Main Menu
User Menu

Praha

Prague

     
Název:
Name:
Praha
Originální název:
Original Name:
Praha
Další názvy:
Other Names:
Hlavní město Praha, Královské hlavní město Praha, Praga, Prag
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Hlavní město Praha
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
50°04'54.8"N 14°25'32.53"E
Místní části:
Local Municipalities:
Běchovice, Benice, Bohnice, Braník, Břevnov, Březiněves, Bubeneč, Čakovice, Černý Most, Čimice, Ďáblice, Dejvice, Dolní Chabry, Dolní Měcholupy, Dolní Počernice, Dubeč, Háje, Hájek, Hloubětín, Hlubočepy, Hodkovičky, Holešovice, Holyně, Horní Měcholupy, Horní Počernice, Hostavice, Hostivař, Hradčany, Hrdlořezy, Chodov, Cholupice, Jinonice, Josefov, Kamýk, Karlín, Kbely, Klánovice, Kobylisy, Koloděje, Kolovraty, Komořany, Košíře, Královice, Krč, Křeslice, Kunratice, Kyje, Lahovice, Letňany, Lhotka, Libeň, Liboc, Libuš, Lipany, Lipence, Lochkov, Lysolaje, Malá Chuchle, Malešice, Michle, Miškovice, Modřany, Motol, Nebušice, Nedvězí, Nové Město, Nusle, Petrovice, Písnice, Pitkovice, Podolí, Prosek, Přední Kopanina, Radlice, Radotín, Ruzyně, Řeporyje, Řepy, Satalice, Šeberov, Sedlec, Slivenec, Smíchov, Sobín, Staré Město, Štěrboholy, Stodůlky, Strašnice, Střešovice, Střížkov, Suchdol, Točná, Troja, Třebonice, Třeboradice, Uhříněves, Újezd, Újezd nad Lesy, Veleslavín, Velká Chuchle, Vinohrady, Vinoř, Vokovice, Vršovice, Vyšehrad, Vysočany, Záběhlice, Zadní Kopanina, Zbraslav, Žižkov, Zličín
První písemná zmínka:
First Written Reference:
965
Vojenské objekty:
Military Objects:
DD.MM.1655-DD.MM.1927
Zbrojnice vyšehradské citadely
Vysehrad Citadel Armoury
DD.MM.1702-DD.MM.RRRR
Kasárny Hradní stráže v Loretánské ulici
Castle Guards Barracks in Loretanska Street
DD.MM.1707-DD.MM.1929
Újezdské kasárny
Ujezd Barracks
DD.MM.1734-DD.MM.1880
Novobranské kasárny
Novobranske Barracks
DD.MM.1737-DD.MM.RRRR
Invalidovna
Invalidovna
DD.MM.1764-DD.MM.1902
Stará vojenská pekárna
Old Military Bakery
DD.MM.1772-DD.MM.RRRR
Místní pevnostní velitelství a Pevnostní stavební úřad
Local Fortress Headquarters and Fortification Building Office
DD.MM.1773-DD.MM.1785
Jezuitské kasárny
Jesuit Barracks
DD.MM.1775-DD.MM.1880
Praha, Jezdecké kasárny (staré)
Prague, Cavalry Barracks (old)
DD.MM.1775-DD.MM.1939
Vojenská posádková nemocnice
Military Garrison Hospital
DD.MM.1779-DD.MM.1928
Bruské kasárny
Bruska Barracks
DD.MM.1779-DD.MM.1918
Kasárny „Zbrojnice“ (Zeughaus)
Armoury Barracks
DD.MM.1783-DD.MM.RRRR
Dělostřelecké kasárny Na Slupi
Artillery Barracks Na Slupi
DD.MM.1783-DD.MM.1849
Generální velitelství
General Headquarters
DD.MM.1783-DD.MM.1880
Trinitářské kasárny
Trinitarian Barracks
DD.MM.1783-DD.MM.1809
Václavské kasárny
Wenceslas barracks
DD.MM.1783-DD.MM.1870
Zderazské kasárny
Zderaz (Charles) Barrack
DD.MM.1783-DD.MM.1918
Špitálské kasárny
Hospital Barracks
DD.MM.1784-DD.MM.1789
Hybernské kasárny
Hibernia Barracks
DD.MM.1784-DD.MM.1903
Králodvorské kasárny a kadetní škola
King´s Court Barracks and School Cadet Corps
DD.MM.1784-DD.MM.1929
Voršilské kasárny
Vorsil Barracks
DD.MM.1787-DD.MM.1821
Kateřinská plukovní vojenská chlapecká škola
Catherine´s Regimental Military Boys School
DD.MM.1791-DD.MM.RRRR
Jiřské kasárny
Georges´ Barracks
DD.MM.1791-DD.MM.1830
Kasárny Vlašský špitál
Italian Hospital Barracks
DD.MM.1795-DD.MM.1993
Kasárny Jiřího z Poděbrad
Jiri z Podebrad´s Barracks
DD.MM.1800-DD.MM.1837
Dělostřelecká nemocnice "Weyerhof"
"Weyerhof" Artillery Hospital
DD.MM.1844-DD.MM.RRRR
Kasárny Jana Žižky z Trocnova
Jan Zizka z Trocnova Barracks
DD.MM.1848-DD.MM.RRRR
Praha, Zemské vojenské velitelství
Provincial Military Command
DD.MM.1848-DD.MM.1928
Černínské kasárny
Cernin´s Barracks
DD.MM.1849-DD.MM.RRRR
Hlavní prachárna č. 1
Main Gunpowder Storage No. 1
DD.MM.1849-DD.MM.RRRR
Hlavní prachárna č. 2
Main Gunpowder Storage No. 2
DD.MM.1850-DD.MM.1948
Četnické kasárny
Gendarmerie Barracks
DD.MM.1870-DD.MM.1926
Staré vojenské zásobárny
Old Military Reservoirs
DD.MM.1874-DD.MM.RRRR
Kasárny vozatajců
Barracks Charioteers
DD.MM.1880-DD.MM.1918
Dělostřelecký sklad
Artillery Depot
DD.MM.1885-DD.MM.RRRR
Jezdecké kasárny (nové)
Cavalry Barracks (new)
DD.MM.1886-DD.MM.RRRR
Albrechtské kasárny
Albrecht´s Barracks
DD.MM.1887-DD.MM.RRRR
Vršovické pěchotní kasárny
Vrsovic Infantry Barracks
DD.MM.1888-DD.MM.1965
Vozatajské kasárny Vršovice
Train Barracks Vrsovice
DD.MM.1890-DD.MM.RRRR
Kasárny Prokopa Holého
Prokop Holy´s Barracks
DD.MM.1896-DD.MM.RRRR
Posádková věznice
Garrison Prison
DD.MM.1900-DD.MM.RRRR
Kadetní škola pěchoty
School Cadet Corps
DD.MM.1924-DD.03.1939
Dělostřelecké kasárny
DD.MM.1925--
Praha, Budova ministerstva
Prague, Building of the Ministry
DD.MM.1925-DD.MM.RRRR
Vojenský zeměpisný ústav
Military Geographical Institute
DD.MM.1935-DD.MM.RRRR
Hlavní štáb československé branné moci
Czechoslovak Armed Forces Headquarters
DD.MM.1937-DD.MM.RRRR
Praha-Ruzyně, Letiště
Praha-Ruzyně, Airfield
14.03.1939-08.05.1945
Letecká základna Ruzyně
Rusin Air Base
DD.03.1939-DD.05.1945
Kasárny Heinricha Himmlera
Barrack of Heinrich Himmler
DD.05.1945-DD.MM.1948
Dělostřelecké kasárny
DD.MM.1948-DD.MM.RRRR
Kasárny 17. listopadu
Barracks 17th November
DD.MM.?-DD.MM.1760
Stará vojenská věznice
Old Military Prison
DD.MM.?-DD.MM.1845
Starý vojenský špitál
Old Military Hospital
DD.MM.RRRR-DD.MM.1884
Farabovské kasárny
Faraba´s Barracks
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Hlavní vojenská strážnice na Malé Straně
Main Military Guard in Mala Strana
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Hlavní vojenská strážnice na Novém Městě
Main Military Guard in Nove Mesto
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Hlavní vojenská strážnice na Starém Městě
Main Military Guard in Stare Mesto
DD.MM.RRRR-DD.MM.1939
Jezdecké kasárny Na Panenské
Cavalry Barracks Na Panenske
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Obranná křížová budova
Defensive Cross Building
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Praha, Palác Kotva
Prague, Palace Kotva
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Praha, kryt K-16 (Zodolněné velitelské stanoviště)
Prague, Shelter K-16 (Hardened Command Post)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenská škola hudebních elévů
Military School of Music Rookies
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
- -, Václav II.
* DD.MM.1137 
- -, Bedřich
† 25.03.1189
- -, Václav I.
* DD.MM.1205 
- -, Přemysl Otakar I.
† 15.12.1230
- -, Václav II.
* 27.09.1271 
- -, Václav III.
* 06.10.1289 
- -, Václav II.
† 21.06.1305
-, Karel IV.
* 14.05.1316 
Václav, Český
* 25.02.1337 
-, Karel IV.
† 29.11.1378
Marradas y Viques, Balthasar
† 28.08.1638
Balbín, Bohuslav
† 28.11.1688
Kollowrat-Krakowsky, Johann Karl von
* 12.09.1748 
- von Wallis, Patrick Olivier
† 14.11.1787
von Koller, Alexander
* 03.06.1813 
Scharnhorst, Gerhard Johann David Waitz von
† 28.06.1813
Kollowrat-Krakowsky, Johann Karl von
† 05.05.1816
von Schönfeld, Anton
* 03.07.1827 
von Georgi, Friedrich
* 27.01.1852 
Benda, Adalbert (Vojtěch)
* 22.06.1852 
- Kestřanek, Paul
* 21.06.1856 
- Petržilka, Karel
* 17.03.1858 
von Wurm, Wenzel
* 27.02.1859 
- Pečírka, Jaromír
* 19.04.1864 
- Ploc, Václav
* 03.03.1866 
Wieden von Alpenbach, Heinrich
* 10.07.1866 
- Thurner, Václav
* 28.08.1867 
- Filz von Reiterdank, Alfred
* 20.03.1870 
- Karas, Štěpán
* 13.02.1872 
- Prušák, Emanuel
* 20.07.1872 
- Buček, Viktor
* 23.12.1872 
Švehla, Antonín
* 15.04.1873 
- Pauk, Maximilian
* 07.05.1874 
Mandaus, Josef
* 03.03.1875 
- Soukup, Hugo
* 17.03.1875 
- Novák, Jaroslav
* 26.05.1875 
-, Ferdinand V.
