Moskva

Moscow

Москва

     
Název:
Name:
Moskva
Originální název:
Original Name:
Москва
Další názvy:
Other Names:
-
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Centrální federální okruh
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
55°45'06.00"N 37°37'04.00"E
Místní části:
Local Municipalities:
1 Zelenogradský Administrativní Okrug
2 Severní Administrativní Okrug
3 severovýchodní Administrativní Okrug
4 Severozápadní Administrativní Okrug
5 Střední Administrativní Okrug
6 Východní Administrativní Okrug
7 Jižní Administrativní Okrug
8 Jihovýchodní Administrativní Okrug
9 Jihozápadní Administrativní Okrug
10 Západní Administrativní Okrug
První písemná zmínka:
First Written Reference:
-
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
chrámy
starý Arbat
Muzea:
Museums:
Puškinovo umělecké muzeum
Státní historické muzeum
Polytechnické muzeum
Osobnosti:
Personalities:
-, Vasilij I Dmitrievič
* 30.12.1371 
-, Vasilij I Dmitrievič
† 27.02.1425
-, Ivan III Vasilievič
* 22.01.1440 
-, Ivan III Vasilievič
† 27.10.1505
-, Ivan IV Vasilievič
* 25.08.1530 
-, Ivan IV Vasilievič
† 18.03.1584
Dochturov, Dmitrij Sergejevič
† 14.11.1816
Gučkov, Alexandr Ivanovič
* 14.10.1862 
Paris, Marie-Constantin-Robert
* 02.07.1868 
Šokorov, Vladimir
* 27.07.1868 
Bonč-Brujevič, Michail Dmitrijevič
* 08.03.1870 
Schoultz, Gustav Toivo Johannes von
* 11.10.1871 
Köstring, Ernst-August
* 20.06.1876 
Kämpfe, Rudolf
* 10.04.1883 
Anisimov, Nikolaj Pavlovič
* 28.08.1896 
Volskij, Vasilij Timofejevič
* 22.03.1897 
Šavrov, Vadim Borisovič
* 07.11.1898 
Bogolepov, Vladimir Ivanovič
* DD.MM.1898 
Smirnov, Konstantin Nikolajevič
* 15.10.1899 
Dagajev, Nikolaj Pavlovič
* 28.10.1901 
Lebeděv, Viktor Grigorjevič
* 19.11.1901 
Zykanov, Ivan Alexejevič
* DD.MM.1903 
- Fadejev, Nikolaj Grigorievič
* DD.MM.1904 
Sbytov, Nikolaj Alexandrovič
* 16.12.1905 
Cybin, Pavel Vladimírovič
* 23.12.1905 
Kazarinova, Tamara Alexandrovna
* 09.07.1906 
Zemljanskij, Vladimir Vasilievič
* 21.11.1906 
Gruzdov, Sergej Ivanovič
* DD.MM.1906 
- Kulikov, Sergej Ivanovič
* DD.MM.1906 
Dušin, Alexej Zacharovič
* 13.04.1907 
- Ivanov, Dmitrij Ivanovič
* DD.MM.1907 
- Vdovin, Anatolij Alexandrovič
* DD.MM.1907 
Abakumov, Viktor Semjonovič
* 11.04.1908 
Bulkin, Sergej Georgijevič
* DD.MM.1908 
- Viskovskij, Boris Konstantinovič
* DD.MM.1908 
Achapkin, Michail Ivanovič
* 05.01.1909 
Juchanov, Dmitrij Petrovič
* 13.09.1909 
- Gorečkin, Alexej Vasilievič
* DD.MM.1909 
- Tatarinov, Viktor Leonidovič
* DD.MM.1909 
Ostrjakov, Nikolaj Alexejevič
* 17.05.1911 
Babičev, Alexej Dmitrievič
* DD.MM.1911 
- Postnov, Michail Dmitrievič
* DD.MM.1911 
Burkin, Michail Ivanovič
* 10.02.1912 
Raskova, Marina Michajlovna
* 28.03.1912 
Stojanov, Andrej Zinovievič
* DD.MM.1913 
- Vasilenko, Jan Ivanovič
* DD.MM.1916 
Dolgov, Anatolij Kuzmič
* 17.04.1917 
Sverdlov, Jakov Michajlovič
† 16.03.1919
Makarova, Taťána Petrovna
* 25.09.1920 
Tanzer, Kurt
* 01.11.1920 
- Jariv, Aharon
* 20.12.1920 
Klembovskij, Vladislav Napoleonovič (Vladimír Nikolajevič)
† 19.07.1921
Litvjak, Lidia Vladimirovna
* 18.08.1921 
Burman, Georgij Vladimirovič
† 03.02.1922
Brusilov, Alexej Alexejevič st.
† 17.03.1926
Kameněv, Sergej Sergejevič
† 25.08.1936
Gamarnik, Jan Borisovič
† 31.05.1937
Jakir, Jona Emmanuilovič
† 11.06.1937
Uborevič, Jeronim Petrovič
† 12.06.1937
Artuzov, Artur Christianovič
† 21.08.1937
Sluckij, Abram Aronovič
† 17.02.1938
Agranov, Jakov Saulovič
† 01.04.1938
Kochanskij, Vladislav Stanislavovič
† 28.07.1938
Bělov, Ivan Panfilovič
† 29.07.1938
Chripin, Vasilij Vladimírovič
† 29.07.1938
Svěčin, Alexandr Andrejevič
† 29.07.1938
Bljucher, Vasilij Konstantinovič
† 09.11.1938
Čkalov, Valerij Pavlovič
† 15.12.1938
Smirnov, Pjotr Alexandrovič
† 22.02.1939
Jegorov, Alexandr Iljič
† 23.02.1939
Feďko, Ivan Fjodorovič
† 26.02.1939
Choľzunov, Viktor Stepanovič
† 28.07.1939
Frinovskij, Michail Petrovič
† 04.02.1940
- Klimovskich, Vladimir Jefimovič
† 22.07.1941
Korobkov, Alexandr Andrejevič
† 22.07.1941
Pavlov, Dmitrij Grigorjevič
† 22.07.1941
Bašmakov, Pjotr Dmitrievič
† 26.01.1942
- Fischer, Karl
† 31.03.1942
Puškin, Anatolij Ivanovič
† 15.04.1942
Charitonov, Fjodor Michailovič
† 28.05.1943
Nikašin, Alexej Ivanovič
† 12.06.1943
Heitz, Walter
† 09.02.1944
Abramov, Vladimír Nikitovič
† 08.12.1944
Šapošnikov, Boris Michajlovič
† 26.03.1945
Gorbunov, Vladimír Petrovič
† 29.07.1945
- Mijake, Micuharu
† DD.10.1945
Saalwächter, Alfred
† 06.12.1945
Rathke, Anton
† DD.MM.1945
Volskij, Vasilij Timofejevič
† 22.02.1946
- Ivanov, Pjotr Alexejevič
† 07.03.1946
Saveľjev, Anatolij Nikolajevič
* 25.04.1946 
Vlasov, Andrej Andrejevič
† 02.08.1946
Gempp, Friedrich
† 11.08.1946
Frimmersdorf, Hermann
† 17.08.1946
von Pannwitz, Helmuth
† 16.01.1947
Ivanov, Georgij Alexandrovič
† 09.06.1947
Glagolev, Vasilij Vasilijevič
† 21.09.1947
Juchanov, Dmitrij Petrovič
† 08.11.1947
Savickaja, Svetlana Evgenijevna
* 08.08.1948 
Rybalko, Pavel Semjonovič
† 28.08.1948
Taran, Grigorij Alexejevič
