Main Menu
User Menu

I. skupina Instrukční eskadry 1 [1939-1945]

1st Group of the 1st Instruction Wing / I. Gruppe des Lehrgeschwaders 1 (I./LG 1)

     
Název:
Name:
I. skupina Instrukční eskadry 1
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Lehrgeschwaders 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1939-DD.04.1945 Instrukční eskadra 1
Dislokace:
Deployed:
01.11.1939-DD.11.1939 Jesau, Fliegerhorst Jesau /
DD.11.1939-30.04.1940 Jagel, Fliegerhorst Schleswig-Jagel /
01.05.1940-02.05.1940 Rye
02.05.1940-16.05.1940 Delmenhorst, Fliegerhorst und Industriehafen Delmenhorst-Adelheide /
16.05.1940-DD.06.1940 Düsseldorf, ? /
DD.06.1940-DD.07.1940 Lille, Flugplatz Lille-Vendeville /
DD.07.1940-30.01.1941 Bricy, Fliegerhorst Orleans-Bricy /
30.01.1941-31.01.1941 Langenhagen, Fliegerhorst Langenhagen /
31.01.1941-28.02.1941 Wiener-Neustadt, ? /
28.02.1941-09.03.1941 Zilişteanca, Fliegerhorst Zilistea /
09.03.1941-15.05.1941 Krumovo, Fliegerhorst Krumowo /
15.05.1941-17.02.1942 Eleusis, Fliegerhorst Athens-Eleusis /
17.02.1942-21.02.1942 Heraklion, Fliegerhorst Iraklion /
22.02.1942-24.02.1942 Catania, Aeroporto di Fontanarossa /
25.02.1942-07.03.1942 Heraklion, Fliegerhorst Iraklion /
08.03.1942-11.03.1942 Catania, Aeroporto di Fontanarossa /
12.03.1942-16.03.1942 Heraklion, Fliegerhorst Iraklion /
17.03.1942-19.03.1942 Catania, Aeroporto di Fontanarossa /
20.03.1942-11.08.1942 Heraklion, Fliegerhorst Iraklion /
11.08.1942-15.08.1942 Paterno, Base aerea di Gerbini /
15.08.1942-07.11.1942 Heraklion, Fliegerhorst Iraklion /
08.11.1942-13.11.1942 Catania, Aeroporto di Fontanarossa /
14.11.1942-25.11.1942 Heraklion, Fliegerhorst Iraklion /
26.11.1942-29.11.1942 Catania, Aeroporto di Fontanarossa /
30.11.1942-30.01.1943 Heraklion, Fliegerhorst Iraklion /
30.01.1943-28.03.1943 Eleusis, Fliegerhorst Athens-Eleusis /
29.03.1943-02.04.1943 Grottaglie, Aeroporto di Grottaglie /
03.04.1943-29.04.1943 Eleusis, Fliegerhorst Athens-Eleusis /
30.04.1943-02.05.1943 Paterno, Base aerea di Gerbini /
03.05.1943-07.05.1943 Eleusis, Fliegerhorst Athens-Eleusis /
DD.05.1943-DD.05.1943 Decimomannu, Aeroporto di Decimomannu /
07.05.1943-10.06.1943 Foggia, Aeroporto di Foggia /
10.06.1943-25.06.1943 Paterno, Base aerea di Gerbini /
25.06.1943-31.08.1943 Foggia-Nord, ? /
31.08.1943-10.11.1943 Wiener-Neustadt, ? /
10.11.1943-23.01.1944 Eleusis, Fliegerhorst Athens-Eleusis /
23.01.1944-10.03.1944 Aviano, Aeroporto Pagliano e Gori /
10.03.1944-16.03.1944 Ghedi, Flugplatz Ghedi I /
16.03.1944-01.04.1944 Wiener-Neustadt, ? /
01.04.1944-10.06.1944 Ghedi, Flugplatz Ghedi I /
10.06.1944-01.07.1944 Beauvechain, Flughafen Le Culot /
01.07.1944-23.07.1944 Hesepe, Einsatzhafen Hesepe /
23.07.1944-30.08.1944 Steenokkerzeel, Fliegrhorst Melsbroek /
30.08.1944-20.09.1944 Hesepe, Einsatzhafen Hesepe /
20.09.1944-15.11.1944 Wunstorf, Fliegerhorst Wunstorf /
15.11.1944-05.12.1944 Fassberg, Fliegerhorst Faßberg /
05.12.1944-18.03.1945 Varel, Fliegerhorst Varel /
18.03.1945-07.04.1945 Niedergörsdorf, Einsatzhafen Jüterbog-Waldlager /

Velitel:
Commander:
01.11.1939-01.07.1940 Teske, Eduard (Major)
01.07.1940-07.10.1940 Kern, Wilhelm (Hauptmann)
07.10.1940-01.10.1941 Hoffmann, Kuno (Hauptmann)
01.10.1941-04.11.1941 Vehmeyer, Karl (Hauptmann)
05.11.1941-24.01.1943 Helbig, Joachim (Major)
DD.01.1943-DD.03.1943 Hoffmann, Helmuth-Gerhard (Hauptmann)
24.03.1943-04.10.1943 Schomann, Karl Heinz (Major)
DD.10.1943-DD.03.1944 Ott, Heinz (Major)
DD.03.1944-DD.05.1944 Schnegelsberg, ? (Hauptmann)
16.05.1944-01.07.1944 Czekay, Richard (Major)
07.07.1944-DD.11.1944 Ott, Heinz (Major)
DD.11.1944-26.12.1944 Pannenborg, Rüdiger (Hauptmann)
27.12.1944-23.01.1945 Hecking, Paul (Hauptmann)
12.02.1945-DD.04.1945 Cramm, Siegfried von (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/lehr/lg1.htm
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Instrukcni-eskadry-1-1939-1945-t191862#553610Verze : 7
MOD