Knihy
Články
Při příležitosti vysílání seriálu Letadlová loď Enterprise, připravilo vydavatelství Naše vojsko akční sady knihy za zvýhodněné ceny. Tato nabídka platí pouze po dobu tohoto desetidílného vysílání seriálu.
Novinka na slovenském knižním trhu
Recenze této zajímavé novinky z vydavatelství Libri
V pořadí již osmá kniha Ladislava Kudrny mapuje doposud neznámou stránku z našich novodobých dějin. Více než 2000 československých mladíků bojovalo a umíralo v pekle první vietnamské války.
Kniha o letecké válce nad Prahou a okolím od března do května 1945
(placená reklama)
Před Vánocemi 2013 má vyjít 1. díl čtyřdílné obrazové monografie Československá legie v Rusku 1914–1920, připravované v koprodukci dvou nakladatelství: EPOQUE 1900 a NAŠE VOJSKO.
Toto rozsáhlé dílo, mapující historii čs. vojska v Rusku, život a boj legionářů, jistě vzbudí patřičnou pozornost nejen u pozůstalých, historiků a milovníků militárií, ale doufejme, že i u širšího okruhu zájemců o naši historii a vznik čs. státu. Jednotlivé díly monografie jsou naplánovány tak, aby mohly být součástí velkých oslav stoletého výročí (2014–2018) založení prvních českých a čs. jednotek v zahraničí.
V tomto článku se dozvíte, jak objednat a využít slevu ve výši 25% ! Pouze do konce září 2013 !
Priatelia vojenskej histórie a priaznivci histórie čs. armády obzvlášť sa môžu túto jeseň tešiť na vydanie publikácie „ELITA ARMÁDY. Československá vojenská generalita 1918 – 1992“.
(placená reklama)
V létě 1944 začínaly být velmi aktuální otázky poválečného uspořádání Evropy, zejména samozřejmě otázka, co udělat s Německem. Mezi nejkontroverznější návrhy na poválečné uspořádání Německa patřil tzv. Morgenthauův plán, který byl Rooseveltem a Churchillem schválen v září 1944 na konferenci v Quebecu.
(placená reklama)
Recenze této skvělé novinky z vydavatelství Libri
Jako námět k filmu by toto dílo bylo odmítnuto coby nevěrohodné. Naši vedoucí představitelé nejsou voleni pro svou inteligenci či skutky, ale spíše pro svou schopnost získat si důvěru lidí a ochotu ji zradit. Jsou vybíráni malou satanistickou sektou (kabalskými bankéři a svobodnými zednáři), která ovládá světové finance a média. Naši vůdcové jsou mladšími členy této sekty, zvané ilumináti (osvícení).
(placená reklama)
S podtitulem Feminismus a Nový světový řád
Henry Makow patří se svým židovským původem do zvláštní skupiny autorů konspiračních teorií. V této knize zmiňuje často již známá fakta z oblasti konspiračního „sci-fi“ , ostatně to můžete zjistit z jeho slov:
Knihu lze zakoupit na www.bodyartbook.cz
(placená reklama)
Kniha duchovního otce úspěšného televizního seriálu Michala Dlouhého s názvem Humoresky vážně čtenářům přibližuje, jak se vyvíjel námět vlastního seriálu, seznamuje s reáliemi ze života četnictva, z nichž autor při přípravě seriálu vycházel, se skutečnými případy, které se staly předlohou pro filmové zpracování, ale také se skutečnými osudy osob, které se staly předobrazem některých seriálových postav. Záměrem autora je společensky rehabilitovat neprávem zapomenutý československý četnický sbor.
Pro přiblížení uvádíme pět ze třiceti povídek z uvedené knihy.
Autor renomovaných kníh venovaných začiatočnej fáze sovietsko-nemeckej vojny. Predstaviteľ "novej vlny" ruských nezávislých vojenských historikov, ktorá svojou odbornou kvalitou výrazne prekonáva publicistiku Viktora Suvorova a svojou objektivitou výrazne prekonáva stereotypy oficiálnej ruskej historiografie.
(placená reklama)
Tato kniha je o moci židovské lobby ovlivnit politiku USA vůči Střednímu východu.
Encyklopedie československého vojenského letectva za branné pohotovosti státu na podzim 1938.
