Main Menu
User Menu

II. skupina Bombardovací eskadry 4 [1939-1945]

2nd Group of the 4th Bomber Wing / II. Gruppe des Kampfgeschwaders 4 (II./KG 4)

     
Název:
Name:
II. skupina Bombardovací eskadry 4
Originální název:
Original Name:
II. Gruppe des Kampfgeschwaders 4
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
II. skupina Bombardovací eskadry 253
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
01.05.1939-25.08.1939 Erfurt-Bindersleben, ?
25.08.1939-22.09.1939 Oels, ?
22.09.1939-30.09.1939 Erfurt-Bindersleben, ?
30.09.1939-DD.12.1939 Lichtenau, ?
DD.12.1939-DD.02.1940 Diepholz, Fliegerhorst Diepholz /
DD.02.1940-DD.02.1940 Delmenhorst, Fliegerhorst und Industriehafen Delmenhorst-Adelheide /
DD.02.1940-DD.04.1940 Fassberg, Fliegerhorst Faßberg /
DD.04.1940-02.05.1940 Oslo, Fliegerhorst Oslo-Fornebu /
02.05.1940-DD.06.1940 Fassberg, Fliegerhorst Faßberg /
DD.06.1940-DD.06.1940 Kirchhellen, ?
DD.06.1940-23.06.1940 Merville, Fliegerhorst Merville
23.06.1940-12.03.1941 Eindhoven, Fliegerhorst Eindhoven /
12.03.1941-30.03.1941 Soesterberg, Fliegerhorst Soesterberg /
30.03.1941-21.04.1941 Vídeň, Fliegerhorst und Industriehafen Wien-Aspern /
21.04.1941-05.07.1941 Zilişteanca, Fliegerhorst Ziliştea /
05.07.1941-19.07.1941 Rosieres-en-Santerre, Fliegerhorst Rosieres /
19.07.1941-06.08.1941 Kaliningrad, Fliegerhorst Prowehren /
06.08.1941-21.12.1941 Korovje Selo, Feldflugplatz Korowje Selo /
21.12.1941-DD.02.1942 Sešča, Fliegerhorst Seschtschinskaja /
DD.02.1942-DD.02.1942 Pleskov, Feldflugplatz Pleskau-Süd /
DD.02.1942-DD.03.1942 Dno, Flugplatz Griwotschki /
DD.03.1942-DD.05.1942 Riga, Fliegerhorst Riga-Spilve /
DD.05.1942-DD.05.1942 Kaliningrad, Fliegerhorst Prowehren /
DD.05.1942-15.06.1942 Južnyj, Fliegerhorst Jesau /
15.06.1942-07.05.1943 Sešča, Fliegerhorst Seschtschinskaja /
07.05.1943-16.06.1943 Karatschev, ?
16.06.1943-21.07.1943 Sešča, Fliegerhorst Seschtschinskaja /
21.07.1943-26.08.1943 Šatalovo, Flugplatz Schatalowka-West /
26.08.1943-03.09.1943 Konotop, Flugplatz Konotop /
03.09.1943-01.12.1943 Orscha-Süd, ?
01.12.1943-11.06.1944 Bialystok, ?
11.06.1944-27.06.1944 Baranowitschi, Fliegerhorst Baranowitschi /
27.06.1944-17.07.1944 Bielsk, ?
17.07.1944-23.07.1944 Modlin, ?
23.07.1944-26.09.1944 Zichenau, Landeplatz Zichenau /
26.09.1944-09.10.1944 Budapešť, Fliegerhorst Budapest-Ferihegy /
09.10.1944-DD.12.1944 Papa, ?
DD.10.1944-DD.12.1944 Záhřeb, Fliegerhorst Agram-Pleso / (část / elements)
DD.12.1944-DD.03.1945 Wiener Neustadt, ?
DD.03.1945-DD.04.1945 Pretzsch/Elbe, ? /
DD.04.1945-DD.04.1945 Greifswald, ?
DD.04.1945-DD.04.1945 Anklam, ? /
DD.04.1945-DD.05.1945 Grossenbrode, Fliegerhorst und Seefliegerhorst Großenbrode /
DD.05.1945-08.05.1945 Eggebek, Einsatzhafen Eggebek /

