Main Menu
User Menu

Samura, Masuo

Masuo Samlah / 佐村益雄

     
Příjmení:
Surname:
Samura
Jméno:
Given Name:
Masuo
Jméno v originále:
Original Name:
佐村益雄 / さむら・ますお
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
07.08.1882 ?, prefektura Jamaguči /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
17.03.1936 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
-
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/佐村益雄
URL : https://www.valka.cz/Samura-Masuo-t187879#546154Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Samura
Jméno:
Given Name:
Masuo
Jméno v originále:
Original Name:
佐村益雄 / さむら・ますお
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-22.11.1902 Vojenská akadémia
DD.MM.RRRR-19.12.1908 Armádna delostrelecká technická škola
12.12.1910-26.11.1913 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
26.06.1903 podporučík
01.02.1905 poručík
21.12.1908 kapitán
06.08.1917 major
01.12.1921 podplukovník
20.08.1924 plukovník
06.03.1930 generálmajor
05.03.1934 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
02.03.1926-26.07.1927 Velitel : 11. sekce (spojení) 3. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
26.07.1927-06.03.1930 Velitel : 10. sekce (přeprava) 3. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
26.06.1903-30.06.1907 4. ženijný prapor
30.06.1907-13.08.1914 11. ženijný prapor
13.08.1914-01.10.1914 pridelený k Generálnemu štábu
01.10.1914-30.06.1915 11. ženijný prapor
30.05.1915-DD.MM.RRRR pridelený k Generálnemu štábu
18.08.1916-16.07.1920 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
17.04.1917-05.10.1920 Inštruktor, Armádna delostrelecká technická škola
30.09.1919-16.07.1920 pridelený k Generálnemu štábu
01.10.1919-16.07.1920 Inštruktor, Námorné vojnové kolégium
05.10.1920-08.12.1923 štábny dôstojník, Inšpektoriát ženistov
08.12.1923-04.02.1924 Inštruktor, Mencken Námorné kolégium
04.02.1924-02.03.1926 velitel 1. ženijného praporu
02.03.1926-26.07.1927 náčelník 11. sekce (spojení) 3. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
11.03.1926-14.10.1927 výskumný team Armádna spojovacia škola
18.01.1927-20.01.1928 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
26.07.1927-06.03.1930 náčelník 10. sekce (přeprava) 3. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
06.03.1930-22.09.1933 pridelený k Inšpektoriátu ženistov
22.09.1933-15.03.1935 velitel Armádnej ženijnej školy
15.03.1935-07.03.1936 Inšpektor ženistov
07.03.1936-17.03.1936 ? sekcia Generálny inšpektoriát vojenského výcviku
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

05.10.1933

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

29.04.1934

Řád Vycházejícího slunce 2. třídy
2nd Class, The Order of the Rising Sun, Gold and Silver Star
旭日重光章 / きょくじつじゅうこうしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/佐村益雄
URL : https://www.valka.cz/Samura-Masuo-t187879#546157Verze : 2
MOD