Main Menu
User Menu

Vojenský okruh XII [1936-1945]

12th Military District

Wehrkreis XII

     
Název:
Name:
Vojenský okruh XII
Originální název:
Original Name:
Wehrkreis XII
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.10.1936
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
01.10.1937-08.05.1945 Wiesbaden, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
06.10.1936-28.02.1938 Kreß von Kressenstein, Franz Freiherr (General der Kavallerie)
01.03.1938-26.08.1939 Schroth, Walter (General der Infanterie)
26.08.1939-30.04.1943 Steppuhn, Albrecht (General der Infanterie)
01.05.1943-06.10.1944 Schroth, Walter (General der Infanterie)
06.10.1944-01.11.1944 Danhauser, Paul (Generalleutnant)
01.11.1944-DD.03.1945 Osterkamp, Herbert (General der Artilerie)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.08.1939-20.10.1939 Velitelství náhradních jednotek XII
20.10.1939-03.11.1939 Velitelství náhradních jednotek 1./XII
20.10.1939-03.11.1939 Velitelství náhradních jednotek 2/XII
DD.08.1941-DD.10.1941 Polní náhradní divize E
DD.01.1942-DD.03.1942 Polní náhradní divize E
06.05.1942-01.04.1943 Velitelství rychlých jednotek XII
01.04.1943-08.05.1945 Velitelství tankových jednotek XII

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Poznámka:
Note:
Wehrkreiskommando XII
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-XII-1936-1945-t36798#435768Verze : 0
MOD
Wehrkreis XII



územie:
Eifel, Falcko, Sársko, časť Hesenska a Lotrinsko


inšpektorát vojenskej správy:
Koblenz
Mannheim
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-XII-1936-1945-t36798#138334Verze : 0
MOD