Státní útvary | Datum | Událost | |
|
6.3.1405 | Narodil se - Juan II - (král Kastilský) | |
|
6.3.1697 | Narodil se generálmajor Stringer Lawrence (Plukovník: Madraští Evropané) | |
|
6.3.1750 | Narodil se generálporučík Andrés Pérez de Herrasti y Pérez del Pulgar (velitel: Generální kapitánie Katalánsko) | |
|
6.3.1786 | Narodil se kapitán Daniel Todd Patterson (velitel:) | |
|
6.3.1797 | Zemřel generál David Lindsay (plukovník: 61. pěší pluk) | |
|
6.3.1798 | Zemřel generálporučík Domingo Joaquín Salcedo Castellanos (velitel: Generální kapitánie Andalúzie) | |
|
6.3.1820 | Narodil se generálmajor Horatio Gouverneur Wright (brigádny veliteľ) | |
|
6.3.1831 | Narodil se armádní generál Philip Henry Sheridan (generál jezdectva Unie) | |
|
6.3.1832 | Narodil se čestný brigádny generál James Munroe Stuart Comly (Brigádny veliteľ.) | |
|
6.3.1833 | Narodil se admirál Henri Rieunier (ministr námořnictví) | |
|
6.3.1834 | Narodil se generál jízdy Viktor Dubský (velvyslanec ve Španělsku) | |
|
6.3.1835 | Narodil se brigádny generál Charles Ewing (Brigádny veliteľ.) | |
|
6.3.1849 | Narodil se poručík v záloze Georg Johann Luger (vynálezce) | |
|
6.3.1854 | Zemřel generál Charles William Vane (plukovník: 25. lehký dragounský pluk) | |
|
6.3.1862 | Zemřel generál James Dawes Douglas (plukovník: 93. pěší pluk) | |
|
6.3.1866 | Narodil se brigádní generál George Clymer Shaw (velitel: 6. brigáda) | |
|
6.3.1873 | Narodil se generálporučík Erich Gudowius (vedoucí oddělení na Vojensko-historickém odboru OKH) | |
|
6.3.1874 | Narodil se major Oskar Hofmann (Držiteľ Rytierskeho kríža Vojenského rádu Márie Terézie.) | |
|
6.3.1875 | Narodil se brigádní generál Evan Harris Humphrey (velitel: Filipinská divize) | |
|
6.3.1875 | Narodil se generálmajor Michail Vladislavovič Fastykovskij (náčelník štábu 8. armády) | |
|
6.3.1877 | Narodil se plukovník Hiram Marshall Cooper (velitel: 2. brigáda) | |
|
6.3.1880 | Narodil se generálporučík Takeši Kosugi (velitel: 14. náhradní divize) | |
|
6.3.1882 | Narodil se generál justiční služby Josef Adam (Nejvyšší vojenský soud, president) | |
|
6.3.1882 | Zemřel brigádny generál CSA Zachariah Cantey Deas (brigádny generál CSA) | |
|
6.3.1883 | Narodil se generál dělostřelectva Vilho Petter Nenonen (16.12.1940 15.02.1947 Inspektor dělostřelectva) | |
|
6.3.1885 | Narodil se generálmajor Karl Brantner (náčelník štábu: 4. lehká divize) | |
|
6.3.1886 | Narodil se generálporučík Kurt Beuttel (velitel: Vyšší polní velitelství 365, Lvov) | |
|
6.3.1886 | Narodil se kontradmirál Heinz-Eduard Menche | |
|
6.3.1887 | Narodil se generál Josef Eisenberger | |
|
6.3.1887 | Narodil se generálmajor Fritz Prestien | |
|
6.3.1887 | Narodil se generálmajor Jack Whitehead Heard (velitel: 5. obrněná divize) | |
|
6.3.1889 | Narodil se generálplukovník Ulrich Grauert (Držiteľ Rytierského kríža k Železnému krížu.) | |
|
6.3.1891 | Narodil se brigádní generál in memoriam Josef Petřík (30.09.1938-07.10.1938 velitel ženijního vojska II. armády) | |
|
6.3.1891 | Narodil se plukovník Wilhelm Walther (velitel Polního výcvikového pluku letectva 3) | |
|
6.3.1892 | Narodil se plukovník Hisaši Tanaka (velitel: Pevnost zálivu Yongxing) | |
|
6.3.1893 | Zemřel generálporučík John Breitling Coulter (velitel: XXIV. sbor) | |
