Přehled článků autora

Colonel Thomas Wilson Ferebee

Životní osudy bombometčíka jenž svrhl první atomovou bombu z Enoly Gay, veterána 2. sv. války z bojišť Evropy, sev. Afriky a Pacifiku, dále se aktivně účastnícího i bojů v Koreji a Vietmanu.

🕔︎ 21.02.2008 👁︎ 12.555

Fieseler Fi 103 V-1

Vznik, vývoj, výroba a technický popis letounové střely V-1

🕔︎ 12.09.2007 👁︎ 9.585

František Kaska

František Kaska, španělský baron, svobodný pán, vědec, diplomat a důstojník rakousko - uherské armády etc. se narodil v rodině českého měšťana v Horažďovicích...

🕔︎ 20.05.2009 👁︎ 8.662

Generalleutnant Friedrich Karl Wilhelm von Clausewitz

V krásné knize "Čejč - dějiny slovácké obce" se čtenář dozví zajisté mnoho nových a zajímavých vzpomínek, věcí, pocitů i skutečností dosud naštěstí zachovaných v lidské paměti, předmětech, fotografiích či starých písemnostech. Ale jako každé dílo tohoto druhu je v podstatě dílem otevřeným, neukončeným, které pozorného čtenáře provokuje, podněcuje a nutí k domýšlení souvislostí i nalézání ještě nevyslovených či opomenutých faktů a vztahů. Mě osobně již v minulosti zaujala „malá záhada“ týkající se pruského generála Friedricha von Clausewitz, pochovaného v místním parku a tak jsem s napětím očekával vydání této nové kroniky a doufal, že ona „záhada“ v ní bude odborníky objasněna. Byl jsem trochu zklamán - nestalo se tak a proto mi nakonec nezbylo nic jiného, než se pustit do řešení sám spolu se svými známými i neznámými přáteli v moderním virtuálním světě – Internetu. Zda se nám to podařilo, to už posuďte sami.

🕔︎ 25.07.2015 👁︎ 5.327

Melitta Schenk von Stauffenberg

Životopis nemeckej skúšobnej pilotky a vedkyne, ktorá dosiahla významné úspechy v oblasti takmer výhradne patriacej mužom, v letectve. Napriek tomu že bola židovského pôvodu a jej švagor spáchal atentát na Hitlera.

🕔︎ 02.12.2013 👁︎ 6.798

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více