Main Menu
User Menu

LIII. armádní sbor [1941-1944]

LIII Army Corps / LIII. Armeekorps

     
Název:
Name:
LIII. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
LIII. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.02.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.06.1944
Nástupce:
Successor:
XII. armádní sbor SS
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.02.1941-DD.04.1941 ?
DD.04.1941-DD.06.1941 11. armáda
DD.06.1941-DD.07.1941 4. armáda
DD.07.1941-DD.08.1941 Skupina armád Střed
DD.08.1941-DD.09.1941 2. armáda
DD.09.1941-DD.10.1941 Skupina armád Střed
DD.10.1941-19.10.1941 2. armáda
19.10.1941-DD.09.1943 2. tanková armáda
DD.09.1943-DD.10.1943 Skupina armád Střed
DD.10.1943-DD.06.1944 2. tanková armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
15.02.1941-01.12.1941 Weisenberger, Karl (General der Infanterie)
01.12.1941-15.01.1942 Fischer von Weikersthal, Walther (General der Infanterie)
15.01.1942-22.06.1943 Clößner, Erich Heinrich Philipp (General der Infanterie)
22.06.1943-26.06.1944 Gollwitzer, Friedrich (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
15.02.1941-19.01.1942 Waeger, Kurt (Oberst)
19.01.1942-15.02.1943 Bork, Max Hermann (Oberst)
15.02.1943-14.03.1943 Radke, Albert (Oberst)
15.03.1943-10.06.1944 Schmidt, Hans (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.04.1941-08.05.1941 102. pěší divize
25.06.1941-23.08.1941 52. pěší divize
26.06.1941-28.06.1941 45. pěší divize
30.06.1941-03.07.1941 45. pěší divize
25.08.1941-03.09.1941 52. pěší divize
14.10.1941-21.06.1943 112. pěší divize
DD.10.1941-DD.11.1941 31. pěší divize
DD.10.1941-DD.11.1941 56. pěší divize
01.12.1941-11.12.1941 29. pěší divize (motorizovaná)
06.12.1941-10.12.1941 25. pěší divize (motorizovaná)
25.12.1941-26.12.1941 4. tanková divize
27.12.1941-08.01.1942 4. tanková divize
27.01.1942-23.06.1943 25. pěší divize (motorizovaná)
DD.01.1942-DD.04.1943 296. pěší divize
DD.01.1942-DD.09.1942 56. pěší divize
DD.03.1942-DD.04.1942 17. tanková divize
27.07.1942-03.11.1942 26. pěší divize
09.08.1942-20.08.1942 20. tanková divize
22.08.1942-21.09.1942 20. tanková divize
27.08.1942-DD.09.1942 Oddíl útočných děl 197
DD.08.1942-DD.09.1942 11. tanková divize
DD.09.1942-DD.10.1942 17. tanková divize
04.11.1942-24.11.1942 52. pěší divize
23.12.1942-27.12.1942 26. pěší divize
15.06.1943-DD.06.1944 Dělostřelecké velitelství 148
23.06.1943-DD.08.1943 25. divize tankových granátníků
11.07.1943-12.07.1943 112. pěší divize
28.07.1943-29.07.1943 112. pěší divize
DD.08.1943-DD.09.1943 18. tanková divize
DD.08.1943-DD.09.1943 20. divize tankových granátníků
DD.08.1943-DD.09.1943 26. pěší divize
DD.08.1943-DD.09.1943 34. pěší divize
07.09.1943-23.09.1943 7. pěší divize
09.09.1943-26.09.1943 113. pěší divize
DD.12.1943-DD.06.1944 4. polní divize (L)
01.01.1944-DD.06.1944 6. polní divize (L)
DD.01.1944-DD.02.1944 14. pěší divize
DD.02.1944-DD.03.1944 20. tanková divize
DD.03.1944-DD.04.1944 95. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando LIII. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/LIII-armadni-sbor-1941-1944-t10189#450141Verze : 0
MOD