Main Menu
User Menu

291. pěší divize [1940-1945]

291st Infantry Division

291. Infanterie-Division

     
Název:
Name:
291. pěší divize
Originální název:
Original Name:
291. Infanterie-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.02.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
28.03.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.05.1940-DD.07.1940 XXXXII. armádní sbor
DD.07.1940-DD.09.1941 XXVI. armádní sbor
DD.10.1941-DD.11.1941 XXXVIII. armádní sbor
DD.12.1941-DD.12.1941 XXVIII. armádní sbor
DD.01.1942-DD.11.1942 I. armádní sbor
DD.12.1942-DD.12.1942 Skupina armád Střed
DD.01.1943-DD.05.1944 LIX. armádní sbor
DD.06.1944-DD.06.1944 XXXXII. armádní sbor ke zvláštnímu použití
DD.07.1944-DD.07.1944 XXXXVI. tankový sbor
DD.08.1944-DD.01.1945 XXXXII. armádní sbor
DD.02.1945-DD.03.1945 Skupina armád Střed
Dislokace:
Deployed:
10.02.1940-DD.MM.RRRR Arys, Vojenský výcvikový prostor Arys /

Velitel:
Commander:
06.02.1940-10.06.1942 Herzog, Kurt (Generalleutnant)
DD.MM.RRRR-15.01.1944 Göritz, Werner (Generalleutnant)
15.01.1944-12.07.1944 Eckholt, Oskar (Generalmajor)
12.07.1944-27.01.1945 Finger, Arthur (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
08.02.1940-05.01.1941 Müller, Christian (Hauptmann)
05.01.1941-10.05.1943 Roeder, Wilhelm von (Major)
10.05.1943-DD.MM.1944 Uckermann, Walther von (Oberst)
DD.MM.1944-DD.04.1944 Walters, Friedrich-Karl (Major)
DD.04.1944-01.08.1944 Eger, Helmut (Major)
01.08.1944-30.09.1944 Schuh, Eduard von (Major)
30.09.1944-20.11.1944 Hess, Wilhelm (Oberst)
20.11.1944-DD.01.1945 Orlik, Lothar (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
06.02.1940-DD.01.1945 Dělostřelecký pluk 291
06.02.1940-15.10.1942 Pěší pluk 504
06.02.1940-15.10.1942 Pěší pluk 505
06.02.1940-15.10.1942 Pěší pluk 506
06.02.1940-DD.01.1945 Ženijní prapor 291
15.10.1942-DD.01.1945 Granátnický pluk 504
15.10.1942-DD.01.1945 Granátnický pluk 505
15.10.1942-28.04.1943 Granátnický pluk 506
20.04.1943-26.07.1944 Průzkumný oddíl 291
26.07.1943-DD.01.1945 Fyzilírský prapor 291
28.02.1944-DD.01.1945 Granátnický pluk 506

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
přezdívka: "Losí divize"
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939–1945. Band 9. Die Landstreitkräfte 281 – 370.
Samuel W. Mitcham Jr.: German Order of Battle: 291st-999th Infantry Divisions, Named Infantry Divisions, and Special Divisions in WWII
www.lexikon-der-wehrmacht.de
en.wikipedia.org
www.axishistory.com
www.balsi.de
www.tracesofwar.com

URL : https://www.valka.cz/291-pesi-divize-1940-1945-t11381#652615Verze : 0
MOD
291. Infanterie-Division
URL : https://www.valka.cz/291-pesi-divize-1940-1945-t11381#36072Verze : 0
MOD
další znaky divize:
URL : https://www.valka.cz/291-pesi-divize-1940-1945-t11381#36073Verze : 0
MOD
Organizace:


504. Infantry Regiment - 504.pěší pluk


505. Infantry Regiment - 505.pěší pluk


506. Infantry Regiment - 506.pěší pluk


291. Artillery Regiment - 291.dělostřelecký pluk


291. Schnelle Battalion - 291.rychlý prapor


291. Feldersatz Battalion - 291.polní doplňovací prapor


291. Pioneer Battalion - 291.ženijní prapor


291. Signals Battalion - 291.spojovací prapor
URL : https://www.valka.cz/291-pesi-divize-1940-1945-t11381#36076Verze : 0
MOD
Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 291. Infanterie Division:


Harry Andree 5/4/1944
Helmut Bechler 3/26/1944
Erich Fehr 1/26/1944
Werner Goeritz 11/6/1943
Paul Gurran 9/12/1941
Kurt Herzog 10/18/1941
Otto Koslinko 6/4/1944
Ernst Krohn 10/27/1943
Karl Lohmeyer 7/15/1941
Eberhard Pasternack 9/22/1941
Otto Sawatzki 9/8/1941
Friedrich Vogelsang 12/14/1943
Erich Weyel 12/20/1941
Willy Wichert 11/6/1943
Otto Zimmermann 3/26/1944
URL : https://www.valka.cz/291-pesi-divize-1940-1945-t11381#36077Verze : 1
MOD
DATUM
SBOR
ARMÁDA
SKUPINA ARMÁD
OBLAST NASAZENÍ


6. 1940
XXXXII
9. Armee
B
Fracúzsko


7.-8. 1940
XXVI
18. Armee

južné Prusko


9. 1940 - 4. 1941
XXVI
18. Armee
B
južné Prusko


5. 1941
XXVI
18. Armee
C
južné Prusko


6.-9. 1941
XXVI
18. Armee
Nord
Tallinn (Estónsko)


10.-11. 1941
XXXVIII
18. Armee
Nord
Petrohrad (bývalý Leningrad) (Rusko)


12. 1941
XXVIII
18. Armee
Nord
Petrohrad


1.-11. 1942
I
18. Armee
Nord
Petrohrad


12. 1942
záloha

Mitte
Velikie Luky (Rusko)


1. 1943
LIX

Mitte
Velikie Luky


2.-9. 1943
LIX
3. Pz. Armee
Mitte
Velikie Luky


10.-12. 1943
LIX
4. Pz. Armee
Süd
Kyjev, Korosten' (Ukrajkina)


1.-2. 1944
LIX
4. Pz. Armee
Süd
Šepetivka (Ukrajina)


3. 1944
LIX
1. Pz. Armee
Süd
Kamjanec-Podilskyj (Ukrajina)


4.-5. 1944 (bojová skupina)
LIX
1. Pz. Armee
Nordukraine
Ternopiľ, Brody (Ukrajina)


6. 1944
XXXXII
4. Pz. Armee
Nordukraine
Koveľ (Ukrajina), Lublin (Poľsko)


7. 1944
XXXXVI
4. Pz. Armee
Nordukraine
koveľ, Lublin


8.-9. 1944
XXXXII
4. Pz. Armee
Nordukraine
rieka Visla


10. 1944 - 1. 1945
XXXXII
4. Pz. Armee
A
Poľsko


2. 1945 (zvyšky divízie)
záloha

Mitte
Sliezsko
URL : https://www.valka.cz/291-pesi-divize-1940-1945-t11381#143011Verze : 0
MOD