|
6.3.1893 | Narodil se nadporučík Fritz Otto Bernert (velitel Jasty 2 a Jasty 6) | |
|
6.3.1893 | Narodil se plukovník Max Semler (velitel Dělostřeleckého velitelství 117) | |
|
6.3.1894 | Narodil se generálporučík Hans Bölsen (velitel: 26.tanková divize) | |
|
6.3.1894 | Narodil se generálmajor Milton Baldridge Halsey (velitel: 97. pěší divize) | |
|
6.3.1894 | Narodil se generálmajor Werner Haack (velitel: Vyšší dělostřelecké velitelství 310) | |
|
6.3.1896 | Narodil se generál pěchoty Hellmuth Prieß (Držiteľ Rytierskeho kríža.) | |
|
6.3.1896 | Narodil se plukovník Bruno Weikinn (velitel Dělostřeleckého pluku 1) | |
|
6.3.1896 | Narodil se admirál William Morrow Fechteler (náčelník Námořních operací (1951-1953)) | |
|
6.3.1897 | Narodil se SA-Obergruppenführer Joseph Berchtold (Říšský vůdce SS (1926-1927)) | |
|
6.3.1898 | Narodil se generálporučík Gustav Wilke (veliteľ 10. parašutistickej divízie) | |
|
6.3.1899 | Narodil se generálmajor Vasilij Fomič Trantin (zástupce velitele 2. úderné a 15. armády) | |
|
6.3.1901 | Narodil se generál Isaac Davis White (velitel: 8. armáda) | |
|
6.3.1901 | Narodil se generálmajor Leonid Dmitrievič Vasilevskij (veliteľ 10. streleckého zboru) | |
|
6.3.1902 | Narodil se podplukovník Ewald Kraus (velitel: Raketový dělostřelecký pluk 85) | |
|
6.3.1902 | Narodil se brigádní generál George Hadden Bolster (velitel 1. praporu Juholancashireského pluku (osobních dobrovolníkov Princa z Walesu)) | |
|
6.3.1902 | Narodil se plukovník Vasilij Georgijevič Alexandrov (náčelník štábu 8. mechanizovaného zboru) | |
|
6.3.1903 | Narodil se podplukovník Konstantin Grigorievič Spiridovskij (veliteľ 1017. tažkého bombardovacieho leteckého pluku) | |
|
6.3.1904 | Narodil se námořní nadporučík Bruno Barber (ponorkový velitel) | |
|
6.3.1905 | Narodil se plukovník Sergej Jakovlevič Mozgovoj (veliteľ 593. bitevného leteckého pluku) | |
|
6.3.1905 | Narodil se podplukovník Nikolaj Kuzmič Domuščej (veliteľ 566. bitevného leteckého pluku) | |
|
6.3.1908 | Narodil se plukovník Valentin Semjonovič Skulskij (náčelník štábu 37. streleckého zboru) | |
|
6.3.1908 | Loď S.M.S. Gneisenau uvedena do služby | |
|
6.3.1909 | Narodil se plukovník Wolf-Dietrich Goder (velitel Pluku tankových granátníků Müncheberg 1) | |
|
6.3.1910 | Narodil se plukovník Sergej Ivanovič Čertov (veliteľ 6. stíhacieho leteckého pluku) | |
|
6.3.1911 | Narodil se plukovník Tomáš Kruml | |
|
6.3.1912 | Narodil se podplukovník Klaus von Bismarck (veliteľ 4. granátnického pluku) | |
|
6.3.1912 | Narodil se podplukovník Douglas von Bernstorff (náčelník štábu: 26. tanková divize) | |
|
6.3.1913 | Narodil se generálporučík letectva Boris Nikolajevič Jerjomin (náčelník letectva Severnej skupiny vojsk /1964-195/) | |
|
6.3.1914 | Narodil se major Henryk Pietrzak (velitel 309. perutě RAF) | |
|
6.3.1914 | Narodil se SS-Sturmbannführer Werner Herman Gustav Pötschke (veliteľ 2. prieskumného práporu SS " Das Reich" ) | |
|
6.3.1914 | Narodil se plukovník v. v. Miroslav Jiroudek (stíhací, noční stíhací a dopravní pilot) | |
|
6.3.1915 | Narodil se plukovník Hans-Ulrich von Oertzen (náčelník štábu Felberovy armádní skupiny) | |
|
6.3.1915 | Narodil se korvetný kapitán Carl Emmermann (velitel U-172 a U-3037) | |
