Main Menu
User Menu

Baranavičy, Vojenské letiště Baranavičy [1951- ]

Baranavichy Military Airfield / Вайскова-паветраная база Баранавічы

     
Název:
Name:
Vojenské letiště Baranavičy
Originální název:
Original Name:
Вайскова-паветраная база Баранавічы
Další názvy:
Other Names:
DD.06.1941-DD.07.1944 Fliegerhorst Baranowitschi
01.05.1951-DD.MM.1991 Военный аэродром Барановичи
Obec:
Municipality:
Baranavičy
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
53°05'49.00"N 26°02'39.00"E
Vznik:
Established:
DD.MM.1991 premenovaním
Velitelé:
Commanders:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
29.06.1941-30.06.1941
I. skupina Stíhací eskadry 53
1st Group of the 53rd Fighter Wing
DD.06.1941-DD.06.1941
6. letka (armádní) Průzkumné skupiny 32
6th Squadron (Army) of the 32nd Reconnaissance Group
19.07.1941-DD.08.1941
Bombardovací eskadra 28
28th Bomber Wing
DD.07.1941-DD.07.1941
1. letka (dálková) Průzkumné skupiny 33
1st Squadron (Long Range) of the 33rd Reconnaissance Group
DD.07.1941-DD.08.1941
Eskadra střemhlavých bombardérů 1
1st Dive Bomber Wing
DD.07.1941-DD.08.1941
III. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 1
3rd Group of the 1st Dive Bomber Wing
DD.08.1943-30.06.1944
Skupina dálkového průzkumu 2
2nd Long-Range Reconnaissance Group
DD.09.1943-25.02.1944
Průzkumná letka 4 (dálková)/noční
4th Reconnaissance Squadron (Long Range)/Night
DD.09.1943-18.10.1943
Skupina rušivého bombardování Letecké armády 6
Harassement Bomber Group of the 6th Air Fleet
18.10.1943-23.03.1944
Noční bitevní skupina 2
2nd Night Ground Attack Group
DD.10.1943-DD.04.1944
1. (DFS) letka Vlečné skupiny 3
1st (DFS) Squadron of the 3rd Towing Group
DD.10.1943-DD.04.1944
2. (Go) letka Vlečné skupiny 3
2nd (Go) Squadron of the 3rd Towing Group
DD.10.1943-DD.04.1944
3. (Go) letka Vlečné skupiny 3
3rd (Go) Squadron of the 3rd Towing Group
DD.10.1943-26.03.1944
4. letka (dálková) Průzkumné skupiny 121
4th Squadron (Long Range) of the 121st Reconnaissance Group
DD.10.1943-DD.12.1943
4. letka (dálková) Průzkumné skupiny 14
4th Squadron (Long Range) of the 14th Reconnaissance Group
DD.10.1943-DD.04.1944
Vlečná skupina 3
3rd Towing Group
DD.11.1943-08.05.1944
1. letka (dálková) Průzkumné skupiny 100
1st Squadron (Long Range) of the 100ht Reconnaissance Group
DD.12.1943-13.05.1944
4. letka (dálková) Průzkumné skupiny 11
4th Squadron (Long Range) of the 11th Reconnaissance Group
DD.12.1943-30.06.1944
Průzkumná letka 2 (dálková)/noční
2nd Reconnaissance Squadron (Long Range)/Night
18.03.1944-27.03.1944
III. skupina Stíhací eskadry 51
3rd Group of the 51st Fighter Wing
20.03.1944-01.05.1944
Průzkumná letka 4 (dálková)/noční
4th Reconnaissance Squadron (Long Range)/Night
DD.03.1944-05.07.1944
4. letka (dálková) Průzkumné skupiny 14
4th Squadron (Long Range) of the 14th Reconnaissance Group
15.05.1944-02.06.1944
Bombardovací eskadra 3
3rd Bomber Wing
15.05.1944-02.06.1944
I. skupina Bombardovací eskadry 3
1st Group of the 3rd Bomber Wing
17.05.1944-04.06.1944
II. skupina Bombardovací eskadry 3
2nd Group of the 3rd Bomber Wing
DD.05.1944-DD.06.1944
I. skupina Noční stíhací eskadry 100
1st Group of the 100th Night Fighter Wing
DD.05.1944-DD.06.1944
Štáb I. skupiny Noční stíhací eskadry 100
Staff of the 1st Group of the 100th Night Fighter Wing
11.06.1944-27.06.1944
II. skupina Bombardovací eskadry 4
2nd Group of the 4th Bomber Wing
26.06.1944-04.07.1944
11. letka Průzkumné skupiny 11
11th Squadron of the 11th Reconnaissance Group
26.06.1944-01.07.1944
11. letka Průzkumné skupiny 12
11th Squadron of the 12th Reconnaissance Group
27.06.1944-05.07.1944
Bitevní eskadra 1
1st Ground Attack Wing
27.06.1944-05.07.1944
III. skupina Bitevní eskadry 1
3rd Group of the 1st Ground Attack Wing
27.06.1944-03.07.1944
IV. skupina Stíhací eskadry 54
4th Group of the 54th Fighter Wing
27.06.1944-01.07.1944
Skupina blízkého průzkumu 15
15th Short-Range Reconnaissance Group
20.07.1944-04.07.1944
1. letka Skupiny blízkého průzkumu 4
1st Squadron of the 4th Short-Range Reconnaissance Group
01.04.1994-DD.MM.RRRR
61. stíhací letecká základna
61st Fighter Air Base