† 29.06.1875
- Hanák, Antonín
* 20.02.1876 
Bienert, Richard
* 05.09.1881 
Haužvic, Čeněk
* 05.04.1882 
- von Wallmoden-Gimborn, Karl August Ludwig
† 28.02.1883
Hašek, Jaroslav
* 30.04.1883 
- Studený, Gustav
* 24.04.1885 
Mejstřík, Karel
* 18.10.1886 
Eisenberger, Josef
* 06.03.1887 
Hněvkovský, František
* 15.11.1887 
Langer, František
* 03.03.1888 
Klecanda, Vojtěch
* 15.11.1888 
Hruška, Čeněk
* 17.01.1889 
Vondráček, Karel
* 21.01.1889 
Basl, Antonín
* 01.02.1889 
Untermüller, Jaroslav
* 24.05.1889 
Kratochvíl, Jindřich
* 10.08.1890 
Eliáš, Alois
* 29.09.1890 
Dotzauer, Quido
* 25.10.1890 
von Krziwanek, Johann
* 25.12.1890 
Borecký, Bohumil
* 14.07.1891 
- Hvížďálek, Antonín
* 25.11.1891 
Paďouk, Alois
* 01.03.1892 
Čejka, Karel
* 27.04.1892 
Moravec, Emanuel
* 17.04.1893 
Fišera, Julius
* 24.01.1894 
Milota, Jaroslav
* 01.02.1894 
- Tallavania, František
* 24.05.1894 
- Beneš, Pavel
* 14.06.1894 
- Popelak, Johann
* 09.12.1894 
- Plass, Jaroslav
* 13.12.1894 
Preininger, Ladislav
* 02.07.1895 
Čermák, Karel
* 07.09.1895 
- Berka, Tomáš
* 16.02.1896 
Pohunek, František
* 17.02.1896 
Kostka, Josef
* 26.03.1896 
Novák, Vlastimil
* 23.03.1898 
Jansa, Ernst
* 18.10.1899 
Horáková, Milada
* 25.12.1901 
Wagner, Otto
* 28.03.1902 
Novotný, Antonín
* 10.12.1904 
Duda, Josef
* 09.08.1905 
Tutter, Kurt Werner
* 04.12.1909 
- Adamec, Josef
* 18.12.1909 
Strnad, Julius
* 12.04.1910 
Kostohryz, Jan
* 23.08.1911 
- Štangl, Oldřich
* 11.06.1912 
Tonder, Ivo
* 16.04.1913 
Kašpar, Miloslav
* 12.02.1914 
- Blátenský, Karel
* 28.01.1915 
- Blahník, Josef
* 04.08.1915 
Cukr, Václav
* 16.10.1915 
Tesařík, Richard
* 03.12.1915 
Fechtner, Emil
* 16.09.1916 
Šanovec, Jan
* DD.MM.1916 
- Hartman, Jiří
* 24.10.1917 
Dygrýn, Josef
* 06.03.1918 
- von Reinöhl, Wilhelm
† 14.09.1918
Štandera, Miroslav
* 05.10.1918 
Sitenský, Ladislav
* 07.08.1919 
Karlovský, Adolf
* 17.10.1922 
Kácha, Miroslav
* 21.09.1923 
Polák, Arnošt
* 23.09.1923 
- Hecht, Jaromír
* 23.10.1923 
Vuchterle, Josef Boris
† 21.12.1923
- Steinbach, Jaroslav
† 03.06.1924
- Chaule, Antonín
† 07.01.1925
- Voneš, Augustin
† 14.01.1925
- Kout, Jan
† 19.05.1926
- Bečvář, František
* 26.07.1926 
- Bombera, Josef
† 02.01.1927
Procházka, Radovan
* 11.05.1927 
- Havelka, Antonín
† 12.07.1928
- Krejčí, Ivan
† 28.07.1928
- Triml, Emanuel
† 26.12.1928
- Kendík, Otakar
† 09.06.1929
- Kropáček, Josef
† 16.10.1929
- Luňáček, Alois
† 26.02.1930
Gardavský, Viktor
† 09.03.1930
Kautecký, František
† 05.05.1930
Svidenský, Karel
† 05.01.1931
Wit, Josef
† 30.03.1931
Novák, Jaroslav
* 20.11.1931 
- Kopřiva, Antonín
† 03.04.1932
- Jindra, Otto
† 02.05.1932
- Karas, Štěpán
† 01.08.1932
Hochman, Jaroslav
* 11.10.1932 
- Smrček, Jan
† 10.06.1933
- Böttner, Karel
† 23.07.1933
Sazyma, Adolf
† 12.09.1933
Kunz, Jaroslav
† 14.09.1933
Franz, Karel
† 09.12.1933
Švehla, Antonín
† 12.12.1933
Novák, Josef
† 03.01.1934
- Kováříček, Emanuel
† 12.03.1934
- Ventour, Bedřich
† 12.03.1934
Diviš, Jan
† 08.08.1934
- Komárek, Jaroslav
† 18.09.1934
Melč, Robert Lev
† 20.11.1934
Janů, Rudolf
† 24.12.1934
- Kukula, Emanuel
† 23.03.1935
- Soukup, Hugo
† 12.05.1935
Kopal, Václav
† 09.10.1935
Esop, Karel
† 12.10.1935
Balík, Alois
† 13.08.1936
Havel, Václav
* 05.10.1936 
Basl, Antonín
† 04.04.1937
Chalupa, Vladimír
† 09.05.1937
- Mašek, Jan
† 21.12.1937
Udržal, František
† 24.04.1938
Palacký, Josef
† 10.07.1938
- Vamberský, Josef
† 03.02.1939
- Petržilka, Karel
† 06.04.1939
Gawantka, Georg
† 14.07.1939
Opletal, Jan
† 11.11.1939
- Adamec, Josef
† 17.11.1939
Ellner, Robert
† 14.01.1940
Šokorov, Vladimir
† 11.07.1940
- Černý, Josef
* 27.07.1940 
Medek, Rudolf
† 22.09.1940
Nosál, Josef
† 03.11.1940
Albrecht, Bedřich
† 01.02.1941
Taufer, Bohumil
† 02.02.1941
Klaus, Václav
* 19.06.1941 
Škvor, František
† 23.06.1941
Vojta, Hugo
† 28.09.1941
Horáček, František
† 29.09.1941
Ambrož, František
† 01.10.1941
Doležal, Mikuláš
† 01.10.1941
Malý, Josef
† 01.10.1941
Pohunek, František
† 01.10.1941
Preininger, Ladislav
† 01.10.1941
Svátek, Oleg
† 01.10.1941
Šára, Václav
† 01.10.1941
Balabán, Josef
† 03.10.1941
Bartoš, Bohumil
† 16.01.1942
Morávek, Václav
† 21.03.1942
Heydrich, Reinhard
† 04.06.1942
- Kirej, Vasil
† 05.06.1942
Bublík, Josef
† 18.06.1942
Gabčík, Jozef
† 18.06.1942
Hrubý, Jan
† 18.06.1942
Kubiš, Jan
† 18.06.1942
Valčík, Josef
† 18.06.1942
Švarc, Jaroslav
† 18.06.1942
Eliáš, Alois
† 19.06.1942
Churavý, Josef
† 30.06.1942
Mašín, Josef
† 30.06.1942
Voženílek, Karel
† 23.03.1943
Mandaus, Josef
† 09.04.1945
Edhofer, Heinz
† DD.04.1945
Dalecký, Rudolf
† 05.05.1945
Háva, Otakar
† 05.05.1945
Moravec, Emanuel
† 05.05.1945
Mejstřík, Karel
† 06.05.1945
Hlava, Jan
† 08.05.1945
Untermüller, Jaroslav
† 09.05.1945
Baltzer, Richard
† 10.05.1945
Jörchel, Wolfgang
† 12.05.1945
Röhder, Wolfgang
† 16.05.1945
Hácha, Emil
† 27.06.1945
- Letovský, Vojtěch
† 28.06.1945
- Kálal, Bohuslav
† 13.07.1945
- Wagner, Karel
† 17.12.1945
Rychtrmoc, Robert
† 21.01.1946
Balík, Karel
† 05.03.1946
Frank, Karl Hermann
† 22.05.1946
Burýšek, Josef
† 23.08.1946
- Forbelský, Ladislav
† 01.09.1946
Bartoš, František
† 16.09.1946
Kalina, Václav
† 10.10.1946
Daluege, Kurt
† 23.10.1946
Bláha, Silvestr
† 06.11.1946
- Jansa, František
† 19.12.1946
Podhajský, Alois
† 24.12.1946
- Machálek, František
† 26.12.1946
Šilling, Nikolaj Nikolajevič
† DD.MM.1946
Voss, Bernhard
† 04.02.1947
Klecanda, Vojtěch
† 22.04.1947
Gerik, Viliam
† 30.04.1947
Kulfánek, František
† 01.11.1947
Staněk, Jan
† 13.04.1948
Gajda, Radola
† 15.04.1948
Holubek, Albín
† 11.07.1948
Kalla, Josef
† 24.11.1948
Procházka, Jan
† 18.12.1948
Krejčí, Josef
† DD.MM.1948
Bienert, Richard
† 03.02.1949
Beneš, Jan
† 23.04.1949
Trenkler, Rudolf
† 06.05.1949
Lukas, Karel
† 19.05.1949
Hašek, Karel
† DD.MM.1949
Horáková, Milada
† 27.06.1950
Skokan, František
† 10.07.1950
Kolařík, František
† 29.07.1950
Durdík, Tomáš
* 24.01.1951 
Heřman, Karel
† 14.05.1951
Holý, Kamil
† 26.01.1952
Reicin, Bedřich
† 03.12.1952
Šindelář, Jan
† 04.02.1953
Gottwald, Klement
† 14.03.1953
Hanuš, Josef
† 14.05.1953
Langer, Cyril
† 25.05.1953
- Ruml, Josef
† 30.06.1953
Nosek, Václav
† 29.08.1953
Pazderník, Alfréd
† DD.MM.1953
Kubita, Alois
† 06.07.1954
Raše, Rudolf
† 25.11.1954
Rausch, Karel
† DD.MM.1954
Eisenberger, Josef
† 08.03.1955
Rytíř, Bohumil
† 12.04.1955
Blaško, Hynek
* 15.07.1955 
- Nosek, Václav
† 22.07.1955
Sviták, Jaroslav
† 16.11.1955
Jordán, Bohumír
† DD.MM.1955
Vicherek, Alois
† 17.01.1956
Květoň, Jan
† 27.01.1956
Halaška, Jiří
* 13.09.1956 
Vobrátilek, Robert
† 07.12.1956
Glyknert, Rudolf
† DD.MM.1956
Dobrovodský, Ľudovít
† 08.08.1957
Ejem, Josef
† 29.09.1957
Benda, Alois
† 31.10.1957
Zápotocký, Antonín
† 13.11.1957
Esteřák, Evžen
† 29.03.1958
Havel, František
† 20.04.1958
Adam, Josef
† 22.04.1958
Weinerek, Zdenko
† DD.MM.1958
Malec, Jaroslav
† 16.02.1959
Votruba, Josef
† 07.10.1959
Linhart, Emil
† 10.12.1959
Voska, Emanuel
† 01.04.1960
Švéda, František
† 11.03.1961
Baloun, Jiří
* 27.03.1961 
Čermák, Jan
† 24.05.1961
Kutlvašr, Karel
† 02.10.1961
Koutňák, Josef
† 22.10.1961
Bureš, Jan
* 01.12.1961 
Halenka, Vladimír
* 23.12.1961 
Paleček, Karel
† 12.03.1962
Charousek, Vladimír
† 23.03.1962
Hoppe, Viktor
† 22.05.1962
Fassati, Miloslav
† 03.10.1962
Kuneš, Václav
† 30.10.1962
Rutar, Ladislav
† 22.11.1962
Peterka, Alois
† 05.12.1962
- Krýže, Bohumil
† 06.02.1963
Strašil, Josef
† 30.03.1963
Kohout, Mikuláš
† 06.07.1963
Nosál, František
† 27.07.1963
Španiel, Oldřich
† 29.11.1963
Slunečko, František
† 10.12.1963
Pelikán, Rudolf
† 18.03.1964
Janda, František
† 24.04.1964
Husák, Otakar
† 12.06.1964
Eminger, Jaroslav
† 14.07.1964
Švígler, Jan
† 08.08.1964
Kroutil, Rudolf
† 26.08.1964
Fiala, Bohuslav
† 16.09.1964
Holub, Josef
† DD.10.1964
Sameš, Antonín
† 03.03.1965
Kvapil, Ladislav
† 24.04.1965
Kasalický, Jan
† 30.06.1965
Šlapák, František
† 19.07.1965
- Pytlík, Robert
† 26.07.1965
Langer, František
† 02.08.1965
Lederer, Vladimír
† 10.12.1965
Suchý, Václav
† 27.05.1966
Chládek, Vladimír
† 09.06.1966
Štěpánek, Karel
† 10.06.1966
Čapek, Dominik
† 15.07.1966
- Blahník, Josef
† 21.09.1966
- Čechmar, František
† 23.04.1967
Bulandr, Rudolf
† 15.05.1967
Fiala, Emil
† 13.07.1967
Hrabčík, František
† 28.07.1967
Bufka, Vilém
† 20.11.1967
Mrázek, Josef
† 30.11.1967
Firt, Leopold
† 09.02.1968
Janko, Vladimír
† 14.03.1968
Růžička, Jan
† 15.03.1968
Bartík, Josef
† 18.05.1968
Veselý, František
† 01.07.1968
Petrš, Josef
† 20.10.1968
- Hečko, Josef
† 28.11.1969
1) Ventura, František
† 01.12.1969
Hruška, Čeněk
† 12.12.1969
Knížek, Aleš
* DD.MM.1969 
- Černý, Jan
† 02.04.1970
Žák, Miloš
† 16.05.1970
Matička, Jaroslav
† 05.10.1970
Syrový, Jan
† 17.10.1970
Kolařík, Ubald
† 20.12.1970
Janoušek, Karel
† 27.10.1971
Marvan, František
† 15.12.1971
Teplý, Bohumil
† DD.MM.1971
Čížek, Jaroslav
† 30.01.1972
Mánek, Josef
† 19.03.1972
Kuník, František
† 23.03.1972
Stanovský, Vilém
† 11.07.1972
Husárek, Karel
† 26.07.1972
Schams, Jiří
* 22.09.1972 
Heřman, Jan
† 23.11.1972
Birula, Jindřich
† DD.MM.1972
- Košťák, Antonín
† 08.01.1973
Selner, Jaroslav
† 11.01.1973
Hrbek, Jaroslav
† 19.01.1973
Bejl, Jindřich
† 12.07.1973
Kukla, Miloslav
† 07.04.1974
Lanč, František
† 03.07.1974
Tesal, František
† 22.07.1974
Fajfr, Jaroslav
† 08.08.1974
- Květoň, Vladislav
† 23.10.1974
Vlček, Václav
† 23.10.1974
Kuchař, Miroslav
† 10.11.1974
Sedláček, František
† 07.12.1974
Chlaň, Bohumír
† 16.01.1975
Novotný, Antonín
† 28.01.1975
Němec, Matěj
† 29.08.1975
Šrytr, František
† 04.01.1977
Fabian, František
† 09.10.1977
Kostohryz, Jan
† 27.11.1978
Škvařil, Josef
† 13.02.1979
Valo, Vasil
† 08.07.1979
Svoboda, Ludvík
† 20.09.1979
Hudeček, Jiří
† 13.10.1979
Procházka, Jaroslav
† 07.08.1980
- Černý, František
† 04.09.1980
- Tallavania, František
† 03.01.1981
Laštovička, Bohuslav
† 30.03.1981
Chlad, Evžen
† 18.04.1981
Bolcha, Štefan
† 17.01.1982
Lomský, Bohumír
† 18.06.1982
Prchlík, Václav
† 16.03.1983
Číla, Antonín
† 31.05.1983
Ressel, Alfréd
† 01.11.1983
Vosáhlo, Josef
† DD.MM.1983
Klapálek, Karel
† 18.11.1984
Brabec, Antonín
† 25.11.1984
Dzúr, Martin
† 15.01.1985
Červinka, Jaroslav
† 03.04.1985
Satorie, Jan
† 06.04.1985
Schoř, Karel
† 17.03.1986
Nosko, Július
† 05.09.1986
Drnec, Vladimír
† 07.09.1986
- Bedřich, Ladislav
† 11.12.1986
Šmoldas, Jan
† 30.12.1986
Sacher, Vilém
† 14.08.1987
Kratochvíl, Václav
† 04.02.1988
Ševčík, Hugo
† 13.11.1988
Baumann, Václav
† 24.04.1989
Biheller, Otto
† DD.07.1989
Hlaďo, Jaroslav
† 21.01.1990
Tichý, Oldřich
† 05.06.1990
Biněvská-Lísková, Valentina
† 26.03.1991
Weber, František
† 01.10.1991
- Pavlič, Vasil
† 07.10.1991
- Tvrz, Augustin
† 01.11.1991
Haina, Jan
† 10.04.1992
Guljanič, Mikuláš
† 22.06.1992
Kocfelda, Pavel
† 06.10.1992
Dubček, Alexander
† 07.11.1992
Maňák, Jiří
† 29.12.1992
Barák, Rudolf
† 12.08.1995
- Hašana, Július
† 29.06.1996
Irving, Jan Roman
† 24.04.1997
- Žák, František
† 01.09.1997
- Beneš, Vladimír
† 19.09.1997
Strejček, František
† 12.08.1999
Chábera, František
† 21.10.1999
- Konopický, Alois
† 21.08.2000
Kamenický, Zdeněk
† 07.06.2001
- Biheller (Borský), Kurt (Karel)
† 09.08.2001
Mošna, Josef
† 11.09.2001
Remek, Jozef
† 30.04.2002
Šmoldas, Miroslav
† 27.03.2003
Šiška, Alois
† 09.09.2003
Faglic, Andrej
† 27.11.2003
- Bunzák, Štepán
† 15.08.2004
Kuba, Karel
† 05.01.2005
Babinec, Jan
† 31.10.2005
Peřina, František
† 06.05.2006
Fajtl, František
† 04.10.2006
- Machač, Jaromír
† 21.05.2007
Solár, Ludovít
† 22.11.2007
Hlučka, Stanislav
† 15.10.2008
Uruba, Petr
† 01.03.2009
Svoboda, Gustav
† 14.03.2009
Sitenský, Ladislav
† 14.11.2009
Šedina, Vladimír
† 07.08.2010
Kácha, Miroslav
† 06.10.2010
Wiener, Jan
† 24.11.2010
Kvapil, Ladislav
† 01.01.2011
Franko, Ján
† 17.10.2011
Sedláček, Tomáš
† 27.08.2012
Durdík, Tomáš
† 20.09.2012
Vaš, Karel
† 08.12.2012
- Koutná, Gréta
† 08.01.2013
Rusov, Karel
† 30.04.2013
Činčár, Jozef
† 10.08.2013
Nahálka, Jaroslav
† 27.12.2013
Suchardová, Natalie
† 04.01.2014
Schams, Jiří
† 07.01.2015
Djačuk, Václav
† 16.03.2015
Beer, Alexander
† 31.12.2015
Hofrichter, Jaroslav
† 09.05.2016
Opočenský, Bedřich
† 29.10.2016
Jurica, Rudolf
† 05.02.2017