|
6.3.1915 | Narodil se kontradmirál Friedrich Guggenberger (zástupce náčelníka štábu na spojeneckém velitelství NATO pro severní Evropu) | |
|
6.3.1915 |
Narodil se kapitánporučík Ulrich Folkers (velitel U-37 a U-125 1. strážní důstojník U-37 (Asmus-Nicolai Clausen) ) |
|
|
6.3.1916 | Narodil se nadporučík Jekatěrina Vasiljevna Budanova (žena stíhací pilotka) | |
|
6.3.1916 | Narodil se vrchní šikovatel August Hachtel (nositel Rytířského kříže) | |
|
6.3.1916 | Narodil se plukovník in memoriam Stanislav Tocauer | |
|
6.3.1916 | Verdun: Nemecká armáda obsadila Forges a obkľúčila Austrálsku brigádu | |
|
6.3.1916 | Bombardovanie El Hassana (Sinaj) | |
|
6.3.1916 | Nemecká flotila začala križovať Severné more | |
|
6.3.1916 | Čínski povstalci porazení v Sečuáne | |
|
6.3.1916 | Vytvorený Women's National Land Service Corps | |
|
6.3.1917 | Narodil se plukovník Frank Quinn O'Connor (velitel 356. stíhací perutě) | |
|
6.3.1918 | Narodil se kapitánporučík Rolf Bahn (ponorkový velitel (U-1235, U-876)) | |
|
6.3.1918 | Narodil se podplukovník William Frederick Harris (velitel 3. praporu, 7. pluku Námořní pěchoty, 1. divize Námořní pěchoty) | |
|
6.3.1918 | Narodil se plukovník in memoriam Josef Dygrýn (stíhací eso (6 zostrelov)) | |
|
6.3.1919 | Zemřel plukovník Hilary Abner Herbert (Ministr námořnictva) | |
|
6.3.1919 | Zemřel poručík Werner Preuss (německé letecké eso 1. sv. v. s 22 potvrzenými sestřely a 7 neuznanými) | |
|
6.3.1919 | Narodil se brigádní generál Glennon Timothy Moran (zástupce náčelníka štábu letectva Národní gardy státu Missouri) | |
|
6.3.1920 | Narodil se námořní nadporučík Günther Fiebig (ponorkový velitel) | |
|
6.3.1920 | Loď Sawakaze uvedena do služby | |
|
6.3.1921 | Narodil se poručík Michael Mervyn Lyon Archdale (velitel 12. čaty B roty 1. praporu Královskích Ulsterskích strelcov) | |
|
6.3.1921 | Zemřel generálporučík, generáladjutant Alfred Gustav Mohn (velitel 26. polní dělostřelecké brigády) | |
|
6.3.1921 | Narodil se plukovník v. v. Zbyšek Nečas (noční stíhač navigátor/radaroperátor, od roku 1957 pilot) | |
|
6.3.1922 | Narodil se námořní nadporučík Heinz Baumann (ponorkový velitel (U-2333)) | |
|
6.3.1922 | Narodil se kapitán Jevstafij Vasiljevič Anisimov (velitel ženijního družstva, 51. samostatný motororizovaný ženijní prapor) | |
|
6.3.1924 | Narodil se generálplukovník Vladimir Kirillovič Mereckov (veliteľ Severokaukazského vojenského okruhu /1980-1984/) | |
|
6.3.1924 | Zemřel brigádní generál Hugh Archie Dundas Simpson-Baikie (velitel dělostřelectva: 29. divize) | |
|
6.3.1926 | Zemřel generál V. hodnostní třídy Vilém Slezáček (velitel Pěší brigády 15) | |
|
6.3.1926 | Narodil se nejvyšší seržant Sboru námořní pěchoty Clinton A. Puckett (6. nejvyšší seržant Sboru námořní pěchoty (1973-1975)) | |
|
6.3.1930 | Narodil se generálporučík Oskar Marek (náčelník Politické správy) | |
|
6.3.1930 | Zemřel velkoadmirál Alfred Peter Friedrich von Tirpitz (veliteľ nemeckého námorníctva) | |
|
6.3.1933 | Zemřel - Franz Hinterstoisser (rakousko-uherský letecký průkopník) | |
|
6.3.1933 | Zemřel generálmajor Samuel Davis Sturgis (velitel: 3. divize) | |
|
6.3.1933 | Zemřel generál pěchoty Edwin von Stülpnagel (velitel 4. divize) | |
