Main Menu
User Menu

38. střelecký sbor [1943-1945]

38th Rifle Corps / 38-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
38. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
38-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.05.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.06.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1943-31.08.1943 50. armáda
01.09.1943-30.04.1944 10. armáda
01.05.1944-30.06.1944 49. armáda
01.07.1944-DD.MM.1944 50. armáda
DD.MM.1944-DD.MM.1945 33. armáda
Dislokace:
Deployed:
23.05.1943-DD.MM.1944 východoevropské válčiště
DD.MM.1944-DD.MM.1945 středoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
23.05.1943-19.04.1945 Tereškov, Alexej Dmitrijevič (Geněral-major / Генерал-майор)
20.04.1945-09.05.1945 Tereškov, Alexej Dmitrijevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.1945-DD.MM.1945 89. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/1e5yEd
https://goo.gl/eM66fP
https://goo.gl/xwt5lg
https://goo.gl/yMjJjJ
https://goo.gl/uDu1fF
https://goo.gl/B0BWId
https://goo.gl/WxI6BC
https://goo.gl/9j3Sje
https://goo.gl/6y4BvZ
https://goo.gl/h1EHHO
URL : https://www.valka.cz/38-strelecky-sbor-1943-1945-t58382#523256Verze : 0
MOD