Main Menu
User Menu

LXXX. armádní sbor [1942-1945]

LXXX Army Corps / LXXX. Armeekorps

     
Název:
Name:
LXXX. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
LXXX. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.05.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXI
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.05.1942-DD.10.1944 1. armáda
DD.10.1944-DD.04.1945 7. armáda
DD.04.1945-08.05.1945 19. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
27.05.1942-07.08.1944 Gallenkamp, Curt (General der Artilerie)
07.08.1944-28.04.1945 Beyer, Franz Waldemar (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
27.05.1942-DD.12.1943 Wellenberg, Adelbert von (Oberst)
10.12.1943-DD.04.1945 Köstlin, Herbert (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
28.05.1942-18.12.1942 327. pěší divize
15.06.1942-23.10.1944 Dělostřelecké velitelství 116
DD.06.1942-18.02.1943 15. pěší divize
DD.06.1942-DD.07.1942 7. tanková divize
DD.06.1942-DD.08.1944 708. pěší divize
DD.06.1942-DD.01.1943 715. pěší divize
DD.09.1942-DD.11.1942 7. tanková divize
DD.11.1942-DD.02.1944 344. pěší divize
DD.02.1943-02.07.1944 158. záložní divize
DD.02.1943-DD.03.1943 159. záložní divize
DD.01.1944-DD.02.1944 275. pěší divize
10.08.1944-08.08.1944 26. tanková divize SS
DD.08.1944-DD.09.1944 1. tanková divize SS Leibstandarte SS Adolf Hitler
DD.08.1944-DD.09.1944 12. tanková divize SS Hitlerjugend
DD.08.1944-DD.09.1944 17. divize tankových granátníků SS Götz von Berlichingen
DD.08.1944-DD.09.1944 5. paradesantní divize
DD.09.1944-DD.10.1944 48. pěší divize
DD.09.1944-DD.10.1944 Tanková instrukční divize
23.10.1944-08.05.1945 Dělostřelecké velitelství 480
DD.10.1944-DD.01.1945 353. pěší divize
DD.10.1944-DD.12.1944 36. divize lidových granátníků
20.11.1944-23.11.1944 Lidový dělostřelecký sbor (částečně motorizovaný) 406
01.12.1944-23.12.1944 Lidový dělostřelecký sbor (částečně motorizovaný) 406
DD.12.1944-DD.04.1945 212. divize lidových granátníků
19.01.1945-22.01.1945 Lidový dělostřelecký sbor (částečně motorizovaný) 406
DD.01.1945-DD.02.1945 276. divize lidových granátníků
DD.02.1945-DD.04.1945 560. divize lidových granátníků
26.03.1945-08.05.1945 Výcviková divize 464
29.03.1945-DD.04.1945 47. divize lidových granátníků
DD.04.1945-21.04.1945 16. divize lidových granátníků
DD.04.1945-DD.04.1945 559. divize lidových granátníků

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando LXXX. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/LXXX-armadni-sbor-1942-1945-t10211#450076Verze : 0
MOD