Main Menu
User Menu

75. pěší divize [1939-1945]

75th Infantry Division

75. Infanterie-Division

75. Infanterie-Division
URL : https://www.valka.cz/75-pesi-divize-1939-1945-t11055#34398Verze : 0
MOD
další znaky divize:
URL : https://www.valka.cz/75-pesi-divize-1939-1945-t11055#34399Verze : 0
MOD
Velitel:
Generalleutnant Ernst Hammer (1.9. 1939 - 5.9. 1942)
Generalleutnant Erich Diestel (5.9. 1942 - 15.9. 1942)
Generalleutnant Helmuth Beukemann (15.9. 1942 - 10.7. 1944)
Generalmajor Karl Arning (10.7. 1944 - 6.4. 1945)
Generalmajor Lothar Berger (6.4. 1945 - 8.5. 1945)


Operace:
Západní val (09/ 1939 - 05/ 1940)
Francie (05/ 1940 - 06/ 1941)
Východní fronta, jižní sektor (06/ 1941 - 12/ 1944)
Východní fronta, střední sektor (12/ 1944 - 01/ 1945)
Polsko a Českoslovesnko (01/ 1945 - 05/ 1945)
URL : https://www.valka.cz/75-pesi-divize-1939-1945-t11055#34401Verze : 0
MOD
Organizace:


172. Infantry Regiment - 172.pěší pluk


202. Infantry Regiment - 202.pěší pluk


222. Infantry Regiment - 222.pěší pluk


175. Artillery Regiment - 175.dělostřelecký pluk


1. Battalion - 1.prapor


2. Battalion - 2.prapor


3. Battalion - 3.prapor


4. Battalion - 4.prapor


175. Panzerjäger Battalion - 175.protitankový prapor


175. Reconnaissance Battalion - 175.průzkumný prapor


175. Signals Battalion - 175.spojovací prapor


175. Pioneer Battalion - 175.ženijní prapor
URL : https://www.valka.cz/75-pesi-divize-1939-1945-t11055#34402Verze : 0
MOD
Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 75. Infanterie Division:


Johannes Block 12/22/1941
Edgar Brunk 7/3/1944
Roland Gellhorn 2/14/1945
Ernst Hammer 12/20/1941
Walter Keup 3/21/1944
Friedrich-August Michael 2/10/1945
Alois Pacher 3/5/1945
Johannes Pintschowius 5/5/1943
Heinz Schlegel 10/23/1944
Eckhard Schneider 7/24/1943
Hermann Siggel 6/9/1944
Richard Wolff 3/12/1944
URL : https://www.valka.cz/75-pesi-divize-1939-1945-t11055#34403Verze : 0
MOD
DATUM
SBOR
ARMÁDA
SKUPINA ARMÁD
OBLAST NASAZENÍ


9. 1939
záloha
1. Armee
C
Sársko


10.-11. 1939
XXIV
1. Armee
C
Sársko


12. 1939 - 6. 1940
XII
1. Armee
C
Sársko


7.-8. 1940
III
18. Armee

Poľsko


9.-12. 1940
III
12. Armee
B
Poľsko


1.-4. 1941
III
17. Armee
B
Poľsko


5. 1941
III
6. Armee

Poľsko


6.-8. 1941
LV
6. Armee
Süd
Kyjev (Ukrajina)


9.-12. 1941
XXIX
6. Armee
Süd
Belgorod (Rusko), Kyjev


1.-7. 1942
XXIX
6. Armee
Süd
Belgorod


8. 1942
záloha

Süd
Belgorod


9. 1942 - 2. 1943
VII
2. Armee
Süd
Voronež (Rusko)


3.-7. 1943
VII
2. Armee
Mitte
Sumy (Ukrajina), Kursk (Rusko)


8.-12. 1943
VII
4. Pz. Armee
Süd
Kyjev, Žytomyr (Ukrajina), Belgorod


1. 1944
VII
4. Pz. Armee
Süd
Vinnycja (Ukrajina)


2. 1944
VII
4. Pz. Armee
Süd
Čerkasy (Ukrajina)


3. 1944
VII
8. Armee
Süd
Čerkasy


4. 1944 (bojová skupina)
XXXXVI Pz.
1. Pz. Armee
Nordukraine
Brody (Ukrajina)


5.-7. 1944
XXIV Pz.
1. Pz. Armee
Nordukraine
Brody


8. 1944
XI
1. Pz. Armee
Nordukraine
pohorie Karpaty


9. 1944
XXIV Pz.
1. Pz. Armee
Nordukraine
pohorie Karpaty


10. 1944
XXIV Pz.
1. Pz. Armee
A
pohorie Beskydy


11. 1944 - 1. 1945
XI
1. Pz. Armee
A
pohorie Beskydy


2.-3. 1945 (bojová skupina)
LIX
1. Pz. Armee
Mitte
Horné Sliezsko


4. 1945
záloha
1. Pz. Armee
Mitte
Ostrava (Čechy)
URL : https://www.valka.cz/75-pesi-divize-1939-1945-t11055#316452Verze : 0
MOD