Main Menu
User Menu

VI. armádní sbor [1935-1944]

VI Army Corps / VI. Armeekorps

     
Název:
Name:
VI. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
VI. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.07.1944
Nástupce:
Successor:
Weidlingova skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.10.1935-DD.09.1939 ?
DD.09.1939-DD.10.1939 5. armáda
DD.10.1939-DD.12.1939 6. armáda
DD.12.1939-18.05.1940 12. armáda
18.05.1940-DD.06.1940 16. armáda
DD.06.1940-DD.07.1940 2. armáda
DD.07.1940-DD.09.1940 4. armáda
DD.09.1940-DD.03.1941 7. armáda
DD.03.1941-DD.05.1941 18. armáda
DD.05.1941-DD.09.1941 9. armáda
DD.09.1941-DD.11.1941 Tanková skupina 3
DD.11.1941-DD.04.1943 9. armáda
DD.04.1943-DD.07.1944 3. tanková armáda
DD.07.1944-DD.07.1944 4. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
16.10.1935-24.11.1938 Kluge, Günther von (General der Artilerie)
24.11.1938-31.12.1941 Förster, Otto Wilhelm (General der Pioniere)
01.01.1942-31.10.1942 Bieler, Bruno (General der Infanterie)
01.11.1942-20.05.1944 Jordan, Hans (General der Infanterie)
20.05.1944-28.06.1944 Pfeiffer, Georg (General der Infanterie)
28.06.1944-DD.07.1944 Weidling, Helmuth (General der Artilerie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
16.10.1935-01.10.1937 Mummenthey, Siegfried (Generalmajor)
01.10.1937-01.12.1938 Sodenstern, Georg von (Generalmajor)
01.12.1938-15.01.1941 Düvert, Walther (Generalmajor)
15.01.1941-DD.07.1942 Degen, Hans (Oberst)
DD.07.1942-DD.07.1944 Mantey, Willy (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
02.09.1939-30.09.1939 Dělostřelecké velitelství 6
DD.09.1939-DD.04.1940 69. pěší divize
06.10.1939-22.10.1939 62. pěší divize
DD.10.1939-DD.06.1940 16. pěší divize
DD.10.1939-DD.12.1939 87. pěší divize
DD.05.1940-DD.06.1940 24. pěší divize
DD.06.1940-26.06.1940 15. pěší divize
DD.06.1940-DD.07.1940 5. pěší divize
08.07.1940-16.07.1940 19. pěší divize
DD.07.1940-DD.09.1940 6. pěší divize
DD.11.1940-DD.03.1941 44. pěší divize
15.12.1940-05.03.1941 9. pěší divize
09.04.1941-19.05.1941 35. pěší divize
DD.04.1941-19.04.1941 5. pěší divize
DD.04.1941-02.10.1941 6. pěší divize
26.06.1941-26.06.1941 102. pěší divize
DD.06.1941-27.07.1942 26. pěší divize
31.07.1941-03.08.1941 14. pěší divize (motorizovaná)
DD.09.1941-DD.11.1941 110. pěší divize
22.10.1941-27.07.1942 6. pěší divize
DD.12.1941-DD.02.1942 110. pěší divize
03.01.1942-DD.MM.1942 Oddíl stíhačů tanků 561
27.01.1942-31.01.1942 86. pěší divize
DD.01.1942-DD.02.1942 161. pěší divize
DD.01.1942-14.01.1942 339. pěší divize
DD.02.1942-DD.03.1942 Divize SS Reich
16.07.1942-26.07.1942 14. pěší divize (motorizovaná)
31.07.1942-15.10.1942 6. pěší divize
08.08.1942-17.08.1942 14. pěší divize (motorizovaná)
DD.08.1942-DD.09.1942 328. pěší divize
DD.08.1942-DD.11.1942 87. pěší divize
DD.12.1942-DD.09.1943 330. pěší divize
01.07.1943-DD.04.1944 Dělostřelecké velitelství 126
DD.07.1943-DD.11.1943 87. pěší divize
22.09.1943-DD.01.1944 14. pěší divize
DD.01.1944-DD.02.1944 Divize tankových granátníků Feldherrnhalle
DD.02.1944-DD.06.1944 14. pěší divize
DD.04.1944-DD.05.1944 95. pěší divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Polní divize letectva 2
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Polní divize letectva 3

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando VI. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/VI-armadni-sbor-1935-1944-t10143#453636Verze : 0
MOD
VI. Armeekorps



Operace:
Polsko (09/1939 - 05/1940)
Francie (05/1940 - 06/1941)
Východní fronta - jižní sektor (06/1941 - 07/1944)
URL : https://www.valka.cz/VI-armadni-sbor-1935-1944-t10143#30825Verze : 0
MOD