|
6.3.1936 | Narodil se viceadmirál Robert Theodore Nelson (18. zástupce velitele Pobřežní stráže Spojených států (1992-1994)) | |
|
6.3.1937 | Narodil se generálmajor Valentina Vladimirovna Těreškova (prvá žena kozmonautka) | |
6.3.1937 | Zemřel generálmajor Wilhelm von Groddeck (velitel 41. dobrovolnické pěší divize) | ||
|
6.3.1938 | Loď Baleares vyřazena ze služby (potopen u mysu Palos / sunk near Cape Palos) | |
|
6.3.1938 | Ponorka Durbo spuštěna na vodu | |
|
6.3.1941 | Ponorka U-567 (U-567) spuštěna na vodu | |
|
6.3.1941 | Ponorka U-568 (U-568) spuštěna na vodu | |
|
6.3.1941 | Ponorka U-560 (U-560) uvedena do služby | |
|
6.3.1942 | Založen kýl ponorky U-535 (U-535) | |
|
6.3.1942 | Rumunsko přerušilo diplomatické styky s Brazílií. | |
|
6.3.1942 | Spojenecký nálet na Gasmatu na ostrově Nová Británie. | |
|
6.3.1942 | Japonská vojska překročila silnici Rangún-Prome. Britská vojska v městě Pegu byla obklíčena. | |
|
6.3.1942 | Japonský nálet na australské město Broome. | |
|
6.3.1942 | Britský admirál Tovey vyplul s bitevní lodí Duke of York, bitevním křižníkem Renown, letadlovou lodí Victorious a s 12 torpédoborci k ochraně konvoje PQ12. | |
|
6.3.1942 | Rumunsko přerušilo diplomatické styky s Brazílií. | |
|
6.3.1943 | Zemřel Plukovník in memoriam Josef Příhoda (stíhací pilot 313. (československej) perute RAF) | |
|
6.3.1943 | Zemřel nadporučík Hans Beisswenger (velitel 6./JG 54) | |
|
6.3.1943 | Ponorka U-471 (U-471) spuštěna na vodu | |
|
6.3.1943 | Ponorka U-472 (U-472) spuštěna na vodu | |
|
6.3.1943 | Ponorka U-284 (U-284) spuštěna na vodu | |
|
6.3.1943 | Ponorka Ro-39 (Ro-39) spuštěna na vodu | |
|
6.3.1943 | Ponorka Ro-40 (Ro-40) spuštěna na vodu | |
|
6.3.1943 | Ponorka I-45 (I-45) spuštěna na vodu | |
|
6.3.1943 | Zemřel Helena Andresovna Kuhlmanová (rozvědčice štábu Baltské flotily ) | |
|
6.3.1943 |
Loď Murasame vyřazena ze služby (potopena u Kolombangary |
|
|
6.3.1943 | Založen kýl lodi USS Little Rock (CL-92) | |
|
6.3.1943 | Loď USS Astoria (CL-90) spuštěna na vodu | |
|
6.3.1943 | Založen kýl ponorky U-1302 (U-1302) | |
|
6.3.1943 | Ponorka U-739 (U-739) uvedena do služby | |
|
6.3.1944 | Zemřel námořní nadporučík Heinz Blischke (ponorkový velitel) | |
|
6.3.1944 | Založen kýl lodi USS Albany (CA-123) | |
|
6.3.1944 | Zemřel nadporučík Gerhard Loos (velitel 8./JG 54) | |
|
6.3.1944 | Zemřel poručík Grant Marion Turley (americké armádní stíhací eso 2. světové války se 6 sestřely) | |
|
6.3.1944 | Ponorka USS Dragonet (SS-293) uvedena do služby | |
|
6.3.1944 | Vojska 1. ukrajinského frontu osvobodila Zbaraž, Višněvec, Lanovcy a Novoje Selo. | |
|
6.3.1944 | 3. ukrajinský front (generál Malinovskij) zahájil berezněgovatsko-snigirevskou útočnou operaci (v prostoru dolního toku Dněpru a Jižního Bugu). | |
|
6.3.1944 |
Eisenhower požadoval, aby byla přerušena operace POINT BLANC a místo německého průmyslu byly těžké bombardéry použity proti francouzským dopravním uzlům. Velení letectva nechtělo vyhovět a tak byl proveden zkušební nálet na železniční uzel v Trappes. Výsledek předčil veškerá očekávání. Zničeno bylo 60 lokomotiv, seřaďovací nádraží i depo. Po tomto úspěchu bylo strategické letectvo podřízeno Eisenhowerovi pro operaci OVERLORD a okamžitě začalo se svým posláním. (Do dne D bylo z 80 cílů zničeno 76 a železniční doprava ve Francii klesla o 70%. Z 24 mostů bylo 21 pobořeno. Letectvo však za tyto úspěchy zaplatilo do dne D ztrátou 1 953 letadel). |
