Main Menu
User Menu

Eskadra střemhlavých bombardérů 3 [1940-1943]

3rd Dive Bomber Wing / Sturzkampfgeschwader 3 (St.G 3)

     
Název:
Name:
Eskadra střemhlavých bombardérů 3
Originální název:
Original Name:
Sturzkampfgeschwader 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.07.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací eskadra 28
Datum zániku:
Disbanded:
18.10.1943
Nástupce:
Successor:
Bitevní eskadra 3
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
09.07.1940-DD.12.1940 Dinard
DD.12.1940-DD.01.1941 Leinfelden-Echterdingen, Fliegerhorst Echterdingen /
DD.01.1941-13.02.1941 Trapani
13.02.1941-DD.03.1941 Bir Dufan, Feldflugplatz Bir Dufan /
DD.03.1941-DD.03.1941 ?, Feldflugplatz Uadi Tamet /
DD.03.1941-DD.04.1941 An Nawfaliyah, Feldflugplatz An-Nufalija /
DD.04.1941-DD.04.1941 Graz, Fliegerhorst Graz-Thalerhof /
DD.04.1941-DD.05.1941 Larrisa, Fliegerhorst Larissa /
DD.05.1941-DD.06.1941 Argos-Mykines, Landeplatz Argos/Süd /
DD.06.1941-DD.08.1941 Heraklion, Fliegerhorst Iraklion /
DD.08.1941-DD.12.1941 Derna, Flugplatz? Derna /
DD.12.1941-DD.12.1941 Benina, Flugplatz? Benina /
DD.12.1941-01.01.1942 Rás Lanúf, Arco Philanorum /
01.01.1942-DD.02.1942 Adžedábíja, Flugplatz? Agedabia /
DD.02.1942-DD.03.1943 Benghází, Fliegerhorst Berca /
DD.03.1943-DD.05.1942 Derna, Flugplatz? Derna /
DD.05.1942-DD.06.1942 Gazala, Ain-el-Gazala /
DD.06.1942-22.06.1942 Tmimi, Landesplatz Tmimi /
22.06.1942-01.07.1942 Kambut, Feldflugplatz Bu Haneish /
01.07.1942-DD.07.1942 Fouka, Feldflugplatz Fuka /
DD.07.1942-DD.08.1942 ?, Feldflugplatz Bir el Abd /
DD.08.1942-DD.11.1942 Zawyet El Hawala, Flugplatz Haggag el Quasaba /
DD.11.1942-DD.11.1942 Kambut, Flugplatz? Gambut /
09.11.1942-20.11.1942 Tunis, Flugplatz Tunis - El Aouina /
20.11.1942-02.12.1942 Džedejda, Flugplatz Djedeida /
DD.12.1942-DD.06.1943 Herzogenaurach, Fliegerhorst Herzogenaurach /
DD.04.1943-DD.04.1943 Decimomannu, Aeroporto di Decimomannu /
DD.06.1943-18.10.1943 Eleusis, Fliegerhorst Athens-Eleusis /

Velitel:
Commander:
09.07.1940-18.07.1940 Angerstein, Karl (Oberst)
27.07.1940-01.04.1941 Edert, Georg (Oberstleutnant)
01.04.1941-01.09.1941 Christ, Karl (Oberstleutnant)
01.09.1941-01.04.1943 Sigel, Walter (Oberstleutnant)
01.04.1943-18.10.1943 Kuhlmey, Kurt (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
09.07.1940-18.10.1943 I. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 3
DD.08.1941-DD.MM.1943 Doplňovací letka Eskadry střemhlavých bombardérů 3
13.01.1942-18.10.1943 II. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 3
13.01.1942-18.10.1943 III. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 3
DD.MM.1943-16.05.1943 Doplňovací skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 3

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://ww2.dk/air/attack/stg3.htm
URL : https://www.valka.cz/Eskadra-stremhlavych-bombarderu-3-1940-1943-t1540#576616Verze : 4
MOD