukovník Andrej Glebovič Jacun (velitel 235. střelecké divize) | |
|
17.3.1900 | Narodil se podplukovník Arnold Simons (velitel Pěšího pluku 190) | |
|
17.3.1900 | Narodil se generálporučík Alexej Gordějevič Selivanov (zástupce náčelníka štábu a náčelník operační sekce Zakavkazského frontu) | |
|
17.3.1901 | Narodil se oberführer SS Alexander von Dörnberg zu Hausen (diplomat) | |
|
17.3.1901 | Narodil se SS-Gruppenführer a generálporučík zbraní-SS a policie Ludolf von Alvensleben (Vyšší velitel SS a policie "Elbe" (Drážďany)) | |
|
17.3.1902 | Narodil se generálmajor Leonid Nikolajevič Lozanovič (veliteľ 61. gardovej streleckej divízie) | |
|
17.3.1903 | Narodil se podplukovník Joachim Hahn (velitel: Bombardovací eskadra 6) | |
|
17.3.1903 | Narodil se plukovník Konstantin Nikolajevič Lunin (veliteľ 60. bitevného leteckého pluku vojenského námorníctva) | |
|
17.3.1903 | Narodil se kontradmirál Alexej Matvejevič Guščin | |
|
17.3.1903 | Narodil se plukovník Alexej Avksenťjevič Kuzennyj (náčelník štábu 1. gardového mechanizovaného zboru) | |
|
17.3.1904 | Zemřel polní maršál George - | |
|
17.3.1904 | Narodil se plukovník Hans Remer (velitel Dělostřeleckého pluku 23) | |
|
17.3.1905 | Narodil se generálmajor Edward Gilbert Farrand (velitel: 2. obrněná divize) | |
|
17.3.1905 | Narodil se generálmajor Pavel Grigorievič Jesaulov (náčelník štábu 6. gardového streleckého zboru) | |
|
17.3.1906 | Narodil se admirál Vitalij Alexejevič Fokin (veliteľ Tichoceánskej floty) | |
|
17.3.1908 | Narodil se podplukovník Ferdinand von der Planitz (velitel Tankového pluku 2) | |
|
17.3.1909 | Narodil se šikovatel Josef Huber (velitel čety, 7. rota, 438. granátnický pluk) | |
|
17.3.1910 | Narodil se major Kurt Christofzik (Držiteľ Rytierskeho kríža.) | |
|
17.3.1910 | Narodil se SS-Sturmbannführer Arnold Jürgensen (velitel: 12. tankový pluk SS) | |
|
17.3.1911 | Narodil se plukovník Alexej Vasilievič Minajev (veliteľ 257. zmiešanej leteckej divízie) | |
|
17.3.1911 | Narodil se major Alexandr Ivanovič Azevič (veliteľ 6. stíhacieho leteckého pluku vojenského námorníctva) | |
|
17.3.1912 | Narodil se gardový plukovník Alexej Ivanovič Lašmanov (veliteľ 149. gardového stíhacieho leteckého pluku ) | |
|
17.3.1912 | Narodil se štábní kapitán Štefan Čakaný (přednosta zpravodajského oddělení Velitelství vzdušných zbraní slovenské armády) | |
|
17.3.1912 | Narodil se major Alexej Ivanovič Starostin (veliteľ 397. bitevného leteckého pluku) | |
|
17.3.1912 | Narodil se generálmajor letectva Alexej Akimovič Lopatko (veliteľ 16. stíhacieho leteckého pluku protivzdušnej obrany) | |
|
17.3.1912 | Narodil se podplukovník Pavel Filippovič Simonov (veliteľ 955. bitevného leteckého pluku) | |
|
17.3.1913 | Narodil se podplukovník Franz Kieslich (veliteľ III./SG 77) | |
|
17.3.1913 | Narodil se plukovník Jorma Karhunen (velitel Lentolaivue 24) | |
|