|
|
6.3.1945 | Zemřel rotmajster Hans-Detlef Gollert-Hansen (veliteľ II./Reiter-Regiment 31) | |
|
6.3.1945 | Zemřel generálporučík Harald von Elverfeldt (veliteľ 9. tankovej divízie) | |
|
6.3.1945 | Zemřel plukovník Maxim Pavlovič Alexejev (veliteľ 235. bitevného leteckého pluku) | |
|
6.3.1945 | Zemřel SS-Hauptsturmführer Walter Körner (velitel 8. roty 23. pluku tankových granátníků SS Norge) | |
|
6.3.1945 | Zemřel plukovník Alexandr Alexejevič Golovačev (velitel 52. motostřelecké brigády (později 23. gardové motostřelecké brigády)) | |
|
6.3.1945 | Zemřel podplukovník Hans Graetz (velitel Divizní skupiny 251) | |
|
6.3.1945 | Zemřel podplukovník Walter Borchers (velitel Noční stíhací eskadra 5) | |
|
6.3.1945 | Loď Z28 (ZW 128) vyřazena ze služby (potopen při náletu / sunk by air raid) | |
|
6.3.1945 | Zemřel generálporučík Adalbert von Taysen (velitel: Velitelství pěchoty IV) | |
6.3.1945 | Zemřel generálmajor Michail Dmitrievič Gončarov (zástupca veliteľa pre tyl 2. gardovej tankovej armády) | ||
|
6.3.1945 | Vojska 2. běloruského frontu likvidovala německé uskupení obklíčené v prostoru jihozápadně od Koslinu (Koszalin). 1. běloruský front postupující k Odře podél baltického pobřeží ovládl Cammin (Kamieň Pomorski). | |
|
6.3.1945 | Poslední německý útok (6. SS tanková armáda, velitel Dietrich, a 6. armáda, velitel generál Balck), jehož cílem bylo v součinnosti se skupinou armád E (zaujímala předmostí na řece Dravě) a 2. tankovou armádou (generál de Angelis), rozmístěnou v prostoru Nagybajom, Kaposvár, udržet maďarské území na západ od Dunaje, včetně naftové oblasti u Nagykanízsy. 15.3. útok zastaven. | |
|
6.3.1945 | Americká 3. armáda pronikla ke Koblenci. | |
|
6.3.1945 | Čínská 1. armáda obsadila Lašou (Barma). | |
|
6.3.1945 | Bomabrdér Heinkel He-111H od II./KG 200 zničil pomocou riadenej leteckej pumy Henschel Hs 293 most cez rieku Odru v Zhořelci. | |
|
6.3.1945 | 3. ukrajinský front odrážel nepřátelské protiútoky severně od Blatenského jezera (Balatonské jezero). | |
|
6.3.1946 | Zemřel generálporučík Renpei Išikawa (velitel: 4. brigáda těžkého polního dělostřelectva) | |
|
6.3.1947 | Zemřel generálmajor John Henry Jr. Russell (16. velitel Sboru námořní pěchoty Spojených států (1934-1936)) | |
|
6.3.1949 | Narodil se generálporučík William E. Ward (velitel: 25. pěší divize) | |
|
6.3.1952 | Zemřel SS-Gruppenführer a generálporučík policie Jürgen Stroop (Vedoucí SS a policie ve Lvově) | |
|
6.3.1953 | Zemřel generálmajor Albrecht von Massow | |
|
6.3.1957 | Zákonodárné shromáždění bývalé britské kolonie Zlaté pobřeží vyhlásilo svou zemi za nezávislý stát a dalo mu historické jméno Ghana. Nový stát zůstal členem Britského společenství národů. Prvním ministerským předsedou, ministrem zahraničí a ministrem obrany se stal dr. Kwame Nkrumah. | |
|
6.3.1958 | Zemřel generálmajor Isaac Rapp Brush (velitel: 40. pěší divize) | |
|
6.3.1960 | Loď USS William V. Pratt (DLG-13) spuštěna na vodu | |
|
6.3.1961 | Zemřel generálmajor Franz Haas (Náčelník štábu XX. armádneho zboru.) | |