† 15.11.1948
Hilpert, Carl
† 24.12.1948
Romaněnko, Prokofij Logvinovič
† 10.03.1949
Krutikov, Alexej Nikolajevič
† 23.04.1949
Tolbuchin, Fedor Ivanovič
† 17.10.1949
Čančibadze, Porfirij Grigorjevič
† 14.03.1950
Rejtěr, Max Andrejevič
† 06.04.1950
Cvětajev, Vjačeslav Dmitrijevič
† 11.08.1950
Kulik, Grigorij Ivanovič
† 24.08.1950
Ryžov, Alexandr Ivanovič
† 16.12.1950
Anaškin, Michail Borisovič
† 22.01.1951
Grišin, Ivan Tichonovič
† 20.06.1951
Korčagin, Ivan Petrovič
† 24.07.1951
Ščadenko, Jefim Afanasjevič
† 06.09.1951
Charlamov, Grigorij Ivanovič
† 18.02.1952
- Zlobin, Věnjamin Michajlovič
† 18.07.1952
Janagida, Genzó
† 01.10.1952
Purkajev, Maxim Alexejevič
† 01.01.1953
Korotějev, Konstantin Apollonovič
† 04.01.1953
Mechlis, Lev Zacharovič
† 13.02.1953
Stalin, Josif Vissarionovič
† 05.03.1953
Bujanskij, Nikolaj Nikolajevič
† 02.05.1953
- Subbotin, Alexej Ivanovič
† 17.08.1953
Markov, Alexandr Markovič
† 08.10.1953
Trofimenko, Sergej Georgijevič
† 16.10.1953
Smorodinov, Ivan Vasiljevič
† 08.11.1953
Berija, Lavrentij Pavlovič
† 23.12.1953
Maslennikov, Ivan Ivanovič
† 16.04.1954
Govorov, Leonid Alexandrovič
† 19.03.1955
Mičugin, Fjodor Georgievič
† 25.10.1955
Bonč-Brujevič, Michail Dmitrijevič
† 03.08.1956
Kazarinova, Tamara Alexandrovna
† 04.08.1956
Kondraťjuk, Daniil Fjodorovič
† 30.10.1956
Zacharov, Georgij Fjodorovič
† 26.01.1957
Gusev, Dmitrij Nikolajevič
† 25.08.1957
- Večnyj, Pjotr Pantělejmonovič
† DD.MM.1957
Sobolev, Afanasij Petrovič
† 10.02.1958
Puchov, Nikolaj Pavlovič
† 28.03.1958
Galanin, Ivan Vasiljevič
† 12.11.1958
Zaporožec, Alexandr Ivanovič
† 19.02.1959
Malinin, Michail Sergejevič
† 21.01.1960
Soběnnikov, Pjotr Pětrovič
† 14.08.1960
Frenkel, Naftalij Aronovič
† DD.MM.1960
Rubanov, Stepan Uljanovič
† 08.01.1961
Kuzněcov, Fjodor Isidorovič
† 22.03.1961
- Pigarevič, Boris Alexejevič
† 07.10.1961
Perchorovič, Franc Josifovič
† 11.10.1961
Malandin, German Kapitonovič
† 27.10.1961
Tupikov, Georgij Nikolajevič
† 16.11.1961
Gusev, Nikolaj Ivanovič
† 16.05.1962
Antonov, Alexej Innokenťjevič
† 16.06.1962
Chruljov, Andrej Vasiljevič
† 09.07.1962
Suchov, Ivan Prokofjevič
† 06.09.1962
Bělov, Pavel Alexejevič
† 03.12.1962
Šarapov, Ivan Vasilievič
† DD.MM.1962
Govoruněnko, Pjotr Dmitrijevič
† 27.01.1963
Zachvatajev, Nikanor Dmitrijevič
† 15.02.1963
- Rožděstvěnskij, Serafim Jevgeňjevič
† 09.04.1963
Carevskij, Michail Michailovič
† 29.07.1963
Kravčenko, Andrej Grigorjevič
† 18.10.1963
Preobraženskij, Jevgenij Nikolajevič
† 29.10.1963
Firsov, Pavel Andrejevič
† 12.02.1964
Kuzněcov, Vasilij Ivanovič
† 20.06.1964
Kanarjov, Viktor Pavlovič
† 05.06.1965
Danilin, Jurij Nikolajevič
* 20.10.1965 
Novikov, Vasilij Vasiljevič
† 23.10.1965
Čuvakov, Nikita Jemeljanovič
† 25.12.1965
Izotov, Vladimír Ivanovič
† 31.05.1966
Malinovskij, Rodion Jakovlevič
† 31.03.1967
Popov, Vasilij Stěpanovič
† 02.07.1967
Kovaljov, Michail Prokofjevič
† 31.08.1967
Romanovskij, Vladimir Zacharovič
† 05.09.1967
Isakov, Ivan Stěpanovič
† 11.10.1967
Mamsurov, Hadži-Umar Džiorovič
† 05.04.1968
Vuss, Vasilij Nikiforovič
† 08.04.1968
Sokolovskij, Vasilij Danilovič
† 10.05.1968
Kazakov, Vasilij Ivanovič
† 25.05.1968
Ivanov, Ivan Ivanovič
† 06.07.1968
Rokossovskij, Konstantin Konstantinovič
† 03.08.1968
Mereckov, Kirill Afanasjevič
† 30.12.1968
Popov, Markjan Michajlovič
† 22.04.1969
Gagen, Nikolaj Alexandrovič
† 20.05.1969
Volkov, Michail Vasiljevič
† 23.06.1969
Mironov, Pavel Vasiľjevič
† 29.10.1969
Krejzer, Jakov Grigorjevič
† 29.11.1969
Vorošilov, Kliměnt Jefremovič
† 02.12.1969
Běljajev, Pavel Ivanovič
† 10.01.1970
Bolchovitinov, Viktor Fjodorovič
† 29.01.1970
Kurďumov, Vladimir Nikolajevič
† 14.02.1970
Timošenko, Semjon Konstantinovič
† 31.03.1970
- Vaškevič, Vladimir Romanovič
† 10.06.1970
Mitrofanov, Vasilij Andrejevič
† 25.08.1970
Zotov, Matvej Ivanovič
† 02.09.1970
Loginov, Jevgenij Fjodorovič
† 07.10.1970
Bělov, Ivan Vasilievič
† 08.11.1970
Jerjomenko, Andrej Ivanovič
† 19.11.1970
Muzyčenko, Ivan Nikolajevič
† 08.12.1970
Tichonov, Michail Fjodorovič
† 11.02.1971
Aladinskij, Vladimir Ivanovič
† 20.05.1971
- Varennikov, Ivan Semjonovič
† 01.06.1971
Vasiljev, Nikolaj Alexejevič
† 27.10.1971
Kartakov, Vasilij Andrejevič
† 07.11.1971
Ozerov, Fjodor Petrovič
† 18.11.1971
Alexandrov, Sergej Sergejevič
† 06.12.1971
Zacharov, Matvej Vasiljevič
† 31.01.1972
Krylov, Nikolaj Ivanovič
† 09.02.1972
Abramov, Sergej Borisovič
* 29.02.1972 
Šemenkov, Afanasij Dmitrijevič
† 08.03.1972
- Korženěvič, Feodosij Konstantinovič
† 07.04.1972
Lebeděv, Viktor Ivanovič
† 14.07.1972
- Zotin, Georgij Stepanovič
† 27.08.1972
Šafranov, Pjotr Grigorjevič
† 04.11.1972
Tupolev, Andrej Nikolajevič
† 23.12.1972
- Sokolov, Grigorij Grigorjevič
† 20.04.1973
Koněv, Ivan Stěpanovič
† 21.05.1973
Parusinov, Filipp Alexejevič
† 25.10.1973
Buďonnyj, Semjon Michajlovič
† 26.10.1973
Čučev, Grigorij Alexejevič
† 10.11.1973
Kurasov, Vladimir Vasiljevič
† 29.11.1973
Gorbatov, Alexander Vasiľjevič
† 07.12.1973
Nikišov, Dmitrij Nikitič
† 20.12.1973