17.3.1913 | Narodil se plukovník Svirid Charitonovič Kudeľa (veliteľ 127. stíhacej leteckej divízie vojenského námorníctva) | |
|
17.3.1913 | Narodil se plukovník Pavel Nikodimovič Dargis (veliteľ 28. stíhacieho leteckého pluku protivzdušnej obrany) | |
|
17.3.1914 | Narodil se major Farit Muchametzjanovič Fatkulin (veliteľ 92. stíhacieho leteckého pluku) | |
|
17.3.1915 | Ke spojeneckému loďstvu připravenému na útok proti Dardanelám přibyl v jeho předvečer Ian Hamilton pověřený vrchním velením. | |
|
17.3.1916 |
Narodil se kapitánporučík Horst Hamm (velitel U-58 a U-562 1. strážní důstojník U-96 (Heinrich Lehmann-Willenbrock) ) |
|
|
17.3.1917 | Zemřel nadporučík Eric Clowes Pashley (anglické letecké eso 1. sv. v. s 8 sestřely [8 sražených do neřízeného pádu (5 sám, 3 sdílel)]) | |
|
17.3.1917 | Narodil se kapitán Zachar Arťomovič Sorokin (velitel letky a navigátor 2. gardového stíhacího leteckého pluku) | |
|
17.3.1917 | dobyt Bagdád | |
|
17.3.1917 | šestnáct německých torpédoborců uskutečnuje nájezd na doverskou uzávěru a zaútočí na lodě zakotvené v rejdě The Downs. V boji je potopen torpédoborec HMS Paragon a HMS Llewellyn poškozen. Jeden parník zakotvený vně rejdy je také potopen a města Ramsgate a Broadstairs jsou ostřelovány. | |
|
17.3.1918 | Zemřel kapitán Maurice Douglas Guest Scott (velitel letky 46. perutě RFC) | |
|
17.3.1918 | Zemřel kapitán Saint Cyprian Churchill Tayler (velitel letky 32. perutě RFC) | |
|
17.3.1918 | Zemřel nadporučík Hans Bethge (velitel Jasta 30) | |
|
17.3.1918 | Narodil se kapitánporučík Klaus-Helmuth Becker (ponorkový velitel (U-235, U-360)) | |
|
17.3.1918 | Narodil se nadporučík Marcel Lefèvre (velitel 3. "Šerburgské" eskadry) | |
|
17.3.1918 | Narodil se SS-Sturmbannführer Fritz Vogt (veliteľ 5. tankového prieskumného práporu SS) | |
|
17.3.1918 | Narodil se generálplukovník Alexej Michajlovič Jamščikov (veliteľ 8. tankovej armády) | |
|
17.3.1920 | Zemřel - Sergej Parmenovič Zacharov (veliteľ 22. streleckej divízie) | |
|
17.3.1921 | Narodil se - Alois Indra (predseda Federálneho zhromaždenia Československej socialistickej republiky /1971-1989/) | |
|
17.3.1921 | Narodil se generálmajor Meir Amit (velitel, Jižní velitelství) | |
|
17.3.1922 | Narodil se námořní nadporučík Heinz von Hennig (ponorkový velitel (U-2361)) | |
|
17.3.1922 | Narodil se generálmajor Alexej Stěfanovič Borodajev (veliteľ 86. armádneho zboru) | |
|
17.3.1926 | Zemřel generál jezdectva Alexej Alexejevič st. Brusilov (velitel 8. armády) | |
|
17.3.1927 | Narodil se - Roberto Suazo Córdova (27. prezident Hondurasu) | |
|
17.3.1927 | Loď HMAS Australia (D 84) spuštěna na vodu | |
|
17.3.1930 | Založen kýl lodi R. N. Gorizia | |
|
17.3.1931 | Založen kýl lodi R. N. Pola | |
|
17.3.1932 | Narodil se plukovník Metoděj Krahulec (velitel 3. dopravního leteckého plukú) | |
|
17.3.1932 | Narodil se armádny generál Konstantin Alexejevič Kočetov (veliteľ Moskovského vojenského okruhu /1988-1989/) | |
