Main Menu
User Menu

1. tanková armáda [1941-1942]

1st Tank Army

1. Panzerarmee

     
Název:
Name:
1. tanková armáda
Originální název:
Original Name:
1. Panzerarmee
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.10.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Tanková skupina 1
Datum zániku:
Disbanded:
DD.01.1942
Nástupce:
Successor:
Kleistova armádní skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.10.1941-DD.01.1942 Skupina armád Jih
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
25.10.1941-DD.01.1942 Kleist, Ewald von (Generalfeldmarschall)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
25.10.1941-DD.01.1942 Zeitzler, Kurt (Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.10.1941-DD.01.1942 III. armádní sbor (motorizovaný)
25.10.1941-31.12.1941 Velitelství letectva 1. tankové armády
25.10.1941-DD.01.1942 XIV. armádní sbor (motorizovaný)
DD.11.1941-DD.01.1942 60. pěší divize (motorizovaná)
DD.11.1941-DD.06.1942 XXXXIX. horský armádní sbor
24.12.1941-24.01.1942 XI. armádní sbor
DD.12.1941-DD.01.1942 100. lehká pěší divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Polní divize letectva 5

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Panzer-Armeeoberkommando 1
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/




upravil: FiBe
URL : https://www.valka.cz/1-tankova-armada-1941-1942-t8724#288172Verze : 0
MOD