Larjuškin, Iľja Pavlovič
† DD.MM.1973
Kalinuškin, Michail Nikolajevič
† 07.01.1974
Gorochov, Sergej Fjodorovič
† 08.01.1974
Golovňa, Michail Michajlovič
† 21.01.1974
Beljajev, Sergej Sergejevič
† DD.02.1974
Jakovlev, Vsevolod Fjodorovič
† 02.04.1974
Borzov, Ivan Ivanovič
† 04.06.1974
Žukov, Georgij Konstantinovič
† 18.06.1974
Alexejev, Dmitrij Fjodorovič
† 11.07.1974
Čelnokov, Nikolaj Vasilievič
† 16.07.1974
Šarochin, Michail Nikolajevič
† 19.09.1974
Bartini, Robert Ludvigovič
† 06.12.1974
Kuzněcov, Nikolaj Gerasimovič
† 06.12.1974
Bulganin, Nikolaj Alexandrovič
† 22.02.1975
Dolgov, Anatolij Kuzmič
† 08.03.1975
Malyšev, Nikolaj Iosifovič
† 10.05.1975
Chetagurov, Georgij Ivanovič
† 03.09.1975
Golovanov, Alexandr Jevgenijevič
† 22.09.1975
Chaljuzin, Grigorij Aleksejevič
† 27.09.1975
Obuchov, Viktor Timofejevič
† 26.11.1975
Denisov, Alexej Alexandrovič
† 14.04.1976
Ljudnikov, Ivan Iljič
† 22.04.1976
- Grečko, Andrej Antonovič
† 26.04.1976
Grečko, Andrej Antonovič
† 26.04.1976
Katukov, Michail Jefimovič
† 08.06.1976
Korovnikov, Ivan Těrenťjevič
† 09.07.1976
Dušin, Alexej Zacharovič
† 24.08.1976
Koševoj, Pjotr Kirillovič
† 30.08.1976
Tichonov, Vasilij Gavrilovič
† 06.09.1976
Petruševskij, Alexandr Vasiljevič
† 21.10.1976
Jakubovskij, Ivan Ignaťjevič
† 30.11.1976
Novikov, Alexander Alexandrovič
† 03.12.1976
Šavrov, Vadim Borisovič
† 23.12.1976
Maxim Zacharovič, Saburov
† 24.03.1977
Salikov, Nikolaj Dmitrievič
† 03.04.1977
Tokarev, Boris Kuzmič
† 12.07.1977
Sčjotčikov, Georgij Simjonovič
† 09.10.1977
Feďuninskij, Ivan Ivanovič
† 17.10.1977
Babadžanjan, Amazasp Chačaturovič
† 01.11.1977
Žadov, Alexej Semjonovič
† 10.11.1977
Vasilevskij, Alexandr Michajlovič
† 05.12.1977
Anisimov, Nikolaj Petrovič
† DD.MM.1977
Golubov, Anatolij Jemeľjanovič
† 29.01.1978
Čech, Grigorij Andronovič
† 18.03.1978
Vladimirov, Boris Alexandrovič
† 01.05.1978
Zelencov, Viktor Vladimirovič
† 20.07.1978
Ťuleněv, Ivan Vladimirovič
† 15.08.1978
Oľchovskij, Nikolaj Ivanovič
† 26.08.1978
Klimov, Ivan Dmitrievič
† 29.10.1978
Pomerancev, Zinovij Maximovič
† 05.12.1978
Lebeděv, Viktor Grigorjevič
† 10.01.1979
Plijev, Issa Alexandrovič
† 06.02.1979
Chozin, Michail Semjonovič
† 27.02.1979
Glinka, Dmitrij Borisovič
† 01.03.1979
Artěmjev, Pavel Artěmevič
† 19.03.1979
Avdějev, Michail Vasilievič
† 22.06.1979
Radzijevskij, Alexej Ivanovič
† 30.08.1979
Neto, António Agostinho
† 10.09.1979
Tarjanik, Grigorij Averjanovič
† 14.09.1979
- Kazakov, Michail Iljič
† 25.12.1979
Agaľcov, Filipp Alexandrovič
† 29.06.1980
Golikov, Filipp Ivanovič
† 29.07.1980
Vodopjanov, Michail Vasiljevič
† 11.08.1980
Kotľjar, Feodosij Porfirievič
† 15.09.1980
Roslyj, Ivan Pavlovič
† 15.10.1980
Dobyš, Fjodor Ivanovič
† 29.11.1980
Anisimov, Nikolaj Pavlovič
† 05.02.1981
Antropov, Konstantin Alexandrovič
† 09.03.1981
Suděc, Vladimír Alexandrovič
† 06.05.1981
Butkov, Vasilij Vasiljevič
† 24.06.1981
Smirnov, Konstantin Nikolajevič
† 24.09.1981
Akulenko, Prokopij Semjonovič
† 27.01.1982
Čujkov, Vasilij Ivanovič
† 18.03.1982
Šilin, Afanasij Petrovič
† 22.05.1982
Bočarova (Beršanskaja), Jevdokija Davidovna
† 16.09.1982
Bagramjan, Ivan Christoforovič
† 21.09.1982
Molokov, Vasilij Sergejevič
† 29.12.1982
Gudkov, Michail Ivanovič
† 19.03.1983
Turkeľ, Ivan Lukič
† 06.04.1983
Krasovskij, Stěpan Akimovič
† 21.04.1983
- Žuravljov, Jevgenij Pětrovič
† 11.05.1983
Poznjak, Viktor Genrichovič
† 12.08.1983
Krivjakov, Nikolaj Kuzmič
† 02.02.1984
Andropov, Jurij Vladimirovič
† 09.02.1984
Batickij, Pavel Fjodorovič
† 17.02.1984
Běleckij, Jevgenij Michajlovič
† 07.06.1984
Polubojarov, Pavel Pavlovič
† 17.09.1984
Lomako, Viera Fjodorovna
† 14.10.1984
Ustinov, Dmitrij Fjodorovič
† 20.12.1984
Gromov, Michail Michajlovič
† 22.01.1985
Ruban, Savelij Michajlovič
† 29.03.1985
Batov, Pavel Ivanovič
† 19.04.1985
Moskalenko, Kiril Semjonovič
† 17.06.1985
Geťman, Semjon Grigorievič
† 30.08.1985
Makejev, Viktor Petrovič
† 25.10.1985
Pokryškin, Alexandr Ivanovič
† 13.11.1985
Pisarskij, Boris Romanovič
† 10.03.1986
- Gorev, Nikolaj Dmitrievič
† 17.07.1986
Getman, Andrej Lavrenťjevič
† 08.04.1987
Dobrovolskij, Jerofej Vladimirovič
† 21.04.1987
Čupikov, Pavel Fjodorovič
† 23.06.1987
Naumov, Pjotr Izotovič
† 01.07.1987
Leljušenko, Dmitrij Danilovič
† 20.07.1987
Povarkov, Venjamin Vsevolodovič
† 04.10.1987
Sandalov, Leonid Michajlovič
† 23.10.1987
Skripko, Nikolaj Semjonovič
† 05.12.1987
- Kovaljov, Sergej Pavlovič
† 15.01.1988
Gorškov, Sergej Georgijevič
† 13.05.1988
Jumašev, Andrej Borisovič
† 20.05.1988
Dagajev, Nikolaj Pavlovič
† 21.06.1988
Serebrjakov, Nikolaj Gavrilovič
† 03.07.1988
Cucajev, Vladimir Alexandrovič
† 18.08.1988
Denisov, Konstantin Dmitrievič
† 20.11.1988
Šumov-Jeretičenko, Josif Ivanovič
† 25.04.1989
Altunin, Alexandr Těrenťjevič
† 15.07.1989
Kazakov, Konstantin Petrovič
† 25.08.1989
Kuročkin, Pavel Alexejevič
† 28.12.1989
Skvirskij, Lev Solomonovič
† 05.04.1990
Savickij, Jevgenij Jakovlevič
† 06.04.1990
Malygin, Konstantin Alexejevič
† 11.05.1990
Serov, Ivan Alexandrovič
