Main Menu
User Menu

Düsseldorf

Düsseldorf

     
Název:
Name:
Düsseldorf
Originální název:
Original Name:
Düsseldorf
Další názvy:
Other Names:
-
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Düsseldorf
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
51°14'00.00"N 06°47'00.00"E
Místní části:
Local Municipalities:
Mestský okrsok 1 - Altstadt, Carlstadt, Derendorf, Golzheim, Pempelfort, Stadtmitte
Mestský okrsok 2 - Düsseltal, Flingern-Nord, Flingern-Süd
Mestský okrsok 3 - Bilk, Flehe, Friedrichstadt, Hafen, Hamm, Oberbilk, Unterbilk, Volmerswerth
Mestský okrsok 4 - Heerdt, Lörick, Niederkassel, Oberkassel
Mestský okrsok 5 - Angermund, Kaiserswerth, Kalkum, Lohausen, Stockum, Wittlaer
Mestský okrsok 6 - Lichtenbroich, Mörsenbroich, Rath, Unterrath
Mestský okrsok 7 - Gerresheim, Grafenberg, Hubbelrath, Ludenberg
Mestský okrsok 8 - Eller, Lierenfeld, Unterbach, Vennhausen
Mestský okrsok 9 - Benrath, Hassels, Himmelgeist, Holthausen, Itter, Reisholz, Urdenbach, Wersten
Mestský okrsok 10 - Garath, Hellerhof
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1135
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Andreaskirche
Radnica
Muzea:
Museums:
Mestské historické múzeum
Goetheho múzeum
Filmové múzeum
Osobnosti:
Personalities:
Dalwigk zu Lichtenfels, Franz von
* 21.04.1876 
Jansen, Rudolf
* 24.09.1876 
- Spemann, Kurt
* 31.10.1877 
Dickmann, Johann-Hugo
* 11.12.1879 
Raitz von Frentz, Max
* 05.12.1880 
Heinemann, Erich
* 13.01.1881 
von Sponeck, Hans
* 12.02.1888 
Ballauff, Werner
* 21.09.1890 
Reinhard, Wilhelm
* 12.03.1891 
Serini, Walther
* 12.01.1894 
- Leyhers, Hans
* 05.03.1896 
Seidensticker, August
* 04.09.1904 
Schümers, Karl
* 17.10.1905 
Pape, Günther
* 14.07.1907 
- Johann, Johann
* 04.09.1909 
Franz, Kurt Hubert
* 17.01.1914 
- von Bock und Pollach, Jürgen
* 22.07.1914 
von Hippel, Friedrich
* 02.01.1915 
Hamm, Horst
* 17.03.1916 
Bürgel, Friedrich
* 24.10.1916 
Harney, Klaus
* 26.03.1917 
Franzisket, Ludwig
* 26.06.1917 
Buscher, Hans
* 02.08.1918 
Franzisket, Max
* 22.08.1918 
Leisten, Arno
* 24.12.1919 
- von Ludwig, Kurt
† 13.11.1949
Dietrich, Otto
† 22.11.1952
Maltzahn, Günther von
† 24.06.1953
Roske, Fritz
† 25.12.1956
Neumann-Neurode, Karl-Ulrich
† DD.MM.1958
Funk, Walther
† 31.05.1960
Bormann, Ernst
† 01.08.1960
Salitter, Fritz
† 06.05.1963
Frielinghaus, Gustav
† 11.09.1963
Raitz von Frentz, Max
† 28.11.1963
Auleb, Helge Arthur
† 14.04.1964
Rhein, Wilhelm
† 24.07.1964
- Goettke, Ernst
† 22.10.1966
Höhno, Helmut
† DD.MM.1966
- Rohr, Günther
† DD.MM.1966
Jakoby, Friedrich-Wilhelm
† 19.01.1967
- von Henning, Wilhelm
† 03.12.1969
Milch, Erhard
† 25.01.1972
Düvert, Walther
† 04.02.1972
Schimpf, Richard
† 30.12.1972
- Riedel, Paul
† DD.MM.1972
Ballauff, Werner
