Main Menu
User Menu

XXV. armádní sbor [1939-1945]

XXV Army Corps / XXV. Armeekorps

     
Název:
Name:
XXV. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
XXV. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.09.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Generalkommando der Grenztruppen Oberrhein
Datum zániku:
Disbanded:
10.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
17.09.1939-DD.07.1940 7. armáda
DD.07.1940-DD.09.1940 12. armáda
DD.09.1940-DD.12.1940 1. armáda
DD.12.1940-DD.05.1941 6. armáda
DD.05.1941-DD.08.1944 7. armáda
DD.08.1944-10.05.1945 Pevnost Lorient
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
17.09.1939-06.11.1939 Wäger, Alfred (General der Infanterie)
06.11.1939-01.05.1942 Prager, Karl Ritter von (General der Infanterie)
01.05.1942-10.06.1944 Fahrmbacher, Wilhelm (General der Artilerie)
10.06.1944-16.06.1944 Choltitz, Dietrich von (General der Infanterie)
16.06.1944-10.05.1945 Fahrmbacher, Wilhelm (General der Artilerie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
17.09.1939-05.02.1940 Hauffe, Arthur (Oberst)
05.02.1940-DD.10.1941 Dostler, Anton (Generalmajor)
DD.10.1941-DD.07.1943 Adam, Kurt (Oberst)
01.08.1943-25.12.1944 Bader, Robert (Oberst)
25.12.1944-10.05.1945 Raven, Lothar von (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
18.09.1939-22.10.1939 35. pěší divize
01.11.1939-DD.01.1940 95. pěší divize
DD.12.1939-DD.01.1940 96. pěší divize
DD.05.1940-DD.07.1940 555. pěší divize
28.07.1940-28.07.1940 21. pěší divize
DD.07.1940-DD.08.1940 23. pěší divize
DD.09.1940-DD.12.1940 169. pěší divize
13.11.1940-26.11.1940 72. pěší divize
DD.01.1941-31.01.1941 61. pěší divize
DD.06.1941-DD.07.1941 332. pěší divize
DD.06.1941-DD.12.1942 709. pěší divize
DD.07.1941-DD.09.1941 712. pěší divize
10.11.1941-11.12.1941 327. pěší divize
17.12.1941-01.01.1942 335. pěší divize
DD.02.1942-DD.05.1942 305. pěší divize
DD.02.1942-DD.04.1942 332. pěší divize
01.04.1942-01.02.1943 333. pěší divize
07.05.1942-14.05.1942 336. pěší divize
DD.06.1942-DD.04.1943 17. pěší divize
DD.06.1942-DD.07.1942 Tanková brigáda 100
19.07.1942-20.10.1942 337. pěší divize
01.09.1942-01.03.1943 182. pěší divize
DD.09.1942-DD.11.1942 6. tanková divize
DD.09.1942-DD.11.1942 Brigáda generál Göring
DD.11.1942-DD.12.1942 161. pěší divize
DD.11.1942-DD.12.1942 343. pěší divize
DD.11.1942-DD.12.1942 346. pěší divize
DD.01.1943-DD.04.1943 38. pěší divize
23.03.1943-20.07.1943 113. pěší divize
DD.04.1943-DD.06.1943 94. pěší divize
DD.08.1943-DD.07.1944 265. Infanterie-Division
DD.08.1943-29.09.1944 343. pěší divize
DD.10.1943-DD.02.1944 243. pěší divize
DD.02.1944-DD.06.1944 275. pěší divize
DD.03.1944-DD.06.1944 353. pěší divize
DD.06.1944-DD.07.1944 2. paradesantní divize
DD.08.1944-19.09.1944 2. paradesantní divize
DD.08.1944-02.10.1944 265. Infanterie-Division
DD.08.1944-29.09.1944 266. pěší divize
15.06.1945-08.05.1945 Dělostřelecké velitelství 115
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Polní divize letectva 17

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando XXV. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/XXV-armadni-sbor-1939-1945-t10165#453697Verze : 0
MOD