Vážení kolegové, příznivci a návštěvníci stránek valka.cz.
Nepříliš promyšlená snaha našich politiků podojit občany - daňové poplatníky co nejvíce, se přesunem DPH absolutní většiny zboží do vyšší (čti zničující) dvacetiprocentní taxy dotýká budoucnosti nás všech. Přesunem DPH na knihy, časopisy a další informační zdroje do této sazby, jež by byla třetí nejvyšší v Evropě, si vládní strany zahrávají s naprostým úpadkem vzdělání.
Současná "pravicová" vláda chystá krok, který nemůže přinést nic jiného, než další degeneraci vzdělanosti obyvatelstva České republiky. Výsledkem má být masa nevzdělaných pracovníků, omezujících své aktivity na pouhé sledování nekonečných stupidních seriálů a ještě stupidnějších soutěží na televizní obrazovce.
Nakladatelská činnost je jednou z mála oblastí, ve které se u nás téměř v úplnosti prosadil soukromý sektor, ve které není šance získat nějakou výraznější a stabilnější dotaci (na rozdíl např. od zemědělství), a v níž veškeré podnikatelské riziko úspěchu či neúspěchu nesou jedině a pouze nakladatelé. Navíc je to oblast, do které nesměřují velcí sponzoři politických stran, protože nedává možnost rychlého zbohatnutí. Je totiž spíše stálou a každodenní dřinou, jež může (a nemusí) přinést uměřený finanční profit.
Zvýšení DPH na knihy na 20 %, což by bylo třikrát více, než je průměr Evropské unie, je zcela likvidační pro malá nakladatelství, která často slouží specifickým potřebám malých skupin zájemců a nadšenců.
Jsme zde sice možná poněkud početnější skupinou, která se zabývá sběrem, tříděním a prezentováním informací v dosti specifické oblasti lidské činnosti. Zároveň jsme však výrazně závislí na odborné literatuře, naší a hlavně zahraniční, z níž své informace získáváme a kompletujeme. Vyzýváme proto všechny naše příznivce a návštěvníky našich stránek, aby připojili svůj podpis na výzvu, nacházející se na stránkách:
https://sckn.cz/index.php?p=vyzva
Za valka.cz
- Ing. Radek Havelka
- PhDr. Jiří Fidler, Ph.D.
Čeští historikové a laická veřejnost mají jen málokdy možnost prověřovat vydané odborné publikace tím nejúčinnějším způsobem, prostým srovnáním více knih na stejné téma. Na konci loňského roku se však tato možnost naskytla, a to dokonce v oblasti vojenských dějin 20. století, tedy v oblasti, kde máme stále velký deficit zpracovaných témat. Nejprve vyšla koncem léta kniha Kříže a hvězdy od Dunkerque od Jiřího Plachého,[1] kterou na předvánočním knižním trhu následovala kniha Dunkerque 1944–1945 od autorské dvojice Zdenko Maršálek – Petr Hofman.[2] V obou případech jde o odborné publikace s přehledem informačních zdrojů, rozsáhlým poznámkovým aparátem a rejstříkem.
Komentář ke knize.
Kniha populárního autora literatury faktu poutavým způsobem a na základě dodnes málo známých anebo zcela neznámých faktů (a to včetně dobových černobílých fotografií) ukazuje čtenáři tehdejší dění, jež mu bylo a dodnes bohužel je často předkládáno ve zkreslené podobě.
(Placená reklama)
Nedávno mi kolega z aktivních záloh půjčil knihu, která mne zaujala už názvem. Po mém dotazu, jak k ní přišel, mi odpověděl, že ji napsal jeho kamarád, který byl v legii. V knize se sice čtenář nic nedozví o akcích typu Kolwezi, za to je mu umožněno podívat se na obyčejný život legionáře jeho pohledem. A kdo prošel aspoň základním výcvikem v AČR, zjistí, že i legie je jen armáda se všemi mouchami. A tady je pár úryvků...
Paměti Pavla Knihaře zachycují jeho pohnutou životní odyseu, od protektorátní Prahy do vietnamské džungle až po alžírská údolí a pohoří.
