Main Menu
User Menu

L. armádní sbor [1944-1945]

L Army Corps / L. Armeekorps

     
Název:
Name:
L. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
L. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.07.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Wegenerova skupina
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.07.1944-DD.10.1944 18. armáda
DD.10.1944-DD.11.1944 16. armáda
DD.11.1944-DD.12.1944 Kleffelův armádní oddíl
DD.12.1944-DD.03.1945 16. armáda
DD.03.1945-08.05.1945 18. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
DD.07.1944-24.09.1944 Wegener, Wilhelm (General der Infanterie)
24.09.1944-24.10.1944 Boeckh-Behrens, Hans (Generalleutnant)
25.10.1944-11.04.1945 Volckamer von Kirchensittenbach, Friedrich Jobst (General der Gebirgstruppe)
12.04.1945-08.05.1945 Bodenhausen, Erpo Freiherr von (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.07.1944-DD.10.1944 Richter, Werner (Oberstleutnant)
DD.10.1944-DD.05.1945 Langenstraß, Ernst Friedrich (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.07.1944-DD.10.1944 15. granátnická divize Waffen-SS (lotyšská č. 1)
DD.07.1944-DD.08.1944 19. granátnická divize Waffen-SS (lotyšská č. 2)
DD.07.1944-DD.08.1944 93. pěší divize
DD.07.1944-08.05.1944 Dělostřelecké velitelství 18
DD.08.1944-DD.10.1944 32. pěší divize
DD.11.1944-DD.02.1945 122. pěší divize
DD.11.1944-DD.03.1945 24. pěší divize
DD.12.1944-DD.01.1945 12. polní divize (L)
DD.03.1945-08.05.1945 11. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando L. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/L-armadni-sbor-1944-1945-t136346#450142Verze : 0
MOD