Main Menu
User Menu

III. skupina Instrukční eskadry 1 [1943-1944]

3rd Group of the 1st Instruction Wing / III. Gruppe des Lehrgeschwaders 1 (III./LG 1)

     
Název:
Name:
III. skupina Instrukční eskadry 1
Originální název:
Original Name:
III. Gruppe des Lehrgeschwaders 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1943
Předchůdce:
Predecessor:
I. skupina Bombardovací eskadry 55
Datum zániku:
Disbanded:
08.06.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1943-08.06.1944 Instrukční eskadra 1
Dislokace:
Deployed:
01.05.1943-DD.06.1943 Barth, ? /
DD.06.1943-DD.10.1943 Münster, Fliegerhorst Handorf /
DD.10.1943-22.01.1944 Athény, Fliegerhorst Kalamaki /
DD.10.1943-DD.01.1944 Heraklion, Fliegerhorst Iraklion /
22.01.1944-16.03.1944 Aviano, Aeroporto Pagliano e Gori /
16.03.1944-08.06.1944 Wiener Neustadt, ? /

Velitel:
Commander:
01.05.1943-08.06.1944 Nedden, Hans Günther (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/lwairfields.html
URL : https://www.valka.cz/III-skupina-Instrukcni-eskadry-1-1943-1944-t191868#553614Verze : 1
MOD