Main Menu
User Menu

II. skupina Bombardovací eskadry 3 [1939-1944]

2nd Group of the 3rd Bomber Wing / II. Gruppe des Kampfgeschwaders 3 (II./KG 3)

     
Název:
Name:
II. skupina Bombardovací eskadry 3
Originální název:
Original Name:
II. Gruppe des Kampfgeschwaders 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
II. skupina Bombardovací eskadry 153
Datum zániku:
Disbanded:
20.07.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1939-20.07.1940 Bombardovací eskadra 3
Dislokace:
Deployed:
01.05.1939-DD.10.1939 Heiligenbeil, Fliegerhorst Heiligenbeil /
DD.10.1939-DD.06.1940 Schweinfurt, Fliegerhorst Schweinfurt /
DD.06.1940-DD.03.1941 Antwerpen-Deurne, ?
DD.03.1941-DD.05.1941 Oldenburg, Fliegerhorst Oldenburg /
DD.05.1941-DD.06.1941 Beauvechain, Flughafen Le Culot /
DD.06.1941-DD.08.1941 Deblin, Fliegerhorst Deblin-Irena /
DD.07.1941-DD.08.1941 Bojary, ?
DD.08.1941-DD.08.1941 Orscha, ?
DD.08.1941-DD.02.1942 Šatalovo, ?
DD.02.1942-DD.06.1942 Orscha-Süd, ?
DD.06.1942-DD.12.1942 Šatalovo, ?
DD.12.1942-DD.04.1943 Poznaň, Fliegerhorst Posen /
DD.04.1943-DD.07.1943 Poltava, Fliegerhorst Poltawa /
DD.08.1943-DD.09.1943 Kirovograd, ?
DD.09.1943-DD.12.1943 Orscha-Süd, ?
DD.12.1943-17.05.1944 Małaszewicze, Fliegerhorst Terespol /
17.05.1944-04.06.1944 Baranowitschi, Fliegerhorst Baranowitschi /
04.06.1944-09.07.1944 Burg, Fliegerhorst Burg /
09.07.1944-20.07.1944 Lübeck, Fliegerhorst Blankensee /

Velitel:
Commander:
01.05.1939-01.07.1939 Seebauer, Viktor (Oberstleutnant)
01.07.1939-01.04.1940 Munske, Erich (Oberstleutnant)
01.04.1940-16.05.1940 Jahn, Albrecht (Oberstleutnant)
16.05.1940-07.01.1941 Pilger, Otto (Hauptmann)
07.01.1941-DD.MM.1941 Hübner, Johannes (Hauptmann)
DD.MM.1941-21.12.1941 Peters, Kurt (Hauptmann)
DD.12.1941-22.05.1942 Krüger, Waldemar (Major)
DD.05.1942-29.10.1942 Dörffel, Günther (Major)
29.10.1942-20.10.1943 Lalande, Jürgen de (Major)
20.10.1943-20.07.1944 Müller, Willi (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg3.htm
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Bombardovaci-eskadry-3-1939-1944-t172817#514268Verze : 1
MOD
II. Gruppe:

Gruppenkommandeure:

Oberst Viktor Seebauer, 1.5.39 - 1.7.39
Obstlt Erich Munske, 1.7.39 - 1.4.40
Obstlt Albrecht Jahn, 1.4.40 - 16.5.40
Hptm Otto Pilger, 16.5.40 - 7.1.41
Hptm Johannes Hübner, 7.1.41 - 1941
Hptm Kurt Peters, 1941 - 21.12.41
Maj Waldemar Krüger, 12.41 - 22.5.42
Maj Günther Dörffel, 5.42 - 29.10.42
Maj Jürgen de Lalande, 29.10.43 - 20.10.43
Hptm Willi Müller, 20.10.43 - 7.44

Zformována 1.5.39 v Heiligenbeil ze II./KG153 :

Stab II./KG3 ze Stab II./KG153
4./KG3 ze 4./KG153
5./KG3 ze 5./KG153
6./KG3 ze 6./KG153

Zrušena 7.44.

Základny:

5.39 - 10.39 Heiligenbeil Do 17Z
10.39 - 6.40 Schweinfurt Do 17Z
6.40 - 3.41 Antwerpen-Deurne Do 17Z
3.41 - 5.41 Oldenburg Do 17Z, Ju 88A
5.41 - 6.41 Beauvechain, Flughafen Le Culot / Ju 88A
6.41 - 8.41 Deblin-Irena Ju 88A
7.41 - 8.41 Bojary(?) Ju 88A
8.41 - 8.41 Orscha Ju 88A
8.41 - 2.42 Schatalowka Ju 88A
2.42 - 6.42 Orscha-Süd Ju 88A
6.42 - 12.42 Schatalowka Ju 88A
12.42 - 4.43 Posen(?) Ju 88A
4.43 - 7.43 Poltawa Ju 88A
8.43 - 9.43 Kirowograd Ju 88A
9.43 - 12.43 Orscha-Süd Ju 88A
12.43 - 17.5.44 Terespol Ju 88A
17.5.44 - 4.6.44 Baranowitschi Ju 88A
4.6.44 - 9.7.44 Burg Ju 88A
9.7.44 - 20.7.44 Lübeck, Fliegerhorst Blankensee / Ju 88A
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Bombardovaci-eskadry-3-1939-1944-t172817#3623Verze : 0
MOD