Main Menu
User Menu

LXIII. armádní sbor [1944-1945]

LXIII Army Corps / LXIII. Armeekorps

     
Název:
Name:
LXIII. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
LXIII. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.11.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Dehnerův sbor
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.11.1944-DD.12.1944 ?
DD.12.1944-DD.02.1945 19. armáda
DD.02.1945-DD.04.1945 1. výsadková armáda
DD.04.1945-08.05.1945 Lüttwitzův armádní oddíl
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
14.11.1944-17.11.1944 Dehner, Ernst (Generalleutnant)
18.11.1944-24.11.1944 Höhne, Gustav (General der Infanterie)
24.11.1944-13.12.1944 Schack, Friedrich August (Generalleutnant)
13.12.1944-08.05.1945 Abraham, Erich (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
15.11.1944-08.05.1945 Behle, Hans (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
22.11.1944-08.05.1945 Dělostřelecké velitelství 1463
DD.11.1944-DD.02.1945 159. pěší divize
DD.12.1944-11.01.1945 30. granátnická divize Waffen-SS (ruská č. 2)
DD.12.1944-DD.02.1945 338. pěší divize
DD.03.1945-13.03.1945 Divize ke zvláštnímu použití 406
DD.03.1945-29.03.1945 Pěší divize Hamburk
12.04.1945-16.04.1945 Divize ke zvláštnímu použití 618
DD.04.1945-16.04.1945 2. paradesantní divize

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Artillerie-Kommandeur 464
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Korps-Nachrichten-Abteilung LXIII. Armeekorps
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Festungs-Stamm-Abteilung LXIII. Armeekorps
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando LXIII. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/LXIII-armadni-sbor-1944-1945-t10196#450119Verze : 0
MOD