Main Menu
User Menu

198. pěší divize [1939-1945]

198th Infantry Division / 198. Infanterie-Division

198. Infanterie-Division
URL : https://www.valka.cz/198-pesi-divize-1939-1945-t11159#35264Verze : 0
MOD
Velitel:
General der Infanterie Otto Röttig (10.1. 1940 - 10.4. 1942)
Generalmajor Albert Buck (10.4. 1942 - 27.8. 1942)
General der Infanterie Ludwig Müller (27.8. 1942 - 5.2. 1943)
Generalleutnant Hans-Joachim von Horn (5.2. 1943 - 1.6. 1944)
Generalmajor Otto Richter (1.6. 1944 - 1.8. 1944)
Generalleutnant Kurt Oppenländer (1.8. 1944 - 5.8. 1944)
Generalmajor Alfred Kuhnert (5.8. 1944 - 1.9. 1944)
Generalmajor Otto Schiel (1.9. 1944 - 18.1. 1945)
Generalmajor Konrad Barde (18.1. 1945 - 26.4. 1945)
Generalleutnant Helmuth Städke (26.4. 1945 - 8.5. 1945)


Operace:
Německo (01/ 1940 - 04/ 1940)
Dánsko (04/ 1940 - 06/ 1940)
Francie (06/ 1940 - 06/ 1941)
Východní fronta, jižní sektor (06/ 1941 - 06/ 1944)
Francie (06/ 1944 - 03/ 1945)
Jižní Německo (03/ 1945 - 05/ 1945)
URL : https://www.valka.cz/198-pesi-divize-1939-1945-t11159#35265Verze : 0
MOD
Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 198. Infanterie Division:


Alfred Braun 8/12/1944
Christian Braun 7/15/1944
Albert Buck 7/17/1941
Oskar Cipa 11/13/1942
Bernhard Dresel 11/3/1944
Josef Grassmann 11/9/1942
Georg Grossjohann 12/26/1944
Paul Keiser 11/6/1943
Heinrich Meschede 1/25/1945
Heinrich Roth 1/18/1945
Wilhelm Schiele 7/18/1944
Otto Schug 11/3/1944
Paul Schultz 9/3/1942
Rudolf Witsch 9/3/1942
URL : https://www.valka.cz/198-pesi-divize-1939-1945-t11159#35268Verze : 0
MOD
DATUM
SBOR
ARMÁDA
SKUPINA ARMÁD
OBLAST NASAZENÍ


12. 1939 - 3. 1940
formovanie


protektorát


4.-5. 1940

posádkové jednotky v kasárňach

Dánsko a jeho ostrovy


6. 1940
záloha
1. Armee
C
Sársko


7.-8. 1940
XII
1. Armee
C
Épinal, Vesoul (Francúzsko)


9. 1940
XIV
2. Armee
C
východné Francúzsko


10. 1940
XXXXV
2. Armee
C
východné Francúzsko


11. 1940
XXXXV
1. Armee
D
východné Francúzsko


12. 1940 - 3. 1941
XXVII
1. Armee
D
východné Francúzsko


4. 1941
XI
12. Armee

Rumunsko


5. 1941
záloha

OKH
Rumunsko


6.-8. 1941
XXX
11. Armee
Süd
Jasy (Rumunsko)


9. 1941
III
1. Pz. Armee
Süd
Dnepropetrovsk (Ukrajina)


10. 1941
záloha
1. Pz. Armee
Süd
Dnepropetrovsk


11.-12. 1941
XXXXIX. Geb.
1. Pz. Armee
Süd
rieka Mius
Rostov nad Donom
(Rusko)


1.-5. 1942
XXXXIX. Geb.
1. Pz. Armee
Süd
rieka Mius


6.-7. 1942
XXXXIX. Geb.
17. Armee
Süd
rieka Mius


8. 1942
XXXXIX. Geb.
17. Armee
A
Rostov nad Donom


9.-11. 1942
LVII
17. Armee
A
Tuapse
(Krasnodarskij kraj,
Rusko)


12. 1942
Förster
17. Armee
A
Krasnodar (Rusko)


1.-2. 1943
XXXXIV
17. Armee
A
rieka Kubáň


3. 1943
V
17. Armee
A
rieka Kubáň


4.-5. 1943
záloha

Süd
Záporožie (Ukrajina)


6.-7. 1943
LVII
1. Pz. Armee
Süd
Izjum (Ukrajina)


8. 1943
XI
Armeeabteilung Kempf
Süd
Charkov (Ukrajina)


9.-10. 1943
(bojová skupina)
XI
8. Armee
Süd
Poltava (Ukrajina)


11. 1943
XXXXVIII
4. Pz. Armee
Süd
Kyjev (Ukrajina)


12. 1943 - 1. 1944
VII
4. Pz. Armee
Süd
Fastiv (Ukrajina)


2. 1944
VII
1. Pz. Armee
Süd
Čerkasy (Ukrajina)


3. 1944
VII
8. Armee
Süd
Kišiňov (Moldavsko)


4. 1944
(bojová skupina)
XXXX
8. Armee
Süd
Kišiňov


5. 1944
(zvyšky divízie)
záloha
8. Armee
Süd
Rumunsko


6. 1944
záloha
4. rum. Armee
Süd
Rumunsko


7. 1944
IV. Lw.
19. Armee
G
Narbonne (Francúzsko)


8. 1944
LXXXV
19. Armee
G
rieka Rhôna


9. 1944
IV. Lw.
19. Armee
G
pohorie Vogézy (Francúzsko)


10. 1944
LXIV
19. Armee
G
Alsasko


11. 1944
IV. Lw.
19. Armee
G
Alsasko


12. 1944
LXIII
19. Armee
G
Alsasko


1.-3. 1945
LXIV
19. Armee
G
Alsasko, Bádensko


4. 1945
LXXX
19. Armee
West
Falcko, rieka Neckar
URL : https://www.valka.cz/198-pesi-divize-1939-1945-t11159#152745Verze : 0
MOD