Klemeš, Jaroslav
† 07.08.2017
Gondek, Michal
† 26.08.2017
Pišlová-Kvapilová, Marie
† 22.09.2017
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
DD.MM.1754-DD.MM.1763
Pěší pluk 11
11th Infantry Regiment
DD.MM.1798-DD.MM.1804
Řadový pěší pluk 11
11th Line Infantry Regiment
DD.MM.1806-DD.MM.1809
Řadový pěší pluk 11
11th Line Infantry Regiment
DD.MM.1814-DD.MM.1816
Řadový pěší pluk 11
11th Line Infantry Regiment
DD.MM.1818-DD.MM.1830
Řadový pěší pluk 11
11th Line Infantry Regiment
DD.MM.1825-DD.MM.RRRR
Prapor polních myslivců č. 1
Feldjaeger Battalion No. 1
DD.MM.1866-DD.MM.1867
Řadový pěší pluk č. 1
1st Line Infantry Regiment
DD.MM.1873-DD.MM.1918
Pěší pluk č. 73
73rd Infantry Regiment
XX.XX.1873-XX.XX.1918
Pěší pluk č. 28
Infantry Regiment No. 28
DD.MM.1880-DD.MM.RRRR
Pěší pluk č. 72
72nd Infantry Regiment
DD.MM.1884-DD.MM.1889
Pěší pluk 11
11th Infantry Regiment
DD.MM.1884-DD.MM.RRRR
Pěší pluk č. 102
102nd Infantry Regiment
DD.MM.1889-DD.MM.1915
Zeměbranecký pěší pluk č.8
Landwehr Infantry Regiment No.8
DD.MM.1899-DD.07.1914
Pěší pluk 11
11th Infantry Regiment
DD.MM.1914-DD.MM.RRRR
42. zeměbranecká pěší brigáda
42th Landwehr Infantry Brigade
30.10.1918-18.12.1918
Vrchní vojenské velitelství
Hight Military Command
04.11.1918-11.12.1918
Letecká setnina Strašnice
Air Company Strasnice
12.11.1918-DD.11.1918
Polní letecká setnina 1
1st Field Air Company
14.11.1918-15.10.1919
Evidenční kancelář československých legionářů
Czechoslovak Legionnaires\' Evidence Office of the Presidium of the Ministry
14.11.1918-15.10.1919
Komise ke zkoumání přihlášek důstojníků bývalé rakousko-uherské armády
Commission to Examine the Applications of Officers of the Former Austro-Hungarian Army of the Presidium of the Ministry
14.11.1918-24.09.1938
Ministerstvo národní obrany
Ministry of National Defense
14.11.1918-15.10.1919
Oddělení pro věstník a schematismus
Section for Journal and Schematism of the Presidium of the Ministry
14.11.1918-15.10.1919
Personální referát
Personal Section of the Presidium of the Ministry
14.11.1918-01.01.1927
Politické oddělení
Political Section of the Presidium of the Ministry
14.11.1918-20.01.1930
Presidium ministerstva
Presidium of the Ministry
14.11.1918-01.01.1927
Vojenské oddělení
Military Section of the Presidium of the Ministry
29.11.1918-24.09.1938
Nejvyšší vojenský soud
Supreme Military Court
18.12.1918-10.10.1919
Zemské vojenské velitelství v Čechách
Land Military Command in Bohemia
DD.MM.1918-DD.05.1919
Pěší pluk 73
73rd Infantry Regiment
DD.MM.1918-29.09.1920
Střelecký pluk 8
8th Rifle Regiment
01.01.1919-01.04.1939
Vojenská kancelář presidenta republiky
Military Office of the President of the Republic
13.01.1919-15.10.1919
Aviatické oddělení
Aeronautic Section of the Ministry of National Defense
14.01.1919-10.10.1919
Vojenský inspektorát Praha
Military Inspectorate Prague
23.05.1919-10.10.1919
Zemský dělostřelecký inspektorát v Čechách
Land Artillery Inspectorate in Bohemia
00.08.1919-01.01.1920
7. divise
7th Division
01.09.1919-01.02.1922
Strojní a osvětlovací prapor
Machinery and Lighting Battalion
10.10.1919-15.09.1925
Zemské vojenské velitelství pro Čechy
Land Military Command for Bohemia
10.10.1919-01.07.1920
Zemský dělostřelecký inspektorát pro Čechy
Land Artillery Inspectorate for Bohemia
15.10.1919-24.09.1938
1. oddělení /organisační/ hlavního štábu branné moci
1st Section /Organizational/ of the Headquarters of the Armed Forces
15.10.1919-01.11.1920
1. oddělení /osobních záležitostí civilních státních zřízenců/
1st Section /Personal Affairs of Civilian Employees of Government/ of the Political and Legal Department
15.10.1919-09.03.1922
10. oddělení /záležitostí koňstva/
10th Section /Affair of the Horse/ of the Department /Generally Military/
15.10.1919-09.03.1922
11. oddělení /ženijní/
11th Section /Engineer/ of the Technical Department
15.10.1919-09.03.1922
11a. oddělení /zvláštních technických útvarů/
11(a)th Section /Special Technical Units/ of the Technical Department
15.10.1919-09.03.1922
12. oddělení /telegrafní/
12th Section /Telegraph/ of the Technical Department
15.10.1919-09.03.1922
13. oddělení /vzduchoplavecké/
13th Section /Aeronautic/ of the Technical Department
15.10.1919-09.03.1922
14. oddělení /železniční/
14th Section /Railway/ of the Technical Department
15.10.1919-09.03.1922
15. oddělení /automobilní/
15th Section /Automobile/ of the Technical Department
15.10.1919-09.03.1922
16. oddělení /stavební a opevňovací/
16th Section /Building and Fortification/ of the Purchase and Production Department
15.10.1919-09.03.1922
17. oddělení /zkušební a výzkumné/
17th Section /Testing and Research/ of the Purchase and Production Department
15.10.1919-09.03.1922
18. oddělení /dělostřelecké zbrojní/
18th Section /Artillery Arms/ of the Arms Department
15.10.1919-09.03.1922
19. oddělení /výzbrojní/
19th Section /Arms/ of the Arms Department
15.10.1919-01.11.1920
2. oddělení /politicko-administrativních záležitostí branného zákona/
2nd Section /Political-Administrative Issues of Army Law/ of the Political and Legal Department
15.10.1919-24.09.1938
2. oddělení /zpravodajské/ hlavního štábu branné moci
2nd Section /Intelligence/ of the Headquarters of the Armed Forces
15.10.1919-09.03.1922
20. oddělení /vozatajské/
20th Section /Train/ of the Arms Department
15.10.1919-01.09.1920
21. oddělení /zbrojně hospodářské/
21st Section /Arms and Economic/ of the Arms Department
15.10.1919-09.03.1922
22. oddělení /konstrukční a balistické/
22nd Section /Construction and Balistic/ of the Arms Department
15.10.1919-09.03.1922
23. oddělení /výrobní a nákupní/
23rd Section /Production and Purchase/ of the Arms Department
15.10.1919-09.03.1922
24. oddělení /zásobovací a proviantní/
24th Section /Supply and Proviant/ of the Administrative Department
15.10.1919-09.03.1922
25. oddělení /oděvní/
25th Section /Clothing/ of the Administrative Department
15.10.1919-09.03.1922
26. oddělení /ubytovací/
26th Section /Accommodation/ of the Administrative Department
15.10.1919-09.03.1922
27. oddělení /rozpočtové/
27th Section /Budget/of the Administrative Department
15.10.1919-09.03.1922
28. oddělení /hospodářské/
28th Section /Economic/ of the Administrative Department
15.10.1919-09.03.1922
29. oddělení /požitkové/
29th Section /Beneficial/ of the Administrative Department
15.10.1919-09.03.1922
29a. oddělení /nadační a zaopatřovací/
29(a)th Section /Foundation and Care/ of the Administrative Department
15.10.1919-24.09.1938
3. oddělení /operační/ hlavního štábu branné moci
3rd Section /Operating/ of the Headquarters of the Armed Forces
15.10.1919-01.11.1920
3. oddělení /politicko-administrativních záležitostí zákona o odvodu/
3rd Section /Political-Administrative Issues of Law of Conscription/ of the Political and Legal Department
15.10.1919-01.03.1921
30. oddělení /účetní/
30th Section /Accounting/ of the Administrative Department
15.10.1919-01.11.1920
30a. oddělení /reparační/
30(a)th Section /Reparation/ of the Administrative Department
15.10.1919-09.03.1922
31. oddělení /zdravotní/
31st Section /Medical/ of the Department /Generally Military/
15.10.1919-09.03.1922
32. oddělení /justiční/
32nd Section /Justice/ of the Department /Generally Military/
15.10.1919-09.03.1922
33. oddělení /veterinární/
33rd Section /Veterinary/ of the Department /Generally Military/
15.10.1919-09.03.1922
34. oddělení /lodní/
34th Section /Shipping/ of the Technical Department
15.10.1919-01.04.1920
36. oddělení /duchovní/
36th Section /Spiritual/ of the Department /Generally Military/
15.10.1919-24.09.1938
4. oddělení /etapní/ hlavního štábu branné moci
4th Section /Rearward/ of the Headquarters of the Armed Forces
15.10.1919-01.11.1920
4. oddělení /provádění zákona o válečných úkonech/
4th Section /Law Affairs of War/ of the Political and Legal Department
15.10.1919-01.11.1920
4a. oddělení /statistické/
4(a)th Section /Statistic/ of the Political and Legal Department
15.10.1919-09.03.1922
8. oddělení /osobní/
8th Section /Personal/ of the Department /Generally Military/
15.10.1919-09.03.1922
8. oddělení /záležitostí stavovských skupin/
8th Section /Matters of the Estates Groups/ of the Department /Generally Military/
15.10.1919-09.03.1922
9. oddělení /doplňovací/
9th Section /Replacement/ of the Department /Generally Military/
15.10.1919-09.03.1922
9a. oddělení /početních stavů/
9(a)th Section /Count/ of the Department /Generally Military/
15.10.1919-09.03.1922
9b. oddělení /sprošťovací/
9(b)th Section /Discharge/ of the Department /Generally Military/
15.10.1919-31.05.1937
Hlavní štáb branné moci
General Staff of the Armed Forces
15.10.1919-01.01.1927
Politicko-právní odbor ministerstva
Political and Legal Department of the Ministry
15.10.1919-01.01.1927
Správní odbor ministerstva
Administrative Department of the Ministry
15.10.1919-01.11.1920
Technický odbor ministerstva
Technical Department of the Ministry
15.10.1919-24.09.1938
Vojenský zeměpisný ústav
Military Geographic Institute
15.10.1919-01.01.1927
Všeobecně vojenský odbor ministerstva
Generally Military Department of the Ministry
15.10.1919-09.03.1922
Zbrojní odbor ministerstva
Arms Department of the Ministry
21.12.1919-01.01.1920
13. pěší brigáda, velitelství
Headquarters of the 13th Infantry Brigade
01.01.1920-24.09.1938
1. divise
1st Division
01.01.1920-31.12.1937
1. pěší brigáda, velitelství
Headquarters of the 1st Infantry Brigade
01.01.1920-11.03.1930
Úřad hospodářsko-správní služby 1. divise
1st Division Office of the Economic-administrative Services
01.01.1920-24.09.1938
Úřad zdravotnické služby 1. divise
1st Division Office Health Services
01.01.1920-24.09.1938
Štáb 1. divise
Staff of the 1st Division
01.04.1920-09.03.1922
4a. oddělení /duchovní a válečných hrobů/
4(a)th Section /Spiritual and War Graves/ of the Department /Generally Military/
20.05.1920-24.09.1938
Úřad generálního vojenského prokurátora
Office of the General Military Prosecutor
01.06.1920-01.12.1921
Velitelství dělostřelectva 1. divise
Artillery Headquarters of the 1st Division
01.07.1920-15.09.1925
Velitelství zemského dělostřelectva pro Čechy
Land Artillery Command i Bohemia
15.07.1920-01.01.1923
Lehký dělostřelecký pluk 1
1st Light Artillery Regiment
29.08.1920-24.09.1938
Pěší pluk 28
28th Infantry Regiment
06.09.1920-21.12.1925
Letecký pluk 1
1st Air Regiment
29.09.1920-24.09.1938
Pěší pluk 5
5th Infantry Regiment
01.10.1920-01.05.1928
Jezdecká eskadrona 1/1
1st Cavalry Squadron of the 1st Cavalry Regiment
01.10.1920-00.01.1921
Pěší pluk 1
1st Infantry Regiment
22.10.1920-24.09.1938
Ženijní pluk 5
5th Engineer Regiment
22.10.1920-01.10.1937
Ženijní prapor 1
1st Engineer Battalion
22.10.1920-01.10.1937
Ženijní prapor 5
5th Engineer Battalion
01.11.1920-09.03.1922
19a. oddělení /pohonných hmot/
19(a)th Section /Fuels/ of the Arms Department
01.11.1920-09.03.1922
3. oddělení /politicko-administrativní/
3rd Section /Political-Administrative/ of the Political and Legal Department
01.11.1920-09.03.1922
35a. oddělení /mobilisace průmyslu/
35(a)th Section /Mobilisation of Industry/ of the Purchase and Production Department
01.11.1920-09.03.1922
35b. oddělení /zemědělského a lesního hospodářství/
35(b)th Section /Agriculture and Forestry/ of the Purchase and Production Department
01.11.1920-09.03.1922
4. oddělení /legislativní/
4th Section /Legislative/ of the Political and Legal Department
01.11.1920-09.03.1922
4. oddělení /sociálně politických záležitostí/
4th Section /Social-Political/ of the Political and Legal Department
01.11.1920-09.03.1922
9. oddělení /doplňovací/
9th Section /Replacement/ of the Political and Legal Department
01.11.1920-01.01.1927
Administrativní oddělení
Administrative Section of the Presidium of the Ministry
01.11.1920-09.03.1922
Komerční oddělení
Commercial Section of the Purchase and Production Department
01.11.1920-09.03.1922
Nákupní a výrobní odbor ministerstva
Purchase and Production Department of the Ministry
01.11.1920-09.03.1922
Oddělení účetní revise průmyslu a objednávek