† 10.01.1973
Lorenz, Werner
† 13.05.1974
Bieber, Martin
† 19.10.1974
Habenicht, Rudolf
† 09.05.1980
- von Mutius, Albrecht
† 26.04.1985
Pape, Günther
† 21.01.1986
Schulze-Kossens, Richard
† 03.07.1988
Dreike, Franz-Josef
† 24.07.1988
von Rohr, Hanns
† DD.MM.1988
Salm-Horstmar, Karl-Walrad
† 02.08.1991
Limbach, Johannes
† 06.03.1993
Liebing, Walter Paul
† 18.10.1998
Döring, Arnold
† 10.04.2001
Herrmann, Hans Joachim
† 05.11.2010
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
01.11.1938-01.05.1939
II. skupina Stíhací eskadry 132
2nd Group of the 132nd Fighter Wing
01.05.1939-26.08.1939
4. letka Stíhací eskadry 26
4th Squadron of the 26th Fighter Wing
01.05.1939-01.10.1943
5. letka Stíhací eskadry 26
5th Squadron of the 26th Fighter Wing
01.05.1939-01.10.1943
6. letka Stíhací eskadry 26
6th Squadron of the 26th Fighter Wing
01.05.1939-26.08.1939
II. skupina Stíhací eskadry 26
2nd Group of the 26th Fighter Wing
01.05.1939-26.08.1939
Stíhací eskadra 26
26th Fighter Wing
01.05.1939-26.08.1939
Štáb II. skupiny Stíhací eskadry 26
Staff of the 2nd Group of 26th Fighter Wing
01.05.1939-26.08.1939
Štáb Stíhací eskadry 26
Staff of the 26th Fighter Wing
DD.10.1939-DD.06.1940
4. letka Bombardovací eskadry 77
4th Squadron of the 77th Bomber Wing
DD.10.1939-DD.06.1940
5. letka Bombardovací eskadry 77
5th Squadron of the 77th Bomber Wing
DD.10.1939-DD.06.1940
6. letka Bombardovací eskadry 77
6th Squadron of the 77th Bomber Wing
DD.10.1939-DD.06.1940
7. letka Bombardovací eskadry 77
7th Squadron of the 77th Bomber Wing
DD.10.1939-DD.06.1940
8. letka Bombardovací eskadry 77
8th Squadron of the 77th Bomber Wing
DD.10.1939-DD.06.1940
9. letka Bombardovací eskadry 77
9th Squadron of the 77th Bomber Wing
DD.10.1939-DD.06.1940
Bombardovací eskadra 77
77th Bomber Wing
DD.10.1939-DD.06.1940
II. skupina Bombardovací eskadry 77
2nd Group of the 77th Bomber Wing
DD.10.1939-DD.06.1940
III. skupina Bombardovací eskadry 77
3rd Group of the 77th Bomber Wing
DD.10.1939-DD.06.1940
Štáb Bombardovací eskadry 77
Staff of the 77th Bomber Wing
DD.10.1939-DD.06.1940
Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 77
Staff of the 2nd Group of 77th Bomber Wing
DD.10.1939-DD.06.1940
Štáb III. skupiny Bombardovací eskadry 77
Staff of the 3rd Group of 77th Bomber Wing
29.11.1939-06.01.1940
1. letka Stíhací skupiny 152
1st Squadron of the 152nd Fighter Group
29.11.1939-06.01.1940
2. letka Stíhací skupiny 152
2nd Squadron of the 152nd Fighter Group
29.11.1939-06.01.1940
3. letka Stíhací skupiny 152
3rd Squadron of the 152nd Fighter Group
29.11.1939-06.01.1940
Stíhací skupina 152
152nd Fighter Group
29.11.1939-06.01.1940
Štáb Stíhací skupiny 152
Staff of the 152nd Fighter Group
DD.02.1940-DD.05.1940
7. letka (dálková) Instrukční eskadry 2
