Main Menu
User Menu

47. střelecký sbor [1943-1945]

47th Rifle Corps / 47-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
47. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
47-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.06.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.06.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.1943-30.11.1943 40. armáda
01.12.1943-28.02.1944 27. armáda
01.03.1944-31.03.1944 1. ukrajinský front
01.04.1944-31.07.1944 1. gardová armáda
01.08.1944-30.09.1944 13. armáda
01.10.1944-31.10.1944 6. armáda
01.11.1944-31.12.1945 65. armáda
01.01.1945-10.06.1945 70. armáda
Dislokace:
Deployed:
25.06.1943-DD.MM.1944 východoevropské válčiště
DD.MM.1944-10.06.1945 středoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
25.06.1943-16.09.1943 Grjaznov, Afanasij Sergejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
17.09.1943-17.01.1944 Merkulov, Serafim Petrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
18.01.1944-26.04.1944 Šmygo, Ivan Stepanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
27.04.1944-18.01.1945 Kislicyn, Dmitrij Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
19.01.1945-09.05.1945 Dratvin, Michail Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.12.1943-01.03.1944 136. střelecká divize
07.09.1944-DD.05.1945 71. střelecká divize
01.10.1944-DD.05.1945 136. střelecká divize
01.10.1944-DD.05.1945 162. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.1945-DD.MM.RRRR Gdaňský střelecký sbor
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR Řád rudého praporu
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/ByXSgm
https://goo.gl/2PT3ZQ
https://goo.gl/cJYo6C
https://goo.gl/DroFAY
https://goo.gl/HrrUxw
velikvoy.ru
https://goo.gl/Sk09X0
https://goo.gl/zIhG0W
URL : https://www.valka.cz/47-strelecky-sbor-1943-1945-t61142#523151Verze : 0
MOD
47-й стрелковый корпус / 47. střelecký sbor [1943-1945]


Velitelství sboru vzniklo nově 25. června 1943. Nacházelo se v poli na západním strategickém směru, podléhalo velitelství 40. armády [], od velitelství 27. armády [], od velitelství 1. gardové armády [1942-1945], od velitelství 13. armády [1941-1991] a od velitelství 70. armády [1943-1945]. Sbor 1945 obdržel čestný název "gdaňský" a byl vyznamenán Řádem rudého praporu.


Velitelství sboru bylo 10. června 1945 zrušeno.


Veliteli sboru byli:
URL : https://www.valka.cz/47-strelecky-sbor-1943-1945-t61142#220254Verze : 0
MOD