Main Menu
User Menu

Tichooceánska flota [1953-1991] - 2. formování

Pacific Fleet - 2nd forming

Tichooceánska flota - 2. formovanie

Тихоокеанский флот (ТОФ) - II. формирование

     
Název:
Name:
Tichooceánska flota - 2. formování
Originální název:
Original Name:
Краснознаменный Тихоокеанский флот
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.1953
Předchůdce:
Predecessor:
5. flota a 7. flota
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1991
Nástupce:
Successor:
Tichooceánska flota
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.1953-31.12.1991 Hlavné veliteľstvo vojenského námorníctva
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.1953-DD.12.1991 Vladivostok, ? /

Velitel:
Commander:
DD.08.1953-DD.01.1956 Pantelejev, Jurij Alexandrovič (Admiral / Адмирал)
16.01.1956-10.02.1958 Čekurov, Valentin Andrejevič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
10.02.1958-DD.06.1962 Fokin, Vitalij Alexejevič (Admiral / Адмирал)
DD.06.1962-13.04.1964 Ameľko, Nikolaj Nikolajevič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
13.04.1964-DD.03.1969 Ameľko, Nikolaj Nikolajevič (Admiral / Адмирал)
10.03.1969-29.04.1970 Smirnov, Nikolaj Ivanovič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
29.04.1970-05.11.1973 Smirnov, Nikolaj Ivanovič (Admiral / Адмирал)
05.11.1973-DD.09.1974 Smirnov, Nikolaj Ivanovič (Admiral flota / Адмирал флота)
DD.09.1974-25.04.1975 Maslov, Vladimir Petrovič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
25.04.1975-DD.08.1979 Maslov, Vladimir Petrovič (Admiral / Адмирал)
DD.08.1979-25.10.1979 Spiridonov, Emiľ Nikolajevič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
25.10.1979-07.02.1981 Spiridonov, Emiľ Nikolajevič (Admiral / Адмирал)
07.02.1981-25.10.1982 Sidorov, Vladimir Vasiljevič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
25.10.1982-DD.12.1986 Sidorov, Vladimir Vasiljevič (Admiral / Адмирал)
DD.12.1986-29.10.1987 Chvatov, Gennadij Alexandrovič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
29.10.1987-31.12.1991 Chvatov, Gennadij Alexandrovič (Admiral / Адмирал)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.05.1953-DD.08.1954 Govako, Gennadij Grigorievič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1954-DD.10.1956 ?, ? ( )
DD.10.1956-09.05.1961 Ameľko, Nikolaj Nikolajevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
09.05.1961-DD.06.1962 Ameľko, Nikolaj Nikolajevič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
DD.07.1962-DD.09.1965 Jaroševič, Dmitrij Klimentjevič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
DD.09.1965-07.05.1966 Bondarenko, Grigorij Alexejevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
07.05.1966-15.12.1972 Bondarenko, Grigorij Alexejevič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
15.12.1972-DD.05.1973 Bondarenko, Grigorij Alexejevič (Admiral / Адмирал)
DD.05.1973-DD.MM.1975 Sidorov, Vladimir Vasiljevič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
DD.02.1980-DD.07.1983 Golosov, Rudoľf Alexandrovič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
DD.06.1984-DD.12.1986 Martynjuk, Nikolaj Iljič1) (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.12.1986-DD.MM.1988 Kalabin, Vladimir Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.MM.1988-31.12.1991 Kalabin, Vladimir Ivanovič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.09.1945-DD.MM.1947 Námořní základna Port-Artur
DD.04.1953-DD.04.1960 Jižne-Sachalinská námořní základna
DD.MM.1953-13.07.1961 40. ponorková divize
DD.MM.1953-DD.MM.1992 Kamčatská válečná flotila
DD.MM.1953-DD.05.1955 Námořní základna Port-Artur
DD.MM.1953-DD.MM.1960 Vynoslivyj
DD.04.1957-DD.MM.1979 Námořní základna Strelok
DD.07.1961-DD.MM.1992 6. ponorková eskadra
DD.07.1967-DD.MM.1991 10. operační eskadra
DD.11.1973-31.12.1991 2. ponorková flotila
DD.07.1979-DD.12.1991 Přímořská flotila různorodých sil
DD.MM.1979-DD.MM.1990 Sachalinská flotila různorodých sil
DD.03.1982-DD.11.1991 17. operační eskadra
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 8. operační eskadra

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
07.05.1965 Rad červenej zástavy
Poznámka:
Note:
1) dočasne poverený výkonom funkcie
Zdroje:
Sources:
ru.wikipedia.org
structure.mil.ru
URL CZ: https://www.valka.cz/Tichooceanska-flota-1953-1991-2-formovani-t229319#639514Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Pacific-Fleet-2nd-forming-t229319#639514Version : 0
MOD