Main Menu
User Menu

Heraklion, Letecká základna Iraklion [1941-1944]

Iraklion Air Base / Fliegerhorst Iraklion

     
Název:
Name:
Letecká základna Iraklion
Originální název:
Original Name:
Fliegerhorst Iraklion
Další názvy:
Other Names:
DD.01.1941-DD.05.1945 Heraklion Airfield(?)
Obec:
Municipality:
Heraklion
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
35°20'15.00"N 25°11'00.00"E
Vznik:
Established:
30.05.1941 obsazeno německou armádou
Velitelé:
Commanders:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
22.04.1941-31.05.1941
112. peruť RAF
No. 112 Squadron RAF
22.04.1941-23.04.1941
211. peruť RAF
No. 211 Squadron RAF
22.04.1941-23.04.1941
84. peruť RAF
No. 84 Squadron RAF
24.04.1941-30.04.1941
203. peruť RAF
No. 203 Squadron RAF
DD.05.1941-DD.06.1941
III. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 1
3rd Group of the 1st Dive Bomber Wing
DD.06.1941-DD.08.1941
Eskadra střemhlavých bombardérů 3
3rd Dive Bomber Wing
17.02.1942-21.02.1942
I. skupina Instrukční eskadry 1
1st Group of the 1st Instruction Wing
17.02.1942-DD.09.1942
Instrukční eskadra 1
1st Instruction Wing
25.02.1942-07.03.1942
I. skupina Instrukční eskadry 1
1st Group of the 1st Instruction Wing
12.03.1942-16.03.1942
I. skupina Instrukční eskadry 1
1st Group of the 1st Instruction Wing
20.03.1942-11.08.1942
I. skupina Instrukční eskadry 1
1st Group of the 1st Instruction Wing
02.05.1942-15.06.1942
II. skupina Instrukční eskadry 1
2nd Group of the 1st Instruction Wing
19.06.1942-07.08.1942
II. skupina Instrukční eskadry 1
2nd Group of the 1st Instruction Wing
DD.07.1942-DD.07.1942
II. skupina Bombardovací eskadry 77
2nd Group of the 77th Bomber Wing
DD.07.1942-DD.07.1942
III. skupina Bombardovací eskadry 77
3rd Group of the 77th Bomber Wing
15.08.1942-07.11.1942
I. skupina Instrukční eskadry 1
1st Group of the 1st Instruction Wing
15.08.1942-10.10.1942
II. skupina Instrukční eskadry 1
2nd Group of the 1st Instruction Wing
DD.08.1942-DD.09.1942
Bombardovací skupina 806
806th Bomber Group
DD.08.1942-DD.09.1942
I. skupina Bombardovací eskadry 54
1st Group of the 54th Bomber Wing
DD.09.1942-DD.09.1942
2. letka (dálková) Průzkumné skupiny 122
2nd Squadron (Long Range) of the 122nd Reconnaissance Group
DD.09.1942-DD.11.1942
6. letka Bombardovací eskadry 26
6th Squadron of the 26th Bomber Wing
DD.09.1942-DD.09.1942
III. skupina Bombardovací eskadry 54
3rd Group of the 54th Bomber Wing
22.10.1942-08.11.1942
II. skupina Instrukční eskadry 1
2nd Group of the 1st Instruction Wing
14.11.1942-25.11.1942
I. skupina Instrukční eskadry 1
1st Group of the 1st Instruction Wing
14.11.1942-02.04.1943
II. skupina Instrukční eskadry 1
2nd Group of the 1st Instruction Wing
15.11.1942-06.12.1942
I. skupina Bombardovací eskadry 76
1st Group of the 76th Bomber Wing
30.11.1942-30.01.1943
I. skupina Instrukční eskadry 1
1st Group of the 1st Instruction Wing
DD.11.1942-DD.11.1942
4. letka Skupiny vyhledávání min 1
4th Squadron of the 1st Mine Seeking Group
DD.11.1942-DD.12.1942
Bombardovací eskadra 76
76th Bomber Wing
DD.10.1943-DD.10.1943
II. skupina Bombardovací eskadry 6
2nd Group of the 6th Bomber Wing
DD.10.1943-DD.01.1944
III. skupina Instrukční eskadry 1
3rd Group of the 1st Instruction Wing

Zánik:
Cancelled:
DD.MM.1944
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/lwairfields.html
URL : https://www.valka.cz/Heraklion-Letecka-zakladna-Iraklion-1941-1944-t208208#589279Verze : 0
MOD
Diskuse
Dislokované jednotky LW:
Stab/St.G. 3 (Jun-Aug 41)
III./St.G. 1 (May-Jun 41)
detachment of III./KG 40 (Sep 41)
Stab/LG 1 (Feb-Sep 42)
I./LG 1 (Feb 42 – Jan 43)
II./LG 1 (Jun 42 – Apr 43)
II./KG 77 (Jul 42)
III./KG 77 (Jul-Aug 42)
elements of I./KG 54 (Aug-Sep 42)
elements of III./KG 54 (Aug-Sep 42)
part of 2.(F)/Aufkl.Gr. 122 (Sep 42)
6./KG 26 (Sep-Nov 42)
part of 4./MSGr. 1 (Nov 42)
Stab/KG 76 (Nov-Dec 42)
I./KG 76 (Nov-Dec 42)
detachment of IV./JG 77 (Jul-Sep 43)
part of II./KG 6 (Oct 43)
III./LG 1 (Oct 43 – Jan 44)
URL : https://www.valka.cz/Heraklion-Letecka-zakladna-Iraklion-1941-1944-t208208#589282Verze : 0
MOD