Section of Accounting Revision of Industry and Orders of the Purchase and Production Department
01.11.1920-09.03.1922
Technický a dopravní odbor ministerstva
Technical and Transport Department of the Ministry
17.11.1920-15.07.1921
Výcvikový odbor hlavního štábu branné moci
Training Department of the Headquarters of the Armed Forces
15.12.1920-15.09.1933
Vozatajská rota 1
1st Train Company
15.12.1920-15.09.1933
Vozatajská rota 18
18th Train Company
15.12.1920-15.09.1933
Vozatajský prapor 1
1st Train Battalion
01.01.1921-01.01.1923
1. baterie protiletadlového dělostřeleckého pluku 151
1st Battery of the 151st Anti-aircraft Artillery Regiment
01.01.1921-09.03.1922
30a. oddělení /reparační/
30(a)th Section /Reparation/ of the Political and Legal Department
01.02.1921-15.10.1937
1. jezdecká brigáda
1st Cavalry Brigade
01.02.1921-01.01.1923
Protiletadlový dělostřelecký pluk 151
151st Anti-aircraft Artillery Regiment
25.02.1921-01.11.1922
Automobilní pluk
Automobile Regiment
25.02.1921-15.09.1933
Automobilní prapor 1
1st Automobile Battalion
25.02.1921-24.09.1938
Automobilní rota 1
1st Automobile Company
01.03.1921-09.03.1922
30. oddělení /účetnictví a kontroly/
30th Section /Accounting and Control/ of the Administrative Department
15.07.1921-09.03.1922
4. oddělení /miliční/
4th Section /Militia/ of the Educational Department
15.07.1921-24.09.1938
5. oddělení /školské a výcvikové/ hlavního štábu branné moci
5th Section /Education and Training/ of the Headquarters of the Armed Forces
15.07.1921-01.01.1927
Výchovný odbor hlavního štábu branné moci
Educational Department of the Headquarters of the Armed Forces
01.09.1921-09.03.1922
Dělostřelecké oddělení
Artillery Section of the Arms Department
01.09.1921-24.09.1938
Náhradní rota 1
1st Replacement Company
21.09.1921-01.05.1928
Jezdecká eskadrona 2/1
2nd Cavalry Squadron of the 1st Cavalry Regiment
DD.09.1921-01.01.1936
I. korouhev jezdeckého pluku 1
1st Guidon of the 1st Cavalry Regiment
01.11.1921-01.10.1934
Válečná škola
War College
01.12.1921-31.12.1937
1. polní dělostřelecká brigáda
1st Field Artillery Brigade
01.01.1922-15.09.1925
Velitelství zemského ženijního vojska pro Čechy
Land Engineer Command for Bohemia
01.02.1922-01.10.1933
Strojní prapor
Machinery Battalion
01.03.1922-01.10.1928
Učiliště pro automobilní vojsko
Automobile Troops School
01.03.1922-01.01.1927
Zahraniční oddělení
Foreign Section of the Presidium of the Ministry
09.03.1922-01.01.1927
10. oddělení /legislativní/
10th Section /Legislative/ of the Political and Legal Department
09.03.1922-01.01.1927
11. oddělení /politicko-administrativní/
11th Section /Political-Administrative/ of the Political and Legal Department
09.03.1922-01.01.1927
12. oddělení /sociálně-politické/
12th Section /Social and Political/ of the Political and Legal Department
09.03.1922-01.01.1927
13. oddělení /doplňovací/
13th Section /Replacement/ of the Political and Legal Department
09.03.1922-01.01.1927
14. oddělení /osobní/
14th Section /Personal/ of the Ministry of National Defense
09.03.1922-01.01.1927
15. oddělení /početních stavů/
15th Section /Count/ of the Department /Generally Military/
09.03.1922-01.01.1927
16. oddělení /pěšího vojska/
16th Section /Infantry/ of the Department /Generally Military/
09.03.1922-01.01.1927
17. oddělení /dělostřelecké/
17th Section /Artillery/ of the Artillery and Arms Department
09.03.1922-15.09.1922
18. oddělení /vzduchoplavecké/
18th Section /Aeronautic/
09.03.1922-01.01.1927
19. oddělení /jezdectva/
19th Section /Cavalry/ of the Department /Generally Military/
09.03.1922-01.01.1927
20. oddělení /ženijní/
20th Section /Engineer/ of the Technical Department
09.03.1922-01.01.1927
21. oddělení /telegrafní/
21st Section /Telegraph/ of the Technical Department
09.03.1922-01.01.1927
22. oddělení /železniční/
22nd Section /Railway/ of the Technical Department
09.03.1922-01.01.1927
23. oddělení /automobilní/
23rd Section /Automobile/ of the Technical Department
09.03.1922-01.01.1927
24. oddělení /vozatajské/
24th Section /Train/ of the Technical Department
09.03.1922-01.01.1924
25. oddělení /zvláštních bojových prostředků/
25th Section /Special Combat Equipment/ of the Artillery and Arms Department
09.03.1922-01.01.1927
26. oddělení /zbrojně materiální/
26th Section /Arms Material/ of the Artillery and Arms Department
09.03.1922-01.01.1927
27. oddělení /munice a látek výbušných/
27th Section /Ammunition and Explosive Substances/ of the Artillery and Arms Department
09.03.1922-01.01.1927
29. oddělení /zbrojně technické/
29th Section /Arms Technical/ of the Artillery and Arms Department
09.03.1922-01.01.1927
30. oddělení /osobních záležitostí/
30th Section /Personal/ of the Artillery and Arms Department
09.03.1922-01.01.1927
31. oddělení /zbrojně hospodářské/
31st Section /Arms Business/ of the Artillery and Arms Department
09.03.1922-01.01.1927
32. oddělení /stavební/
32nd Section /Construction/ of the Technical Department
09.03.1922-01.01.1927
33. oddělení /zdravotní/
33rd Section /Medical/ of the Department /Generally Military/
09.03.1922-01.01.1927
34. oddělení /justiční/
34th Section /Justice/ of the Department /Generally Military/
09.03.1922-01.01.1927
35. oddělení /remontnictva/
35th Section /Remont/ of the Department /Generally Military/
09.03.1922-01.01.1927
36. oddělení /duchovní/
36th Section /Spiritual/ of the Department /Generally Military/
09.03.1922-01.01.1927
37. oddělení /finanční a komerční/
37th Section /Financial and Commercial/ of the Administrative Department
09.03.1922-01.01.1927
38. oddělení /požitkové/
38th Section /Beneficial/ of the Administrative Department
09.03.1922-01.01.1927
39. oddělení /zaopatřovací/
39th Section /Social Welfare/ of the Administrative Department
09.03.1922-01.01.1927
40. oddělení /zásobovací/
40th Section /Supply/ of the Administrative Department
09.03.1922-01.04.1924
41. oddělení /oděvní/
41st Section /Clothing/ of the Administrative Department
09.03.1922-01.04.1924
42. oddělení /ubytovací/
42nd Section /Accommodation/ of the Administrative Department
09.03.1922-01.01.1927
43. oddělení /účetnictví a kontroly/
43rd Section /Accounting and Control/ of the Administrative Department
09.03.1922-01.01.1927
44. oddělení /likvidační/
44th Section /Liquidation/ of the Administrative Department
09.03.1922-01.01.1927
45. oddělení /reparační/
45th Section /Reparation/ of the Political and Legal Department
09.03.1922-01.01.1927
6. oddělení /tělesné výchovy/ hlavního štábu branné moci
6th Section /Physical Education/ of the Headquarters of the Armed Forces
09.03.1922-01.01.1927
7. oddělení /osvětové/ hlavního štábu branné moci
7th Section /Promotion/ of the Headquarters of the Armed Forces
09.03.1922-01.01.1927
8. oddělení /studijní a statistické/ hlavního štábu branné moci
8th Section /Study and Statistics/ of the Headquarters of the Armed Forces
09.03.1922-01.01.1927
9. oddělení /názvosloví/ hlavního štábu branné moci
9th Section /Nomenclature/ of the Headquarters of the Armed Forces
09.03.1922-01.01.1927
Dělostřelecký a zbrojní odbor ministerstva
Artillery and Arms Department of the Ministry
09.03.1922-01.01.1927
Technický odbor ministerstva
Technical Department of the Ministry
DD.04.1922-01.10.1937
Ženijní prapor 2
2nd Engineer Battalion
15.09.1922-23.11.1923
18. oddělení /vzduchoplavecké/
18th Section /Aeronautic/ of the Aeronautics Department
15.09.1922-01.01.1927
47. oddělení /letecko-technické/
47th Section /Air-Technical/ of the Aeronautics Department
15.09.1922-01.01.1927
48. oddělení /letecko-materiální/
48th Section /Air-Material/ of the Aeronautics Department
15.09.1922-01.01.1927
49. oddělení /letecko-hospodářské/
49th Section /Air-Economic/ of the Aeronautics Department
15.09.1922-23.11.1923
Vzduchoplavecký odbor ministerstva
Aeronautics Department of the Ministry
01.10.1922-01.10.1934
Vojenská intendanční škola
Military Logistic College
DD.12.1922-DD.02.1927
Vozatajská rota 13
13th Train Company
01.01.1923-00.11.1927
Dělostřelecký pluk 1
1st Artillery Regiment
23.11.1923-01.01.1927
18. oddělení /letecké/
18th Section /Air/ of the Air Department
23.11.1923-01.01.1927
Letecký odbor ministerstva
Air Department of the Ministry
01.01.1924-01.01.1927
25. oddělení /protiletadlové pozemní obrany/
25th Section /Antiaircraft Ground Defense/ of the Artillery and Arms Department
01.01.1924-21.12.1925
Park leteckého pluku 1
Parc of the 1st Air Regiment
01.03.1924-04.05.1924
II. prapor leteckého pluku 1
2nd Battalion of the 1st Air Regiment
01.04.1924-06.10.1933
Generální sekretariát meziministerského sboru pro věci národní obrany
General Secretariat of the Inter-Ministerial Council for Matters of National Defense
15.09.1925-24.09.1938
Velitelství zemského dělostřelectva v Praze
Land Artillery Command in Prague
15.09.1925-30.09.1936
Velitelství zemského ženijního vojska v Praze
Land Genie Command in Prague
15.09.1925-25.09.1938
Zemské vojenské velitelství v Praze
Land Military Command in Prague
01.01.1927-24.09.1938
1. oddělení /vojenské/
1st Section /Military/ of the Presidium of the Ministry
01.01.1927-24.09.1938
2. oddělení /politické/
2nd Section /Political/ of the Presidium of the Ministry
01.01.1927-24.06.1929
6. oddělení /osobní/ hlavního štábu branné moci
6th Section /Personnel/ of the Headquarters of the Armed Forces
01.01.1927-24.09.1938
I. odbor /všeobecně vojenský/ ministerstva
1st Department /Generally Military/ of the Ministry
01.01.1927-01.03.1933
I./1. oddělení /pěšího vojska/
1st Section /Infantry/ of the 1st Department
01.01.1927-24.09.1938
I./2. oddělení /jezdectva a remontnictva/
2nd Section /Cavalry and Remont/ of the 1st Department
01.01.1927-24.09.1938
I./3. oddělení /doplňovací a početních stavů/
3rd Section /Replacement/ of the 1st Department
01.01.1927-24.09.1938
I./4. oddělení /zdravotní/
4th Section /Medical/ of the 1st Department
01.01.1927-24.09.1938
I./5. oddělení /justiční/
5th Section /Justice/ of the 1st Department
01.01.1927-24.09.1938
I./6. oddělení /duchovní/
6th Section /Spiritual/ of the 1st Department
01.01.1927-24.09.1938
II. odbor /dělostřelecký a zbrojní/ ministerstva
2nd Department /Artillery and Arms/ of the Ministry
01.01.1927-24.09.1938
II./1. oddělení /dělostřelecké/
1st Section /Artillery/ of the 2nd Department
01.01.1927-01.09.1933
II./2. oddělení /zbrojně materiální/
2nd Section /Arms Material/ of the 2nd Department
01.01.1927-24.09.1938
II./3. oddělení /munice a látek výbušných/
3rd Section /Ammunition and Explosive Substances/ of the 2nd Department
01.01.1927-24.09.1938
II./4. oddělení /zbrojně hospodářské/
4th Section /Arms Business/ of the 2nd Department
01.01.1927-24.09.1938
III. odbor /letecký/ ministerstva
3rd Department /Air/ of the Ministry
01.01.1927-24.09.1938
III/1. oddělení /letecké/
1st Section /Air/ of the 3rd Department
01.01.1927-01.05.1936
III/2. oddělení /letecko-technické/
2nd Section /Aero-engineering/ of the 3rd Department
01.01.1927-01.05.1936
III/3. oddělení /letecko-hospodářské/
3rd Section /Aero-economic/ of the 3rd Department
01.01.1927-24.09.1938
IV. odbor /technický/ ministerstva
4th Department /Technical/ of the Ministry
01.01.1927-24.09.1938
IV./1. oddělení /ženijní/
1st Section /Engineer/ of the 4th Department
01.01.1927-24.09.1938
IV./2. oddělení /telegrafní/
2nd Section /Telegraph/ of the 4th Department
01.01.1927-24.09.1938
IV./3. oddělení /dopravní/
3rd Section /Transport/ of the 4th Department
01.01.1927-01.01.1937
IV./4. oddělení /stavební/
4th Section /Construction/ of the 4th Department
01.01.1927-24.09.1938
Odvolací kárný výbor
Appeal Disciplinary Committee of the Presidium of the Ministry
01.01.1927-27.07.1937
V. odbor /správní/ ministerstva
5th Department /Administrative/ of the Ministry
01.01.1927-01.07.1938
V./1. oddělení /intendanční/
1st Section /Logistic/ of the 5th Department
01.01.1927-01.01.1937
V./2. oddělení /zásobovací a ubytovací/
2nd Section /Supply and Accomodation/ of the 5th Department
01.01.1927-24.09.1938
V./3. oddělení /finanční a komerční/
