Main Menu
User Menu

12. armáda [1945-1945]

12th Army / 12. Armee

     
Název:
Name:
12. armáda
Originální název:
Original Name:
12. Armee
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.04.1945
Předchůdce:
Predecessor:
Skupina armád Sever (štáb)
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.04.1945-08.05.1945 Skupina armád Visla
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
10.04.1945-08.05.1945 Wenck, Walther (General der Panzertruppe)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
10.04.1945-07.05.1945 Reichhelm, Günter (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.04.1945-20.04.1945 Pěší divize Postupim
10.04.1945-08.05.1945 XXXXVIII. tankový sbor
20.04.1945-08.05.1945 Pěší divize Ferdinand von Schill
21.04.1945-08.05.1945 XXXIX. tankový sbor
22.04.1945-08.05.1945 XXXXI. tankový sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Armee-Oberkommando 12 (AOK 12)
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/12-armada-1945-1945-t9708#435302Verze : 0
MOD