7th Squadron (Long Range) of the 2nd Instruction Wing
DD.03.1940-DD.05.1940
4. letka (dálková) Průzkumné skupiny 14
4th Squadron (Long Range) of the 14th Reconnaissance Group
01.05.1940-DD.06.1940
Instrukční eskadra 1
1st Instruction Wing
16.05.1940-DD.06.1940
I. skupina Instrukční eskadry 1
1st Group of the 1st Instruction Wing
16.05.1940-14.06.1940
III. skupina Instrukční eskadry 1
3rd Group of the 1st Instruction Wing
19.05.1940-14.06.1940
II. skupina Instrukční eskadry 1
2nd Group of the 1st Instruction Wing
16.06.1940-01.07.1940
Těžká stíhací letka Bombardovací eskadry 30
Heavy Fighter Squadron of the 30th Bomber Wing
01.07.1940-01.09.1940
4. letka Noční stíhací eskadry 1
4th Squadron of the 1st Night Fighter Wing
01.07.1940-01.09.1940
5. letka Noční stíhací eskadry 1
5th Squadron of the 1st Night Fighter Wing
01.07.1940-01.09.1940
6. letka Noční stíhací eskadry 1
6th Squadron of the 1st Night Fighter Wing
01.07.1940-DD.12.1940
7. letka Noční stíhací eskadry 1
7th Squadron of the 1st Night Fighter Wing
01.07.1940-DD.12.1940
8. letka Noční stíhací eskadry 1
8th Squadron of the 1st Night Fighter Wing
01.07.1940-DD.12.1940
9. letka Noční stíhací eskadry 1
9th Squadron of the 1st Night Fighter Wing
01.07.1940-01.09.1940
II. skupina Noční stíhací eskadry 1
2nd Group of the 1st Night Fighter Wing
01.07.1940-DD.12.1940
III. skupina Noční stíhací eskadry 1
3rd Group of the 1st Night Fighter Wing
01.07.1940-01.09.1940
Štáb II. skupiny Noční stíhací eskadry 1
Staff of the 2nd Group of the 1st Night Fighter Wing
01.07.1940-DD.12.1940
Štáb III. skupiny Noční stíhací eskadry 1
Staff of the 3rd Group of the 1st Night Fighter Wing
01.08.1940-DD.10.1940
10. letka Noční stíhací eskadry 1
10th Squadron of the 1st Night Fighter Wing
01.08.1940-DD.10.1940
11. letka Noční stíhací eskadry 1
11th Squadron of the 1st Night Fighter Wing
01.09.1940-02.09.1940
1. letka Noční stíhací eskadry 2
1st Squadron of the 2nd Night Fighter Wing
01.09.1940-02.09.1940
2. letka Noční stíhací eskadry 2
2nd Squadron of the 2nd Night Fighter Wing
01.09.1940-02.09.1940
3. letka Noční stíhací eskadry 2
3rd Squadron of the 2nd Night Fighter Wing
01.09.1940-02.09.1940
I. skupina Noční stíhací eskadry 2
1st Group of the 2nd Night Fighter Wing
01.09.1940-02.09.1940
Štáb I. skupiny Noční stíhací eskadry 2
Staff of the 1st Group of the 2nd Night Fighter Wing
09.02.1941-03.04.1941
4. letka Stíhací eskadry 26
4th Squadron of the 26th Fighter Wing
09.02.1941-03.04.1941
5. letka Stíhací eskadry 26
5th Squadron of the 26th Fighter Wing
09.02.1941-03.04.1941
6. letka Stíhací eskadry 26
6th Squadron of the 26th Fighter Wing
09.02.1941-03.04.1941
II. skupina Stíhací eskadry 26
2nd Group of the 26th Fighter Wing
09.02.1941-04.04.1941
