Main Menu
User Menu

III. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 1 [1940-1943]

3rd Group of the 1st Dive Bomber Wing / III. Gruppe des Sturzkampfgeschwaders 1 (III./St.G 1)

     
Název:
Name:
III. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 1
Originální název:
Original Name:
III. Gruppe des Sturzkampfgeschwaders 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.07.1940
Předchůdce:
Predecessor:
I. (Stuka) skupina Letecké skupiny letadlové lodi 186
Datum zániku:
Disbanded:
18.10.1943
Nástupce:
Successor:
III. skupina Bitevní eskadry 1
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.07.1940-18.10.1943 Eskadra střemhlavých bombardérů 1
Dislokace:
Deployed:
09.07.1940-DD.09.1940 Falaise, ?
DD.09.1940-DD.11.1940 St. Pol, ?
DD.11.1940-22.02.1941 Ostende, ?
22.02.1941-DD.03.1941 Trapani, Aeroporto di Trapani-Birgi /
DD.03.1941-10.04.1941 Comiso, Aeroporto di Comiso Vincenzo Magliocco /
10.04.1941-23.05.1941 Derna, Flugplatz Derna /
23.05.1941-DD.06.1941 Argos-Mykines, Landeplatz Argos-Süd /
DD.05.1941-DD.06.1941 Heraklion, Fliegerhorst Iraklion /
DD.06.1941-DD.06.1941 Cottbus, Fliegerhorst Cottbus /
DD.06.1941-DD.07.1941 Raczki, Feldflugplatz Raczki /
DD.07.1941-DD.08.1941 Suwalki, Landesplatz Suwalki-Dubowo /
DD.07.1941-DD.08.1941 Baranowicze, Fliegerhorst Baranowitschi /
DD.08.1941-DD.09.1941 Minsk, ?
DD.08.1941-DD.09.1941 Dokudowo, ?
DD.09.1941-DD.11.1941 Šatalovo, ?
DD.11.1941-06.12.1941 Orel, ?
DD.11.1941-06.12.1941 Juchnow, ?
06.12.1941-DD.02.1942 Schweinfurt, Fliegerhorst Schweinfurt /
DD.02.1942-DD.03.1942 Gostkino, ?
DD.03.1942-DD.06.1942 Gorodjets, ?
DD.06.1942-DD.09.1942 Orel, ?
DD.09.1942-DD.09.1942 Gorodjets, ?
DD.09.1942-DD.12.1942 Gatčina, Fliegerhorst Krasnogwardeisk /
DD.12.1942-DD.01.1943 Gorodjets, ?
DD.12.1942-DD.01.1943 Idrica, Feldflugplatz Idriza /
DD.01.1943-DD.07.1943 Orel, ?
DD.07.1943-DD.08.1943 Karatschew, ?
DD.08.1943-DD.09.1943 Polozk, ?
DD.08.1943-DD.09.1943 Gomel, Fliegerhorst Gomel-Nord /
DD.09.1943-18.10.1943 Babrujsk, Fliegerhorst Bobruisk /

Velitel:
Commander:
09.07.1940-19.09.1941 Mahlke, Helmut (Hauptmann)
19.09.1941-01.04.1943 Grassmann, Peter (Hauptmann)
01.04.1943-31.08.1943 Lang, Friedrich (Hauptmann)
01.09.1943-18.10.1943 Lang, Friedrich (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
09.07.1940-18.10.1943 7. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
09.07.1940-18.10.1943 8. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
09.07.1940-18.10.1943 9. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
09.07.1940-18.10.1943 Štáb III. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 1

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://ww2.dk/air/attack/stg1.htm
URL : https://www.valka.cz/III-skupina-Eskadry-stremhlavych-bombarderu-1-1940-1943-t180163#577982Verze : 7
MOD