|
17.3.1933 | Založen kýl lodi HMS Fearless (H 67) | |
|
17.3.1933 | Narodil se major Robert L. Baldwin (nositel Leteckého kříže in memoriam) | |
|
17.3.1934 | Itálie, Maďarsko a Rakousko podepsaly tzv. římské protokoly (dohody o politické a hospodářské spolupráci pod italským vedením). | |
|
17.3.1936 | Zemřel generálporučík Masuo Samura | |
|
17.3.1936 | Narodil se admirál Valentin Jegorovič Selivanov (náčelník štábu Vrchného velenia vojenského námorníctva) | |
|
17.3.1937 | Ponorka USS Permit (SS-178) uvedena do služby | |
|
17.3.1938 | Zemřel generálmajor Franklin Wilmer Ward (velitel: 53. pěší brigáda) | |
|
17.3.1938 | Loď HMS Belfast (C 35) spuštěna na vodu | |
|
17.3.1939 | Frankistické Španělsko a Portugalsko podepsaly pakt o přátelství a neútočení. | |
|
17.3.1939 | Poslední československé jednotky se evakuovaly z Podkarpatské Rusi na území Rumunska a Slovenska. | |
|
17.3.1940 | Zemřel Komodor loďstva 2. stupně Pjotr Ivanovič Smirnov-Světlovskij (lidový komisař vojenského námořnictva) | |
|
17.3.1940 | Z Oděsy (SSSR) vyplul první transport československých letců do Francie. | |
|
17.3.1941 | Zemřel kapitánporučík Joachim Gustav Wilhelm Schepke (veliteľ ponorek U-3, U-19 a U-100) | |
|
17.3.1941 | Založen kýl ponorky U-218 (U-218) | |
|
17.3.1941 | V Bulharsku se soustředila vojska druhého sledu německé 12. armády. | |
|
17.3.1941 | Během série střetnutí kolem konvoje HX.112 v Atlantiku najede HMS Vanoc na německou ponorku U-100 (Schepke) a potopí ji. Krátce poté HMS Walker detekuje ponorku U-99 (Kretschmer), přinutí ji hlubinnými náložemi k vynoření a potopí ji. Spolu se ztrátou U-47 (Prien) v noci 7./8. března jde o ztrátu tří vedoucích ponorkových es v době tří týdnů - což je ránou pro morálku Kriegsmarine. | |
|
17.3.1941 | Britské vojská v Etiópii obsadili mesto Džidžiga, důležitou silniční a železniční křižovatku. Angličané očekávali tuhý odpor ale město nebylo nepřítelem vůbec obsazeno. Italové se však opevnili za městem v průsmyku Marda. | |
|
17.3.1941 | Konvoj SL-68 - o 21.07 bola severne od Kapvedorských ostrovov torpédovaná ponorkou U 106 nákladná loď SS Andalusian plávajúca s nákladom kakaa z Oban ako súčasť konvoja SL-68. Loď sa následne potopila, kapitán Harry Bourne McHugh a všetkých 39 členov posádky a dvaja príslušníci námorníctva (obsluha dela) sa doplavili na ostrovy, odkiaľ boli portugalskou loďou SS Nyasa presunutí na Madeiru. - o 21.07 táto ponorka súčasne torpédovala a potopila nákladnú loď SS Tapanoeli snákladom kusového tovaru a pasažierov z Batavie do Glasgowa na pozícii 15.56N, 20.49W (východne od Kapvedorských ostrovov). Všetkých 75 pasažierov a členov posádky bolo zachránených. | |
|
17.3.1941 | Velitel britských jednotek bojujících v Eritreji a pokoušejících se marně dobýt průsmyk Dengolas, přeskupil své vojáky a naplánoval nový útok na 25.3. | |
|