3rd Section /Financial and Commercial/ of the 5th Department
01.01.1927-24.09.1938
V./4. oddělení /účetní a kontrolní/
4th Section /Accounting and Control/ of the 5th Department
01.01.1927-24.09.1938
VI. odbor /politicko-právní/ ministerstva
6th Department /Political and Legal/ of the Ministry
01.01.1927-24.09.1938
VI./1. oddělení /legislativní/
1st Section /Legislative/ of the 6th Department
01.01.1927-24.09.1938
VI./2. oddělení /civilně zaměstnanecké/
2nd Section /Civilian Employee/ of the 6th Department
01.01.1927-10.01.1934
VI./3. oddělení /politicko-administrativní/
3rd Section /Political-Administrative/ of the 6th Department
01.01.1927-24.09.1938
VI./4. oddělení /všeobecně-administrativní/
4th Section /General-Administrative/ of the 6th Department
30.04.1927-24.09.1938
Generální inspektorát branné moci
Inspectorate General of Armed Forces
DD.07.1927-01.01.1933
Pokusná letka
Experimental Flight
01.10.1927-DD.09.1928
Dělostřelecký oddíl I/101
1st Artillery Battalion
01.10.1927-DD.09.1928
Dělostřelecký oddíl II/101
2nd Artillery Battalion
01.10.1927-DD.09.1928
Dělostřelecký pluk 101
101st Artillery Regiment
01.05.1928-00.03.1936
Polní eskadrona 1/1
1st Field Squadron of the 1st Cavalry/Dragoon Regiment
01.05.1928-DD.03.1936
Polní eskadrona 2/1
2nd Field Squadron of the 1st Cavalry/Dragoon Regiment
01.10.1928-24.09.1938
Automobilní učiliště
Automobile School
20.01.1930-24.09.1938
3. oddělení /všeobecné/
3rd Section /General/ of the Presidium of the Ministry
20.01.1930-24.09.1938
Presidiální odbor ministerstva
Presidium Department of the Ministry
11.03.1930-24.09.1938
Úřad intendanční služby 1. divise
1st Division Office Intendant Services
01.01.1932-01.01.1937
Zemský letecký sklad I
1st Land Air Depot
01.01.1933-24.09.1938
Pokusná letka 1
1st Experimental Flight
01.01.1933-24.09.1938
Pokusná letka 2
2nd Experimental Flight
01.03.1933-24.09.1938
I./1. oddělení /pěchoty/
1st Section /Infantry/ of the 1st Department
01.09.1933-24.09.1938
II./2. oddělení /zbrojně materiální a automobilního materiálu/
2nd Section /Arms and Automobile Material/ of the 2nd Department
15.09.1933-24.09.1938
Automobilní prapor 1
1st Automobile Battalion
15.09.1933-00.11.1937
Dělostřelecký pluk 154
154th Artillery Regiment
15.09.1933-25.09.1938
Vozatajská eskadrona 1
1st Train Squadron
06.10.1933-24.09.1938
Generální sekretariát obrany státu
General Secretariat of the State Defense
01.01.1934-25.09.1938
Velitelství zemského letectva v Praze
Land Air Command in Prague
10.01.1934-24.09.1938
VI./3. oddělení /politické administrativy vojenské/
3rd Section /Military Political-Administrative/ of the 6th Department
10.01.1934-24.09.1938
VI./5. oddělení /soukromoprávní a nadační/
5th Section /Private and Foundation/ of the 6th Department
DD.02.1934-DD.01.1938
Dělostřelecký oddíl I/101
1st Artillery Battalion
DD.02.1934-DD.01.1938
Dělostřelecký oddíl II/101
2nd Artillery Battalion
DD.02.1934-DD.01.1938
Dělostřelecký pluk 101
101st Artillery Regiment
01.10.1934-24.09.1938
Vysoká intendační škola
Logistic College
01.10.1934-24.09.1938
Vysoká škola válečná
War College
20.03.1935-24.09.1938
Ředitelství opevňovacích prací
Directorate of Fortification Works
18.04.1935-24.09.1938
Ženijní skupinové velitelství I
1st Engineer Group Headquarters
01.10.1935-24.09.1938
Vojenské radioelektrické středisko I, velitelství
Headquarters of the 1st Military Radio-electric Center
01.10.1935-24.09.1938
Vojenské radioelektrické ústředí, velitelství
Military Radio-electric Headquarters
15.10.1935-25.09.1938
I. sbor
1st Corps
15.10.1935-25.09.1938
Velitelství dělostřelectva I. sboru
1st Corps Artillery Command
01.01.1936-00.03.1936
I. korouhev dragounského pluku 1
1st Guidon of the 1st Dragoon Regiment
01.05.1936-24.09.1938
III/2. oddělení /obrany proti letadlům/
2nd Section /AA Defense/ of the 3rd Department
01.05.1936-24.09.1938
III/3. oddělení /letecko-technické/
3rd Section /Aero-engineering/ of the 3rd Department
01.05.1936-24.09.1938
III/4. oddělení /letecko-hospodářské/
4th Section /Aero-economic/ of the 3rd Department
25.06.1936-15.05.1938
2. oddělení /technické/
2nd Section /Technical/
01.07.1936-24.09.1938
II./5. oddělení /zbrojního průmyslu/
5th Section /Arms Production/ of the 2nd Department
01.07.1936-24.09.1938
II./6. oddělení /speciálních bojových prostředků/
6th Section /Special Combat Equipment/ of the 2nd Department
26.09.1936-24.09.1938
Dragounský pluk 5
5th Dragoner Regiment
26.09.1936-24.09.1938
II. korouhev dragounského pluku 5
2nd Guidon of the 5th Dragoon Regiment
26.09.1936-24.09.1938
Náhradní eskadrona dragounského pluku 5
Replacement Squadron of the 5th Dragoon Regiment
26.09.1936-24.09.1938
Náhradní korouhev dragounského pluku 5
Replacement Guidon of the 5th Dragoon Regiment
26.09.1936-24.09.1938
Pomocná eskadrona dragounského pluku 5
Auxilliary Squadron of the 5th Dragoon Regiment
26.09.1936-24.09.1938
Remontní eskadrona dragounského pluku 5
Remont Squadron of the 5th Dragoon Regiment
30.09.1936-01.01.1938
Okrskové velitelství Praha
Headquarters of the District of Prague
30.09.1936-25.09.1938
Velitelství telegrafního vojska I. sboru
1st Corps Signal Command
30.09.1936-25.09.1938
Velitelství ženijního vojska I. sboru
1st Corps Engineer Command
DD.09.1936-25.09.1938
Polní eskadrona 4/5
4th Field Squadron of the 5th Cavalry/Dragoon Regiment
DD.09.1936-25.09.1938
Polní eskadrona 5/5
5th Field Squadron of the 5th Cavalry/Dragoon Regiment
DD.11.1936-16.04.1937
Ženijní skupinové velitelství VIII
8th Engineer Group Headquarters
01.01.1937-24.09.1938
IV./4. oddělení /stavební a ubytovací/
4th Section /Construction and Accomodation/ of the 4th Department
01.01.1937-24.09.1938
V./2. oddělení /zásobovací/
2nd Section /Supply/ of the 5th Department
01.01.1937-24.09.1938
Ústřední letecký sklad
Central Air Depot
01.03.1937-24.09.1938
Oddělení branné výchovy hlavního štábu branné moci
Section Civil Defense of the Headquarters of the Armed Forces
31.05.1937-24.09.1938
Hlavní štáb branné moci
General Staff of the Armed Forces
27.07.1937-24.09.1938
V. odbor /intendanční/ ministerstva
5th Department /Logistic/ of the Ministry
01.09.1937-24.09.1938
1. oddělení generálního inspektorátu branné moci
1st Section of the Inspectorate General of Armed Forces
01.09.1937-24.09.1938
2. oddělení generálního inspektorátu branné moci
2nd Section of the Inspectorate General of Armed Forces
01.09.1937-25.09.1938
Vozatajská eskadrona 15
15th Train Squadron
01.10.1937-24.09.1938
I. prapor ženijního pluku 5
1st Battalion of the 5th Engineer Regiment
01.10.1937-24.09.1938
I./7. oddělení /utočné vozby/
7th Section /Armoured Troops/ of the 1st Department
01.10.1937-24.09.1938
II. prapor ženijního pluku 5
2nd Battalion of the 5th Engineer Regiment
01.10.1937-24.09.1938
Motorisovaná ženijní rota 11
11th Motorised Engineer Company
01.10.1937-24.09.1938
Výcviková rota 1
1st Training Company
01.10.1937-DD.11.1937
Ženijní prapor 21 /motorisovaný/
21st Engineer Battalion /motorised/
01.10.1937-DD.01.1938
Ženijní prapor 22 /motorisovaný/
22nd Engineer Battalion /Motorised/
15.10.1937-24.09.1938
1. jezdecká brigáda
1st Cavalry Brigade
15.10.1937-22.05.1938
1. motorisovaná brigáda
1st Motorised Brigade
15.10.1937-22.05.1938
1. rychlá divise
1st Rapid Division
31.12.1937-24.09.1938
Velitelství dělostřelectva 1. divise
1st Division Artillery Command
01.01.1938-24.09.1938
Letecký sklad 1
Air Depot 1
01.01.1938-24.09.1938
Posádkové velitelství Velká Praha
Crew Headquarters of Great Prague
12.02.1938-21.10.1938
Hlavní ústředna hlásné služby
Headquarters of the Reporting Service
22.05.1938-23.05.1938
1. rychlá divise, velitelství
Headquarters of the 1st Rapid Division
08.06.1938-08.06.1938
1. rychlá divise, velitelství
Headquarters of the 1st Rapid Division
01.07.1938-24.09.1938
V./1. oddělení /platů a náležitostí/
1st Section /Salaries and Requisites/ of the 5th Department
01.07.1938-24.09.1938
V./5. oddělení /intendanční/
5th Section /Logistic/ of the 5th Department
12.09.1938-21.10.1938
Ústředna hlásné služby "A"
Reporting Service Center "A"
23.09.1938-26.10.1938
5. oddělení /dopravní/ štábu hlavního velitelství
5th Section /Transport/ of the Staff of the General Headquarters
23.09.1938-24.09.1938
Štáb hlavního velitelství - náčelník štábu
Staff of the General Headquarters - Chief of Staff
24.09.1938-27.09.1938
1. oddělení /organisační/ štábu 1. rychlé divise
1st Section /Organisational/ of the Staff of the 1st Rapid Division
24.09.1938-22.10.1938
1. oddělení /organisační/ štábu XI. hraničního pásma
1st Section /Organisational/ of the Staff of the 11th Border Zone
24.09.1938-26.09.1938
1. oddělení /organisační/ štábu hlavního velitelství
1st Section /Organisational/ of the Staff of the General Headquarters
24.09.1938-22.10.1938
2. oddělení /zpravodajské/ štábu XI. hraničního pásma
2nd Section /Intelligence/ of the Staff of the 11th Border Zone
24.09.1938-26.09.1938
2. oddělení /zpravodajské/ štábu hlavního velitelství
2nd Section /Intelligence/ of the Staff of the General Headquarters
24.09.1938-22.10.1938
3. oddělení /operační/ štábu XI. hraničního pásma
3rd Section /Operating/ of the Staff of the 11th Border Zone
24.09.1938-27.09.1938
4. oddělení /materiální/ štábu 1. rychlé divise
4th Section /Logistic/ of the Staff of the 1st Rapid Division
24.09.1938-22.10.1938
4. oddělení /materiální/ štábu XI. hraničního pásma
4th Section /Logistic/ of the Staff of the 11th Border Zone
24.09.1938-26.09.1938
4. oddělení /materiální/ štábu hlavního velitelství
4th Section /Logistic/ of the Staff of the General Headquarters
24.09.1938-26.10.1938
A skupina /studijní/ 1. oddělení štábu hlavního velitelství
A Group /Study/ of the 1st Section of the Staff of the General Headquarters
24.09.1938-22.10.1938
Letecká skupina štábu XI. hraničního pásma
Air Force Section of the Staff of the 11th Border Zone
24.09.1938-16.10.1938
Nižší polní soud XI. hraničního pásma
Lower Field Court of the 11th Border Zone
24.09.1938-26.09.1938
Pomocný úřad hlavního velitelství
Auxiliary Office of the General Headquarters
24.09.1938-DD.MM.1938
Regulační komise I
1st Regulatory Commission
24.09.1938-26.09.1938
Stan hlavního velitelství
Support the General Headquarters
24.09.1938-22.10.1938
Velitelství XI. hraničního pásma
Headquarters of the 11th Border Zone
24.09.1938-22.10.1938
Velitelství dělostřelectva XI. hraničního pásma
Artillery Headquarters of the 11th Border Zone
24.09.1938-26.09.1938
Velitelství dělostřelectva hlavního velitelství
Artillery Headquarters of the General Headquarters
24.09.1938-26.09.1938
Velitelství dělostřelectva proti letadlům hlavního velitelství
Anti-aircraft Artillery Headquarters of the General Headquarters
24.09.1938-26.09.1938
Velitelství letectva hlavního velitelství
Air Force Headquarters of the General Headquarters
24.09.1938-22.10.1938
Velitelství telegrafního vojska XI. hraničního pásma
Signal Troops Headquarters of the 11th Border Zone
24.09.1938-26.09.1938
Velitelství telegrafního vojska hlavního velitelství
Signal Troops Headquarters of the General Headquarters
24.09.1938-26.09.1938
Velitelství válečného vyměřování
War Triangulation Headquarters
24.09.1938-26.09.1938
Velitelství útočné vozby hlavního velitelství
Armoured Troops Headquarters of the General Headquarters
24.09.1938-22.10.1938
Velitelství ženijního vojska XI. hraničního pásma
Engineer Troops Headquarters of the 11th Border Zone
24.09.1938-26.09.1938
Velitelství ženijního vojska hlavního velitelství
Engineer Troops Headquarters of the General Headquarters
24.09.1938-16.10.1938
Vyšší polní soud XI. hraničního pásma
Higher Field Court of the 11th Border Zone
24.09.1938-26.09.1938
Úřad automobilní služby hlavního velitelství
Car Service Office of the General Headquarters
24.09.1938-26.09.1938
Úřad duchovní služby hlavního velitelství
Religious Service Office of the General Headquarters
24.09.1938-26.09.1938
Úřad intendanční služby hlavního velitelství
Supply Service Office of the General Headquarters
24.09.1938-26.09.1938
Úřad letecké služby hlavního velitelství