† 01.07.1990
Běloborodov, Afanasij Pavlentjevič
† 01.09.1990
Kurkotkin, Semjon Konstantinovič
† 16.09.1990
Puntus, Ivan Grigorievič
† 26.10.1990
Aleljuchin, Alexej Vasiljevič
† 29.10.1990
Rečkalov, Grigorij Andrejevič
† 22.12.1990
Lučinskij, Alexandr Alexandrovič
† 25.12.1990
Siněnko, Maxim Děnisovič
† 10.02.1991
Kožedub, Ivan Nikitovič
† 08.08.1991
Achromejev, Sergej Fjodorovič
† 24.08.1991
Cybin, Pavel Vladimírovič
† 04.02.1992
Rjazanov, Alexej Konstantinovič
† 01.08.1992
Dragunskij, David Abramovič
† 12.10.1992
Katkov, Fjodor Grigorjevič
† 30.12.1992
Markov, Valentin Vasilievič
† DD.MM.1992
Borisov, Vladimir Alexandrovič
† 19.03.1993
Ivanov, Semjon Pavlovič
† 26.09.1993
Kirillov, Josif Konstantinovič
† 22.12.1993
Ogarkov, Nikolaj Vasiljevič
† 23.01.1994
Blinov, Boris Vladimirovič
† 26.02.1994
Bočarov, Konstantin Dmitrievič
† DD.MM.1994
Šatilov, Vasilij Mitrofanovič
† 16.02.1995
Zacharov, Georgij Nefjodovič
† 06.01.1996
Aganov, Sergej Christoforovič
† 01.02.1996
Doľnikov, Grigorij Ustinovič
† 23.03.1996
- Ševčenko, Vladimi Vasiljevič
† DD.MM.1996
Sbytov, Nikolaj Alexandrovič
† 05.02.1997
Saveľjev, Anatolij Nikolajevič
† 20.12.1997
Meľnikov, Pavel Vasiljevič
† 29.10.1998
- Lecher, Viktor Isaakovič
† DD.MM.1998
Poljakov, Pavel Vasilievič
† DD.MM.1998
Andrianov, Vasilij Ivanovič
† 07.05.1999
Mironenko, Alexandr Alexejevič
† 17.07.1999
Savickaja, Valentina Flegontovna
† 15.02.2000
- Novikov, Boris Alexandrovič
† 19.03.2000
Sebrova, Irina Fodorovna
† 05.04.2000
Ljaščenko, Nikolaj Grigorjevič
† 10.10.2000
Semenkov, Alexej Ivanovič
† 16.11.2000
Plotnikov, Pavel Artemjevič
† 14.12.2000
Kožemjakin, Ivan Ivanovič
† 23.07.2001
Prochorov, Alexej Nikolajevič
† 27.05.2002
Čuprov, Iľja Michajlovič
† 25.02.2003
Nikišin, Dmitrij Tichonovič
† 16.04.2003
Rovnin, Andrej Nikanorovič
† DD.MM.2003
Oskin, Dmitrij Pavlovič
† 25.01.2004
Vasilenko, Gavriil Tarasovič
† 03.06.2004
Morgis, Nikolaj Sergejevič
† 25.08.2006
Kalugin, Igor Michajlovič
† 29.06.2009
Odincov, Michail Petrovič
† 12.12.2011
Sokolov, Sergej Leonidovič
† 31.08.2012
Akimova, Alexandra Fjodorovna
† 29.12.2012
Kulikov, Viktor Georgijevič
† 28.05.2013
Tabakov, Nikolaj Ivanovič
† 15.01.2014
Petrov, Vasilij Ivanovič
† 01.02.2014
Lakatoš, Vladimír Pavlovič
† 03.08.2014
Gubarev, Aleksej Aleksandrovič
† 21.02.2015
Primakov, Jevgenij Maximovič
† 26.06.2015
Gorbatko, Viktor Vasiljevič
† 17.05.2017
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
DD.MM.1814-DD.07.1914
3. granátnická divize
3rd Grenadier Division
DD.MM.1833-DD.07.1914
1. jezdecká divize
1st Cavalry Division
26.04.1849-02.06.1917
Rota palácových granátníků
Palace Grenadier Company
DD.11.1863-DD.01.1918
Alexandrovské vojenské učiliště
Alexander Military School
18.08.1864-DD.MM.1918
Moskevský vojenský okruh
Moscow Military District
DD.MM.1864-DD.MM.1897
Alexejevské vojenské učiliště
Alexey Military School
DD.MM.1877-DD.07.1914
2. granátnická divize
2nd Grenadier Division
DD.MM.1877-DD.07.1914
Granátnický sbor
Grenadiers Corps
03.08.1882-DD.MM.1918
1. moskevský kadetský sbor
1st Moscow Cadet Corps
03.08.1882-DD.MM.1918
2. moskevský kadetský sbor
2nd Moscow Cadet Corps
DD.MM.1883-DD.07.1914
17. armádní sbor
17. Army Corps
DD.MM.1897-DD.11.1917
Moskevské vojenské učiliště
Moscow Military School
10.07.1909-??.07.1914
1. donský kozácký pluk
1st Don Cossack Regiment
DD.MM.1910-DD.07.1914
Granátnický moždířový dělostřelecký oddíl
Grenadier Mortal Artillery Batallion
02.06.1917-17.02.1921
Rota granátníků Sv. Jiří
St. George´s Grenadiers Company
DD.MM.1918-DD.MM.1946
Rada lidových komisařů RSFSR
Council of People\'s Commissars of the RSFSR
30.12.1922-21.08.1924
14. střelecká divize
14th Rifle Division
31.12.1922-21.06.1941
Moskevský vojenský okruh
Moscow Military District
08.03.1923-DD.MM.1936
2. střelecký sbor
2nd Rifle Corps
06.07.1923-15.03.1946
Lidový komisariát dopravy SSSR
USSR People\'s Commissariat of Transport
06.07.1923-15.03.1946
Lidový komisariát dopravy SSSR
USSR People\'s Commissariat of Transport
06.07.1923-15.03.1946
Lidový komisariát financí SSSR
USSR People\'s Commissariat of Finance
06.07.1923-15.03.1946
Lidový komisariát financí SSSR
USSR People\'s Commissariat of Finance
06.07.1923-DD.MM.1924
Lidový komisariát potravin SSSR
USSR People\'s Commissariat of Food
06.07.1923-DD.MM.1924
Lidový komisariát potravin SSSR
USSR People\'s Commissariat of Food
06.07.1923-17.01.1932
Lidový komisariát pošt a telegrafů SSSR
USSR People\'s Commissariat of Posts and Telegraphs
06.07.1923-17.01.1932
Lidový komisariát pošt a telegrafů SSSR
USSR People\'s Commissariat of Posts and Telegraphs
06.07.1923-23.07.1933
Lidový komisariát práce SSSR
USSR People\'s Commissariat of Labour
06.07.1923-23.07.1933
Lidový komisariát práce SSSR
USSR People\'s Commissariat of Labour
06.07.1923-20.07.1934
Lidový komisariát vojenských a námořních věcí
People\'s Commissariat for Military and Naval Affairs
06.07.1923-15.03.1946
Lidový komisariát zahraničních věcí SSSR
USSR People\'s Commissariat of Foreign Affairs
