Main Menu
User Menu

XXXXII. armádní sbor ke zvláštnímu použití [1944-1944]

XXXXII Special Purpose Army Corps

XXXXII. Armeekorps z.b.V.

     
Název:
Name:
XXXXII. armádní sbor ke zvláštnímu použití
Originální název:
Original Name:
XXXXII. Armeekorps z.b.V.
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.03.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
19.07.1944
Nástupce:
Successor:
XXXXII. armádní sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.03.1944-DD.04.1944 ?
DD.04.1944-19.07.1944 4. tanková armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
15.03.1944-14.06.1944 Mattenklott, Franz (General der Infanterie)
14.06.1944-19.07.1944 Recknagel, Hermann (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
15.03.1944-19.07.1944 Franz, Gerhard (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.06.1944-DD.06.1944 291. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando XXXXII. Armeekorps z.b.V.
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/XXXXII-armadni-sbor-ke-zvlastnimu-pouziti-1944-1944-t136480#450545Verze : 1
MOD