Main Menu
User Menu

II. skupina Bombardovací eskadry 77 [1939-1944]

2nd Group of the 77th Bomber Wing / II. Gruppe des Kampfgeschwaders 77 (II./KG 77)

     
Název:
Name:
II. skupina Bombardovací eskadry 77
Originální název:
Original Name:
II. Gruppe des Kampfgeschwaders 77
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
II. skupina Bombardovací eskadry 158
Datum zániku:
Disbanded:
20.07.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
01.05.1939-DD.10.1939 Brno, Fliegerhorst Brünn /
DD.10.1939-DD.06.1940 Düsseldorf, ?
DD.06.1940-DD.10.1940 Zutendaal, Fliegerhorst Asch-Nord
DD.10.1940-DD.03.1941 Bétheny, Flughafen Reims /
DD.03.1941-DD.06.1941 Beauvais-Tillé, Fliegerhorst Beauvais-Tille /
DD.06.1941-DD.07.1941 Wormditt, Landeplatz Wormditt /
DD.07.1941-DD.08.1941 Tilsit, Fliegerhorst Tilsit /
DD.08.1941-DD.09.1941 Dno, Flugplatz Griwotschki /
DD.09.1941-DD.01.1942 Katterbach, Fliegerhorst Ansbach /
DD.01.1942-01.05.1942 Comiso, Aeroporto di Comiso Vincenzo Magliocco /
01.05.1942-30.05.1942 Creil, Fliegerhorst Creil /
30.05.1942-30.06.1942 Rennes, Flugplatz Rennes /
30.06.1942-DD.12.1942 Paterno, Base aerea di Gerbini /
DD.07.1942-DD.07.1942 Heraklion, Fliegerhorst Iraklion /
DD.12.1942-DD.08.1943 Piacenza, Aeroporto di San Damiano "Gaetano Mazza" /
DD.08.1943-DD.01.1944 Barth, ? /
DD.01.1944-20.07.1944 Heiligenbeil, Fliegerhorst Heiligenbeil /

Velitel:
Commander:
01.05.1939-DD.11.1939 Augustin, ? (Oberstleutnant)
03.11.1939-08.01.1940 Angerstein, Karl (Oberstleutnant)
DD.MM.1940-DD.MM.1940 Behrendt, Hans (Major)
13.03.1941-30.09.1941 Peltz, Dietrich (Hauptmann)
DD.10.1941-17.10.1942 Paepcke, Heinrich (Hauptmann)
DD.MM.1943-DD.MM.1944 Greve, Carl-Heinz Antonius (Hauptmann)
DD.MM.RRRR-20.07.1944 Stüwe, Eberhard (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1939-20.07.1944 4. letka Bombardovací eskadry 77
01.05.1939-20.07.1944 5. letka Bombardovací eskadry 77
01.05.1939-20.07.1944 6. letka Bombardovací eskadry 77
01.05.1939-20.07.1944 Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 77

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg77.htm
https://en.ww2awards.com/person/23369
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Bombardovaci-eskadry-77-1939-1944-t171774#511780Verze : 2
MOD
II. Gruppe:


Gruppenkommandeure:


Obstlt Augustin, 1.5.39 - 11.39
Obstlt Karl Angerstein, 3.11.39 - 8.1.40
Maj Behrendt, 1940
Hptm Dietrich Peltz , 13.3.41 - 30.9.41
Hptm Heinrich Paepcke , 10.41 - 17.10.42
?
Hptm Eberhard Stüwe, ? - 7.44


Zformována 1.5.39 v Brünn ze II./KG158 :


Stab II./KG77 ze Stab II./KG158
4./KG77 ze 4./KG158
5./KG77 ze 5./KG158
6./KG77 ze 6./KG158


Osvětlovací jednotka od 7.43.


Stab, 5.-6./KG77 byly zrušeny 7.44, a 4./KG77 v 8.44.


Základny:


1.5.39 - 10.39 Brünn Do 17Z
10.39 - 6.40 Düsseldorf Do 17Z
6.40 - 10.40 Asch-Nord Do 17Z, Ju 88A
10.40 - 3.41 Reims Ju 88A
3.41 - 6.41 Beauvais-Tillé, Fliegerhorst Beauvais-Tille / Ju 88A
6.41 - 7.41 Wormditt Ju 88A
7.41 - 8.41 Tilsit Ju 88A
8.41 - 9.41 Dno Ju 88A
9.41 - 1.42 Ansbach Ju 88A
1.42 - 1.5.42 Comiso, Aeroporto di Comiso "Vincenzo Magliocco" / Ju 88A
1.5.42 - 30.5.42 Creil Ju 88A
30.5.42 - 30.6.42 Rennes Ju 88A
30.6.42 - 12.42 Paterno, Base aerea di Gerbini / Ju 88A
12.42 - 8.43 Piacenza Ju 88A
8.43 - 1.44 Barth Ju 88A
1.44 - 20.7.44 Heiligenbeil Ju 88A/S
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Bombardovaci-eskadry-77-1939-1944-t171774#8518Verze : 0
MOD