Main Menu
User Menu

Generálmajor [1918-1919]

Major-General

     
Název hodnosti:
Name of the Rank:
generálmajor
Generálská skupina:
Generals Group:
generálové zbraní
Datum vzniku:
Established:
28.10.1918
Předchůdce:
Preceding Rank:
generálmajor
Datum zániku:
Abolished:
01.11.1919
Nástupce:
Succeeding Rank:
generál V. hodnostní třídy
Hodnost vyšší:
Higher Rank:
polní podmaršál
Hodnost nižší:
Lower Rank:
-
Hodnost obdobná:
Equivalent Rank:
brigádní generál legií
generálmajor legií
kontradmirál
generál lékař
generál vojenský auditor
generál intendant
Počet udělení:
Number of Appointments:
14
URL : https://www.valka.cz/Generalmajor-1918-1919-t60285#217367Verze : 0
MOD

Příjmení a jméno, titul
Surname, Name and Title
Hodnost
Rank
Datum a místo narození
Date and Place of Birth
Datum a místo úmrtí
Date and Place of Decease
Datum udělení hodnosti
Date of Appointment
Červinka Jaroslav


generálmajor
Major-General
03.05.1848
Ostředek
09.01.1933
Ráby
01.03.1919


Destremau Félix-Alexis
generálmajor
Major-Général
17.01.1868
Besançon
06.05.1945
Sfax
10.07.1919


Drobný Jan
Ing.
generálmajor
Major-General
10.02.1866
Železný Brod
?
?
19.05.1919


Esop Karel
Ing.
generálmajor
Major-General
28.01.1863
Bečov
12.10.1935
Praha
06.11.1918


Fournier Pierre-Victor


generálmajor
Major-General
16.01.1867
Loudun
07.03.1945
Paris
10.07.1919


Chabord Rémi-Alphonse


generálmajor
Major-General
22.01.1867 31.01.1941
Pau
10.07.1919


Kieffer Louis-Jules-Frédéric


generálmajor
Major-Général
31.12.1872
Clichy
01.10.1950
Saint-Paul
10.07.1919


Petržilka Karel


generálmajor
Major-General
17.03.1858
Praha
06.04.1939
Praha
09.11.1918


Rada Antonín


generálmajor
Major-General
27.01.1864
Přibyslav
?
?
10.06.1919


Schöbl František


generálmajor
Major-General
06.06.1868
Jindřichův Hradec
07.08.1937
České Budějovice
15.03.1919


Schuhler Louis-Hubert-Charles


generálmajor
Major-Général
19.09.1866
Xertigny
17.12.1946
Mont-Saint-Aignan
10.07.1919


Smrček Jan


generálmajor
Major-General
07.04.1863
Josefov
10.06.1933
Praha
01.11.1918


Somon Usmar-François


generálmajor
Major-General
06.12.1870
Issoudun
06.12.1952
Saint-Gaultier
10.07.1919


Štika Josef


generálmajor
Major-General
26.08.1862
Strašice
28.07.1937
Znojmo
05.11.1918


URL : https://www.valka.cz/Generalmajor-1918-1919-t60285#375645Verze : 8
MOD
Datum povýšení
Date of Appointment
Fotografie
Photo
Jméno
Name
Stát
Country
01.11.1918 - Smrček, Jan
05.11.1918 - Štika, Josef
06.11.1918 Esop, Karel
09.11.1918 - Petržilka, Karel
01.03.1919 Červinka, Jaroslav
15.03.1919 - Schöbl, František
19.05.1919 Drobný, Jan
10.06.1919 Rada, Antonín
10.07.1919 Chabord, Rémi Alphonse
10.07.1919 - Destremau, Félix Alexis
10.07.1919 Fournier, Pierre Victor
10.07.1919 Kieffer, Louis Jules Frédéric
10.07.1919 Schuhler, Louis Hubert Charles
10.07.1919 - Somon, Usmar François
URL : https://www.valka.cz/Generalmajor-1918-1919-t60285#422701Verze : 0
MOD