06.07.1923-15.03.1946
Lidový komisariát zahraničních věcí SSSR
USSR People\'s Commissariat of Foreign Affairs
06.07.1923-18.11.1925
Lidový komisariát zahraničního obchodu SSSR
USSR People\'s Commissariat of Foreign Trade
06.07.1923-18.11.1925
Lidový komisariát zahraničního obchodu SSSR
USSR People\'s Commissariat of Foreign Trade
06.07.1923-05.01.1932
Nejvyšší rada národního hospodářství SSSR
USSR Supreme Soviet of the National Economy
DD.MM.1924-18.11.1925
Lidový komisariát vnitřního obchodu SSSR
USSR People\'s Commissariat of Internal Trade
DD.MM.1924-18.11.1925
Lidový komisariát vnitřního obchodu SSSR
USSR People\'s Commissariat of Internal Trade
DD.01.1925-22.11.1934
Správa vojenského letectva Dělnicko-rolnické rudé armády
Air Force Directorate
18.11.1925-22.11.1930
Lidový komisariát zahraničního a vnitřního obchodu SSSR
USSR People\'s Commissariat of Foreign and Internal Trade
18.11.1925-22.11.1930
Lidový komisariát zahraničního a vnitřního obchodu SSSR
USSR People\'s Commissariat of Foreign and Internal Trade
15.11.1926-21.06.1941
Letectvo Moskevského vojenského okruhu
Air Force of the Moscow Military District
01.02.1927-22.04.1938
Moskevská proletářská střelecká divize
Moscow Proletarian Rifle Division
07.12.1929-15.03.1946
Lidový komisariát zemědělství SSSR
USSR People\'s Commissariat of Agriculture
07.12.1929-15.03.1946
Lidový komisariát zemědělství SSSR
USSR People\'s Commissariat of Agriculture
22.11.1930-15.03.1946
Lidový komisariát zahraničního obchodu SSSR
USSR People\'s Commissariat of Foreign Trade
22.11.1930-15.03.1946
Lidový komisariát zahraničního obchodu SSSR
USSR People\'s Commissariat of Foreign Trade
22.11.1930-29.07.1934
Lidový komisariát zásobování SSSR
USSR People\'s Commissariat of Supply
22.11.1930-29.07.1934
Lidový komisariát zásobování SSSR
USSR People\'s Commissariat of Supply
30.01.1931-09.04.1939
Lidový komisariát vodní dopravy SSSR
USSR People\'s Commissariat of Water Transportation
30.01.1931-09.04.1939
Lidový komisariát vodní dopravy SSSR
USSR People\'s Commissariat of Water Transportation
05.01.1932-15.03.1946
Lidový komisariát lesního hospodářství SSSR
USSR People\'s Commissariat of Forestry
05.01.1932-15.03.1946
Lidový komisariát lesního hospodářství SSSR
USSR People\'s Commissariat of Forestry
05.01.1932-24.01.1939
Lidový komisariát těžkého průmyslu SSSR
USSR People\'s Commissariat of Heavy Industry
05.01.1932-24.01.1939
Lidový komisariát těžkého průmyslu SSSR
USSR People\'s Commissariat of Heavy Industry
05.03.1932-15.03.1946
Lidový komisariát lehkého průmyslu SSSR
USSR People\'s Commissariat of Light Industry
05.03.1932-15.03.1946
Lidový komisariát lehkého průmyslu SSSR
USSR People\'s Commissariat of Light Industry
01.10.1932-15.03.1946
Lidový komisariát obilných a chovatelských sovchozů SSSR
USSR People\'s Commissariat of Grain and Livestock State Farms
01.10.1932-15.03.1946
Lidový komisariát obilných a chovatelských sovchozů SSSR
USSR People\'s Commissariat of Grain and Livestock State Farms
10.07.1934-28.03.1938
Hlavní správa státní bezpečnosti
Main Directorate of State Security
10.07.1934-28.03.1938
Hlavní správa státní bezpečnosti
Main Directorate of State Security
20.07.1934-25.02.1946
Lidový komisariát obrany
People\'s Commissariat for Defence
22.11.1934-17.11.1939
Letecká správa Dělnicko-rolnické rudé armády
Air Directorate
22.09.1935-26.07.1940
Generální štáb Dělnicko-rolnické rudé armády
General Staff of the Red Workers\' and Peasants\' Army
20.07.1936-15.03.1946
Lidový komisariát spravedlnosti SSSR
USSR People\'s Commissariat of Justice
20.07.1936-15.03.1946
Lidový komisariát spravedlnosti SSSR
USSR People\'s Commissariat of Justice
30.12.1937-25.02.1946
Lidový komisariát vojenského námořnictva
People\'s Commissariat for Navy
22.04.1938-19.08.1939
1. střelecká divize
1st Rifle Division
23.09.1938-03.02.1941
Hlavní správa státní bezpečnosti
Main Directorate of State Security
23.09.1938-03.02.1941
Hlavní správa státní bezpečnosti
Main Directorate of State Security
02.01.1939-15.03.1946
Lidový komisariát textilního průmyslu SSSR
USSR People\'s Commissariat of Textile Industry
02.01.1939-15.03.1946
Lidový komisariát textilního průmyslu SSSR
USSR People\'s Commissariat of Textile Industry
09.04.1939-15.03.1946
Lidový komisariát námořního loďstva SSSR
USSR People’s Commissariat of the Sea Fleet
09.04.1939-15.03.1946
Lidový komisariát námořního loďstva SSSR
USSR People’s Commissariat of the Sea Fleet
09.04.1939-15.03.1946
Lidový komisariát říčního loďstva SSSR
USSR People’s Commissariat of the River Fleet
09.04.1939-15.03.1946
Lidový komisariát říčního loďstva SSSR
USSR People’s Commissariat of the River Fleet
19.08.1939-15.09.1939
21. střelecký sbor
21st Rifle Corps
19.08.1939-DD.06.1940
57. střelecký sbor
57th Rifle Corps
DD.09.1939-DD.MM.RRRR
11. stíhací letecký pluk
11th Fighter Aviation Regiment
09.12.1939-05.01.1940
Hlavní stan hlavního velení
Main Command of the Armed Forces
05.01.1940-30.03.1940