Zánik:
Cancelled:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.nashkraj.by
wikimapia.org
wikimapia.org
URL : https://www.valka.cz/Baranavicy-Vojenske-letiste-Baranavicy-1951-t206008#584546Verze : 0
MOD
Dislokované jednotky Luftwaffe:
5.(H)/Aufkl.Gr. 23 (Jun 41)
Stab/St.G. 1 (Jun-Jul 41)
III./St.G. 1 (Jun-Jul 41)
Transportstaffel II. Fliegerkorps (Jun-Jul 41)
II./KG 3 (Jul 41)
KGrzbV 102 (Jul 41)
Kurierstaffel 11 (Jul 41)
Stab/FAGr. 2 (Aug 43 – Jun 44)
Aufkl.St. 4.(F)/Nacht (Sep 43 – Mar 44)
4.(F)/Aufkl.Gr. 121 (Oct 43 – Mar 44)
4.(F)/Aufkl.Gr. 14 (Oct-Dec 43, Mar-Jul 44)
Verbindungskdo. (S) V (Oct 43)
part of Schleppgruppe 3 (Oct 43 – Apr 44)
13./Fliegerverbindungsgeschwader 2 (c.Oct 43 – 1944)
1.(F)/Aufkl.Gr. 100 (Nov 43 – May 44)
Aufkl.St. 2.(F)/Nacht (Oct 43 – Jun 44)
4.(F)/Aufkl.Gr. 11 (Dec 43 – May/Jun 44)
elements of NSGr. 2 (Jan-Mar 44)
III./JG 51 (Mar 44)
Stab/KG 3 (May-Jun 44)
I./KG 3 (May-Jun 44)
II./KG 3 (May-Jun 44)
14.(Eis.)/KG 3 (Jun 44)
Stab/NAGr. 15 (Jun 44)
II./KG 4 (Jun 44)
Stab/SG 1 (Jun-Jul 44)
III./SG 1 (Jun-Jul 44)
IV./JG 54 (Jun-Jul 44)
1./NAGr. 4 (Jun-Jul 44)
Nahaufkl.St. 11./12 (Jun 44)
Nahaufkl.St. 11./11 (Jun-Jul 44)
Flugbereitschaft 1. Fliegerdivision (28 Jun 44)


Zdroj: https://www.ww2.dk/lwairfields.html
URL : https://www.valka.cz/Baranavicy-Vojenske-letiste-Baranavicy-1951-t206008#565472Verze : 1
MOD