Main Menu
User Menu

III. skupina Bombardovací eskadry 54 [1942-1944]

3rd Group of the 54th Bomber Wing / III. Gruppe des Kampfgeschwaders 54 (III./KG 54)

     
Název:
Name:
III. skupina Bombardovací eskadry 54
Originální název:
Original Name:
III. Gruppe des Kampfgeschwaders 54
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací skupina 806
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
III. skupina Bombardovací eskadry (S) 54
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1942-01.10.1944 Bombardovací eskadra 54
Dislokace:
Deployed:
01.09.1942-21.02.1943 Catania, Aeroporto di Fontanarossa /
DD.09.1942-DD.09.1942 Heraklion, Fliegerhorst Iraklion / (detašmán / detachment)
21.02.1943-21.05.1943 Piacenza, Aeroporto di San Damiano /
DD.06.1943-DD.06.1943 Decimomannu, Aeroporto di Decimomannu /
21.05.1943-01.08.1943 Grottaglie, L aeroporto di Grottaglie /
01.08.1943-20.09.1943 Foggia, Aeroporto di San Nicola d Arpi /
20.09.1943-26.10.1943 Bergamo, ? /
26.10.1943-01.04.1944 Manching, Fliegerhorst Ingolstadt-Manching /
01.04.1944-06.09.1944 Zetel, Einsatzhafen Marx /
06.09.1944-01.10.1944 Neuburg an der Donau, Fliegerhorst Neuburg /

Velitel:
Commander:
01.09.1942-17.09.1942 Linke, Richard (Major)
18.09.1942-12.10.1942 Stein, Kurt (Major)
15.10.1942-02.02.1943 Ibold, Franz (Hauptmann)
03.02.1943-31.03.1943 Donandt, Hermann (Hauptmann)
01.04.1943-30.09.1944 Zauner, Franz (Major)
01.10.1944-01.10.1944 Brogsitter, Eduard (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1942-01.10.1944 7. letka Bombardovací eskadry 54
01.09.1942-01.10.1944 8. letka Bombardovací eskadry 54
01.09.1942-01.10.1944 9. letka Bombardovací eskadry 54
01.09.1942-01.10.1944 Štáb III. skupiny Bombardovací eskadry 54

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg54.htm
URL : https://www.valka.cz/III-skupina-Bombardovaci-eskadry-54-1942-1944-t171244#510970Verze : 2
MOD