Main Menu
User Menu

XI. armádní sbor [1936-1942]

XI Army Corps / XI. Armeekorps

     
Název:
Name:
XI. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
XI. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.10.1936
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.03.1942
Nástupce:
Successor:
Kortzfleischova skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
06.10.1936-25.08.1939 ?
25.08.1939-11.09.1939 10. armáda
11.09.1939-15.09.1939 8. armáda
15.09.1939-24.09.1939 10. armáda
24.09.1939-18.10.1939 8. armáda
18.10.1939-22.10.1939 4. armáda
22.10.1939-27.10.1939 6. armáda
27.10.1939-04.11.1939 2. armáda
04.11.1939-31.05.1940 6. armáda
31.05.1940-03.06.1940 18. armáda
03.06.1940-18.06.1940 Skupina armád A
18.06.1940-04.07.1940 12. armáda
04.07.1940-11.09.1940 4. armáda
11.09.1940-14.12.1940 6. armáda
14.12.1940-18.12.1940 1. armáda
18.12.1940-26.03.1941 12. armáda
26.03.1941-28.03.1941 Hlavní velitelství pozemního vojska
28.03.1941-13.04.1941 12. armáda
13.04.1941-22.04.1941 Tanková skupina 2
22.04.1941-06.06.1941 2. armáda
06.06.1941-19.08.1941 11. armáda
19.08.1941-13.09.1941 17. armáda
13.09.1941-25.09.1941 Tanková skupina 1
25.09.1941-29.10.1941 17. armáda
29.10.1941-11.12.1941 6. armáda
11.12.1941-24.12.1941 17. armáda
24.12.1941-24.01.1942 1. tanková armáda
24.01.1942-29.01.1942 17. armáda
29.01.1942-09.02.1942 III. tankový sbor
09.02.1942-DD.03.1942 Kleistova armádní skupina
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
06.10.1936-01.04.1939 ?, ? ( ? )
01.04.1939-01.03.1940 Leeb, Emil (General der Artilerie)
01.03.1940-06.10.1941 Kortzfleisch, Joachim von (General der Infanterie)
06.10.1941-10.12.1941 Ott, Eugen (General der Infanterie)
10.12.1941-DD.03.1942 Kortzfleisch, Joachim von (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
06.10.1936-12.10.1937 Apell, Georg von (Generalmajor)
12.10.1937-15.09.1939 Vierow, Erwin (Generalmajor)
10.09.1939-18.02.1942 Baeßler, Johannes (Oberst)
18.02.1943-DD.03.1943 Groscurth, Helmuth (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
29.08.1939-30.08.1939 13. pěší divize (motorizovaná)
02.09.1939-30.09.1939 Dělostřelecké velitelství 31
DD.09.1939-DD.10.1939 18. pěší divize
DD.09.1939-DD.12.1939 19. pěší divize
20.10.1939-27.10.1939 7. pěší divize
23.10.1939-25.10.1939 18. pěší divize
01.01.1940-29.01.1940 19. pěší divize
30.01.1940-09.03.1940 7. pěší divize
DD.01.1940-DD.06.1940 14. pěší divize
DD.01.1940-DD.06.1940 31. pěší divize
09.03.1940-02.06.1940 19. pěší divize
20.05.1940-31.05.1940 30. pěší divize
03.06.1940-20.07.1940 7. pěší divize
22.06.1940-13.12.1940 61. pěší divize
26.07.1940-30.09.1940 72. pěší divize
DD.07.1940-DD.08.1940 31. pěší divize
22.09.1940-01.11.1940 19. pěší divize
DD.12.1940-DD.01.1941 164. pěší divize
DD.05.1941-DD.07.1941 4. horská divize
DD.05.1941-DD.06.1941 60. pěší divize (motorizovaná)
22.06.1941-17.08.1941 22. (kluzáková) pěší divize
DD.06.1941-DD.07.1941 704. pěší divize
DD.06.1941-DD.07.1941 714. pěší divize
DD.06.1941-DD.07.1941 717. pěší divize
14.09.1941-24.09.1941 24. pěší divize
DD.09.1941-DD.11.1941 101. lehká pěší divize
16.10.1941-31.10.1941 68. pěší divize
DD.11.1941-DD.12.1941 100. lehká pěší divize
DD.11.1941-DD.11.1941 297. pěší divize
01.02.1942-07.03.1942 113. pěší divize
DD.02.1942-DD.03.1942 298. pěší divize
DD.05.1945-08.05.1945 10. divize tankových granátníků

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando XI. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/XI-armadni-sbor-1936-1942-t10148#450577Verze : 0
MOD