Hlavní stan Hlavní vojenské rady
Main Command of the Main Military Council
27.04.1940-15.03.1946
Lidový komisariát průmyslu papíru a celulózy SSSR
USSR People\'s Commissariat of Cellulose and Paper Industry
27.04.1940-15.03.1946
Lidový komisariát průmyslu papíru a celulózy SSSR
USSR People\'s Commissariat of Cellulose and Paper Industry
30.06.1940-25.06.1941
7. mechanizovaný sbor
7th Mechanised Corps
26.07.1940-03.06.1946
Generální štáb Rudé armády
General Staff of the Red Army
29.09.1940-23.06.1941
1. motorizovaná divize
1st Motorised Division
03.02.1941-20.07.1941
Lidový komisariát státní bezpečnosti SSSR
USSR People\'s Commissariat of State Security
03.02.1941-20.07.1941
Lidový komisariát státní bezpečnosti SSSR
USSR People\'s Commissariat of State Security
14.03.1941-15.06.1941
21. mechanizovaný sbor
21st Mechanised Corps
21.06.1941-09.07.1945
Moskevský vojenský okruh
Moscow Military District
23.06.1941-10.07.1941
Hlavní stan hlavního velení
Main Command of the Armed Forces
10.07.1941-08.08.1941
Hlavní stan vrchního velení
Supreme Command of the Armed Forces
DD.07.1941-30.07.1941
12. stíhací letecký pluk
12th Fighter Aviation Regiment
08.08.1941-03.08.1945
Hlavní stan nejvyššího velení
Supreme Main Command of the Armed Forces
31.03.1942-06.04.1942
1. tankový sbor
1st Tank Corps
23.06.1942-11.07.1942
25. tankový sbor
25th Tank Corps
15.12.1942-30.01.1943
2. gardová výsadková divize
2nd Guards Airborne Division
14.04.1943-15.03.1946
Lidový komisariát státní bezpečnosti SSSR
USSR People\'s Commissariat of State Security
14.04.1943-15.03.1946
Lidový komisariát státní bezpečnosti SSSR
USSR People\'s Commissariat of State Security
28.04.1943-DD.05.1943
18. gardový střelecký sbor
18th Guards Rifle Corps
30.04.1943-DD.MM.RRRR
12. letecká divize dalekého dosahu
12th Long Range Aviation Division
09.06.1943-10.06.1945
1. stíhací letecká armáda protivzdušné obrany
1st Fighter Aviation Army of the Air Defence
28.06.1943-20.07.1943
6. gardový mechanizovaný sbor
6th Guards Mechanized Corps
DD.06.1945-09.07.1945
2. gardová armáda
2nd Guards Army
09.07.1945-31.12.1991
Moskevský vojenský okruh
Moscow Military District
DD.07.1945-29.12.1953
2. gardová střelecká divize
2nd Guards Rifle Division
DD.MM.1945-05.04.1946
18. letecká armáda
18th Air Army
DD.MM.1945-10.06.1945
9. gardová armáda
9th Guards Army
25.02.1946-25.02.1950
Hlavní velitelství vojenského námořnictva
Supreme Command of the Navy
03.06.1946-DD.06.1950
Generální štáb ozbrojených sil
General Staff of the Armed Forces
10.06.1946-31.12.1948
Velitelství výsadkového vojska
Airborne Troops Command
DD.07.1946-DD.MM.RRRR
13. gardový střelecký sbor
13th Guards Rifle Corps
DD.02.1947-DD.MM.RRRR
2. dopravný letecký pluk
2nd Transport Aviation Regiment
31.12.1948-18.04.1953
Samostatná gardová výsadková armáda
Separate Guards Airborne Army
10.01.1949-01.05.1980
6. letecká armáda
6th Air Army
DD.01.1949-DD.MM.1992
Hlavní zpravodajská správa generálního štábu ozbrojených sil SSSR
Main Intelligence Directorate of the General Staff of USSR Armed Forces
02.02.1949-DD.MM.1959
708. letecký dopravný pluk osobitného určenia
708th Special Purpose Transport Aviation Regiment
25.02.1950-15.03.1953
Ministerstvo vojenského námořnictva
Ministry of the Navy
25.02.1950-15.03.1953
Ministerstvo vojenství
Ministry of Military Affairs
DD.06.1950-DD.02.1955
Generální štáb Sovětské armády
General Staff of the Soviet Army
15.03.1953-31.12.1991
Hlavní velitelství vojenského námořnictva
Supreme Command of the Navy
15.03.1953-31.12.1991
Ministerstvo obrany
Ministry of Defence
18.04.1953-26.12.1991
Velitelství výsadkového vojska
Airborne Troops Command
29.12.1953-05.06.1957
23. gardová mechanizovaná divize
23rd Guards Mechanised Division
17.12.1959-12.11.1991
Hlavní velitelství raketového vojska strategického určení
Hight Command of the Strategic Rocket Forces
DD.MM.1959-13.06.1960
708. letecký dopravný pluk osobitného určenia
708th Special Purpose Transport Aviation Regiment
17.11.1964-DD.MM.1972
2. gardová motostřelecká divize
2nd Guards Motor Rifle Division
16.03.1992-DD.MM.RRRR
Ministerstvo obrany Ruskej federácie
Ministry of Defense of Russian Federation
05.04.2016-DD.MM.RRRR
Federální služba vojska Národní gardy
Federal Service of National Guard Troops
DD.MM.RRRR-DD.07.1914
1. granátnická divize
1st Grenadier Division
DD.MM.RRRR-DD.07.1914
25. armádní sbor
25th Army Corps
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
52. stíhací letecká armáda protivzdušné obrany
52nd Fighter Aviation Army of the Air Defence
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
64. stíhací letecká armáda protivzdušné obrany
64th Fighter Aviation Army of the Air Defence
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
78. stíhací letecká armáda protivzdušné obrany
78th Fighter Aviation Army of the Air Defence
Průmyslové podniky:
Industry:
DD.MM.1869-DD.MM.1873
Dangauer
DD.MM.1873-DD.MM.1918
Továrna na kotle, strojírenské a měděné zboží Dangauer & Kaiser
DD.05.1893-DD.MM.1900
?
