Main Menu
User Menu

LXIV. armádní sbor [1944-1945]

LXIV Army Corps / LXIV. Armeekorps

     
Název:
Name:
LXIV. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
LXIV. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.08.1944
Předchůdce:
Predecessor:
LXIV. záložní sbor
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.08.1944-DD.09.1944 Skupina armád G
DD.09.1944-08.05.1945 19. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
05.08.1944-01.09.1944 Sachs, Karl (General der Pioniere)
01.09.1944-01.11.1944 Lasch, Otto (General der Infanterie)
01.11.1944-15.01.1945 Thumm, Hellmuth (General der Infanterie)
15.01.1945-21.01.1945 Hauck, Friedrich Wilhelm (Generalleutnant)
21.01.1945-15.04.1945 Grimmeiß, Maximilian (General der Artilerie)
15.04.1945-DD.04.1945 Friebe, Helmut (Generalleutnant)
DD.04.1945-08.05.1945 Roman, Rudolf Freiherr von (General der Artilerie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
05.08.1944-15.12.1944 Bahr, ? (Oberstleutnant)
15.12.1944-27.04.1945 Koehler, ? (Oberst)
27.04.1945-DD.05.1945 Staubwasser, Anton (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
05.08.1944-DD.09.1944 159. záložní divize
DD.09.1944-08.05.1945 716. pěší divize
07.11.1944-08.05.1945 Dělostřelecké velitelství 464
DD.11.1944-DD.12.1944 16. divize lidových granátníků
DD.11.1944-DD.12.1944 21. tanková divize
DD.12.1944-03.02.1945 708. divize lidových granátníků
DD.01.1945-DD.02.1945 16. divize lidových granátníků
DD.02.1945-DD.04.1945 Divize č. 405
DD.04.1945-08.04.1945 106. pěší divize
DD.04.1945-08.05.1945 257. divize lidových granátníků

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando LXIV. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/LXIV-armadni-sbor-1944-1945-t10197#436013Verze : 0
MOD