Autor O. Jurman připravil spolu s vydavatelstvím Brána již třetí, aktualizované a doplněné vydání knihy Legionářská odysea - Z Čech až do Vladivostoku.
v Praze na Letné zahájil v prosinci minulého roku činnost nový Letenský Antikvariát
(placená reklama)
(placená reklama)
Tato kniha je věnována vybraným epizodám leteckých bojů, odehrávajících se během druhé světové války. Jednotlivé kapitoly popisují události, které se přihodily na vzdušných bojištích v západní Evropě, Středomoří, severní Africe, na východní frontě a v jihovýchodní Asii.
Vánoce jsou za dveřmi, a pokud stále váháte, co nadělit svým nejbližším pod stromeček, zde je první z našich tipů.
Nemám rád velká slova, ale když čtu takové knihy jako BOJOVNÍK – VŽDY PROTI PROUDU o životě Jana Wienera, je mi z toho zle. Je to další příběh člověka, který uprchl před Hitlerem, složitě se dostal do Anglie, kde vstoupil do RAF, ale po „vítězném únoru“ ho komunisté perzekvovali. O kolik takových vzdělaných a schopných lidí nás komunistický režim připravil.
Obecně nejznámějšími zákony, které omezují základní práva a svobody židů, jsou tzv. Norimberské zákony, které byly hromadně vyhlášeny na Říšském sněmu NSDAP v Norimberku dne 15. září 1935.
(placená reklama)
Útlá studie VÁLKA je pokusem otevřít diskusi o tématu, které je v Česku a na Slovensku mimo pozornost odborné i laické veřejnosti – a to v době, kdy jsou oba tyto státy díky svým spojeneckým závazkům zatahovány do ozbrojených konfliktů dokonce i na jiných světadílech.
(placená reklama)
Zrod a popis prvních německých proudových motorů, takto zní podtitul nové knihy, kterou bych zde chtěl představit. Pokud bych měl obsah této publikace zhustit do jedné věty, pak by zněla třeba takto: pokud sníte o tom, že byste se chtěli vrátit do minulosti a pilotovat stíhací stroj Messerschmitt Me 262 Schwalbe, pak tuto knihu musíte mít. S trochou nadsázky lze říci, že je v této knize téměř vše, co jste chtěli vědět o tehdejších (nejen) turbokompresorových leteckých pohonných jednotkách, ale neměli jste se kde zeptat.
Ing. Eduard Dokoupil, autor.
(Placená reklama)
Kniha o vlastenectví československých letců v průběhu druhé světové války na pozadí válečných a politických událostí.
Daniel Estulin, vtažený do skrytého světa intrik a tajemství, nyní odhaluje to, co nebylo nikdy dříve vyřčeno. Od svých počátků v roce 1954 v hotelu Bilderberg v malém nizozemském městečku Oosterbeek se každoročně shromažďují představitelé evropské a americké politické elity a nejbohatší výkonní ředitelé světa, aby diskutovali hospodářskou a politickou budoucnost lidstva. Tisku nebylo nikdy dovoleno se zúčastnit. Stejně tak nebyla nikdy vydána oficiální prohlášení o závěrech skupiny a o diskusích, které, jak ukazuje autor této knihy, měly velké důsledky pro obyvatele celého světa.
Daniel za použití metod, které připomínají taktiku špiónů za studené války, a v několika případech za cenu ohrožení vlastního života dokázal to, co se nepodařilo nikomu jinému – zjistil, o čem se mluví za zavřenými dveřmi opulentních hotelů a zprostředkoval to svým čtenářům v Pravdivém příběhu skupiny Bilderberg.
Objednávejte na www.bodyartmag.cz/book
Pro čtenáře Války.cz máme bonus, pokud napíšete do komentáře na konci objednávky heslo "válka" dostanete jednu knihu z produkce Bodyart Press navíc zdarma.
(placená reklama)
Již dlouhá léta se setkáváme se smutným a politováníhodným faktem, že značná část překladů válečné literatury je úrovně poněkud pokleslé (a myslím, že snad i trestuhodné), alespoň pokud mohu srovnávat se sic již letitými, ale vskutku skvělými překlady knih jako je kupř. Kruté moře Nicholase Monsarrata či MacIntyreův Narvik. Potom se opravdu jen těžko hledají vhodná slova, jak většinu současných překladů zhodnotit.