17.3.1942 | Ponorka U-521 (U-521) spuštěna na vodu | |
|
17.3.1942 | Založen kýl ponorky U-850 (U-850) | |
17.3.1942 | Zemřel generál pěchoty Friedrich von Gontard | ||
|
17.3.1942 | Generál MacArthur jmenován velitelem spojeneckých vojsk v jihozápadním Tichomoří (hlavní stan v Sydney). | |
|
17.3.1942 | Generál Wainwright převzal velení nad spojeneckými vojsky na Filipínách. | |
|
17.3.1942 | Japonský nálet na Darwin. | |
|
17.3.1942 | Příjezdem prvních transportů do Belzeku začalo po měsíce plánované vyhlazování Židů na území Generálního gouvermentu. Vedením Aktion Reinhard byl pověřen vyšší vedoucí SS v lublinském vojvodství Odilo Globocnik. | |
|
17.3.1942 | Americký prezident a anglický premiér uzavřeli dohodu, podle které Američané přejali zodpovědnost za obranu Tichomoří a Austrálie a Angličané za Indický oceán a Střední východ. | |
|
17.3.1942 | Japonský nálet na Port Moresby (Nová Guinea). | |
|
17.3.1943 | Zemřel šikovatel Otto Chowanetz (držitel Rytířského kříže) | |
|
17.3.1943 | Založen kýl ponorky Ro-48 (Ro-48) | |
|
17.3.1943 | Založen kýl ponorky I-362 (I-362) | |
|
17.3.1943 | Ponorka U-715 (U-715) uvedena do služby | |
|
17.3.1943 | Ponorka U-546 (U-546) spuštěna na vodu | |
|
17.3.1943 | Založen kýl ponorky U-874 (U-874) | |
|
17.3.1943 | Spoločnosti Consolidated a Vultee sa zlúčili do Consolidated Vultee Aircraft Corporation (Convair). | |
|
17.3.1944 | Zemřel major William Michael Whitamore (velitel 81. perutě RAF) | |
|
17.3.1944 | Zemřel kapitánporučík Hans-Joachim Brans (ponorkový velitel) | |
|
17.3.1944 | Zemřel námořní nadporučík Gerhard Linck (ponorkový velitel) | |
|
17.3.1944 | Zemřel kapitán Vasilij Semjonovič Adonkin (stíhacie eso (17 zostrelov samostatne + 8 v skupine)) | |
|
17.3.1944 | Zemřel poručík Hans Dammers (německé stíhací eso 2. světové války se 113 potvrzenými sestřely, 23 pravděpodobnými, 11 letadly zničenými na zemi, 8 lokomotiv, 39 koňských povozů, 34 náklaďáků, 3 protiletadlová děla a 1 obrněné průzkumné vozidlo) | |
|
17.3.1944 | Vojska 1. ukrajinského frontu osvobodila Dubno. | |
|
17.3.1944 | Jednotky 2. ukrajinského frontu osvobodily města Braclav, Tomašpol, Križopol, Čečelnik, Peščana, Novoukrajinka a Dobroveličovka. | |
|
17.3.1944 | V Káhiře začala tajná jednání zástupců rumunských opozičních stran v čele s princem Stirbeyem se zástupci tří spojeneckých mocností o příměří. | |
|
17.3.1944 | 17.-30.3. Britská a americká transportní letadla přepravila vzdušným mostem 5. indickou divizi z Arrakanu, na jihozápadě Barmy, do místa rozhodujících bojů v Imphálu v Západním Bengálsku. | |
|
17.3.1945 | Zemřel generálporučík Friedrich Cranz (styčný důstojník Luftwaffe v Pevnosti Vratislav) | |
|
17.3.1945 | Zemřel generálmajor Georg Naegelsbach | |
|
17.3.1945 | Zemřel SS-Hauptsturmführer Heinz Müller (velitel III. praporu, 6. pluk pancéřových granátníků SS "Theodor Eicke", 3. pancéřová divize SS "Totenkopf") | |
