Main Menu
User Menu

Vojenský okruh V [1935-1945]

5th Military District

Wehrkreis V

     
Název:
Name:
Vojenský okruh V
Originální název:
Original Name:
Wehrkreis V
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Vojenský okruh V (Reichswehr)
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
16.10.1935-08.05.1945 Stuttgart, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
16.10.1935-30.04.1939 Geyer, Hermann (Generalleutnant)
01.05.1939-26.08.1939 Ruoff, Richard (General der Infanterie)
26.08.1939-31.08.1943 Oßwald, Erwin (General der Infanterie)
31.08.1943-21.07.1944 Veiel, Rudolf (General der Panzertruppe)
21.07.1944-DD.11.1944 Schmidt, Hans (General der Infanterie)
15.04.1945-08.05.1945 Felzmann, Maximilian (General der Artilerie)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1934-15.10.1935 Infanterieführer V
01.10.1934-15.10.1935 Kommandant von Ulm
26.08.1939-DD.09.1939 215. pěší divize
26.08.1939-09.11.1939 Velitelství náhradních jednotek V
22.10.1939-03.11.1939 Velitelství náhradních jednotek 2./V
23.10.1939-10.05.1942 Divize ke zvláštnímu použití 405
DD.08.1940-DD.02.1941 205. pěší divize
19.08.1941-DD.10.1941 Polní náhradní divize B
15.01.1942-DD.09.1942 Polní náhradní divize B
04.08.1943-08.05.1945 Velitelství tankových jednotek V

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Poznámka:
Note:
Wehrkreiskommando V
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-V-1935-1945-t36770#435670Verze : 0
MOD
Wehrkreis V



územie:
Württembersko, časť Bádenska a Alsasko


inšpektorát vojenskej správy:
Stuttgart
Ulm
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-V-1935-1945-t36770#138302Verze : 0
MOD