Air Service Office of the General Headquarters
24.09.1938-26.09.1938
Úřad remontní služby hlavního velitelství
Remont Service Office of the General Headquarters
24.09.1938-26.09.1938
Úřad služby silniční dopravy hlavního velitelství
Road Transport Service Office of the General Headquarters
24.09.1938-26.09.1938
Úřad spojovací služby hlavního velitelství
Signal Service Office of the General Headquarters
24.09.1938-26.09.1938
Úřad veterinářské služby hlavního velitelství
Veterinary Service Office of the General Headquarters
24.09.1938-26.09.1938
Úřad zbrojní služby hlavního velitelství
Armament Service Office of the General Headquarters
24.09.1938-26.09.1938
Úřad zdravotnické služby hlavního velitelství
Health Service Office of the General Headquarters
24.09.1938-26.09.1938
Úřad ženijní služby hlavního velitelství
Engineer Service Office of the General Headquarters
24.09.1938-22.10.1938
Štáb XI. hraničního pásma
Staff of the 11th Border Zone
25.09.1938-26.09.1938
1. oddělení /organisační/ štábu velitelství okrsku Praha
1st Section /Organisational/ of the Staff of the Headquarters of Prague Area
25.09.1938-26.09.1938
2. oddělení /zpravodajské/ štábu velitelství okrsku Praha
2nd Section /Intelligence/ of the Staff of the Headquarters of Prague Area
25.09.1938-26.09.1938
3. oddělení /operační/ štábu velitelství okrsku Praha
3rd Section /Operating/ of the Staff of the Headquarters of Prague Area
25.09.1938-26.09.1938
4. oddělení /materiální/ štábu velitelství okrsku Praha
4th Section /Logistic/ of the Staff of the Headquarters of Prague Area
25.09.1938-14.10.1938
Hlavní štáb ministerstva národní obrany
General Staff of the Ministry of National Defense
25.09.1938-14.10.1938
Ministerstvo národní obrany
Ministry of National Defense
25.09.1938-DD.10.1938
Pěší pluk 46
46th Infantry Regiment
25.09.1938-11.10.1938
Velitelství I. sborové oblasti
Headquarters of the 1st Corps Area
25.09.1938-22.10.1938
Velitelství intendanční služby XI. hraničního pásma
Logistic Services Command of the 11th Border Zone
25.09.1938-26.09.1938
Velitelství okrsku Praha
Headquarters of the Prague Area
25.09.1938-22.10.1938
Velitelství veterinární služby XI. hraničního pásma
Veterinary Services Command of the 11th Border Zone
25.09.1938-26.09.1938
Úřad poštovní služby hlavního velitelství
Field Mail Service Office of the General Headquarters
25.09.1938-22.10.1938
Úřad zdravotnické služby XI. hraničního pásma
Medical Services Command of the 11th Border Zone
25.09.1938-29.09.1938
Štáb I. sboru
Staff of the 1st Corps
25.09.1938-26.09.1938
Štáb velitelství okrsku Praha
Staff of the Headquarters of Prague Area
26.09.1938-15.10.1938
Velitelství okrsku Praha
Headquarters of the Prague Area
27.09.1938-29.09.1938
1. oddělení /organisační/ štábu 18. divise
1st Section /Organisational/ of the Staff of the 18th Division
27.09.1938-29.09.1938
1. oddělení /organisační/ štábu I. sboru
1st Section /Organisational/ of the Staff of the 1st Corps
27.09.1938-14.10.1938
1. oddělení /organizační/
1st Section /Organizational/ of the Headquarters of the Armed Forces
27.09.1938-22.10.1938
1. oddělení /vojenské/
1st Section /Military/ of the Presidium of the Ministry
27.09.1938-22.10.1938
2. oddělení /politické/
2nd Section /Political/ of the Presidium of the Ministry
27.09.1938-14.10.1938
2. oddělení /zpravodajské/
2nd Section /Intelligence/ of the Headquarters of the Armed Forces
27.09.1938-29.09.1938
2. oddělení /zpravodajské/ štábu 18. divise
2nd Section /Intelligence/ of the Staff of the 18th Division
27.09.1938-29.09.1938
2. oddělení /zpravodajské/ štábu I. sboru
2nd Section /Intelligence/ of the Staff of the 1st Corps
27.09.1938-14.10.1938
3. oddělení /operační/
3rd Section /Operating/ of the Headquarters of the Armed Forces
27.09.1938-29.09.1938
3. oddělení /operační/ štábu 18. divise
3rd Section /Operating/ of the Staff of the 18th Division
27.09.1938-29.09.1938
3. oddělení /operační/ štábu I. sboru
3rd Section /Operating/ of the Staff of the 1st Corps
27.09.1938-22.10.1938
3. oddělení /všeobecné/
3rd Section /General/ of the Presidium of the Ministry
27.09.1938-14.10.1938
4. oddělení /etapní/
4th Section /Rearward/ of the Headquarters of the Armed Forces
27.09.1938-29.09.1938
4. oddělení /materiální/ štábu 18. divise
4th Section /Logistic/ of the Staff of the 18th Division
27.09.1938-29.09.1938
4. oddělení /materiální/ štábu I. sboru
4th Section /Logistic/ of the Staff of the 1st Corps
27.09.1938-14.10.1938
5. oddělení /válečného průmyslu/
5th Section /War Production/ of the Headquarters of the Armed Forces
27.09.1938-22.10.1938
Generální inspektorát branné moci
Inspectorate General of Armed Forces
27.09.1938-22.10.1938
I. odbor /všeobecně vojenský/ ministerstva
1st Department /Generally Military/ of the Ministry of National Defense
27.09.1938-22.10.1938
I./1. oddělení /pěchoty/
1st Section /Infantry/ of the 1st Department
27.09.1938-22.10.1938
I./2. oddělení /jezdectva a remontnictva/
2nd Section /Cavalry and Remont/ of the 1st Department
27.09.1938-22.10.1938
I./3. oddělení /doplňovací a početních stavů/
3rd Section /Replacement/ of the 1st Department
27.09.1938-22.10.1938
I./4. oddělení /zdravotní/
4th Section /Medical/ of the 1st Department
27.09.1938-22.10.1938
I./5. oddělení /justiční/
5th Section /Justice/ of the 1st Department
27.09.1938-22.10.1938
I./6. oddělení /duchovní/
6th Section /Spiritual/ of the 1st Department
27.09.1938-22.10.1938
I./7. oddělení /utočné vozby/
7th Section /Armoured Troops/ of the 1st Department
27.09.1938-22.10.1938
II. odbor /dělostřelecký a zbrojní/ ministerstva
2nd Department /Artillery and Arms/ of the Ministry of National Defense
27.09.1938-22.10.1938
II./1. oddělení /dělostřelecké/
1st Section /Artillery/ of the 2nd Department
27.09.1938-22.10.1938
II./2. oddělení /zbrojně materiální/
2nd Section /Arms Material/ of the 2nd Department
27.09.1938-22.10.1938
II./3. oddělení /munice a látek výbušných/
3rd Section /Ammunition and Explosive Substances/ of the 2nd Department
27.09.1938-22.10.1938
II./4. oddělení /zbrojně hospodářské/
4th Section /Arms Business/ of the 2nd Department
27.09.1938-22.10.1938
II./6. oddělení /speciálních bojových prostředků/
6th Section /Special Combat Equipment/ of the 2nd Department
27.09.1938-22.10.1938
III. odbor /letecký/ ministerstva
3rd Department /Air/ of the Ministry of National Defense
27.09.1938-22.10.1938
III/1. oddělení /letecké/
1st Section /Air/ of the 3rd Department
27.09.1938-22.10.1938
III/2. oddělení /obrany proti letadlům/
2nd Section /AA Defense/ of the 3rd Department
27.09.1938-22.10.1938
III/3. oddělení /letecko-technické/
3rd Section /Aero-engineering/ of the 3rd Department
27.09.1938-22.10.1938
III/4. oddělení /letecko-hospodářské/
4th Section /Aero-economic/ of the 3rd Department
27.09.1938-22.10.1938
IV. odbor /technický/ ministerstva
4th Department /Technical/ of the Ministry of National Defense
27.09.1938-22.10.1938
IV./1. oddělení /ženijní/
1st Section /Engineer/ of the 4th Department
27.09.1938-22.10.1938
IV./2. oddělení /telegrafní/
2nd Section /Telegraph/ of the 4th Department
27.09.1938-22.10.1938
IV./4. oddělení /stavební a ubytovací/
4th Section /Construction and Accomodation/ of the 4th Department
27.09.1938-29.09.1938
Letecká skupina štábu I. sboru
Air Force Section of the Staff of the 1st Corps
27.09.1938-29.09.1938
Nižší polní soud I. sboru
Lower Field Court of the 1st Corps
27.09.1938-22.10.1938
Odvolací kárný výbor
Appeal Disciplinary Committee of the Presidium of the Ministry
27.09.1938-29.09.1938
Polní věznice I. sboru
Field Prisons of the 1st Corps
27.09.1938-22.10.1938
Presidiální odbor ministerstva
Presidium Department of the Ministry
27.09.1938-29.09.1938
Pěší pluk 55, velitelství
Headquarters of the 55th Infantry Regiment
27.09.1938-29.09.1938
Pěší pluk 78, velitelství
Headquarters of the 78th Infantry Regiment
27.09.1938-22.10.1938
Telegrafní prapor 61
61st Signal Battalion
27.09.1938-DD.10.1938
Topografické oddělení 61
61st Topographic Section
27.09.1938-22.10.1938
V. odbor /intendanční/ ministerstva
5th Department /Logistic/ of the Ministry of National Defense
27.09.1938-22.10.1938
V./1. oddělení /platů a náležitostí/
1st Section /Salaries and Requisites/ of the 5th Department
27.09.1938-22.10.1938
V./2. oddělení /zásobovací/
2nd Section /Supply/ of the 5th Department
27.09.1938-22.10.1938
V./3. oddělení /finanční a komerční/
3rd Section /Financial and Commercial/ of the 5th Department
27.09.1938-22.10.1938
V./4. oddělení /účetní a kontrolní/
4th Section /Accounting and Control/ of the 5th Department
27.09.1938-22.10.1938
V./5. oddělení /intendanční/
5th Section /Logistic/ of the 5th Department
27.09.1938-22.10.1938
VI. odbor /politicko-právní/ ministerstva
6th Department /Political and Legal/ of the Ministry of National Defense
27.09.1938-22.10.1938
VI./1. oddělení /legislativní/
1st Section /Legislative/ of the 6th Department
27.09.1938-22.10.1938
VI./2. oddělení /civilně zaměstnanecké/
2nd Section /Civilian Employee/ of the 6th Department
27.09.1938-22.10.1938
VI./3. oddělení /politicko-administrativní/
3rd Section /Political-Administrative/ of the 6th Department
27.09.1938-22.10.1938
VI./4. oddělení /všeobecně-administrativní/
4th Section /General-Administrative/ of the 6th Department
27.09.1938-22.10.1938
VI./5. oddělení /soukromoprávní a nadační/
5th Section /Private and Foundation/ of the 6th Department
27.09.1938-29.09.1938
Velitelství 18. divise
Headquarters of the 18th Division
27.09.1938-29.09.1938
Velitelství I. sboru
Headquarters of the 1st Corps
27.09.1938-29.09.1938
Velitelství dělostřelectva 18. divise
Artillery Headquarters of the 18th Division
27.09.1938-29.09.1938
Velitelství dělostřelectva I. sboru
Artillery Headquarters of the 1st Corps
27.09.1938-29.09.1938
Velitelství telegrafního vojska 18. divise
Signal Troops Headquarters of the 18th Division
27.09.1938-29.09.1938
Velitelství telegrafního vojska I. sboru
Signal Troops Headquarters of the 1st Corps
27.09.1938-29.09.1938
Velitelství ženijního vojska 18. divise
Engineer Troops Headquarters of the 18th Division
27.09.1938-29.09.1938
Velitelství ženijního vojska I. sboru
Engineer Troops Headquarters of the 1st Corps
27.09.1938-29.09.1938
Vyšší polní soud I. sboru [1938-1938]
Higher Field Court of the 1st Corps
27.09.1938-22.10.1938
Úřad generálního vojenského prokurátora
Office of the General Military Prosecutor
27.09.1938-29.09.1938
Úřad intendanční služby I. sboru
Supply Service Office of the 1st Corps
27.09.1938-29.09.1938
Úřad nižšího polního prokurátora I. sboru
Lower Field Prosecutor\'s Office of the 1st Corps
27.09.1938-29.09.1938
Úřad polní poštovní služby I. sboru
Field Mail Service Office of the 1st Corps
27.09.1938-29.09.1938
Úřad spojovací služby I. sboru
Signal Service Office of the 1st Corps
27.09.1938-29.09.1938
Úřad veterinářské služby I. sboru
Veterinary Service Office of the 1st Corps
27.09.1938-29.09.1938
Úřad vyššího polního prokurátora I. sboru
Higher Field Prosecutor\'s Office of the 1st Corps
27.09.1938-29.09.1938
Úřad zbrojní služby I. sboru
Armament Service Office of the 1st Corps
27.09.1938-29.09.1938
Úřad zdravotnické služby I. sboru
Health Service Office of the 1st Corps
27.09.1938-29.09.1938
Úřad ženijní služby I. sboru
Engineer Service Office of the 1st Corps
27.09.1938-29.09.1938
Štáb 18. divise
Staff of the 18th Division
29.09.1938-15.10.1938
Polní pošta 62
62nd Field Post Office
30.09.1938-DD.12.1938
Ústřední železniční velitelství
Central Railway Headquarters
DD.09.1938-29.09.1938
Topografické oddělení 51
51st Topographic Section
01.10.1938-14.10.1938
3. oddělení /operační/ štábu hlavního velitelství
3rd Section /Operating/ of the Staff of the General Headquarters
08.10.1938-14.10.1938
1. oddělení /organisační/ štábu hlavního velitelství
1st Section /Organisational/ of the Staff of the General Headquarters
08.10.1938-14.10.1938
2. oddělení /zpravodajské/ štábu hlavního velitelství
2nd Section /Intelligence/ of the Staff of the General Headquarters