17.3.1945 | Zemřel generálmajor Viktor Georgijevič Černov (velitel 77. střeleckého sboru) | ||
|
17.3.1945 | Vojska 46. armády (2. ukrajinský front) útočila na ostřihomském a tóvárošském směru s cílem obklíčit hlavní síly německé 6. armády. | |
|
17.3.1945 | Americký VIII. sbor generála Middletona (3. armáda) obsadil Koblenz a Boppard a poblíže Bad Kreuznachu překročil řeku Nahé. | |
|
17.3.1945 | Prezident Beneš přijel z Londýna do Moskvy k jednáním o ustavení nové čs. vlády a o jejím programu. | |
|
17.3.1945 | Z důvodu přetížení se zřítil Ludendorffův most v Remagenu. O život přišlo 28 amerických vojáků. | |
|
17.3.1945 | XXI. veliteľstvo bombardovacieho letectva vyslalo nad Kóbe 307 bombardérov B-29, ktoré boli navádzané na cieľ pomocou radarových zameriavačov. Zhodili 2 355 ton zápalných bômb. Podarilo sa poškodiť tiež lodenice Kawasaki. Američania nestratili žiadne lietadlo. | |
|
17.3.1945 | Japonská plavidla odvezla z Leyte velitele zbytku japonské posádky generála Suzukiho a část jeho štábu. (24.3. přistáli na ostrově Cebu). | |
|
17.3.1947 | Zemřel generálporučík Kurt Oppenländer (velitel: 305. pěší divize) | |
|
17.3.1948 | Zemřel gardový major Ivan Michejevič Kornienko (šturman 152. gardového stíhacieho leteckého pluku) | |
|
17.3.1948 | Francúzsko, Veľká Británia, Belgicko, Holandsko a Luxembursko uzavreli Bruselský pakt o hospodárskej a politickej spolupráci. (od 1955 - Západo európska únia). | |
|
17.3.1949 | Narodil se viceadmirál Vladimir Grigorjevič Dobroskočenko (náčelník štábu Bielomorskej námornej základne) | |
|
17.3.1950 | Narodil se brigádní generál Michal Pažúr (zástupce ředitele společného operačního centra Ministerstva obrany) | |
|
17.3.1950 | Zemřel generál Muir Stephen Fairchild (zástupce náčelníka štábu letectva USA) | |
|
17.3.1951 | Zemřel plukovník Karl Albrecht Habsbursko-Altenburský | |
|
17.3.1959 | Zemřel generálmajor Heinrich Voigtsberger (veliteľ 116. tankovej divízie) | |
|
17.3.1959 | Zemřel plukovník Kurt Albrecht (Veliteľ 948. granátnického pluku) | |
|
17.3.1961 | Zemřel Generálmajor Heinrich Berendes (velitel: Polní velitelství 755, Le Mans) | |
|
17.3.1962 | Loď USS Raleigh (LPD-1) spuštěna na vodu | |
|
17.3.1962 | Ponorka USS Pollack (SSN-603) spuštěna na vodu | |
|
17.3.1963 | Zemřel plukovník Zdeněk Vltavský (velitel, Pluk útočné vozby 1) | |
|
17.3.1963 | Zemřel plukovník Pierre Desire Augustin Ducornet (velitel letišť Nancy a Toulouse) | |
|
17.3.1963 | Zemřel generál horských jednotek Kurt Versock (veliteľ XXXXIII. armádneho zboru) | |
|
17.3.1964 | Zemřel plukovník George Frederick Ney Dailey (velitel: 14. pěší brigáda) | |
|
17.3.1964 | Zemřel generálporučík Boris Robertovič Terpilovskij (náčelník štábu 18. streleckého zboru) | |
|
17.3.1964 | Americká bezpečnostní rada doporučila bombardování Severního Vietnamu. President Johnson schválil pouze plánování této akce. | |
|
