Main Menu
User Menu

15. pěší brigáda [1920-1937]

15th Infantry Brigade

     
Název:
Name:
15. pěší brigáda
Originální název:
Original Name:
15. pěší brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1920
Předchůdce:
Predecessor:
10. pěší brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1937
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1920-31.12.1937 8. divise
Dislokace:
Deployed:
01.01.1920-31.12.1937 Opava, velitelská budova /

Velitel:
Commander:
01.01.1920-DD.01.1921 Slezáček, Vilém (Plukovník)
DD.01.1921-DD.11.1922 Štika, Josef (Brigádní generál)
DD.11.1922-DD.01.1923 Kroutil, Josef (Plukovník)
DD.01.1923-20.02.1924 Wit, Josef (Plukovník)
20.02.1924-DD.01.1926 Wit, Josef (Brigádní generál)
DD.01.1926-DD.11.1926 Pech, Matyáš (Plukovník)
DD.11.1926-04.05.1928 Beneš, Jan (Plukovník)
04.05.1928-DD.09.1931 Beneš, Jan (Brigádní generál)
DD.09.1931-31.12.1937 Němec, Matěj (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.06.1920-03.06.1920 Domobranecký prapor č. 1
03.06.1920-23.08.1920 Domobranecký prapor č. 1
20.08.1920-31.12.1937 Pěší pluk 15
01.10.1920-31.12.1937 Pěší pluk 34

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/15-pesi-brigada-1920-1937-t74034#531533Verze : 2
MOD