|
6.3.1962 | Ponorka USS Sam Houston (SSBN-609) uvedena do služby | |
|
6.3.1962 | Loď USS England (DLG-22od r.(from)1975CG-22) spuštěna na vodu | |
|
6.3.1963 | Zemřel brigádní generál Alexander Thompson Ovenshine (velitel: 3. brigáda) | |
|
6.3.1964 | Zemřel - - Pavel (král Řecka) | |
|
6.3.1966 | Zemřel generálmajor Leland Stanford Hobbs (velitel: 30. pěší divize) | |
|
6.3.1966 | Zemřel generálporučík Thomas Eugene Watson (velitel flotového uskupení námořní pěchoty v Pacifiku) | |
|
6.3.1967 | Zemřel námořník David George Ouellet (nositel Medaile cti in memoriam) | |
|
6.3.1969 | Zemřel podplukovník Óscar Osorio Hernández (Predseda Revolučnej rady vlády) | |
|
6.3.1970 | Zemřel plukovník Charles Miller Swezey (velitel: 154. pěší brigáda) | |
|
6.3.1971 | Narodil se major Juraj Farkaš (veliteľ slovenského kontingentu OSN v misii UNDOF / zástupca veliteľa AUSBATT) | |
|
6.3.1971 | Loď USS Trenton (LPD-14) uvedena do služby | |
|
6.3.1973 | Zemřel generálmajor Walter Gosewisch | |
|
6.3.1973 | Narodil se admirál Igor Vladimirovič Osipov (veliteľ Čiernomorskej floty) | |
|
6.3.1976 | Zemřel generálporučík Sergej Alexejevič Kňazkov (veliteľ 71. streleckého zboru) | |
|
6.3.1978 | Zemřel admirál John Hall | |
|
6.3.1978 | Zemřel admirál John Lesslie Jr. Hall (velitel: Pacific Reserve Fleet) | |
|
6.3.1982 | Loď USS Curts (FFG-38) spuštěna na vodu | |
|
6.3.1982 | Založen kýl lodi USS Thach (FFG-43) | |
|
6.3.1982 | Ponorka USS Atlanta (SSN-712) uvedena do služby | |
|
6.3.1984 | Ponorka Nadašio (SS-577) uvedena do služby | |
|
6.3.1987 | Zemřel kontradmirál Vladimir Iljič Golovko (zástupca náčelníka štábu podhladinových síl Čiernomorskej floty) | |
|
6.3.1987 | Zemřel generálmajor Vladimir Georgievič Janov (náčelník štábu 13. gardového streleckého zboru) | |
|
6.3.1990 | Zemřel rotný Günter Bartsch (Držiteľ Rytierskeho kríža.) | |
|
6.3.1990 | Založen kýl lodi USS Lake Erie (CG-70) | |
|
6.3.1992 | Zemřel plukovník Alexandr Kuzmič Petrovec (veliteľ 139. gardového stíhacieho leteckého pluku) | |
|
6.3.1993 | Zemřel námorný nadporučík Johannes Limbach (Prvý dôstojník na ponorke U-181.) | |
|
6.3.1994 | Zemřel nadstrážmistr Fritz Amling (tankové eso; více než 42 zničených tanků) | |
|
6.3.1996 | Zemřel generálporučík Willard Pearson (velitel: V. sbor) | |
|
6.3.1996 | Založen kýl ponorky Uzušio (SS-592) | |
|
6.3.1999 | Zemřel armádní generál Vadim Alexandrovič Matrosov (místopředseda KGB) | |
|
6.3.2000 | Zemřel generálmajor tankového vojska Pavel Nikolajevič Nazarov (náčelník štábu 53. streleckého zboru) | |
|
6.3.2002 | Zemřel generálmajor Richard Logan Irby (veltel: 1. jezdecká divize ) | |
|
6.3.2006 | Zemřel generálporučík Kenneth L. Tallman (8. rektor Akademie Letectva Spojených států (1977-1981)) | |
|
6.3.2008 | Zemřel námořní nadporučík Herbert Zeissler (ponorkový velitel) | |
|
6.3.2008 | Ponorka Močišio (SS-600) uvedena do služby | |
|
6.3.2008 | Zemřel major Konstantin Alexejevič Puchlikov (1 ze 4 nositelů 6 Řádů vlastenecké války ve složení 3 řády 1. stupně a 3 řády 2. stupně) | |
|
6.3.2010 | Loď USS Dewey (DDG-105) uvedena do služby | |
|
6.3.2013 | Ponorka Zuirjú (SS-505) uvedena do služby | |
|
6.3.2015 | Ponorka Fujušio (SS-588) vyřazena ze služby |