Main Menu
User Menu

XXXXII. armádní sbor [1944-1945]

XXXXII Army Corps / XXXXII. Armeekorps

     
Název:
Name:
XXXXII. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
XXXXII. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.07.1944
Předchůdce:
Predecessor:
XXXXII. armádní sbor ke zvláštnímu použití
Datum zániku:
Disbanded:
DD.02.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
19.07.1944-DD.02.1945 4. tanková armáda
DD.02.1945-DD.02.1945 Skupina armád Střed
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
19.07.1944-21.01.1945 Recknagel, Hermann (General der Infanterie)
23.01.1945-DD.02.1945 Finger, Artur (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
19.07.1944-01.08.1944 Franz, Gerhard (Oberst)
01.08.1944-29.01.1944 Drabich-Waechter, Adolf Friedrich von(Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.04.1944-DD.02.1945 72. pěší divize
24.07.1944-13.08.1944 Granátnická brigáda 1133
26.07.1944-18.09.1944 Granátnická brigáda 1135
DD.07.1944-DD.02.1945 88. pěší divize
DD.08.1944-DD.09.1944 342. pěší divize
05.09.1944-08.05.1945 Dělostřelecké velitelství 442
DD.09.1944-DD.10.1944 1. lyžařská divize
DD.09.1944-DD.11.1944 17. tanková divize
DD.12.1944-DD.02.1945 342. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando XXXXII. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/XXXXII-armadni-sbor-1944-1945-t136481#450547Verze : 0
MOD