Main Menu
User Menu

246. pěší divize [1939-1944]

246th Infantry Division / 246. Infanterie-Division

246. Infanterie-Division
URL : https://www.valka.cz/246-pesi-divize-1939-1944-t11196#35424Verze : 0
MOD
246. Infanterie-Division byla zničena u Vitebska v 06/ 1944.



Velitel:
Generalleutnant Erich Denecke (1.9. 1939 - 13.12. 1941)
Generalleutnant Maximilian Siry (13.12. 1941 - 16.5. 1943)
Generalmajor Konrad von Alberti (16.5. 1943 - 12.9. 1943)
Generalmajor Heinz Fiebig (12.9. 1943 - 5.10. 1943)
Generalleutnant Wilhelm Falley (5.10. 1943 - 20.4. 1944)
Generalmajor Claus Müller-Bülow (20.4. 1944 - 27.6. 1944)


Operace:
Německo (09/ 1939 - 05/ 1940)
Francie (05/ 1940 - 06/ 1940)
Německo (06/ 1940 - 08/ 1941)
Francie (08/ 1941 - 01/ 1942)
Východní fronta, střední sektor (01/ 1942 - 06/ 1944)
URL : https://www.valka.cz/246-pesi-divize-1939-1944-t11196#35426Verze : 0
MOD
Organizace:


313. Infantry Regiment - 313.pěší pluk


352. Infantry Regiment - 352.pěší pluk


404. Infantry Regiment - 404.pěší pluk


246. Artillery Regiment - 246.pěší pluk


1. Battalion - 1.prapor


2. Battalion - 2.prapor


3. Battalion - 3.prapor


4. Battalion - 4.prapor
URL : https://www.valka.cz/246-pesi-divize-1939-1944-t11196#35428Verze : 0
MOD
Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 246. Infanterie Division:


Albert Fabritius 2/9/1945
Josef Harnoth 2/14/1945
Paul Hofmann 5/9/1945
Wilhelm Kieser 9/16/1943
Eugen Koenig 8/1/1942
Ernst Kuppinger 12/24/1944
Karl Mellwig 8/12/1944
Walter Mohr 9/28/1943
Maximilian Siry 6/13/1942
Franz Tabel 1/25/1945
URL : https://www.valka.cz/246-pesi-divize-1939-1944-t11196#35430Verze : 0
MOD
DATUM
SBOR
ARMÁDA
SKUPINA ARMÁD
OBLAST NASAZENÍ


9.-12. 1939
záloha
1. Armee
C
Sársko


1. 1940
XXV
7. Armee
C
Horné Porýnie









5.-6. 1940
XXXVII
1. Armee
C
Sársko


7. 1940 - 2. 1941
WK XII


Sársko


3. 1941 - 1. 1942
LIX
7. Armee
D
severozápadné Francúzsko


2.-4. 1942
záloha
9. Armee
Mitte
Ržev (Rusko)


5.-7. 1942
Esebeck
9. Armee
Mitte
Ržev


8.-11.1942
XXIII
9. Armee
Mitte
Ržev


12. 1942 - 3. 1943
XXXXI
9. Armee
Mitte
Ržev


4.-7. 1943
XXVII
4. Armee
Mitte
Eľnja (Smolenskaja oblasť, Rusko)


8. 1943
záloha
4. Armee
Mitte
Eľnja


9. 1943
XXVII
4. Armee
Mitte
Smolensk (Rusko)


10. 1943
(bojová skupina)
VI
3. Pz. Armee
Mitte
Vicebsk (Bielorusko)


11. 1943
LIII
3. Pz. Armee
Mitte
Vicebsk


12. 1943 - 1. 1944
VI
3. Pz. Armee
Mitte
Vicebsk


2.-6. 1944
LIII
3. Pz. Armee
Mitte
Vicebsk


7. 1944
zaradenie neznáme


Vicebsk
URL : https://www.valka.cz/246-pesi-divize-1939-1944-t11196#147155Verze : 0
MOD