Main Menu
User Menu

Politická správa [1969-1990]

Political Department of the Western Military District

Politická správa Západného vojenského okruhu

     
Název:
Name:
Politická správa
Originální název:
Original Name:
Politická správa Západního vojenského okruhu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1969
Předchůdce:
Predecessor:
?
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1990
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1969-01.01.1990 Západní vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
01.09.1969-01.01.1990 Tábor, kasárny /

Velitel:
Commander:
DD.04.1970-01.05.1971 Kalíšek, Jan (Plukovník)
01.05.1971-28.02.1972 Kalíšek, Jan (Generálmajor)
DD.04.1972-01.05.1975 Brabec, Antonín (Generálmajor)
01.05.1975-DD.02.1976 Brabec, Antonín (Generálporučík)
DD.02.1976-01.05.1982 Hašana, Július (Generálmajor)
01.05.1982-DD.10.1984 Hašana, Július (Generálporučík)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
Pavel Minařík, otázka č. 486, https://vojenstvi.cz/vasedotazy_33.htm
URL CZ: https://www.valka.cz/Politicka-sprava-1969-1990-t231629#642402Verze : 2
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Political-Department-of-the-Western-Military-District-t231629#642402Version : 0
MOD