DD.MM.1900-DD.MM.1918
Akciová společnost Dux J. A. Meller
19.10.1912-DD.MM.1915
Gnom a.s.
DD.MM.1914-DD.12.1918
Letecký závod F. Mosca
DD.MM.1915-DD.12.1918
1. rižský transmisní, strojírenský, slévárenský a mechanický závod Motor
DD.MM.1915-DD.12.1918
Akciová společnost motorů Gnome & Rhone
02.08.1916-30.04.1923
Automobilové moskevské družstvo
DD.MM.1916-28.11.1921
Vojenský ústřední park-sklad
DD.MM.1917-DD.12.1918
Závod Salmson
DD.MM.1918-DD.MM.1923
Státní letecký závod č. 1
DD.12.1918-DD.MM.1922
Státní letecký závod č. 2
DD.12.1918-DD.MM.1925
Státní letecký závod č. 4 Motor
DD.12.1918-DD.MM.1923
Státní letecký závod č. 5
DD.12.1918-14.08.1923
Státní letecký závod č. 6 Amstro
DD.MM.1918-DD.MM.1931
Závod Kotloapparat
28.11.1921-DD.MM.1922
Letecký dělník
DD.MM.1922-DD.MM.1927
Letecké opravny č. 1
DD.MM.1922-DD.MM.1927
Státní letecký závod č. 2 Ikar
30.04.1923-DD.MM.1925
Automobilové moskevské družstvo Ferrero
DD.MM.1923-DD.MM.1925
Státní letecký závod č. 1 ODVF
DD.MM.1923-DD.MM.1927
Státní letecký závod č. 5 Letadlo
DD.MM.1924-DD.MM.1930
Ústřední dílny Dobroletu
DD.MM.1925-01.10.1931
1. státní automobilový závod
DD.MM.1925-DD.MM.1927
Státní letecký závod č. 1 Aviachimu
DD.MM.1925-21.03.1927
Státní letecký závod č. 4 Motor M. V. Frunzeho
DD.MM.1927-DD.12.1929
Letecké opravny č. 1 V. R. Menžinského
DD.MM.1927-DD.10.1941
Moskevský letecký závod č. 1 Aviachimu
DD.MM.1927-DD.09.1930
Moskevský letecký závod č. 25
DD.MM.1927-DD.08.1941
Motorářský závod č. 24 M. V. Frunzeho
DD.MM.1927-DD.08.1941
PAO Kuzněcov
DD.MM.1927-DD.MM.1927
Spojený státní letecký závod č. 2 a č. 4 M. V. Frunzeho
DD.12.1929-DD.10.1941
Moskevský letecký závod č. 39 V. R. Menžinského
DD.MM.1930-07.05.1932
Letecký opravárenský závod č. 62
DD.MM.1930-DD.MM.1932
Ústřední letecká opravárenská základna
01.10.1931-03.06.1942
Moskevský automobilový závod V. I. Stalina
DD.MM.1931-DD.MM.1990
Moskevský závod chladicí techniky Kompresor ?
DD.01.1932-30.12.1936
Závod pokusných konstrukcí CAGI
07.05.1932-DD.MM.1932
Závod č. 62 na ocelová letadla Molotova
DD.MM.1932-DD.07.1941
Tušinský letecký závod č. 81 Molotova
DD.MM.1932-DD.MM.1936
Závod pokusných konstrukcí NII GVF
DD.MM.1933-DD.MM.1936
Výzkumný kombinát pro zkušební stavbu a provoz vzducholodí
DD.MM.1934-30.04.1966
Moskevský letecký závod č. 115
30.12.1936-DD.07.1941
Moskevský letecký závod č. 156
DD.MM.1936-DD.MM.1938
Dolgoprudněnský závod č. 207 pro stavbu vzducholodí
DD.MM.1936-DD.MM.1938
Letecký opravárenský závod č. 89 A. I. Golcmana
DD.MM.1938-DD.10.1941
Moskevský letecký závod č. 89 Vodopjanova
DD.MM.1940-DD.10.1941
Moskevský letecký závod č. 240
DD.MM.1940-DD.10.1941
Moskevský letecký závod č. 51
DD.07.1941-DD.MM.1942
?
DD.07.1941-15.02.1942
Frontové letecké opravárenské dílny č. 24
DD.07.1941-DD.10.1941
PAO Dolgoprudněnský vědecko-výrobní podnik
DD.07.1941-DD.10.1941
Sjednocený letecký závod č. 81-156
DD.07.1941-DD.10.1941
Tušinský letecký závod č. 464
18.12.1941-03.07.1961
Moskevský letecký závod č. 23
DD.MM.1941-DD.MM.194R
Dělostřelecký závod č. 8 M. I. Kalinina
DD.12.1941-30.04.1966
Moskevský letecký závod č. 240
DD.12.1941-DD.MM.1963
Moskevský letecký závod č. 30
DD.MM.1941-DD.MM.194R
PAO Strojírenský závod M. I. Kalinina
15.02.1942-DD.MM.1963
Motorářský závod č. 45
14.03.1942-DD.MM.1963
Tušinský letecký závod č. 82
DD.03.1942-DD.MM.1966
Moskevský letecký závod č. 155
DD.05.1942-DD.07.1943
PAO Dolgoprudněnský vědecko-výrobní podnik
DD.05.1942-DD.07.1943
Tušinský letecký závod č. 464
03.06.1942-28.10.1944
Moskevský Leninova řádu automobilový závod I. V. Stalina
12.07.1942-18.11.1949
Moskevský letecký závod č. 134
16.09.1942-DD.07.1943
Tušinský letecký závod č. 464
DD.MM.1942-30.04.1966
Moskevský letecký závod č. 156
DD.03.1943-DD.11.1949
Moskevský letecký závod č. 381
DD.03.1943-DD.03.1943
Nižnětagilský letecký závod č. 381
DD.07.1943-DD.12.1943
Dolgoprudněnský letecký závod č. 464
DD.07.1943-DD.12.1943
PAO Dolgoprudněnský vědecko-výrobní podnik
DD.07.1943-03.02.1945
Státní svazový závod č. 289
DD.09.1943-DD.MM.1943
Novosibirský letecký závod č. 51 ?
DD.MM.1943-DD.MM.1954
Moskevský letecký závod č. 51
28.10.1944-19.11.1949
Moskevský řádu Lenina a řádu Rudého praporu práce automobilový závod I. V. Stalina
15.05.1946-06.03.1966
Vědecko-výzkumný institut č. 1
08.09.1947-09.08.1950
Speciální kancelář č.1
12.12.1947-02.06.1953
Státní svazový závod č. 3
18.11.1949-DD.MM.1967
Závod pokusné výzbroje č. 134
19.11.1949-26.06.1956
Moskevský dvojnásobný řádu Lenina a řádu Rudého praporu práce automobilový závod I. V. Stalina
09.08.1950-DD.MM.1966
Konstrukční kancelář č.1
02.06.1953-DD.MM.1963
Moskevský vrtulníkový závod M. L. Mila a.s.
