Main Menu
User Menu

XXIV. armádní sbor [1939-1940]

XXIV Army Corps / XXIV. Armeekorps

     
Název:
Name:
XXIV. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
XXIV. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.09.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Grenztruppen Saarpfalz
Datum zániku:
Disbanded:
16.11.1940
Nástupce:
Successor:
XXIV. armádní sbor (motorizovaný)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
17.09.1939-DD.11.1940 1. armáda
DD.11.1940-16.11.1940 2. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
17.09.1939-14.02.1940 Kuntze, Walter (General der Pioniere)
14.02.1940-16.11.1940 Geyr von Schweppenburg, Leo Freiherr (General der Panzertruppe)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
17.09.1939-16.11.1940 Fretter-Pico, Maximilian (Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
02.09.1939-08.11.1939 71. pěší divize
DD.09.1939-DD.12.1939 9. pěší divize
DD.10.1939-DD.12.1939 36. pěší divize
DD.10.1939-DD.01.1940 6. pěší divize
DD.06.1940-15.08.1940 3. tanková divize
03.10.1940-15.11.1940 25. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando XXIV. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/XXIV-armadni-sbor-1939-1940-t10164#435832Verze : 0
MOD
XXIV. Armeekorps



Operace:
Západní val (09/1939 - 06/1941)
Východní fronta - střední sektor (06/1941 - 06/1942)
URL : https://www.valka.cz/XXIV-armadni-sbor-1939-1940-t10164#30900Verze : 0
MOD