Stíhací eskadra 26
26th Fighter Wing
09.02.1941-03.04.1941
Štáb II. skupiny Stíhací eskadry 26
Staff of the 2nd Group of 26th Fighter Wing
09.02.1941-04.04.1941
Štáb Stíhací eskadry 26
Staff of the 26th Fighter Wing
24.05.1941-05.07.1941
Stíhací letka Münster-Loddenheide
Fighter Squadron Münster-Loddenheide
DD.06.1941-13.06.1941
Stíhací eskadra 51
51st Fighter Wing
24.10.1941-01.02.1942
Doplňovací skupina Stíhací eskadry 53
Replacement Group of the 53rd Fighter Wing
27.04.1942-11.05.1942
11. letka Stíhací eskadry 1
11th Squadron of the 1st Fighter Wing
DD.12.1942-02.01.1943
II. skupina Stíhací eskadry 27
2nd Group of the 27th Fighter Wing
DD.12.1942-DD.12.1942
Stíhací eskadra 27
27th Fighter Wing
DD.07.1944-DD.07.1944
Stíhací úsekové velitelství Porúří
Fighter Sector Command Ruhr Area
DD.08.1944-DD.09.1944
7. letka Noční stíhací eskadry 3
7th Squadron of the 3rd Night Fighter Wing
DD.08.1944-DD.09.1944
8. letka Noční stíhací eskadry 3
8th Squadron of the 3rd Night Fighter Wing
DD.08.1944-DD.09.1944
9. letka Noční stíhací eskadry 3
9th Squadron of the 3rd Night Fighter Wing
DD.08.1944-DD.09.1944
III. skupina Noční stíhací eskadry 3
3rd Group of the 3rd Night Fighter Wing
DD.08.1944-DD.09.1944
Štáb III. skupiny Noční stíhací eskadry 3
Staff of the 3rd Group of the 3rd Night Fighter Wing
DD.09.1944-DD.03.1945
4. letka Noční stíhací eskadry 1
4th Squadron of the 1st Night Fighter Wing
DD.09.1944-30.03.1945
5. letka Noční stíhací eskadry 1
5th Squadron of the 1st Night Fighter Wing
DD.09.1944-30.03.1945
6. letka Noční stíhací eskadry 1
6th Squadron of the 1st Night Fighter Wing
DD.09.1944-30.03.1945
II. skupina Noční stíhací eskadry 1
2nd Group of the 1st Night Fighter Wing
DD.09.1944-30.03.1945
Štáb II. skupiny Noční stíhací eskadry 1
Staff of the 2nd Group of the 1st Night Fighter Wing
16.12.1944-17.01.1945
III. skupina Stíhací eskadry 77
3rd Group of the 77th Fighter Wing
01.08.1958-01.10.1959
7. tanková divize
7th Tank Division
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
IV. letecký sbor
IV Air Corps
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Protiletadlová dělostřelecká brigáda 1
1st Anti-Aircraft Artillery Brigade
Průmyslové podniky:
Industry:
13.04.1889-DD.MM.1936
Rheinische Metallwaren- und Maschinenfabrik AG
DD.MM.1926-DD.MM.1945
Vereinigte Stahlwerke AG
DD.MM.1936-DD.MM.1950
Rheinmetall-Borsig AG
DD.MM.1950-DD.MM.1957
Rheinmetall AG
DD.MM.1957-DD.MM.1994
Rheinmetall GmbH
DD.MM.1994-DD.MM.1996
Rheinmetall Industrie GmbH
DD.MM.1996-DD.MM.1999
Rheinmetall Industrie AG
DD.MM.1999-DD.MM.RRRR
Rheinmetall Defence AG
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://en.wikipedia.org/wiki/D%C3%BCsseldorf
URL : https://www.valka.cz/Duesseldorf-t119401#418554Verze : 0
MOD