Main Menu
User Menu

LIX. armádní sbor [1943-1945]

LIX Army Corps / LIX. Armeekorps

     
Název:
Name:
LIX. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
LIX. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.01.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Chevallerieova skupina
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.01.1943-DD.02.1943 Skupina armád Střed
DD.02.1943-DD.10.1943 3. tanková armáda
DD.10.1943-DD.03.1944 4. tanková armáda
DD.03.1944-DD.07.1944 1. tanková armáda
DD.07.1944-DD.08.1944 Rausova armádní skupina
DD.08.1944-DD.02.1945 17. armáda
DD.02.1945-08.05.1945 1. tanková armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
DD.01.1943-17.01.1943 Chevallerie, Kurt von der (General der Infanterie)
17.01.1943-15.03.1943 Brandenberger, Erich (General der Panzertruppe)
15.03.1943-04.02.1944 Chevallerie, Kurt von der (General der Infanterie)
08.02.1944-21.03.1944 Schulz, Friedrich (General der Infanterie)
21.03.1944-02.06.1944 Röhricht, Edgar (Generalleutnant)
02.06.1944-10.06.1944 Müller, Friedrich Wilhelm (Generalleutnant)
10.06.1944-29.01.1945 Röhricht, Edgar (General der Infanterie)
29.01.1945-01.02.1945 Tresckow, Joachim von (Generalleutnant)
01.02.1945-DD.02.1945 Hengl, Georg Ritter von (General der Gebirgstruppe)
DD.02.1945-08.05.1945 Sieler, Ernst (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.01.1943-DD.06.1944 Schleusener, Heinz (Oberst)
10.06.1944-01.09.1944 Berendsen, Friedrich(Oberst)
01.09.1944-DD.05.1945 Groll, Max von (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.12.1942-DD.02.1943 8. tanková divize
17.01.1943-28.01.1943 12. tanková divize
20.01.1943-28.01.1943 20. pěší divize (motorizovaná)
DD.02.1943-DD.03.1943 331. pěší divize
01.07.1943-08.05.1945 Dělostřelecké velitelství 103
DD.10.1943-DD.11.1943 8. tanková divize
13.11.1943-19.11.1943 454. zajišťovací divize
23.11.1943-DD.12.1943 454. zajišťovací divize
DD.01.1944-DD.02.1944 454. zajišťovací divize
DD.02.1944-DD.04.1944 96. pěší divize
DD.03.1944-DD.04.1944 19. tanková divize
DD.03.1944-DD.04.1944 2. tanková divize SS Das Reich
DD.03.1944-29.04.1944 6. dobrovolnická útočná brigáda SS Langemarck
DD.03.1944-DD.04.1944 6. tanková divize
DD.04.1944-DD.05.1944 1. tanková divize
DD.04.1944-DD.05.1944 20. divize tankových granátníků
DD.04.1944-DD.05.1944 7. tanková divize
26.07.1944-18.09.1944 Granátnická brigáda 1134
27.07.1944-14.09.1944 Granátnická brigáda 1136
DD.07.1944-DD.08.1944 1. pěší divize
DD.08.1944-DD.09.1944 8. tanková divize
09.10.1944-DD.05.1945 544. divize lidových granátníků
DD.02.1945-DD.04.1945 68. pěší divize
DD.04.1945-DD.05.1945 16. tanková divize
DD.04.1945-DD.05.1945 19. tanková divize
DD.04.1945-DD.05.1945 4. horská divize
DD.04.1945-DD.05.1945 715. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando LIX. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/LIX-armadni-sbor-1943-1945-t136343#450124Verze : 2
MOD