Main Menu
User Menu

XXXXII. armádní sbor [1940-1942]

XXXXII Army Corps / XXXXII. Armeekorps

     
Název:
Name:
XXXXII. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
XXXXII. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
29.01.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.06.1942
Nástupce:
Successor:
Mattenklottova skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
29.01.1940-31.05.1940 ?
31.05.1940-DD.07.1940 9. armáda
DD.07.1940-DD.05.1941 16. armáda
DD.05.1941-DD.07.1941 15. armáda
DD.07.1941-DD.08.1941 Hlavní velitelství pozemního vojska
DD.08.1941-DD.11.1941 18. armáda
DD.11.1941-DD.06.1942 11. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
29.01.1940-DD.10.1941 Kuntze, Walter (General der Pioniere)
10.10.1941-29.10.1941 Sponeck, Hans Emil Otto Graf von (Generalleutnant)
29.10.1941-DD.11.1941 Bieler, Bruno (General der Infanterie)
DD.11.1941-31.12.1941 Sponeck, Hans Emil Otto Graf von (Generalleutnant)
01.01.1942-DD.06.1942 Mattenklott, Franz (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
29.01.1940-DD.11.1941 Ziegler, Heinz (Oberst)
05.11.1941-10.11.1941 Strempel, Helmuth (Major)
21.11.1941-DD.12.1941 Kübler, Josef (Oberst)
01.03.1942-01.04.1942 Blümke, Friedrich (Oberst)
DD.06.1942-DD.06.1942 Crome, Johannes (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
21.05.1940-23.05.1940 72. pěší divize
23.05.1940-01.06.1940 81. pěší divize
26.05.1940-03.06.1940 72. pěší divize
DD.06.1940-DD.07.1940 50. pěší divize
29.07.1940-12.11.1940 45. pěší divize
DD.08.1940-DD.11.1940 164. pěší divize
DD.08.1940-DD.04.1941 295. pěší divize
DD.08.1940-DD.09.1940 71. pěší divize
01.02.1941-01.05.1941 45. pěší divize
05.03.1941-08.06.1941 95. pěší divize
DD.03.1941-DD.07.1941 96. pěší divize
19.06.1941-26.06.1941 102. pěší divize
DD.06.1941-DD.07.1941 711. pěší divize
DD.07.1941-18.08.1941 110. pěší divize
06.08.1941-09.10.1941 61. pěší divize
DD.11.1941-DD.06.1942 46. pěší divize
DD.04.1942-02.05.1942 28. lehká pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando XXXXII. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/XXXXII-armadni-sbor-1940-1942-t10179#450509Verze : 0
MOD
XXXXII. Armeekorps



Operace:
Polsko (09/1939 - 05/1940)
Francie (05/1940 - 06/1941)
Východní fronta - střední sektor (06/1941 - 06/1942)
URL : https://www.valka.cz/XXXXII-armadni-sbor-1940-1942-t10179#30932Verze : 0
MOD