08.10.1938-14.10.1938
4. oddělení /materiální/ štábu hlavního velitelství
4th Section /Logistic/ of the Staff of the General Headquarters
08.10.1938-14.10.1938
A skupina /studijní/ 1. oddělení štábu hlavního velitelství
A Group /Study/ of the 1st Section of the Staff of the General Headquarters
08.10.1938-14.10.1938
Hlavní velitelství
General Headquarters
08.10.1938-14.10.1938
Oddíl polního četnictva hlavního velitelství
Division of the Field Gendarmerie of the General Headquarters
08.10.1938-14.10.1938
Pomocný úřad hlavního velitelství
Auxiliary Office of the General Headquarters
08.10.1938-14.10.1938
Stan hlavního velitelství
Support the General Headquarters
08.10.1938-DD.10.1938
Telegrafní prapor 91, velitelství
Headquarters of the 91st Signal Battalion
08.10.1938-14.10.1938
Velitelství dělostřelectva hlavního velitelství
Artillery Headquarters of the General Headquarters
08.10.1938-14.10.1938
Velitelství dělostřelectva proti letadlům hlavního velitelství
Anti-aircraft Artillery Headquarters of the General Headquarters
08.10.1938-14.10.1938
Velitelství letectva hlavního velitelství
Air Force Headquarters of the General Headquarters
08.10.1938-14.10.1938
Velitelství telegrafního vojska hlavního velitelství
Signal Troops Headquarters of the General Headquarters
08.10.1938-14.10.1938
Velitelství válečného vyměřování
War Triangulation Headquarters
08.10.1938-14.10.1938
Velitelství útočné vozby hlavního velitelství
Armoured Troops Headquarters of the General Headquarters
08.10.1938-14.10.1938
Velitelství ženijního vojska hlavního velitelství
Engineer Troops Headquarters of the General Headquarters
08.10.1938-15.12.1938
Vrchní polní soud
Supreme Field Court
08.10.1938-14.10.1938
Úřad automobilní služby hlavního velitelství
Car Service Office of the General Headquarters
08.10.1938-14.10.1938
Úřad duchovní služby hlavního velitelství
Religious Service Office of the General Headquarters
08.10.1938-14.10.1938
Úřad intendanční služby hlavního velitelství
Supply Service Office of the General Headquarters
08.10.1938-14.10.1938
Úřad letecké služby hlavního velitelství
Air Service Office of the General Headquarters
08.10.1938-14.10.1938
Úřad poštovní služby hlavního velitelství
Field Mail Service Office of the General Headquarters
08.10.1938-14.10.1938
Úřad remontní služby hlavního velitelství
Remont Service Office of the General Headquarters
08.10.1938-14.10.1938
Úřad služby silniční dopravy hlavního velitelství
Road Transport Service Office of the General Headquarters
08.10.1938-14.10.1938
Úřad spojovací služby hlavního velitelství
Signal Service Office of the General Headquarters
08.10.1938-14.10.1938
Úřad veterinářské služby hlavního velitelství
Veterinary Service Office of the General Headquarters
08.10.1938-15.12.1938
Úřad vrchního polního prokurátora
Supreme Field Prosecutor\'s Office
08.10.1938-14.10.1938
Úřad zbrojní služby hlavního velitelství
Armament Service Office of the General Headquarters
08.10.1938-14.10.1938
Úřad zdravotnické služby hlavního velitelství
Health Service Office of the General Headquarters
08.10.1938-14.10.1938
Úřad ženijní služby hlavního velitelství
Engineer Service Office of the General Headquarters
08.10.1938-14.10.1938
Štáb hlavního velitelství - náčelník štábu
Staff of the General Headquarters - Chief of Staff
08.10.1938-14.10.1938
Štábní automobilní kolona 91
91st Staff Car Column
08.10.1938-14.10.1938
Štábní rota 91
91st Staff Company
09.10.1938-10.10.1938
Topografické oddělení 63
63rd Topographic Section
10.10.1938-DD.10.1938
Topografické oddělení 52
52nd Topographic Section
12.10.1938-20.10.1938
1. oddělení /organisační/ štábu I. sboru
1st Section /Organisational/ of the Staff of the 1st Corps
12.10.1938-20.10.1938
2. oddělení /zpravodajské/ štábu I. sboru
2nd Section /Intelligence/ of the Staff of the 1st Corps
12.10.1938-20.10.1938
3. oddělení /operační/ štábu I. sboru
3rd Section /Operating/ of the Staff of the 1st Corps
12.10.1938-20.10.1938
4. oddělení /materiální/ štábu I. sboru
4th Section /Logistic/ of the Staff of the 1st Corps
12.10.1938-20.10.1938
Letecká skupina štábu I. sboru
Air Force Section of the Staff of the 1st Corps
12.10.1938-16.10.1938
Nižší polní soud I. sboru
Lower Field Court of the 1st Corps
12.10.1938-16.10.1938
Polní věznice I. sboru
Field Prisons of the 1st Corps
12.10.1938-DD.10.1938
Topografické oddělení 51
51st Topographic Section
12.10.1938-20.10.1938
Velitelství I. sboru
Headquarters of the 1st Corps
12.10.1938-20.10.1938
Velitelství dělostřelectva I. sboru
Artillery Headquarters of the 1st Corps
12.10.1938-20.10.1938
Velitelství telegrafního vojska I. sboru
Signal Troops Headquarters of the 1st Corps
12.10.1938-20.10.1938
Velitelství ženijního vojska I. sboru
Engineer Troops Headquarters of the 1st Corps
12.10.1938-16.10.1938
Vyšší polní soud I. sboru [1938-1938]
Higher Field Court of the 1st Corps
12.10.1938-20.10.1938
Úřad intendanční služby I. sboru
Supply Service Office of the 1st Corps
12.10.1938-16.10.1938
Úřad nižšího polního prokurátora I. sboru
Lower Field Prosecutor\'s Office of the 1st Corps
12.10.1938-20.10.1938
Úřad polní poštovní služby I. sboru
Field Mail Service Office of the 1st Corps
12.10.1938-20.10.1938
Úřad spojovací služby I. sboru
Signal Service Office of the 1st Corps
12.10.1938-20.10.1938
Úřad veterinářské služby I. sboru
Veterinary Service Office of the 1st Corps
12.10.1938-16.10.1938
Úřad vyššího polního prokurátora I. sboru
Higher Field Prosecutor\'s Office of the 1st Corps
12.10.1938-20.10.1938
Úřad zbrojní služby I. sboru
Armament Service Office of the 1st Corps
12.10.1938-20.10.1938
Úřad zdravotnické služby I. sboru
Health Service Office of the 1st Corps
12.10.1938-20.10.1938
Úřad ženijní služby I. sboru
Engineer Service Office of the 1st Corps
12.10.1938-20.10.1938
Štáb I. sboru
Staff of the 1st Corps
14.10.1938-15.10.1938
1. oddělení /organisační/ štábu 18. divise
1st Section /Organisational/ of the Staff of the 18th Division
14.10.1938-15.10.1938
2. oddělení /zpravodajské/ štábu 18. divise
2nd Section /Intelligence/ of the Staff of the 18th Division
14.10.1938-15.10.1938
3. oddělení /operační/ štábu 18. divise
3rd Section /Operating/ of the Staff of the 18th Division
14.10.1938-15.10.1938
4. oddělení /materiální/ štábu 18. divise
4th Section /Logistic/ of the Staff of the 18th Division
14.10.1938-04.03.1939
Hlavní štáb branné moci
Headquarters of the Armed Forces
14.10.1938-14.03.1939
I. sbor
1st Corps
14.10.1938-15.10.1938
Pěší pluk 55, velitelství
Headquarters of the 55th Infantry Regiment
14.10.1938-15.10.1938
Pěší pluk 78, velitelství
Headquarters of the 78th Infantry Regiment
14.10.1938-15.10.1938
Velitelství 18. divise
Headquarters of the 18th Division
14.10.1938-15.10.1938
Velitelství dělostřelectva 18. divise
Artillery Headquarters of the 18th Division
14.10.1938-15.10.1938
Velitelství telegrafního vojska 18. divise
Signal Troops Headquarters of the 18th Division
14.10.1938-15.10.1938
Velitelství ženijního vojska 18. divise
Engineer Troops Headquarters of the 18th Division
14.10.1938-15.10.1938
Štáb 18. divise
Staff of the 18th Division
15.10.1938-19.10.1938
1. oddělení /organisační/ štábu velitelství okrsku Praha
1st Section /Organisational/ of the Staff of the Headquarters of Prague Area
15.10.1938-19.10.1938
2. oddělení /zpravodajské/ štábu velitelství okrsku Praha
2nd Section /Intelligence/ of the Staff of the Headquarters of Prague Area
15.10.1938-19.10.1938
3. oddělení /operační/ štábu velitelství okrsku Praha
3rd Section /Operating/ of the Staff of the Headquarters of Prague Area
15.10.1938-19.10.1938
4. oddělení /materiální/ štábu velitelství okrsku Praha
4th Section /Logistic/ of the Staff of the Headquarters of Prague Area
15.10.1938-23.10.1938
Polní pošta 62
62nd Field Post Office
15.10.1938-19.10.1938
Velitelství okrsku Praha
Headquarters of the Prague Area
15.10.1938-19.10.1938
Štáb velitelství okrsku Praha
Staff of the Headquarters of Prague Area
19.10.1938-22.10.1938
1. oddělení /organisační/ štábu I. armády
1st Section /Organisational/ of the Staff of the 1st Army
19.10.1938-22.10.1938
2. oddělení /zpravodajské/ štábu I. armády
2nd Section /Intelligence/ of the Staff of the 1st Army
19.10.1938-22.10.1938
3. oddělení /operační/ štábu I. armády
3rd Section /Operating/ of the Staff of the 1st Army
19.10.1938-22.10.1938
4. oddělení /materiální/ štábu I. armády
4th Section /Logistic/ of the Staff of the 1st Army
19.10.1938-22.10.1938
Oddíl polního četnictva I. armády
Division of the Field Gendarmerie of the 1st Army
19.10.1938-22.10.1938
Pomocná kancelář velitelství I. armády
Auxiliary Office of the Headquarters of the 1st Army
19.10.1938-22.10.1938
Pomocná kancelář štábu I. armády
Auxiliary Office of the Staff of the 1st Army
19.10.1938-22.10.1938
Stan velitelství I. armády
Support the Headquarters of the 1st Army
19.10.1938-22.10.1938
Velitelství I. armády
Headquarters of the 1st Army
19.10.1938-22.10.1938
Velitelství dělostřelectva I. armády
Artillery Headquarters of the 1st Army
19.10.1938-22.10.1938
Velitelství etapy I. armády
Etappenformation Headquarters of the 1st Army
19.10.1938-22.10.1938
Velitelství letectva I. armády
Air Force Headquarters of the 1st Army
19.10.1938-22.10.1938
Velitelství telegrafního vojska I. armády
Signal Troops Headquarters of the 1st Army
19.10.1938-22.10.1938
Velitelství ženijního vojska I. armády
Engineer Troops Headquarters of the 1st Army
19.10.1938-22.10.1938
Úřad automobilní služby I. armády
Car Service Office of the 1st Army
19.10.1938-22.10.1938
Úřad duchovní služby I. armády
Religious Service Office of the 1st Army
19.10.1938-22.10.1938
Úřad intendanční služby I. armády
Supply Service Office of the 1st Army
19.10.1938-22.10.1938
Úřad letecké služby I. armády
Air Service Office of the 1st Army
19.10.1938-22.10.1938
Úřad polní poštovní služby I. armády
Field Mail Service Office of the 1st Army
19.10.1938-22.10.1938
Úřad remontní služby I. armády
Remont Service Office of the 1st Army
19.10.1938-22.10.1938
Úřad služby silniční dopravy I. armády
Road Transport Service Office of the 1st Army
19.10.1938-22.10.1938
Úřad spojovací služby I. armády
Signal Service Office of the 1st Army
19.10.1938-22.10.1938
Úřad veterinářské služby I. armády
Veterinary Service Office of the 1st Army
19.10.1938-22.10.1938
Úřad zbrojní služby I. armády
Armament Service Office of the 1st Army
19.10.1938-22.10.1938
Úřad zdravotnické služby I. armády
Health Service Office of the 1st Army
19.10.1938-22.10.1938
Úřad ženijní služby I. armády
Engineer Service Office of the 1st Army
19.10.1938-22.10.1938
Štáb I. armády
Staff of the 1st Army
19.10.1938-22.10.1938
Štábní automobilní kolona 71
71st Staff Car Column
19.10.1938-22.10.1938
Štábní rota 71
71st Staff Company
21.10.1938-23.10.1938
1. oddělení /organisační/ štábu 1. rychlé divise
1st Section /Organisational/ of the Staff of the 1st Rapid Division
21.10.1938-23.10.1938
2. oddělení /zpravodajské/ štábu 1. rychlé divise
2nd Section /Intelligence/ of the Staff of the 1st Rapid Division
21.10.1938-23.10.1938
3. oddělení /operační/ štábu 1. rychlé divise
3rd Section /Operating/ of the Staff of the 1st Rapid Division
21.10.1938-23.10.1938
4. oddělení /materiální/ štábu 1. rychlé divise
4th Section /Logistic/ of the Staff of the 1st Rapid Division
21.10.1938-23.10.1938
Velitelství 1. rychlé divise
Headquarters of the 1st Rapid Division
21.10.1938-23.10.1938
Štáb 1. rychlé divise
Staff of the 1st Rapid Division
22.10.1938-14.03.1939
I. oddělení /taktické/
1st Section /Tactical/ of the Directorate of Fortification Works
22.10.1938-14.03.1939
IIa. oddělení /studijní a konstruktivní/
2nd (a) Section /Study and Construction/ of the Directorate of Fortification Works
22.10.1938-14.03.1939
IIb. oddělení /stavebně-administrativní/
2nd (b) Section /Construction and Administrative/ of the Directorate of Fortification Works
22.10.1938-14.03.1939
Ministerstvo národní obrany
Ministry of National Defense
22.10.1938-14.03.1939
Nejvyšší vojenský soud
Supreme Military Court
