Main Menu
User Menu

II. skupina Instrukční eskadry 1 [1938-1945]

2nd Group of the 1st Instruction Wing / II. Gruppe des Lehrgeschwaders 1 (II./LG 1)

     
Název:
Name:
II. skupina Instrukční eskadry 1
Originální název:
Original Name:
II. Gruppe des Lehrgeschwaders 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1938
Předchůdce:
Predecessor:
III. skupina Bombardovací eskadry 152
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1938-08.05.1945 Instrukční eskadra 1
Dislokace:
Deployed:
01.11.1938-DD.03.1939 Schwerin, Fliegerhorst Schwerin-Görries /
DD.03.1939-DD.03.1939 Cottbus, Fliegerhorst Cottbus /
DD.03.1939-12.08.1939 Schwerin, Fliegerhorst Schwerin-Görries /
12.08.1939-12.09.1939 Powunden, Einsatzhafen Powunden /
12.09.1939-09.10.1939 Ludwigslust, Fliegerhorst Ludwigslust /
09.10.1939-10.10.1939 Neumünster, Fliegerhorst Neumünster /
10.10.1939-16.10.1939 Ludwigslust, Fliegerhorst Ludwigslust /
16.10.1939-23.04.1940 Langenhagen, Fliegerhorst Langenhagen /
23.04.1940-01.05.1940 Jagel, Fliegerhorst Schleswig-Jagel /
01.05.1940-19.05.1940 Langenhagen, Fliegerhorst Langenhagen /
01.05.1940-19.05.1940 Dedelsdorf
19.05.1940-14.06.1940 Düsseldorf
14.06.1940-29.06.1940 Lille, Flugplatz Lille-Vendeville /
29.06.1940-14.01.1941 Bricy, Fliegerhorst Orleans-Bricy /
14.01.1941-15.01.1941 Lagerlechfeld, Fliegerhorst Lechfeld /
15.01.1941-05.04.1941 Catania, Aeroporto di Fontanarossa /
05.04.1941-06.04.1941 Grottaglie, Aeroporto di Grottaglie /
06.04.1941-16.05.1941 Catania, Aeroporto di Fontanarossa /
16.05.1941-16.03.1942 Eleusis, Fliegerhorst Athens-Eleusis /
16.03.1942-02.05.1942 Catania, Aeroporto di Fontanarossa /
02.05.1942-15.06.1942 Heraklion, Fliegerhorst Iraklion /
15.06.1942-19.06.1942 Catania, Aeroporto di Fontanarossa /
19.06.1942-07.08.1942 Heraklion, Fliegerhorst Iraklion / ion
07.08.1942-10.08.1942 Eleusis, Fliegerhorst Athens-Eleusis /
10.08.1942-15.08.1942 Paterno, Base aerea di Gerbini /
15.08.1942-10.10.1942 Heraklion, Fliegerhorst Iraklion /
10.10.1942-22.10.1942 Catania, Aeroporto di Fontanarossa /
22.10.1942-08.11.1942 Heraklion, Fliegerhorst Iraklion /
08.11.1942-14.11.1942 Catania, Aeroporto di Fontanarossa /
14.11.1942-02.04.1943 Heraklion, Fliegerhorst Iraklion /
02.04.1943-11.06.1943 Eleusis, Fliegerhorst Athens-Eleusis /
11.06.1943-14.07.1943 Soluň, Fliegerhorst Saloniki-Sedes /
14.07.1943-31.08.1943 Foggia, Aeroporto di Foggia /
31.08.1943-01.04.1944 Wiener-Neustadt
01.04.1944-10.06.1944 Caselle, Base aerea di Verona-Villafranca /
10.06.1944-15.06.1944 Chievres, Fliegerhorst Chievres /
15.06.1944-17.06.1944 Gilze en Rijen, Fliegerhorst Gilze Rijen /
17.06.1944-10.07.1944 Steenokkerzeel, Fliegerhorst Melsbroek /
10.07.1944-15.08.1944 Rheine, Fliegerhorst Rheine /
15.08.1944-30.08.1944 Chievres, Fliegerhorst Chievres /
30.08.1944-17.09.1944 Rheine, Fliegerhorst Rheine /
17.09.1944-22.12.1944 Wesendorf
22.12.1944-06.03.1945 Grossenkneten, Fliegerhorst Ahlhorner Heide /
06.03.1945-21.03.1945 Brandis
21.03.1945-12.04.1945 Pretzsch
12.04.1945-30.04.1945 Barth
30.04.1945-08.05.1945 Jagel, Fliegerhorst Schleswig-Jagel /

Velitel:
Commander:
01.11.1938-01.07.1939 Herhudt von Rohden, Hans-Detlef (Oberstleutnant)
01.07.1939-15.05.1940 Dobratz, Kurt (Major)
16.05.1940-17.09.1940 Cramer, Heinz (Hauptmann)
DD.09.1940-01.10.1940 Dobschütz, Bernhard von (Hauptmann)
01.10.1940-DD.12.1940 Crüger, Arved (Hauptmann)
DD.12.1940-17.10.1942 Kollewe, Gerhard (Major)
18.10.1942-20.01.1943 Richter, Gerhard (Hauptmann)
21.01.1943-24.03.1943 Schomann, Karl-Heinz (Hauptmann)
24.03.1943-10.09.1943 Richter, Gerhard (Major)
10.09.1943-03.05.1944 Köck, Leopold (Hauptmann)
16.05.1944-30.06.1944 Clemm von Hohenberg, Dieter-Hans (Hauptmann)
01.07.1944-08.05.1945 Peters, Karl (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/lehr/lg1.htm
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Instrukcni-eskadry-1-1938-1945-t191857#553770Verze : 2
MOD