Main Menu
User Menu

205. pěší divize [1940-1945]

205th Infantry Division

205. Infanterie-Division

     
Název:
Name:
205. pěší divize
Originální název:
Original Name:
205. Infanterie-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1940
Předchůdce:
Predecessor:
14. divize zeměbrany
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1940-DD.01.1940 XXV. armádní sbor
DD.02.1940-DD.05.1940 Hlavní velitelství pozemního vojska
DD.06.1940-DD.06.1940 VI. armádní sbor
DD.07.1940-DD.07.1940 12. armáda
DD.08.1940-DD.02.1941 Vojenský okruh V
DD.03.1941-DD.01.1942 XXV. armádní sbor
DD.02.1942-DD.02.1942 Skupina armád Střed
DD.03.1942-DD.10.1942 LIX. armádní sbor
DD.11.1942-DD.11.1942 XXXXI. tankový sbor
DD.12.1942-DD.01.1943 VI. armádní sbor
DD.02.1943-DD.02.1943 LIX. armádní sbor
DD.03.1943-DD.03.1943 3. tanková armáda
DD.04.1943-DD.12.1943 XXXXIII. armádní sbor
DD.01.1944-DD.06.1944 I. armádní sbor
DD.07.1944-DD.07.1944 II. armádní sbor
DD.08.1944-DD.08.1944 XXXXIII. armádní sbor
DD.09.1944-DD.09.1944 I. armádní sbor
DD.10.1944-DD.10.1944 VI. dobrovolnický armádní sbor SS (lotyšský)
DD.11.1944-DD.11.1944 Skupina armád Sever
DD.12.1944-31.12.1944 XXXVIII. armádní sbor
31.12.1944-DD.02.1942 XXXVIII. tankový sbor
DD.03.1945-DD.03.1945 L. armádní sbor
DD.04.1945-DD.04.1945 XVI. armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
01.01.1940-DD.MM.RRRR Freiburg im Breisgau, ? /

Velitel:
Commander:
01.01.1940-01.03.1942 Richter, Ernst (Generalleutnant)
01.03.1942-15.07.1943 Seyffardt, Paul (Generalleutnant)
15.07.1943-15.08.1943 Blaurock, Edmund (Oberst)
15.08.1943-05.11.1943 Seyffardt, Paul (Generalleutnant)
05.11.1943-01.12.1943 Michael, Ernst (Oberst)
01.12.1943-20.10.1944 Mellenthin, Horst von (Generalleutnant)
20.10.1944-15.11.1944 Biehler, Ernst (Oberst)
15.11.1944-08.05.1945 Giese, Karl-Hans (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.01.1940-15.10.1940 Niemeyer, Friedrich (Major)
07.02.1941-01.07.1941 Lenné, Ernst (Hauptmann)
01.07.1941-10.05.1944 Klostermann, Karl-Geert (Oberstleutnant)
DD.MM.RRRR-01.03.1945 Linn, Hermann (Oberstleutnant)
01.03.1945-08.05.1945 Raison, Hans-Joachim von (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1940-DD.MM.1943 Cyklistická eskadrona 205
01.01.1940-08.05.1945 Dělostřelecký pluk 205
01.01.1940-01.04.1940 Protitankový oddíl 205
01.01.1940-08.05.1945 Pěší divizní spojovací oddíl 205
01.01.1940-15.10.1942 Pěší pluk 335
01.01.1940-15.10.1942 Pěší pluk 353
01.01.1940-15.10.1942 Pěší pluk 358
01.01.1940-08.05.1945 Ženijní prapor 205
01.04.1940-22.01.1941 Oddíl stíhačů tanků 205
22.01.1941-DD.06.1944 Rota stíhačů tanků 205
15.10.1942-08.05.1945 Granátnický pluk 335
15.10.1942-08.05.1945 Granátnický pluk 353
15.10.1942-29.01.1943 Granátnický pluk 358
15.06.1943-08.05.1945 Polní náhradní prapor 205
DD.MM.1943-08.05.1943 Fyzilírský prapor 205
20.05.1944-08.05.1945 Granátnický pluk 358
DD.06.1944-08.05.1945 Oddíl stíhačů tanků 205

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
de.wikipedia.org
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.axishistory.com
www.tracesofwar.com

URL : https://www.valka.cz/205-pesi-divize-1940-1945-t11162#668792Verze : 1
MOD
Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 205. Infanterie Division:


Karl Alm 8/12/1944
Anton Berg 10/16/1944
Georg Bleher 5/6/1945
Eugen Gall 3/17/1945
Max Heldt 11/16/1944
Rudolf Hemberger 3/7/1945
Wilhelm Hurrle 3/17/1945
Josef Lumpp 1/18/1945
Horst Mellenthin 10/10/1944
Hans Poncet 8/18/1944
Hans Reimann 3/17/1945
Anton Rothmaier 6/9/1944
Johann Rottensteiner 2/18/1945
Edwin Stolz 2/8/1943
Erwin Widmayer 8/12/1944
Achim Wunderlich 12/31/1944
Gerhard-Georg Ziegler 2/12/1944
Walter Zimmermann 2/10/1945
URL : https://www.valka.cz/205-pesi-divize-1940-1945-t11162#35279Verze : 0
MOD
DATUM
SBOR
VELITELSTVÍ
ARMÁDA
OBLAST NASAZENÍ


1. 1940
XXV
7. Armee
C
Horné Porýnie


2.-5. 1940
záloha

OKH



6. 1940
VI
2. Armee
A
Francúzsko


7. 1940
záloha
12. Armee
C
Francúzsko


8. 1940 -
2. 1941
WK V





3.-4. 1941
XXV
6. Armee
C
pobrežie Atlantiku


5. 1941 -
1. 1942
XXV
7. Armee
D
pobrežie Atlantiku


2. 1942
záloha

Mitte
Vicebsk (Bielorusko)


3.-10. 1942
LIX
3. Pz. Armee
Mitte
Veliž
(Smolenskaja oblasť,
Rusko)


11. 1942
XXXXI
9. Armee
Mitte
Velikie Luki
(Rusko)


12. 1942 -
1. 1943
VI
9. Armee
Mitte
Velikie Luki


2. 1943
LIX
3. Pz. Armee
Mitte
Velikie Luki


3. 1943
záloha
3. Pz. Armee
Mitte
Velikie Luki


4.-9. 1943
XXXXIII
3. Pz. Armee
Mitte
Velikie Luki


10.-12. 1943
XXXXIII
16. Armee
Nord
rieka Neveľ (Poľsko)


1.-6. 1944
I
16. Armee
Nord
rieka Neveľ


7. 1944
II
16. Armee
Nord
Polack (Bielorusko)


8. 1944
XXXXIII
16. Armee
Nord
Daugavpils (Lotyšsko)


9. 1944
I
16. Armee
Nord
oblasť Livónsko
(Lotyšsko/Estónsko)


10. 1944
VI. SS
16. Armee
Nord
polostrov Kurland
(Lotyšsko)


11. 1944
záloha

Nord
polostrov Kurland


12. 1944 - 1. 1945
XXXVIII
16. Armee
Nord
polostrov Kurland


2. 1945
XXXVIII
16. Armee
Kurland
polostrov Kurland


3. 1945
L
18. Armee
Kurland
polostrov Kurland
(Lotyšsko)


4. 1945
XVI
16. Armee
Kurland
polostrov Kurland
URL : https://www.valka.cz/205-pesi-divize-1940-1945-t11162#151220Verze : 0
MOD