22.10.1938-31.07.1939
Zemské vojenské velitelství v Praze
Land Military Headquarters in Prague
22.10.1938-14.03.1939
Úřad generálního vojenského prokurátora
Office of the General Military Prosecutor
22.10.1938-14.03.1939
Ředitelství opevňovacích prací
Directorate of Fortification Works
22.10.1938-31.07.1939
Štáb zemského vojenského velitelství v Praze
Staff of the Land Military Headquarters in Prague
DD.10.1938-14.03.1939
Velitelství zemského letectva v Praze
Land Air Command in Prague
DD.MM.1938-DD.MM.1939
Vojenský zeměpisný ústav
Military Geographical Institute
15.03.1939-17.03.1939
I. skupina Bombardovací eskadry 254
1st Group of the 254th Bomber Wing
01.04.1939-DD.MM.RRRR
10. tanková divize
10th Tank Division
DD.04.1939-01.05.1939
1. letka Bombardovací eskadry 153
1st Squadron of the 153rd Bomber Wing
DD.04.1939-01.05.1939
2. letka Bombardovací eskadry 153
2nd Squadron of the 153rd Bomber Wing
DD.04.1939-01.05.1939
3. letka Bombardovací eskadry 153
3rd Squadron of the 153rd Bomber Wing
DD.04.1939-01.05.1939
I. skupina Bombardovací eskadry 153
1st Group of the 153rd Bomber Wing
DD.04.1939-01.05.1939
Štáb I. skupiny Bombardovací eskadry 153
Staff of the 1st Group of 153rd Bomber Wing
01.05.1939-DD.10.1939
1. letka Bombardovací eskadry 77
1st Squadron of the 77th Bomber Wing
01.05.1939-DD.10.1939
2. letka Bombardovací eskadry 77
2nd Squadron of the 77th Bomber Wing
01.05.1939-DD.10.1939
3. letka Bombardovací eskadry 77
3rd Squadron of the 77th Bomber Wing
01.05.1939-DD.10.1939
Bombardovací eskadra 77
77th Bomber Wing
01.05.1939-DD.10.1939
I. skupina Bombardovací eskadry 77
1st Group of the 77th Bomber Wing
01.05.1939-DD.10.1939
Štáb Bombardovací eskadry 77
Staff of the 77th Bomber Wing
01.05.1939-DD.10.1939
Štáb I. skupiny Bombardovací eskadry 77
Staff of the 1st Group of 77th Bomber Wing
01.07.1939-09.05.1945
Generální inspektorát Vládního vojska
General Inspectorat
01.07.1939-09.05.1945
Inspektorát I
Inspectorat I
01.07.1939-00.05.1945
Polní rota 1/1 /pěší/
1st Field Company /Infantry/ of the 1st Battalion
01.07.1939-00.05.1945
Polní rota 2/1 /cyklistická/
2nd Field Company /Bicycle/ of the 1st Battalion
01.07.1939-00.05.1945
Polní rota 3/1 /jezdecká/
3rd Field Company /Cavalry/ of the 1st Battalion
01.07.1939-00.05.1945
Polní rota 4/1 /technická/
4th Field Company /Technical/ of the 1st Battalion
01.07.1939-00.05.1945
Pomocná rota inspektorátu I
Auxiliary Company of the 1st Inspectorat
01.07.1939-DD.05.1945
Prapor 1
1st Battalion
01.07.1939-00.05.1945
Vojenský sklad 1
1st Military Store
26.08.1939-09.11.1939
Velitelství náhradních jednotek V
5th Command of Replacement Troops
15.10.1939-08.05.1945
Divize ke zvláštnímu použití 539
539th Special Purpose Division
DD.MM.1939-08.05.1945
Vojenský okruh Čechy a Morava
Military District Bohemia and Moravia
DD.09.1940-15.07.1941
Divize č. 141
Division No. 141
10.05.1942-23.08.1941
Divize č. 155
Division No. 155
28.05.1942-29.05.1942
I. skupina Stíhací eskadry 53
1st Group of the 53rd Fighter Wing
DD.06.1942-DD.06.1942
6. letka (armádní) Průzkumné skupiny 13
6th Squadron (Army) of the 13th Reconnaissance Group
DD.10.1942-DD.03.1945
Divize č. 193
Division No. 193
15.03.1944-DD.MM.1945
3. letecká školní divize
3rd Air School Division
15.03.1944-16.03.1944
4. letka Bombardovací eskadry 6
4th Squadron of the 6th Bomber Wing
15.03.1944-16.03.1944
5. letka Bombardovací eskadry 6
5th Squadron of the 6th Bomber Wing
15.03.1944-16.03.1944
6. letka Bombardovací eskadry 6
6th Squadron of the 6th Bomber Wing
15.03.1944-16.03.1944
II. skupina Bombardovací eskadry 6
2nd Group of the 6th Bomber Wing
15.03.1944-16.03.1944
Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 6
Staff of the 2nd Group of 6th Bomber Wing
25.04.1944-13.06.1944
I. skupina Těžké stíhací eskadry 76
1st Group of the 76th Heavy Fighter Wing
25.04.1944-10.07.1944
II. skupina Těžké stíhací eskadry 76
2nd Group of the 76th Heavy Fighter Wing
25.04.1944-13.06.1944
Těžká stíhací eskadra 76
76th Heavy Fighter Wing
DD.08.1944-11.09.1944
1. letka Doplňovací skupiny dálkového průzkumu
1st Squadron of the Replacement Long Range Reconnaissance Group
DD.08.1944-DD.11.1944
2. letka Doplňovací skupiny dálkového průzkumu
2nd Squadron of the Replacement Long Range Reconnaissance Group
DD.08.1944-11.09.1944
3. letka Doplňovací skupiny dálkového průzkumu
3rd Squadron of the Replacement Long Range Reconnaissance Group
DD.08.1944-DD.11.1944
Doplňovací skupina dálkového průzkumu
Replacement Long Range Reconnaissance Group
DD.08.1944-DD.11.1944
Štáb Doplňovací skupiny dálkového průzkumu
Staff of the Replacement Long Range Reconnaissance Group
DD.09.1944-04.02.1945
II. skupina Bitevní eskadry 102
2nd Group of the 102nd Ground Attack Wing
21.10.1944-23.11.1944
1. letka Bombardovací eskadry 6
1st Squadron of the 6th Bomber Wing
21.10.1944-23.11.1945
2. letka Bombardovací eskadry 6
2nd Squadron of the 6th Bomber Wing
21.10.1944-23.11.1945
3. letka Bombardovací eskadry 6
3rd Squadron of the 6th Bomber Wing
21.10.1944-23.11.1944
4. letka Bombardovací eskadry 6
4th Squadron of the 6th Bomber Wing
21.10.1944-23.11.1944
4. letka Bombardovací eskadry 6
4th Squadron of the 6th Bomber Wing
21.10.1944-23.11.1944
5. letka Bombardovací eskadry 6
5th Squadron of the 6th Bomber Wing
21.10.1944-23.11.1944
5. letka Bombardovací eskadry 6
5th Squadron of the 6th Bomber Wing
21.10.1944-23.11.1944
6. letka Bombardovací eskadry 6
6th Squadron of the 6th Bomber Wing
21.10.1944-23.11.1944
6. letka Bombardovací eskadry 6
6th Squadron of the 6th Bomber Wing
21.10.1944-23.11.1944
I. skupina Bombardovací eskadry 6
1st Group of the 6th Bomber Wing
21.10.1944-23.11.1944
II. skupina Bombardovací eskadry 6
2nd Group of the 6th Bomber Wing
21.10.1944-23.11.1944
II. skupina Bombardovací eskadry 6
2nd Group of the 6th Bomber Wing
21.10.1944-23.11.1945
Štáb I. skupiny Bombardovací eskadry 6
Staff of the 1st Group of 6th Bomber Wing
21.10.1944-23.11.1944
Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 6
Staff of the 2nd Group of 6th Bomber Wing
21.10.1944-23.11.1944
Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 6
Staff of the 2nd Group of 6th Bomber Wing
DD.10.1944-23.11.1944
7. letka Bombardovací eskadry 6
7th Squadron of the 6th Bomber Wing
DD.10.1944-23.11.1944
8. letka Bombardovací eskadry 6
8th Squadron of the 6th Bomber Wing
DD.10.1944-23.11.1944
9. letka Bombardovací eskadry 6
9th Squadron of the 6th Bomber Wing
DD.10.1944-23.11.1944
III. skupina Bombardovací eskadry 6
3rd Group of the 6th Bomber Wing
DD.10.1944-23.11.1944
Štáb III.skupiny Bombardovací eskadry 6
Staff of the 3rd Group of 6th Bomber Wing
13.12.1944-02.02.1945
Letecká župa XV
15th Air Region
DD.12.1944-15.01.1945
2. letka Noční stíhací eskadry 102
2nd Squadron of the 102nd Night Fighter Wing
DD.01.1945-28.03.1945
I. skupina Noční stíhací eskadry 102
1st Group of the 102nd Night Fighter Wing
DD.01.1945-DD.02.1945
Stíhací velitelství Slezsko
Fighter Command Silesia
DD.01.1945-28.03.1945
Štáb I. skupiny Noční stíhací eskadry 102
Staff of the 1st Group of the 102nd Night Fighter Wing
08.02.1945-08.05.1945
Letecká župa VIII
8th Air Region
18.02.1945-18.04.1945
Bombardovací eskadra (S) 30
30th Bomber Wing (F)
DD.02.1945-28.03.1945
1. letka Noční stíhací eskadry 102
1st Squadron of the 102nd Night Fighter Wing
DD.03.1945-DD.05.1945
4. letka Noční stíhací eskadry 100
4th Squadron of the 100th Night Fighter Wing
DD.03.1945-DD.05.1945
5. letka Noční stíhací eskadry 100
5th Squadron of the 100th Night Fighter Wing
DD.03.1945-DD.05.1945
6. letka Noční stíhací eskadry 100
6th Squadron of the 100th Night Fighter Wing
DD.03.1945-DD.05.1945
II. skupina Noční stíhací eskadry 100
2nd Group of the 100th Night Fighter Wing
DD.03.1945-DD.05.1945
Štáb II. skupiny Noční stíhací eskadry 100
Staff of the 2nd Group of the 100th Night Fighter Wing
10.04.1945-15.04.1945
Průzkumná letka 4 (dálková)/noční
4th Reconnaissance Squadron (Long Range)/Night
15.04.1945-19.04.1945
Průzkumná letka 4 (dálková)/noční
4th Reconnaissance Squadron (Long Range)/Night
19.04.1945-21.04.1945
I. skupina Stíhací eskadry 27
1st Group of the 27th Fighter Wing
30.04.1945-06.05.1945
1. letka Bombardovací eskadry 51
1st Squadron of the 51st Bomber Wing
30.04.1945-06.05.1945
2. letka Bombardovací eskadry 51
2nd Squadron of the 51st Bomber Wing
30.04.1945-06.05.1945
3. letka Bombardovací eskadry 51
3rd Squadron of the 51st Bomber Wing
30.04.1945-06.05.1945
I. skupina Bombardovací eskadry 51
1st Group of the 51st Bomber Wing
30.04.1945-06.05.1945
Štáb I. skupiny Bombardovací eskadry 51
Staff of the 1st Group of 51st Bomber Wing
DD.04.1945-DD.04.1945
I. skupina Transportní eskadry 3
1st Group of the 3rd Transport Wing
DD.04.1945-DD.05.1945
I. skupina Transportní eskadry 3
1st Group of the 3rd Transport Wing
DD.04.1945-20.04.1945
III. skupina Stíhací eskadry 27
3rd Group of the 27th Fighter Wing
DD.04.1945-04.04.1945
III. skupina Stíhací eskadry 6
3rd Group of the 6th Fighter Wing
09.05.1945-DD.MM.RRRR
63. gardová tanková brigáda
63rd Guards Tank Brigade
09.05.1945-17.06.1945
Velitelství letiště Kbely
Command Airfield Kbely
15.05.1945-25.05.1945
1. československá armáda
1st Czechoslovak Army
15.05.1945-25.05.1945
1. československý úderný prapor
1st Czechoslovak Shock Battalion
15.05.1945-25.05.1945
4. československá divise
4th Czechoslovak Division
15.05.1945-25.05.1945
9. československý pěší prapor
9th Czechoslovak Infantry Battalion
15.05.1945-15.08.1950
Hlavní správa obranného zpravodajství
Defence Intelligence Main Section
15.05.1945-15.08.1950
Hlavní štáb branné moci
Headquarters of the Armed Forces
15.05.1945-15.08.1950
I. odbor (všeobecně vojenský) Ministerstva národní obrany
I Section (General Military) of Ministry of National Defence
15.05.1945-15.08.1950
II. odbor (technický) Ministerstva národní obrany
II Section (Technical) of Ministry of National Defence
15.05.1945-15.08.1950
III. odbor (intendanční) Ministerstva národní obrany
III Section (Intendance Service) of Ministry of National Defence
15.05.1945-01.10.1947
IV. odbor (právní) Ministerstva národní obrany
IV Section (Legal) of Ministry of National Defence
15.05.1945-15.08.1950
Ministerstvo národní obrany
Ministry of National Defence
15.05.1945-15.08.1950
VI. odbor (zdravotnický) Ministerstva národní obrany
VI Section (Medical Service) of Ministry of National Defence
15.05.1945-15.08.1950
VII. odbor (dopravní) Ministerstva národní obrany
VII Section (Transport) of Ministry of National Defence
15.05.1945-15.08.1950
VIII. odbor (válečného průmyslu) Ministerstva národní obrany
VIII Section (War Industry) of Ministry of National Defence
15.05.1945-25.05.1945
Velitelství dělostřelectva 1. československé armády
1st Czechoslovak Army Artillery Command
15.05.1945-25.05.1945
Velitelství dělostřelectva 4. československé divise
4th Czechoslovak Division Artillery Command
25.05.1945-01.10.1945
1. divise
1st Division
25.05.1945-29.06.1945
4. divise
4th Division
25.05.1945-29.06.1945
Automobilní rota 4
4th Automobile Company
25.05.1945-01.04.1946
I. sbor, velitelství
Headquarters of the 1st Corps
25.05.1945-30.06.1945
Protitankový oddíl 4
4th Anti-Tank Battalion
25.05.1945-01.06.1945
Pěší pluk 5
5th Infantry Regiment
25.05.1945-29.06.1945
Rota chemické ochrany 4
4th Chemical Protection Company
25.05.1945-29.06.1945
Rota velkých kulometů proti letadlům 4
4th Anti-Aircraft Machine Gun Company
25.05.1945-29.06.1945
Spojovací prapor 4
4th Signal Battalion
25.05.1945-01.03.1948
Velitelství dělostřelectva 1. divise
1st Division Artillery Command
25.05.1945-15.09.1950
Velitelství dělostřelectva 1. oblasti
1st Area Artillery Command
25.05.1945-29.06.1945
Velitelství dělostřelectva 4. divise
4th Division Artillery Command
25.05.1945-01.04.1946
Velitelství dělostřelectva I. sboru
Artillery Headquarters of the 1st Corps
25.05.1945-15.09.1950
Vojenská oblast 1
1st Military Area
25.05.1945-29.06.1945
Zdravotnický prapor 4
4th Medical Battalion
26.05.1945-31.03.1946
Letecká dopravní skupina
Air Transport Group