Velitel:
Commander:
01.05.1939-30.09.1939 Erdmann, Wolfgang (Oberstleutnant)
01.10.1939-DD.06.1940 Massenbach, Dietrich von (Major)
03.07.1940-15.06.1942 Wolff, Gottlieb (Oberstleutnant)
DD.07.1942-23.09.1942 Himmelstjerna, Samson (Major)
23.09.1942-15.10.1942 Knauer, Karl von (Major)
18.10.1942-11.01.1943 Schmidt, Heinz Joachim (Oberstleutnant)
30.01.1943-01.07.1944 Graubner, Reinhard (Major)
01.07.1944-08.05.1944 Hesse, Carl Otto (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg4.htm
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Bombardovaci-eskadry-4-1939-1945-t172820#514285Verze : 4
MOD
II. Gruppe:

Gruppenkommandeure:

Obstlt Wolfgang Erdmann, 1.5.39 - 30.9.39
Maj Dietrich Freiherr von Massenbach, 1.10.39 - 6.40
Obstlt Dr. Gottlieb Wolff, 3.7.40 - 15.6.42
Maj Rolf Samson Himmelstjerna, 7.42 - 23.9.42
Maj Karl von Knauer, 23.9.42 - 15.10.42
Obstlt Heinz-Joachim Schmidt, 18.10.42 - 11.1.43
Maj Reinhard Graubner, 30.1.43 - 1.7.44
Maj Carl-Otto Hesse, 1.7.44 - 8.5.45

Zformována 1.5.39 v Erfurt ze II./KG253 :

Stab II./KG4 ze Stab II./KG253
4./KG4 ze 4./KG253
5./KG4 ze 5./KG253
6./KG4 ze 6./KG253

Základny:

1.5.39 - 25.8.39 Erfurt-Bindersleben He 111P
25.8.39 - 22.9.39 Oels He 111P
22.9.39 - 30.9.39 Erfurt-Bindersleben He 111P
30.9.39 - 12.39 Lichtenau He 111P
12.39 - 2.40 Diepholz He 111P
2.40 - 2.40 Delmenhorst He 111P
2.40 - .4.40 Fassberg He 111P
4.40 - 2.5.40 Oslo-Fornebu He 111P
2.5.40 - 6.40 Fassberg He 111P
6.40 - 6.40 Kirchhellen He 111P
6.40 - 23.6.40 Merville He 111P
23.6.40 - 30.7.40 Eindhoven He 111P
30.7.40 - 12.3.41 Eindhoven He 111P/H
12.3.41 - 30.3.41 Soesterberg He 111H
30.3.41 - 21.4.41 Wien-Aspern He 111H
21.4.41 - 5.7.41 Zilistea He 111H
5.7.41 - 19.7.41 Rosieres He 111H
19.7.41 - 6.8.41 Prowehren He 111H
6.8.41 - 21.12.41 Korowje Selo He 111H
21.12.41 - 2.42 Sešča, Fliegerhorst Seschtschinskaja / He 111H
2.42 - 2.42 Pleskau-Süd He 111H
2.42 - 3.42 Dno He 111H
3.42 - 5.42 Riga-Spilve He 111H
5.42 - 5.42 Prowehren He 111H
5.42 - 15.6.42 Jesau He 111H
15.6.42 - 7.5.43 Seschtschinskaja He 111H
7.5.43 - 16.6.43 Karatschev He 111H
16.6.43 - 21.7.43 Seschtschinskaja He 111H
21.7.43 - 26.8.43 Schatalowka-West He 111H
26.8.43 - 3.9.43 Konatop He 111H
3.9.43 - 1.12.43 Orscha-Süd He 111H
1.12.43 - 11.6.44 Bialystok He 111H
11.6.44 - 27.6.44 Baranowitsche He 111H
27.6.44 - 17.7.44 Bielsk He 111H
17.7.44 - 23.7.44 Modlin He 111H
23.7.44 - 26.9.44 Zichenau He 111H
26.9.44 - 9.10.44 Budapest-Ferihegy He 111H
9.10.44 - 12.44 Papa He 111H
12.44 - 3.45 Wiener-Neustadt He 111H
3.45 - 4.45 Pretzsch/Elbe He 111H
4.45 - 4.45 Greifswald He 111H
4.45 - 4.45 Anklam He 111H
4.45 - 5.45 Grossenbrode He 111H
5.45 - 8.5.45 Eggebek He 111H
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Bombardovaci-eskadry-4-1939-1945-t172820#3632Verze : 0
MOD