Main Menu
User Menu

VII. armádní sbor [1935-1944]

VII Army Corps / VII. Armeekorps

     
Název:
Name:
VII. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
VII. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Befehlshaber im Wehrkreis VII
Datum zániku:
Disbanded:
27.09.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.10.1935-DD.09.1939 ?
DD.09.1939-DD.12.1939 Skupina armád Jih
DD.12.1939-DD.05.1941 16. armáda
DD.05.1941-28.07.1941 4. armáda
28.07.1941-23.08.1941 Guderianova armádní skupina
23.08.1941-DD.11.1941 4. armáda
DD.11.1941-01.01.1942 Tanková skupina 4
01.01.1942-DD.05.1942 4. tanková armáda
DD.05.1942-DD.06.1942 Hlavní velitelství pozemního vojska
DD.06.1942-DD.07.1942 Weichsova armádní skupina
DD.07.1942-DD.08.1942 2. armáda (maďarská)
DD.08.1942-DD.08.1943 2. armáda
DD.08.1943-DD.02.1944 4. tanková armáda
DD.02.1944-DD.03.1944 1. tanková armáda
DD.03.1944-DD.06.1944 Wöhlerova armádní skupina
DD.06.1944-27.09.1944 6. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
16.10.1935-04.02.1938 Reichenau, Walter von (General der Artilerie)
04.02.1938-31.01.1940 Schobert, Eugen Ritter von (General der Infanterie)
01.02.1940-DD.04.1940 Heinrici, Gotthard (Generalleutnant)
09.04.1940-25.10.1940 Schobert, Eugen Ritter von (Generaloberst)
25.10.1940-08.01.1942 Fahrmbacher, Wilhelm (General der Artilerie)
08.01.1942-05.10.1943 Hell, Ernst Eberhard (General der Artilerie)
05.10.1943-30.11.1943 Dostler, Anton (General der Infanterie)
30.11.1943-DD.08.1944 Hell, Ernst Eberhard (General der Artilerie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
16.10.1935-DD.MM.1938 Brennecke, Kurt (Oberst)
DD.MM.1938-15.12.1939 Witzleben, Hermann von (Oberst)
15.12.1939-13.01.1942 Krebs, Hans (Oberst)
14.01.1942-DD.04.1942 Koßmann, Karl Richard (Oberstleutnant)
DD.04.1942-15.10.1942 Hielscher, Rudolf (Oberst)
15.10.1942-DD.05.1944 Schwatlo-Gesterding, Joachim (Oberst)
DD.05.1944-DD.07.1944 Dieckmann, Hans (Oberst)
DD.07.1944-DD.08.1944 Steinitz, Edwin (Oberst)
DD.08.1944-DD.MM.1944 Branitz, Hans Joachim Schipp von (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.08.1939-30.09.1939 Dělostřelecké velitelství 7
DD.09.1939-13.10.1939 27. pěší divize
DD.09.1939-DD.06.1940 68. pěší divize
DD.12.1939-DD.05.1940 26. pěší divize
13.05.1940-01.06.1940 71. pěší divize
DD.05.1940-13.07.1940 36. pěší divize
DD.06.1940-DD.07.1940 24. pěší divize
DD.06.1940-DD.07.1940 58. pěší divize
20.07.1940-10.04.1941 7. pěší divize
DD.08.1940-DD.01.1941 1. horská divize
14.05.1941-31.07.1941 7. pěší divize
15.05.1941-DD.11.1941 23. pěší divize
DD.05.1941-DD.07.1941 161. pěší divize
DD.06.1941-DD.07.1941 221. zajišťovací divize
DD.08.1941-DD.10.1941 161. pěší divize
26.09.1941-05.10.1941 7. pěší divize
26.10.1941-20.04.1942 7. pěší divize
27.10.1941-07.11.1941 3. pěší divize (motorizovaná)
12.12.1941-DD.02.1942 3. pěší divize (motorizovaná)
22.02.1942-03.04.1942 15. pěší divize
13.05.1942-15.06.1942 113. pěší divize
09.07.1942-22.07.1942 113. pěší divize
10.07.1942-24.08.1942 340. pěší divize
17.07.1942-19.07.1942 323. pěší divize
DD.07.1942-DD.07.1942 Oddíl útočných děl 197
24.08.1942-DD.03.1943 323. pěší divize
DD.09.1942-DD.03.1943 57. pěší divize
09.10.1942-06.11.1942 27. tanková divize
DD.01.1943-DD.03.1943 88. pěší divize
03.02.1943-12.02.1943 26. pěší divize
19.02.1943-DD.12.1943 68. pěší divize
05.03.1943-DD.08.1943 26. pěší divize
DD.05.1943-02.11.1943 323. pěší divize
DD.06.1943-DD.02.1944 88. pěší divize
01.07.1943-27.09.1944 Dělostřelecké velitelství 124
06.07.1943-19.07.1943 327. pěší divize
DD.10.1943-DD.11.1943 213. zajišťovací divize
DD.11.1943-DD.12.1943 20. divize tankových granátníků
DD.02.1944-DD.05.1944 34. pěší divize
DD.03.1944-DD.04.1944 4. horská divize
DD.04.1944-DD.05.1944 3. tanková divize SS Totenkopf
DD.04.1944-DD.05.1944 46. pěší divize
DD.05.1944-DD.08.1944 106. pěší divize
DD.06.1944-DD.MM.RRRR Oddíl těžkých stíhačů tanků 654
DD.02.1945-DD.03.1945 4. tanková divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando VII. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/VII-armadni-sbor-1935-1944-t10144#453781Verze : 0
MOD
VII. Armeekorps



Operace:
Polsko (09/1939 - 05/1940)
Francie (05/1940 - 06/1941)
Východní fronta - střední sektor (06/1941 - 08/1944)
URL : https://www.valka.cz/VII-armadni-sbor-1935-1944-t10144#30826Verze : 0
MOD