02.06.1953-DD.MM.1963
Státní svazový závod č. 329
DD.MM.1954-30.04.1966
Státní svazový závod č. 51 pokusné stavby letadel
26.06.1956-04.01.1971
Moskevský dvojnásobný řádu Lenina a řádu Rudého praporu práce automobilový závod I. A. Lichačova
03.07.1961-06.03.1966
Moskevský letecký závod M. V. Chruničeva
DD.MM.1963-DD.MM.1965
Moskevský letecký závod č. 30 Prapor práce
DD.MM.1963-16.11.1981
Moskevský strojírenský závod Saljut
DD.MM.1963-DD.MM.19RR
Moskevský vrtulníkový závod M. L. Mila a.s.
DD.MM.1963-DD.MM.19RR
Státní svazový závod č. 329
DD.MM.1963-DD.MM.1997
Tušinský strojírenský závod
DD.MM.1965-30.01.1974
Moskevský strojírenský závod Prapor práce
06.03.1966-DD.MM.1992
Moskevský institut tepelné techniky
06.03.1966-07.06.1993
Moskevský strojírenský závod M. V. Chruničeva
30.04.1966-15.09.1975
Moskevský strojírenský závod Kulon
30.04.1966-30.08.1989
Moskevský strojírenský závod Pokus
30.04.1966-DD.07.1990
Moskevský strojírenský závod Rychlost
30.04.1966-18.04.1977
Moskevský strojírenský závod Střela
DD.MM.1966-DD.MM.1971
Moskevská konstrukční kancelář Střela
DD.MM.1966-DD.MM.1971
Moskevský strojírenský závod Zenit
DD.MM.1967-DD.MM.1989
Moskevský strojírenský závod Vympel
04.01.1971-13.07.1971
Moskevský trojnásobný řádu Lenina a řádu Rudého praporu práce automobilový závod I. A. Lichačova
13.07.1971-03.12.1971
Moskevský trojnásobný řádu Lenina a řádu Rudého praporu práce automobilový závod I. A. Lichačova, výrobní sdružení
03.12.1971-23.09.1992
Moskevský trojnásobný řádu Lenina, řádu Říjnové revoluce a řádu Rudého praporu práce automobilový závod I. A. Lichačova, výrobní sdružení
DD.MM.1971-DD.MM.1988
Centrální konstrukční kancelář Almaz
DD.MM.1971-DD.MM.1978
Moskevský strojírenský závod Zenit A. I. Mikojana
30.01.1974-DD.MM.1992
Moskevské letecké výrobní sdružení
15.09.1975-DD.MM.1992
Moskevský strojírenský závod P. A. Suchoje
18.04.1977-24.12.1992
Moskevský strojírenský závod S. V. Iljušina
DD.MM.1978-DD.MM.1990
Moskevský strojírenský závod A. I. Mikojana
16.11.1981-DD.12.1991
Moskevský strojírenský výrobní podnik Saljut
DD.MM.1988-DD.MM.1995
Vědecko-výrobní sdružení Almaz
30.08.1989-26.08.1997
Letecký vědecko-technický komplex A. N. Tupoleva
DD.MM.1989-DD.MM.1992
Strojírenská konstrukční kancelář Vympel
DD.07.1990-DD.MM.1993
Moskevský strojírenský závod Rychlost A. S. Jakovleva
DD.MM.1990-DD.MM.1999
Letecký vědecko-výrobní komplex MiG A. I. Mikojana
DD.12.1991-DD.MM.2002
Moskevský strojírenský výrobní podnik Saljut s.p.
23.09.1992-DD.MM.RRRR
Moskevské OAO Závod I. A. Lichačova
24.12.1992-14.04.1994
Letecký komplex S. V. Iljušina
DD.MM.1992-DD.MM.1994
Letecký vědecko-výrobní komplex OKB Suchoj
DD.MM.1992-DD.MM.1995
Moskevské letecké výrobní sdružení P. V. Děmentěva
DD.MM.1992-24.11.2010
Moskevský institut tepelné techniky s. p.
DD.MM.1992-27.07.1999
Státní strojírenská konstrukční kancelář Vympel
07.06.1993-DD.MM.RRRR
Státní kosmické vědecko-výrobní středisko M. V. Chruničeva
DD.MM.1993-DD.MM.RRRR
OAO Zkušební konstrukční kancelář A. S. Jakovleva
14.04.1994-DD.MM.RRRR
OAO Letecký komplex S. V. Iljušina
DD.MM.1994-DD.MM.2002
AOOT OKB P. O. Suchoje
DD.MM.1995-DD.MM.1996
AOOT Almaz
DD.MM.1995-DD.MM.1999
Moskevské letecké výrobní sdružení MiG
27.05.1996-DD.MM.1999
Vojensko-průmyslový komplex Moskevské letecké výrobní sdružení
DD.MM.1996-DD.MM.2001
OAO Centrální konstrukční kancelář Almaz
26.08.1997-30.06.1999
OAO Letecký vědecko-technický komplex A. N. Tupoleva
DD.MM.1997-DD.MM.RRRR
OAO Tušinský strojírenský závod
30.06.1999-DD.MM.RRRR
PAO Tupolev
27.07.1999-22.06.2005
Státní strojírenská konstrukční kancelář Vympel I. I. Toropova
DD.MM.1999-DD.MM.2008
FGUP Ruská letecká korporace MiG
DD.MM.1999-DD.MM.RRRR
Inženýrské středisko OKB A. I. Mikojana
DD.MM.1999-DD.MM.RRRR
Průmyslový komplex č. 2 P. A. Voronina
DD.MM.2001-DD.MM.2008
OAO Vědecko-výrobní sdružení Almaz
23.04.2002-DD.02.2015
OAO Koncern protivzdušné obrany Almaz-Antej
DD.MM.2002-02.03.2011
FGUP Vědecko-výrobní středisko výroby plynových turbín Saljut
DD.MM.2002-31.12.2012
OAO OKB P. O. Suchoje
22.06.2005-26.10.2015
OAO Státní strojírenská konstrukční kancelář Vympel I. I. Toropova
DD.MM.2008-01.07.2015
OAO GSKB Koncernu PVO Almaz-Antej akademika A. A. Raspletina
24.11.2010-DD.MM.RRRR
OAO Korporace Moskevský institut tepelné techniky
02.03.2011-07.04.2015
FGUP Vědecko-výrobní středisko výroby plynových turbín Saljut
31.12.2012-DD.MM.RRRR
PAO Společnost Suchoj
DD.02.2015-DD.MM.RRRR
Koncern vzdušně-kosmické obrany Almaz-Antej a.s.
07.04.2015-DD.MM.RRRR
Vědecko-výrobní středisko výroby plynových turbín Saljut a.s.
01.07.2015-DD.MM.RRRR
PAO Vědecko-výrobní sdružení Almaz akademika A. A. Raspletina
26.10.2015-DD.MM.RRRR
Státní strojírenská konstrukční kancelář Vympel I. I. Toropova a. s.
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
hlavní město
populace 11 514 300 (2010)
Zdroje:
Sources:
https://en.wikipedia.org/wiki/Moscow
URL : https://www.valka.cz/Moskva-t88127#396000Verze : 1
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!