17.3.1965 | Zemřel generálmajor tankového vojska Vasilij Jefimovič Grigorjev (veliteľ 16. tankového zboru) | |
|
17.3.1968 | Narodil se generálporučík John Edwin Shaw (velitel Komponentního velitelství kombinovaných kosmických sil) | |
17.3.1969 | Zemřel generálmajor Dmitrij Ivanovič Kislicyn (veliteľ 47. streleckého zboru) | ||
|
17.3.1969 | Zemřel podplukovník (in memoriam) Vladimír Vrba (radiotelegrafista/palubní střelec 311. perutě RAF) | |
|
17.3.1969 | President Nixon schválil Operation Menu, tajné bombardováni Kambodže letouny B-52, se zaměřením na skladiště severovietnamské armády podél hranic s Vietnamem. | |
|
17.3.1970 | Zemřel kontradmirál Walther Koehler (náčelník: Kořistní soud Berlín-Jihovýchod) | |
|
17.3.1970 | Zemřel podplukovník Friedrich Stichtenoth (velitel: Pluk tankových granátníků 128) | |
|
17.3.1970 | Zemřel generálmajor Nikolaj Vasiljevič Kalinin (veliteľ 31. streleckého zboru) | |
|
17.3.1970 | Zemřel SS-Gruppenführer a generálporučík zbraní-SS a policie Ludolf von Alvensleben (Vyšší velitel SS a policie "Elbe" (Drážďany)) | |
|
17.3.1972 | Zemřel podplukovník Claude James Crenshaw (americké armádní stíhací eso 2. světové války se 7 potvrzenými sestřely, 1 pravděpodobným a 3 zničenými na zemi) | |
|
17.3.1973 | Zemřel generálporučík Georgij Pavlovič Sofronov (veliteľ Pobaltského vojenského okruhu) | |
|
17.3.1975 | Zemřel generálporučík Dmitrij Ivanovič Smirnov (náčelník štábu Bielomorského vojenského okruhu) | |
|
17.3.1980 | Zemřel plukovník Herbert Köstlin (náčelník štábu LXXX. armádního sboru) | |
|
17.3.1980 | Loď HMAS Fremantle (FCPB 203) uvedena do služby | |
|
17.3.1980 | Loď Širane (DDH-143) uvedena do služby | |
|
17.3.1981 | Zemřel generálporučík Fjodor Danilovič Kulišov (náčelník štábu Voronežského územného vojenského okruhu /1946/) | |
|
17.3.1982 | Ponorka Setošio (SS-575) uvedena do služby | |
|
17.3.1983 | Zemřel komandor podporucznik Tomasz Terlecki (velitel:) | |
|
17.3.1984 | Zemřel viceadmirál Dmitrij Ľvovič Kutaj (veliteľ Jokangskej námornej základne) | |
|
17.3.1984 | Ponorka HMS Tireless (S88) spuštěna na vodu | |
|
17.3.1984 | Loď USS Thach (FFG-43) uvedena do služby | |
|
17.3.1986 | Zemřel plukovník in memoriam Karel Schoř (pilot, 311. peruť) | |
|
17.3.1988 | Zemřel generál Bruce Cooper Clarke (velitel Armády Spojených států v Evropě) | |
|
17.3.1988 | Založen kýl lodi Abukuma (DE-229) | |
17.3.1988 | Zemřel generálporučík intendační služby Nikolaj Alexandrovič Antipenko (náčelník hlavní vojenské konstrukční správy) | ||
|
17.3.1991 | Zemřel plukovník Ivan Alexejevič Vorobjov (velitel 772. výcvikového leteckého pluku) | |
|
