Main Menu
User Menu

Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXXV [1940-1942]

XXXXV Special Purpose Higher Command

Höheres-Kommando z.b.V. XXXXV

     
Název:
Name:
Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXXV
Originální název:
Original Name:
Höheres-Kommando z.b.V. XXXXV
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.03.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
27.05.1942
Nástupce:
Successor:
LXXXIII. armádní sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.03.1940-DD.06.1940 ?
DD.06.1940-DD.09.1940 1. armáda
DD.09.1940-DD.11.1940 2. armáda
DD.11.1940-27.05.1942 1. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
08.03.1940-01.04.1942 Greiff, Kurt von (General der Infanterie)
01.04.1942-27.05.1942 Felber, Hans Gustav (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
12.09.1940-23.09.1940 3. pěší divize
13.09.1940-23.09.1940 10. pěší divize
14.09.1940-31.10.1940 20. pěší divize (motorizovaná)
DD.11.1940-DD.06.1941 86. pěší divize
DD.03.1941-DD.04.1941 16. pěší divize (motorizovaná)
DD.03.1941-DD.04.1941 87. pěší divize
08.05.1941-DD.07.1941 335. pěší divize
08.05.1941-23.08.1941 339. pěší divize
DD.06.1941-DD.10.1941 342. pěší divize
21.09.1941-04.11.1941 327. pěší divize
21.09.1941-19.07.1942 337. pěší divize
DD.10.1941-17.12.1941 335. pěší divize
DD.02.1942-06.05.1942 71. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/Vyssi-velitelstvi-ke-zvlastnimu-pouziti-XXXXV-1940-1942-t10182#450204Verze : 0
MOD