Nová publikace Ladislava Kudrny přináší zcela nové informace o působení Čechů a Slováků na bojištích jihovýchodní Asie v rozmezí let 1945–1954.
Ohlášená recenze nakladatelství Libri prvního části z trilogie Libora Nedorosta: Češi v 1. světové válce "Mým národům" je konečně zde.
Druhá část recenzované řady z nakladatelství Libri z trilogie Libora Nedorosta – Češi v 1. světové válce.
recenze knihy o vzniku a vývoji hlavních politických směrů Židů před vznikem Izraele, novinka z vydavatelství Libri.
Svastiku neboli hákový kříž si každý spojuje zejména s Hitlerem a jeho nacistickou doktrínou. Svastika má však na rozdíl od Hitlerovy tisícileté říše skutečně historii v řádech tisíců let. Objevila se prakticky na všech kontinentech a byla používána takřka všemi významnými náboženstvími.
(placená reklama)
Spojené státy byly zataženy do druhé světové války napadením největší tichomořské základny japonskými palubními letouny. V době kdy padaly první bomby, proradní japonští diplomaté projednávali detaily mírové smlouvy státním tajemníkem Hullem. Takové zákeřnosti se nezapomínají. V Pacifiku začala námořní válka, jakou svět neviděl … válka letadlových lodí.
Potom co byla bitevní flota zmasakrována v kotvišti v Pearl Harbouru, zbyly Američanům prakticky jen letadlové lodě. Japonci začali úspěšné vítězné tažení Pacifikem. Padala jedna bašta odporu za druhou a zdálo se, že japonskou rozpínavost nic nezastaví.
Bitva u Midway zásadním způsobem změnila popměr sil v Pacifiku. Potopením čtyř velkých letadlových lodí přišla japonská flota o podstatnou část svého útočného potenciálu. Američané,kteří do té doby jen ustupovali se rozhodli vyzkoušet jaké to je zaútočit na území obsazené nepřítelem. První invaze směřovala na ostrov Guadalcanal.
USS Enterprise byla u Šalamounových ostrovů několikrát zasažena a musela se podrobit nevyhnutelné opravě. Opravy nemohly trvat dlouho, protože spolu se sesterskou USS Hornet to byly jediné dvě letadlové lodě, které Američanům v Pacifiku zbyly. Japonská přesila byla trojnásobná.
Po tom co byla sesterská letadlová loď USS Hornet potopena v bitvě u Santa Cruz, zůstala USS Enterprise v Pacifiku sama. Americký průmysl se sice rozbíhal, ale výroba letadlové lodi není otázka ani týdnů, ani měsíců. Do doby, než byly k dispozici nově postavené letadlové lodě, byla Enterprise jedinou operačně použitelnou letadlovou lodí, kterou US Navy v Pacifiku mělo.
Začátkem roku 1943 se USS Enterprise znovu utkala s Japonci a znovu ve vodách obklopujících ostrov Guadalcanal. Potom byla odeslaná do Spojených států k zasloužené generální opravě, která definitivně napravila provizorně opravené škody. Do boje se vrátila na čele silného operačního svazu.
USS Enterprise byla po bojích u Gilbertových ostrovů odeslána k atolu Truk. Jedné z největších japonských námořních základen. Bídné období, kdy bojovala sama, skončilo. Nyní pluje jako vlajková loď silného operačního svazu.
V červnu 1944 zaútočily americké síly na ostrov Saipan v Mariánském souostroví. Byl to další z ostrovů, který americké síly potřebovaly k tomu, aby mohly zahájit další postup směrem k Japonsku. Smyčka se začala pomalu zatahovat.
V bitvě u souostroví Mariany zmasakrovaly Hellcaty japonské palubní letectvo v akci, které Američané říkali Turkey shooting – střílení krocanů. Zdálo se, že akceschopnost Japonců je omezena. Málokdo si uměl představit, že se schyluje k největší námořní bitvě v historii druhé světové války.
USS Enterprise dostala několik přezdívek. Jednou z nich bylo „Lucky E“ˇ- Štastná E, několikrát měla namále, ale vždy se jí podařilo nepřátelské útoky přežít. Vydrží jí příslovečné štěstí až do konce války?
Témata