17.3.1991 | Na území ZSSR sa konalo všezväzové referendum o zachovaní Sovietskeho zväzu, v ktorm sa voliči mali vyjadriť k budúcnosti federácie sovietskych republík. Aj keď sa referendum malo konať na celom území ZSSR, jeho konanie odmietli vlády Arménska, Gruzínska (okrem územia Abcházskej autonómnej republiky, kde miestne orgány referendum zorganizovali) a Moldavska (s výnimou Podnesterska a Gagauzska, kde sa referendum miestnymi orgánmi realizovalo). Na referende sa tiež nezúčastnili pobatské štáty, kde krátko predtým prebehli vlastné referendá, v ktorých sa väčšina voličov vyslovila za nezávislosť na ZSSR. Na referende sa zúčastnilo 79,5% voličov, z ktorých sa 76,43 % vyslovilo za zachovanie obnovenej federácie. | |
|
17.3.1992 | Ponorka Arašio (SS-586) spuštěna na vodu | |
|
17.3.1992 | Zemřel generálmajor Terentij Fomič Umanskij (velitel Kyjevské Suvorovovy vojenské školy) | |
|
17.3.1993 | Zemřel generálplukovník letectva Leonid Ivanovič Agurin (velitel 8. samostatného bombardovacího leteckého sboru) | |
|
17.3.1993 | Ponorka Arašio (SS-586) uvedena do služby | |
|
17.3.1993 | Ponorka Narušio (SS-569) vyřazena ze služby | |
|
17.3.1994 | Zemřel poručík Erwin Frieb (držitel Rytířského kříže) | |
|
17.3.1996 | Zemřel nadporučík Alfred Egghardt (velitel 2. baterie, 912. brigáda útočného dělostřelectva pozemního vojska) | |
|
17.3.1997 |
Zemřel námořní nadporučík Ernst-August Gerke (velitel U-377, U-382, U-650, U-673 a U-3035 strážní důstojník U-757 (Friedrich Deetz) ) |
|
|
17.3.1998 | Zemřel podplukovník v. v. Stanislav Grebeníček (velitel 3. letky 11. stíhacího leteckého pluku) | |
|
17.3.1999 | Ponorka USS Batfish (SSN-681) vyřazena ze služby | |
|
17.3.2003 | Zemřel vedoucí hlavní seržant vzdušných sil Thomas Nelson Barnes (4. vedoucí hlavní seržant vzdušných sil (1973-1977)) | |
|
17.3.2005 | Zemřel podplukovník Ernest Childers (nositel Medaile cti) | |
|
17.3.2006 | Zemřel generálmajor letectva Pjotr Andrejevič Gnido (velitel 50. raketové divize) | |
|
17.3.2007 | Zemřel kontradmirál Vladimir Grigorievič Barannik (náčelník štábu 7. operačnej eskadry lodí) | |
|
17.3.2008 | Zemřel podplukovník John Anthony Clancy (velitel 3. čaty A roty 1. Kanadského parašutistického praporu) | |
|
17.3.2008 | Zemřel generálporučík Ivan Vasiljevič Čelombejev (veliteľ 20. gardovej vševojskovej armády /1979-1981/) | |
|
17.3.2008 | Zemřel poručík in memoriam Milan Štěrba (velitel III. skupiny Útvaru speciálních operací Vojenské policie (SOG)) | |
|
17.3.2009 | Zemřel podplukovník Ferdinand Konrad Zecherle (velitel: 1. rota 190. průzkumného tankového praporu) | |
|
17.3.2010 | Zemřel generálmajor Robert Michael White (náčelník štábu 4. spojenecké taktické letecké armády) | |
|
17.3.2011 | Zemřel generálplukovník Ivan Vasilievič Fuženko (námestník ministra obrany ZSSR /1991-1992/) | |
|
17.3.2013 | Loď IRIS Damavand (77) spuštěna na vodu | |
|
17.3.2014 | Zemřel staršina Vasilij Ivanovič Golovčenko (člen Sovětské mírové komise) | |
|
17.3.2014 | Loď USS Nicholas (FFG-47) vyřazena ze služby | |
|
17.3.2018 | Ponorka USS Colorado (SSN-788) uvedena do služby | |
|
17.3.2021 | Zemřel - John Magufuli (5. prezident Tanzánie (2015-2021)) | |