Main Menu
User Menu

XVI. armádní sbor [1944-1945]

XVI Army Corps / XVI. Armeekorps

     
Název:
Name:
XVI. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
XVI. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Kleffelův sbor ke zvláštnímu použití
Datum zániku:
Disbanded:
DD.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.10.1944-DD.04.1945 16. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
20.10.1944-20.10.1944 Kleffel, Philipp (General der Kavallerie)
20.10.1944-20.11.1944 Mellenthin, Horst von (Generalleutnant)
20.11.1944-DD.12.1944 Kleffel, Philipp (General der Kavallerie)
DD.12.1944-15.03.1945 Krosigk, Ernst Anton von (General der Infanterie)
DD.03.1945-DD.04.1945 Weber, Gottfried (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
10.12.1944-DD.MM.1945 Brandstätter, ? (Oberst)
DD.MM.1945-DD.04.1945 Finck, ? Freiherr von (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.02.1944-DD.04.1945 Divizní štáb ke zvláštnímu použití 300
20.10.1944-DD.11.1944 19. granátnická divize Waffen-SS (lotyšská č. 2)
20.10.1944-DD.11.1944 93. pěší divize
16.11.1944-DD.04.1945 Dělostřelecké velitelství 416
DD.11.1944-11.11.1944 281. zajišťovací divize
DD.11.1944-DD.04.1945 81. pěší divize
DD.01.1945-DD.02.1945 21. polní divize (L)
DD.03.1945-08.05.1945 21. polní divize (L)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando XVI. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/XVI-armadni-sbor-1944-1945-t10156#453699Verze : 0
MOD